Tiskové zprávy

Ilustrační foto | © Pixabay.com

Manželku nechal na holičkách

Krádež čtyř lahví whisky v hodnotě necelých dvou tisíc korun, o kterou se postarala manželská dvojice, řešila v pátek po osmé hodině večer hlídka městské policie v nákupním centru na ulici Polská. Pracovník ostrahy na místě strážníkům řekl, že viděl muže, jak si dává do batohu láhve s alkoholem a žena vedle něj hlídá situaci. Poté se dvojice vydala pryč z obchodu ovšem bez zaplacení. Muž následně utekl i celým lupem a na místě zůstala manželka, kterou ostraha chytila. Dotyčná následně nahlásila strážníkům kompletní nacionále svého manžela a poté byla seznámena s tím, že celý případ bude oznámen správnímu orgánu, kde bude povedená dvojka své jednání vysvětlovat. (Čun)

Více
Čivava skončila v útulku | © Městská policie Olomouc

Čivava skončila v útulku

Téměř stovku psů v letošním roce převezli strážníci olomoucké městské policie do útulku. Poslední případ se odehrál v pátek dopoledne, kdy jsme vyjížděli na ulici Jarmily Glazarové k volně pobíhající čivavě. Protože se v okolí nepodařilo zjistit majitele psa, tak byl odvezen a následně v pořádku předán do útulku pro psy na ulici Brněnská. Co dělat v případě nálezu psa: kontaktujte Městskou policii Olomouc, strážníci psa na místě převezmou a předají ho do příslušného útulku, pokud má pes na obojku kontaktní údaje, zavolejte majiteli. pokud se k Vám přidal pes a nevidíte majitele, zkuste nejprve chvíli počkat na místě, až poté zvažujte další kroky. (Čun)

Více
Mňoukající auto | © Městská policie Olomouc

Mňoukající auto

Nezvyklý zvuk, ze zaparkovaného auta značky Renault na ulici Aksamitova, upoutal včera dopoledne kolemjdoucí ženu. Ta ihned zavolala na městskou policii s tím, že pod kapotou auta zřejmě uvízla kočka. Přes operační středisko se podařilo kontaktovat majitele auta, který se na místo dostavil. Poté co zvedl kapotu, tak hlídka odrostlejší kotě odchytila a následně ho převezla do příslušné veterinární ordinace, kde o něj bude dobře postaráno. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Odcizila zboží za tisíce

Do zavírací doby zbývalo několik minut, když ostraha supermarketu na ulici Štursova chytila při činu sedmadvacetiletou zlodějku. Žena si postupně na prodejní ploše z regálu vzala několik páru značkových sportovních ponožek, dvě mikiny, a aby měla kam svůj lup dát, tak k tomu ještě přihodila batoh stejné značky. Poté pak v poklidu prošla přes pokladnu, ovšem bez zaplacení za uvedené zboží. Zde už na dotyčnou čekala ostraha, která následně přivolala městskou policii. Celková škoda byla vyčíslena na částku 2 747,- Kč. Celý případ bude následně oznámen správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Polední siestu rozpustili strážníci

Včera po poledni spatřila hlídka při kontrolní činnosti na Václavském náměstí dvojici mužů, kteří na schodech u katedrály popíjeli alkohol. Mladší muž si dopřával na zahřátí vodku a druhý zase bílé víno. Povedená dvojka byla seznámena s faktem, že porušili obecně závaznou vyhlášku o zákazu konzumace alkoholických nápojů a žebrání na veřejných prostranstvích statutárního města Olomouce. Strážníci přestupek vyřešili domluvou a oba muži místo urychleně opustili. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Seniorka přeceňovala zboží

O tom, že vynalézavost nezná hranic a věk v tomto případě není žádnou překážkou, se včera odpoledne přesvědčili olomoučtí strážníci. Ti byli vysláni do supermarketu na ulici Štursova k nahlášené krádeži. Na místě na hlídku čekal pracovník ostrahy, včetně pachatelky v podobě seniorky. Ta si na prodejní ploše vzala latexové rukavice, ale předělala na ně cenovku z levnějšího modelu. Poté pak v klidu u pokladny zaplatila nižší částku. Pro tuto vynalézavost však neměla pochopení místní ostraha, které přivolala městskou policii. Strážníci vše na místě vyřešili a žena tak místo s rukavicemi odcházela s pokutou. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Jeden rekordman a druhý skončil v rukou policistů

Stejný přestupek, ale absolutně rozdílný konec. Takové byly případy dvou krádeží v olomouckých supermarketech, které v sobotu během dne řešili strážníci městské policie. Nejprve byla hlídka vyslána na ulici Štursova, kde třiadvacetiletý mladík v místním supermarketu odcizil drogistické zboží v hodnotě přes 200,- Kč. K jeho smůle byl v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán za obdobný majetkový čin a tímto vzniklo podezření ze spáchání trestného činu. Z toho důvodu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR a ta si muže převzala k dalšímu řešení. Druhý případ se pak odehrál v prodejně na ulici Lazecká. Zde si šestačtyřicetiletý muž vzal láhev rumu, tu z poloviny vypil, ale k placení se neměl. Pro strážníky muž nebyl žádným nováčkem, jelikož má na svém kontě na šest desítek záznamů v evidenci přestupků. Kromě toho, že celý případ byl oznámen správnímu orgánu, putoval ještě dotyčný k vystřízlivění na protialkoholní a záchytnou stanici. (Čun)

Více
Nalezené stříkačky | © Městská policie Olomouc

Pozor na stříkačky

Během uplynulého týdne přijalo operační středisko čtyři oznámení o nalezených stříkačkách na území města Olomouc. Hlídky tak byly vyslány na ulici Na Střelnici, Nedvědova, U Ambulatoria a naposledy na Kollárovo náměstí. V uvedených lokalitách strážníci postupně odebrali a uložili do sběrných boxů čtyři injekční stříkačky s jehlami. Od začátku letošního roku jsme řešili celkem 146 oznámení a nalezeno bylo celkem 230 kusů infekčního materiálu. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

A máme tu letošního rekordmana

Podnapilý muž na ulici Hynaisova. Na takové oznámení byla dnes ráno vyslána hlídka městské policie. Pro strážníky již rutinní případ, jelikož podobných oznámení řeší běžně několik denně. Na místě hlídka v muži, který byl totálně pod obraz, poznala pro ně známou osobu. Následoval již standartní postup v podobě převozu na záchytku. Zde byla dotyčnému zjištěna hodnota 4,96 promile alkoholu v dechu a třiačtyřicetiletý muž se tak stal rekordmanem, nejen letošního roku, ale ovládl i tabulky za poslední čtyři roky. Hodnota nad pět promile byla naposledy zjištěna v srpnu roku 2017 a to 5,04 promile alkoholu v dechu. Od začátku letošního roku bylo na protialkoholní a záchytnou stanici realizováno celkem 194 převozů (88% procent tvořili muži). (Čun)

Více
Muž se přehraboval v kontejneru na oblečení | © Městská policie Olomouc

Muž se přehraboval v kontejneru na oblečení

V úterý několik minut před třiadvacátou hodinou se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který uvedl, že ulici Mošnerova je kontejner na oblečení a neznámý muž z něho vše vyhazuje. Strážníci na místě zjistili osmatřicetiletého muže, který se přehraboval v kontejneru. Po intervenci hlídky muž vše zpět uklidil a od oznamovatele jsme také zjistili, že úložné místo je delší dobu nezajištěné. Celá věc bude dána na vědomí firmě vlastnící kontejner, aby bylo zajištěno jeho vyprázdnění a důkladné zabezpečení. (Čun)

Více