Aktuality

Strážníci vyhráli florbalový turnaj | © Městská policie Olomouc

Strážníci vyhráli florbalový turnaj

První místo se podařilo obsadit družstvu Městské policie Olomouc na Memoriálu por. Luďka Petrovského ve florbalu, který se konal ve středu 9.10.2019 ve sportovní hale Na Šibeníku.

Více
Vidíme se? | © Městská policie Olomouc

Vidíme se?

Dnes v době, kdy ještě mnozí spí, vyrazili strážníci ve spolupráci s kolegy ze státní policie a krajským koordinátorem BESIP na autobusové nádraží na Tržnici. Cílem byli nejzranitelnější účastníci silničního provozu a to chodci a cyklisté. Největší pozornost byla zaměřena na jejich viditelnost a u cyklistů také na technický stav jízdních kol a povinnou výbavu. Každý z téměř pěti stovek oslovených dnes obdržel reflexní pásek a cyklisté navíc obdrželi reflexní tyčinky do výpletu kol. Právě období, kdy se rozednívá až později nebo se může místy vyskytovat mlha, bývá krizové z pohledu počtu dopravních nehod. Použitím reflexních doplňků tak zvyšujeme svoji viditelnost v silničním provozu. Mysleme na sebe, život máme jen jeden. (Čun)

Více
Branný závod pro žáky základních škol | © Městská policie Olomouc

Branný závod pro žáky základních škol

Již devatenáctý ročník branného závodu pro žáky základních škol „O putovní pohár primátora města Olomouce“ proběhl ve čtvrtek 10. října na Sv. Kopečku v areálu ZOO a jeho blízkém okolí.

Více
Hasiči soutěžili ve vyprošťování | © Městská policie Olomouc

Hasiči soutěžili ve vyprošťování

Páté mistrovství České republiky jednotek SDH obcí ve vyprošťování u dopravních nehod se uskutečnilo v sobotu 5. října u Galerie Šantovka.

Více
Podzimní etapa zahradnického veletrhu Flora Olomouc | © Městská policie Olomouc

Podzimní etapa zahradnického veletrhu Flora Olomouc

Od čtvrtka 3. října do neděle 6. října se koná v areálu výstaviště podzimní etapa zahradnického veletrhu. V okolí výstaviště a přilehlých ulic bude opět zaznamenán zvýšený počet projíždějících vozidel. V rámci zachování bezpečnosti a plynulosti silničního provozu je nutné, aby řidiči respektovali dopravní značení, pokyny strážníků a pořadatelů.

Více
Zvládání konfliktních situací a první pomoc | © MMOl

Zvládání konfliktních situací a první pomoc

Během září proběhl pro zaměstnance olomouckého magistrátu kurz zvládání konfliktních situací a poskytování první pomoci.

Více
Litovelská ulice | Zdroj: Google Maps

Řidiči a chodci, pozor! Litovelská ulice bude od pondělí uzavřená. Tramvaje nepojedou

Tramvajová trať v Litovelské ulici na křižovatce s ulicemi na Šibeníku a Dvořákova musí projít v době od 7. do 21. října 2019 rekonstrukcí. Z tohoto důvodu bude ve stejném termínu platit v Litovelské ulici úplná uzavírka. Už od soboty 5. října nebudou jezdit tramvaje do Neředína, o cestující se postará náhradní autobusová doprava.

Více
Víš, kdo volá? | © Olomoucký kraj

Víš, kdo volá?

Pozvánka na komentované divadelní představení pro seniory s preventivní tématikou, které pořádá Olomoucký kraj v rámci krajského projektu prevence kriminality a uskuteční se v termínech 24. a 25. října v divadle Tramtarie. Po kliknutí na obrázek se zobrazí samotná pozvánka. (Čun)

Více
Ředitelé a velitelé se setkali v krajském městě | © Městská policie Olomouc

Ředitelé a velitelé se setkali v krajském městě

Dne 27. 9. 2019 proběhlo pracovní setkání zástupců obecních a městských policií Olomouckého kraje v prostorách Magistrátu města Olomouce.

Více
Branný závod pro seniory | © Městská policie Olomouc

Branný závod pro seniory

Ve čtvrtek 19. září proběhl na Sv. Kopečku v areálu ZOO a jeho blízkém okolí již šestý ročník akce „Branný závod pro seniory“.

Více