Tiskové zprávy

Ilustrační foto | © Pixabay.com

Opilý cyklista skončil v poutech

Telefonické oznámení o cyklistovi ležícím před hotelem na ulici Wolkerova, které je zřejmě v podnapilém stavu, přijalo v pátek 26.5.2017 před sedmou hodinou ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Ve stejnou dobu jako hlídka MP Olomouc se na místo také dostavili i záchranáři, kteří muže začali ihned ošetřovat. Při tomto se zraněný muž choval zmateně, agresivně, nereagoval na žádné otázky, kopal kolem sebe a nechtěl se nechat ošetřit. Vzhledem k tomu, že na výzvu strážníků cyklista nereagoval a neustále byl na všechny agresivní, musela hlídka použít donucovací prostředky včetně pout. Poté již záchranáři mohli zraněného v klidu ošetřit a za asistence hlídky jej převést do fakultní nemocnice na Urgentní příjem. Zde byl také proveden pokus o dechovou zkoušku, který však nebylo možné pro značnou podnapilost muže provést. Celá věc byla oznámena Policii ČR k dalšímu řešení, jako podezření z účasti na dopravní nehodě. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

A zase ti opilci

Čtyři muže pod vlivem alkoholu řešili během čtvrtka 25.5.2017 strážníci Městské policie Olomouc. Muži ve věku mezi 27 až 60 lety se nacházeli na ulicích Holická, Horním náměstí, 17. listopadu a třídě Svobody. Vzhledem  k jejich stavu skončili všichni na protialkoholní a záchytné stanici, kam byli převezeni k vystřízlivění. Nejmenší naměřená hodnota byla u sedmadvacetiletého muže a to 2,1 promile. Rekordmanem v této čtveřici byl osmatřicetiletý muž, u kterého byla zjištěna hodnota 3,87 promile alkoholu v dechu. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Freeimages.com

Muž nadýchal bezmála tři promile

K podnapilému muži ležícímu na chodníku na ulici Neumannova byli ve středu 24.5.2017 po deváté hodině večer vysláni strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila, že se zde nachází jednapadesátiletý muž v podnapilém stavu. Protože nekontroloval své chování, nebyl schopen samostatné chůze, byla na místo přivolána převozová služba, které opilce transportovala na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Zde muži byla naměřena hodnota 2,98 promile alkoholu v dechu. Od začátku letošního roku strážníci předávali takto na záchytnou stanici celkem 136 osob. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Manželské neshody

S prosbou o pomoc se na Městskou policii Olomouc obrátil v úterý 23.5.2017 ve večerních hodinách dvaapadesátiletý muž. Oznámení spočívalo v tom, že mu jeho manželka neustále brání vstupu do bytu na ulici Černá cesta. Muž na místě hlídce sdělil, že jeho manželka neustále mění zámek od bytových dveří jejich společného bytu, nechává klíče v zámku a znemožňuje mu tak do něho přístup. Po zpřístupnění bytu přivolaným zámečníkem nadále docházelo přítomnou ženou k bránění svému manželovi v užívání bytu. Hlídka ženu poučila, že uvedeným jednáním vzniklo podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití a celá věc bude oznámena příslušnému správnímu orgánu. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Freeimages.com

Zvířecí případy

V pondělí 22.5.2017 přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc dvě oznámení o nálezu zvířat, kdy se mělo v obou případech jednat o zraněná zvířata. V první oznámení se jednalo o kafku, která se i přes své zranění (zlomené křídlo) dostala do baru na třídě Míru. Zde byla odchycena a předána strážníkům, kteří ji zavezli do záchytné stanice pro handicapovaná zvířata. V dalším oznámení se jednalo o nález želvy před domem na ulici Na Vozovce. Současně s příjezdem hlídky se na místo dostavil i majitel želvy, kterému dle jeho sdělení želva nedopatřením vypadla z balkonu. Želvu si převzal a přislíbil, že se o ni postará. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Dvojice napadla hosty v baru

Fyzické napadání mezi hosty baru na třídě Svobody oznámila v sobotu 20.5.2017 před půl jedenáctou večer jeho obsluha. Po příjezdu oznamovatelka strážníkům sdělila, že zde muž se ženou fyzicky napadli čtveřici hostů. Jednomu z hostů musela být přivolána zdravotnická záchranná služba, jelikož utrpěl zranění hlavy od úderu sklenicí. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, které strážníci celou věc včetně podezřelých osob předali k dalšímu šetření. (Čun)

Více
Nalezené kotě | © Městská policie Olomouc

Zaparkované vozidlo „mňoukalo“

Na oznámení o nálezu kočky na ulici Lazecká vyjížděli v pátek 19.5.2017 v odpoledních hodinách strážníci Městské policie Olomouc. Na místě však hlídka zjistila, že místo samotného nálezu je poněkud zvláštní. Zhruba čtyřměsíční kotě se totiž nacházelo v motorovém prostoru zde zaparkovaného vozidla, odkud ho oznamovatel vytáhl a následně předal strážníkům. Kotě bylo poté předáno na veterinární kliniku, kde o něj bude odborně postaráno. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Freeimages.com

Strážníci odchytávali psy

Během včerejšího dne strážníci Městské policie Olomouc vyjížděli na tři oznámení, která se týkala volně se pohybujících psů. Konkrétně se jednalo o tři psy na ulicích Přichystalova, U Dětského domova a Ostravská. Všichni byli odchyceni a převezeni do psího útulku Ligy na ochranu zvířat v Neředíně. Od začátku roku takto strážníci převezli do útulku celkem 130 psů. (Čun)

Více
Střecha garáží | © Městská policie Olomouc

Mladík si hrál na střeše garáží

Ve čtvrtek 18.5.2017 po půl deváté večer přijalo operační středisko telefonické oznámení o mladíkovi, který si na střeše podzemních garáží na ulici Jílová hraje s basketbalovým míčem. Mladík byl poučen, že dotyčná plocha není vhodná ke sportovním účelům a byl odkázán na příslušný sportovní areál. Ke škodě na majetku ani zdraví nedošlo a mladík po poučení místo opustil. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Freeimages.com

Hlídka pomohla zraněnému muži

Oznámení o muži s krvácejícím zraněním na hlavě přijalo ve středu 17.5.2017 po čtvrté hodině odpolední Operační středisko Městské policie. Hlídka, která dorazila na místo zjistila, že se zde nachází pětašedesátiletý muž. Ten strážníkům sdělil, že si zranění přivodil pádem na chodník bez cizího zavinění. Vzhledem k povaze zranění poskytli strážníci zraněnému první pomoc a následně kontaktovali zdravotnickou záchrannou službu, které muže převezla do fakultní nemocnice k dalšímu ošetření. Od začátku letošního roku strážníci zasahovali u 77 případů, kdy byly následně osoby předány zdravotníkům. V loňském roce se jednalo o 172 a v roce 2015 o 149 případů. (Čun)

Více