Aktuality

Branný závod pro seniory | © Městská policie Olomouc

Branný závod pro seniory

Ve čtvrtek 23. září proběhl na Sv. Kopečku v areálu ZOO a v blízkém okolí již sedmý ročník akce „Branný závod pro seniory“.

Více
Bezpečná cesta do školy | © Městská policie Olomouc

Bezpečná cesta do školy

Uplynulé nedělní odpoledne na výstavišti Flora patřilo dětem. Konala se zde již tradiční akce Nadace bezpečná Olomouc Bezpečná cesta do školy a to její patnáctý ročník.

Více
Akce „Koloběžka“ | © Městská policie Olomouc

Akce „Koloběžka“

Jedním slovem nekázeň. Tak by se dalo zhodnotit chování cyklistů a jezdců na koloběžkách a zejména těch elektrických, v uplynulých měsících. 

Více
Strážníci dohlíželi na první cestu do školy | © Městská policie Olomouc

Strážníci dohlíželi na první cestu do školy

Po celý školní rok vykonávají strážníci dohled u školských zařízení, která se nacházejí v blízkosti frekventovaných pozemních komunikací, zastavují před přechody pro chodce přijíždějící vozidla a tím umožňují dětem bezpečné přejití přes vozovku při cestě do školy i ze školy.

Více
Rozloučení s prázdninami | © Městská policie Olomouc

Rozloučení s prázdninami

V úterý 31. srpna proběhla na Horním náměstí pod záštitou náměstka primátora JUDr. Martina Majora, MBA, již tradiční akce v souvislosti s ukončením letních prázdnin.

Více
Pozvánka Branný závod seniorů | © Městská policie Olomouc

Branný závod seniorů

Předposlední zářijový týden se bude nést v duchu Branného závodu pro seniory. Ten se uskuteční 23. 9. 2021 v areálu ZOO na Svatém Kopečku a v jeho blízkém okolí. Více informací o samotné akci najdete v pozvánce.

Více
Ilustrační foto | © Městská policie Olomouc

Letní etapa zahradnického veletrhu Flora Olomouc

Od čtvrtka 19. srpna do neděle 22. srpna se bude v areálu Výstaviště Flora Olomouc konat květinová výstava a zahradnický veletrh Flora Olomouc 2021.

Více
Ilustrační foto | © RunCzech

Olomoucký půlmaraton už tuto sobotu!

V sobotu 14. srpna 2021 odstartuje 11. ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc.

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Kolo na chodník nepatří

Základní pravidla jak a kde se pohybovat na jízdním kole se učíme již do nejútlejšího dětství. Potvrzením daných vědomostí je pro nás pak úspěšné absolvování zkoušek Mladého cyklisty ve čtvrté třídě. Od té doby jakoby se některým jedincům tyto nabyté znalosti s postupem času pomalu, ale jistě vytrácely.

Více
Konec školního roku | © Městská policie Olomouc

Konec školního roku

Na samotný dohled u základních škol, kde je v ranních hodinách zvýšený provoz vozidel, dohlížejí strážníci Městské policie Olomouc po celý školní rok.

Více