Tiskové zprávy

Ilustrační foto | © Pixabay.com

Čtyři nálezy za jeden den

V poslední době se množí oznámení od občanů o nalezených věcech na území města Olomouce. Jen během včerejšího dne jsme řešili čtyři takové případy, kdy se konkrétně jednalo o klíče od auta, kabelku, peněženku (včetně dokladů a finanční hotovosti) a nakonec objemný svazek klíčů. Ve dvou případech se podařilo majitele kontaktovat a ztracené věci jim byly vráceny zpět. Zbývající nálezy budou předány příslušnému odboru olomouckého magistrátu. Od začátku roku evidujeme celkem 109 případů nálezů věcí, dokladů a cenin. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Dal si čtyři kousky a pak jel

V sobotu před čtvrtou hodinou ranní spatřila hlídka na ulici Okružní vozidlo značky Škoda Felicia, jak projíždí zákazem vjezdu. Strážníci auto zastavili a začali s řidičem řešit jeho prohřešek. Při tomto však byl z dechu řidiče cítit alkohol. Osmatřicetiletý muž se hlídce přiznal, že měl před jízdou čtyři piva. Po tomto byla u řidiče provedena orientační dechová zkouška a to s výsledkem 2,01 promile alkoholu v dechu. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána Policie ČR a ta si vše převzala k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixanay.com

Jeden hrál na kytaru a druhý fotbal

Během uplynulého víkendu jsme řešili devět oznámení na rušení nočního klidu. Mezi nejzajímavější můžeme zařadit seniora, který v sobotu v noci hrál na kytaru na Dolním náměstí a jeho zvukový projev vadil lidem bydlícím v okolí. Druhý případ se odehrál na fotbalovém hřišti v městské části Chválkovice, kde ještě v neděli, zhruba po půl jedné ráno, hrála skupina osob fotbal. Mezi nejhlučnější však patřil jedenadvacetiletý mladík, který své sportovní zápolení přenášel až do značných decibelů. Všechny incidenty byly vyřešeny domluvami a lidé pak již mohli pokojně spát. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Řídil pod vlivem a ještě v zákazu

Dnes hodinu po půlnoci byl na kamerovém systému spatřen na ulici Kpt. Nálepky muž popíjející pivo ještě s další osobou u vozidla značky Hyundai. Dvojice následně sedla do auta, kdy muž, který se předtím posilnil alkoholem, usedl na pozici řidiče. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka a auto, které se rozjelo, bylo pod neustálým dohledem kamer. Hlídce se podařilo auto zastavit na třídě 17. listopadu. Při následné kontrole řidič svůj řidičský průkaz nepředložil, jelikož měl mít zákaz řízení. Poté byla u dvaadvacetiletého muže provedena orientační dechová zkouška s výsledkem 1,83 promile. Na základě těchto skutečností byla na místo přivolána hlídka Policie ČR a ta si celou věc převzala k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Odchycený křeček | © Městská policie Olomouc

Křeček terorizoval zahrádkáře

V úterý odpoledne se na nás telefonicky obrátil majitel jedné ze zahrádek v kolonii poblíž ulice Balcárkova. Důvodem byl odchycený křeček, který delší dobu působil škody na majetku zahrádkářů, v podobě zničené úrody zeleniny. Nešťastným zahrádkářům se podařilo hlodavce odchytit a následně předat strážníkům. Vzhledem k tomu, že jednalo o silně ohrožený druh, který je v Česku chráněný zákonem, byl přemístěn do volné přírody v okrajové části Olomouce, kde by už neměl napáchat další škodu. (Čun)

Více
Spor o respirátor skončil potyčkou | © Městská policie Olomouc

Spor o respirátor skončil potyčkou

Na tísňové lince městské policie jsme včera v nočních hodinách přijali hovor od dispečera dopravního podniku. Důvodem měla být agresivní osoba nacházející se v tramvaji na třídě Míru. Po příjezdu na místo se na zastávce nacházela skupinka osob včetně řidiče tramvaje a podezřelého muže. Ten se choval agresivně a neustále kladl odpor. Pro jeho zklidnění mu tak strážníci nasadili pouta. Řidič tramvaje hlídce řekl, že viděl muže v tramvaji, který nemá zakryté dýchací cesty respirátorem. Z tohoto důvodu jej na to upozornil nebo ať opustí tramvaj. Muž však na upozornění nedbal, řidiče fyzicky napadl a také poškodil zadní dveře tramvaje. Cestující společně s řidičem muže zpacifikovali a snažili se ho uklidnit. Několik minut po příjezdu strážníků se na místo také dostavili kolegové ze státní policie a ti si celý případ převzali k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Komu se hodil poklop od kanálu? | © Městská policie Olomouc

Komu se hodil poklop od kanálu?

Včera ráno se na nás obrátil pracovník TSMO, kdy důvodem bylo nahlášení odcizeného poklopu kanalizace na ulici Božkova. Pracovníci technických služeb prozatímně místo zabezpečili, hlídka vše zadokumentovala, a protože se na místě nepodařilo zjistit informace vedoucí ke zjištění pachatele tohoto jednání, bude celá věc oznámena správnímu orgánu k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Neznámý vandal řádil v nákupním centru

Rozbitý skleněný stojan, na kterém stojí figurína na oděvy. Takové jsou škody po včerejším řádění neznámého muže v nákupní galerii na ulici 8. května. Škodu nahlásil pracovník ostrahy, který vše zaregistroval na zdejším kamerovém systému. Jelikož se nepodařilo na místě zjistit bližší informace vedoucí k osobě tohoto protiprávního jednání, bude celá věc oznámena správnímu orgánu k dalšímu řešení, pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámý pachatelem. (Čun)

Více
Nalezené světlo | © Městská policie Olomouc

LED světlo skončilo v kašně

Dnes půl hodiny po půlnoci byla hlídka vyslána na základě poznatku z kamerového systému na Horní náměstí k Caesarově kašně. Důvodem byla osoba, která z přilehlé předzahrádky vzala osvětlení a hodila jej do kašny. Strážníkům se na místě podařilo kontaktovat skupinu osob, ve které byl zjištěn i podezřelý mladík. Hlídka z kašny solární světlo vylovila a mladík z obce na Kroměřížsku se k činu také přiznal. Na základě vyčíslené škody bude rozhodnuto o dalším postupu ve věci. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Velká tuňáková loupež

V neděli dopoledne se na nás obrátil pracovník ostrahy ze supermarketu na ulici Zikova s tím, že zde na prodejně mají muže zadrženého při krádeži zboží. Pětatřicetiletý muž se na místě ke krádeži osmnácti plechovek s tuňákem v hodnotě 2 743,- Kč hlídce přiznal a řekl, že se takto uschovaný „nákup“ snažil odnést v batohu pryč z obchodu. Strážníci celý případ vyřešili uložením pokuty, která byla stejně mastná jako tuňák v plechovkách. (Čun)

Více