Tiskové zprávy

Nálezy injekčních stříkaček

Od začátku roku jsme přijali celkem devět oznámení o nálezu injekčních stříkaček. Strážníci v místech oznámení odebrali a následně předali k odborné likvidaci celkem třináct kusů injekčních stříkaček a jehel. Oproti stejnému období loňskému roku je zde pokles o tři oznámení a tři nalezené injekční stříkačky. Celkem jsme v loňském roce řešili 242 oznámení, kdy bylo nalezeno celkem 357 kusů infekčního materiálu. Preventivní rady v případě nálezu infekčního materiálu: - v žádném případě se jehly nebo stříkačky nedotýkejte, - nález ohlaste na tísňovou linku 156 Městské policie Olomouc, - vyčkejte na místě do příjezdu strážníků, kteří zajistí odborný sběr. (Čun)

Více
Muž se zákazem řízení si zajel pro rohlíky | © Městská policie Olomouc

Muž se zákazem řízení si zajel pro rohlíky

V úterý 21. ledna v odpoledních hodinách spatřila hlídka na ulici U Hradeb vozidlo, které stálo na šikmé rovnoběžné čáře. Po chvíli se k autu dostavil muž, který hlídce tvrdil, že zde s vozidlem zastavil on, protože si pouze odskočil do místní prodejny pro rohlíky a následně zase odjede zpět na firmu. Při následné kontrole muž strážníkům nepředložil řidičský průkaz s omluvou, že nemůže, jelikož má vysloven zákaz řízení. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla celá věc předána Policii ČR k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Popíjel, ale na útratu neměl

Včera před jedenáctou hodinou večerní jsme přijali telefonické oznámení z restaurace na ulici Hamerská, kde se měl nacházet neplatící host. Hlídka na místě zjistila, že dvaačtyřicetiletý muž přišel kolem 18 hodiny do restaurace, kdy si objednal jídlo a pití. Po večeři následně objednal několik „panáků“ pro sebe a ostatní hosty. Když byl později muž požádán o zaplacení útraty, tak obsluze sdělil, že peníze na zaplacení nemá. Samotný muž dále hlídce uvedl, že s penězi do restaurace ani nepřišel a škodu způsobil vědomě. Celková útrata se vyšplhala na částku 752,- Kč za jídlo, šest piv a osm „panáků“ tvrdého. Své jednání tak bude muž vysvětlovat před správním orgánem, kterému byla celá věc oznámena. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Rekordní lup

Za uplynulý víkend byli strážníci vysláni na osm oznámení o krádežích v obchodech. Největší lup, co se týče vyčíslené škody, měl na svědomí zloděj, který řádil v nákupní galerii na ulici 8. května. Zde v místním supermarketu odcizil zboží za více než 6 tisíc korun, kdy se jednalo o potraviny, alkohol a zboží z drogerie. Vše si dotyčný schoval do tašky a pod bundu. Pro jeho nákup však neměl pochopení pracovník ostrahy, který jej za pokladnou zadržel a následně přivolal policii. Při řešení celého incidentu hlídka zjistila, že muž v této oblasti není žádným nováčkem a že byl v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán za obdobný majetkový trestný čin a proto následně skončil v péči našich kolegů ze státní policie. Za necelé tři týdny letošního roku jsme přijali na čtyři desítky oznámení o krádežích v obchodech. (Čun)

Více
Zablácené boty nezůstaly bez odezvy | © Pixabay.com

Zablácené boty nezůstaly bez odezvy

Během víkendu jsme přijali oznámení od ženy, která si stěžovala, že ji v bytě fyzicky napadl její přítel. Po příjezdu do místa oznámení v městské části Nová ulice, už na hlídku čekala žena před domem. Dotyčná strážníkům sdělila, že napadení předcházelo strčení do přítele. Samotným důvodem pro strčení měl být příchod přítele do bytu v zablácených botách. Následně měl muž ženu uchopit a praštit s ní o zem. Po vyslechnutí verze poškozené se strážníci společně s oznamovatelkou vydali do inkriminovaného bytu. Zde se také nacházel muž, který odsouhlasil verzi své družky. Při komunikaci s dvojicí bylo zřetelné, že jak muž, tak žena jsou pod vlivem alkoholu. Zúčastněným bylo vysvětleno, že zde došlo k přestupku proti občanskému soužití a celá věc bude oznámena správnímu orgánu k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Komu chybí štěně? | © Městská policie Olomouc

Komu chybí štěně?

V sobotu dopoledne jsme přijali oznámení, že u jednoho z domů na ulici Generála Píky, našel mladík štěně. Ten se telefonicky obrátil na městkou policii a hlídka si následně pejska převzala a převezla ho do útulku pro psy v Neředíně. Jestli štěně někomu uteklo nebo se takto zvířete chtěl někdo zbavit, se nepodařilo zjistit. Od začátku letošního roku jsme přijali celkem 23 oznámení o volně pobíhajících psech, kdy se podařilo odchytit a následně předat do útulku více jak polovinu. (Čun)

Více
Pokladní box se povaloval v parku | © Městská policie Olomouc

Pokladní box se povaloval v parku

Ve čtvrtek 16. ledna při obchůzkové činnosti si hlídka ve Smetanových sadech poblíž dětského hřiště všimla, že se poblíž odpadkového koše nachází rozbitý pokladní box se šuplíkem na peníze. V místě nálezu, ani v nejbližším okolí se nenacházela žádná finanční hotovost, ale pouze rozbité části tohoto boxu. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Záchrana kočky

S prosbou o pomoc se na Operační středisko Městské policie Olomouc telefonicky dne 15.1.2020 v 10:39 hodin obrátila žena, která nalezla u silnice na ulici Zolova kočku, která měla na hlavě plechovku od konzervy . Oznamovatelka se pokusila plechovku sundat sama, ale neuspěla. Strážníkům se po příjezdu na místo podařilo kočce plechovku z hlavy odstranit a ta následně bez zranění z místa odběhla. (Mar)

Více
Čísla na sloupech nám pomáhají | © Městská policie Olomouc

Čísla na sloupech nám pomáhají

Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo dne 14.1.2020 ve 13:58 hodin telefonické oznámení o nálezu injekční stříkačky na ulici Zeyera. K upřesnění místa nálezu oznamovatel využil číslo na sloupu veřejného osvětlení, v jehož těsné blízkosti stříkačka ležela. Strážníci díky této informaci stříkačku bez problému nalezli a odstranili. Čísla na sloupech veřejného osvětlení jsou v Olomouci umístěna právě pro tyto účely, kdy je potřeba hasičům, zdravotnické záchranné službě nebo policii upřesnit místo události. Bližší informace k těmto „Bodům záchrany“ naleznete na internetové adrese: olomouc.eu/emergencypoint. (Mar)

Více
Foto: archiv

Dívka byla v pátrání

Dne 12.1.2020 v 11:25 hodin si při provádění kontrolní činnosti v prostoru hlavního vlakového nádraží na ulici Jeremenkova hlídka strážníků všimla dívky, která odpovídala popisu osoby hledané policií nebo osoby pohřešované.  Následným šetřením strážníci zjistili, že se skutečně jedná o 15-ti letou dívku z Prostějova, po které je vyhlášeno policejní pátrání. Vzhledem ke zjištěným skutečnostem strážníci dívku předvedli na nejbližší obvodní oddělení Policie ČR, kde ji předali policistům k dalšímu opatření. (Mar)

Více