Z našich akcí

Dveřní alarmy znají další majitele

V úterý a ve čtvrtek proběhly v klubu seniorů na ulici Polská a v Centru denních služeb na ulici Rooseveltova besedy se seniory.

Pro více jak šest desítek seniorů byly připraveny besedy, které se zaměřily na téma bezpečného chování, kdy strážníci s posluchači probrali tyto okruhy:

  • jak se chránit před okradením,
  • jak předcházet riziku přepadení,
  • jak se vyhnout podvodu,
  • nejčastější triky podvodníků,
  • zabezpečení majetku.

Na úplný závěr každý z účastníků obdržel, kromě preventivních materiálů a průkazu seniora, jeden dveřní alarm v rámci realizace projektu „Bezpečný domov“.

Cílem projektu je osvěta v souvislosti s protiprávním jednáním páchaného na seniorech. Strážníci se při realizovaných besedách zaměřují zejména na problematiku osobní bezpečnosti a zabezpečení domácností. V rámci besed jsou posluchači seznámeni s výhodami dveřních alarmů, které nejen že chrání vstupní dveře před nevítanými návštěvníky, ale v případě otevření vyšlou i hlasitý signál (cca 85 dB). Městská policie Olomouc tímto projektem reaguje na více než dvě desítky přijatých oznámení v roce 2017 v souvislosti s podomními prodejci, kteří se mnohdy pod různými záminkami snaží vloudit do bytu seniora. Prodejci mnohdy ani nedbají toho, že je podomní prodej na území statutárního města Olomouce zakázán nařízením číslo 7/2013. Použitím dveřního alarmu, tak lze alespoň minimalizovat jejich vniknutí do domácnosti seniora. (Čun)