Aktuality

Dopravní soutěž pro MŠ | © Městská policie Olomouc

Dopravní soutěž pro mateřské školy

V úterý 23. 5. 2017 proběhl již dvanáctý ročník Dopravní soutěže pro mateřské školy. Akce se opět uskutečnila v areálu Botanické zahrady – Rozáriu v Bezručových sadech. 

Více
Ilustrační foto | © BVV

Účast MP Olomouc na veletrhu Integrovaného záchranného systému

Ve dnech 31. května – 3. června 2017 proběhne na brněnském výstavišti veletrh IDET, PYROS a ISET.

Více
Jablonec hostil představitele městských policií | © MP Jablonec nad Nisou

Jablonec hostil představitele městských policií

Kolegium ředitelů městských policií statutárních měst a hlavního města Prahy se ve čtvrtek a v pátek minulý týden konalo v Jablonci nad Nisou. Kolegium již mnoho let přispívá ke koordinaci práce městských policií a dobré spolupráci s příslušnými orgány státu a Svazem měst a obcí ČR.

Více
Taktické cvičení městských policií a Policie ČR | © Městská policie Olomouc

Taktické cvičení městských policií a Policie ČR

V úterý 9. května se uskutečnilo ve Vsetíně v budově bývalého okresního úřadu společné taktické cvičení městských policií a Policie ČR. 

Více
Den IZS | © Městská policie Olomouc

Den s Integrovaným záchranným systémem

Bohatý program s prezentací složek Integrovaného záchranného systému si připravili pro návštěvníky akce pořadatelé v Brodku u Přerova. V sobotu 29.4.2017 se v areálu fotbalového hřiště konal již 8. ročník akce s názvem Den s IZS. V rámci dynamických a statických ukázek se divákům představila Městská policie Olomouc, MP Přerov, MP hl. m. Prahy, Vojenská policie, Armáda ČR, Policie ČR, ZZS Olomouckého kraje a HZS Olomouckého kraje. V preventivním stánku Městské policie Olomouc si děti mohly vyzkoušet střelbu z laserové pistole a skládání nábojnic na čas. Pro dospělé návštěvníky byl připraven slalom s tzv. opileckými brýlemi. (Čun)

Více
Flora | © Městská policie Olomouc

Opatření Flora Olomouc 2017

Od čtvrtka 20. dubna do neděle 23. dubna proběhl v areálu Výstaviště Flora Olomouc již 38. ročník mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc 2017 s podtitulem „Tajemná tvář světa“. V rámci opatření strážníci dohlíželi na plynulost a bezpečnost silničního provozu a na dodržování veřejného pořádku. Hlídky nejčastěji řešily dotazy občanů ohledně možnosti parkování a orientace ve městě. Během veletrhu také strážníci v rámci preventivních aktivit připomínali majitelům motorových vozidel, aby v nich nenechávali viditelně odložené osobní věci a cennosti. Strážníci dále osloveným návštěvníkům předávali orientační mapy města Olomouce. (Čun)

Více
Beseda se členy Unie Roska | © Městská policie Olomouc

Beseda se členy Unie Roska

Ve středu 19.4.2017 proběhla v salónku hotelu Ibis beseda se členy Unie Roska Regionální organizací Olomouc. 

Více
Ilustrační foto | © Freeimages.com

Pozor! Probíhá strojní a blokové čištění komunikací

Po zimních měsících opět probíhá pracovníky Technických služeb města Olomouce strojní a blokové čištění komunikací.

Více
Platební terminál | © Městská policie Olomouc

MP Olomouc má nové platební terminály

Od 1. dubna tohoto roku nově disponuje Městská policie Olomouc třemi platebními terminály, které umožňují lidem zaplatit pokuty platební kartou.

Více
Výroční shromáždění pracovníků MPO | © Městská policie Olomouc

Výroční shromáždění pracovníků Městské policie Olomouc

V pátek 17. února 2017 proběhlo již tradiční setkání Městské policie Olomouc ve velkém sále magistrátu města v Hynaisově ulici. Součástí bylo zhodnocení činnosti za uplynulý rok 2016 a zejména ocenění nejlepších zaměstnanců.

Více