Aktuality

Předvánoční preventivní akce | © Městská policie Olomouc

Předvánoční preventivní akce

Do vánočních svátků zbývají dva týdny a u nákupních center můžeme stejně jako každý rok zaregistrovat větší množství návštěvníků a parkujících vozidel.

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Inovace prevence kriminality ve městech Olomouckého kraje založená na mapování míst strachu

Olomoucký kraj se v roce 2018 stal externím aplikačním garantem projektu, který realizuje katedra geografie Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Projekt je realizován v období 2019 – 2021 v rámci programu Éta Technologické agentury ČR na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu.

Více
Vánoční hvězda | © Městská policie Olomouc

Vánoční hvězda

Strážníci a zaměstnanci Městské policie Olomouc se stejně jako v předchozích letech zapojili do veřejné charitativní akce „Vánoční hvězda“.

Více
Staň se policistou | © Městská policie Olomouc

Staň se policistou

Děti z policejního kroužku navštívili služebnu Městské policie Olomouc.

Více
Společně jsme se zaměřili na kapsáře | © Městská policie Olomouc

Společně jsme se zaměřili na kapsáře

Dnes před polednem proběhla společná akce preventistů Městské policie Olomouc a Policie ČR.

Více
Památka zesnulých | © Městská policie Olomouc

Památka zesnulých

Památka zesnulých či lidově dušičky. Během tohoto období budou strážníci Městské policie Olomouc ve zvýšeném počtu dohlížet na veřejný pořádek a bezpečnost a plynulost silničního provozu u městských hřbitovů.

Více
Dveřní alarmy znají další majitele | © Městská policie Olomouc

Dveřní alarmy znají další majitele

Ve středu a ve čtvrtek proběhly v klubech pro seniory v Řepčíně a na Novém Světě besedy se strážníky z preventivně informační skupiny.

Více
Burza práce a vzdělání | © Městská policie Olomouc

Burza práce a vzdělání

V úterý 22. října se v areálu Výstaviště Flora Olomouc uskutečnil veletrh Burza práce a vzdělávání 2019.

Více
Strážníci vyhráli florbalový turnaj | © Městská policie Olomouc

Strážníci vyhráli florbalový turnaj

První místo se podařilo obsadit družstvu Městské policie Olomouc na Memoriálu por. Luďka Petrovského ve florbalu, který se konal ve středu 9.10.2019 ve sportovní hale Na Šibeníku.

Více
Vidíme se? | © Městská policie Olomouc

Vidíme se?

Dnes v době, kdy ještě mnozí spí, vyrazili strážníci ve spolupráci s kolegy ze státní policie a krajským koordinátorem BESIP na autobusové nádraží na Tržnici. Cílem byli nejzranitelnější účastníci silničního provozu a to chodci a cyklisté. Největší pozornost byla zaměřena na jejich viditelnost a u cyklistů také na technický stav jízdních kol a povinnou výbavu. Každý z téměř pěti stovek oslovených dnes obdržel reflexní pásek a cyklisté navíc obdrželi reflexní tyčinky do výpletu kol. Právě období, kdy se rozednívá až později nebo se může místy vyskytovat mlha, bývá krizové z pohledu počtu dopravních nehod. Použitím reflexních doplňků tak zvyšujeme svoji viditelnost v silničním provozu. Mysleme na sebe, život máme jen jeden. (Čun)

Více