Tiskové zprávy

Poškozené značení mátlo řidiče | © Městská policie Olomouc

Poškozené značení mátlo řidiče

Telefonické oznámení o poškozené konstrukci s visícími řetězy, která upozorňuje na kritickou výšku vozidla pro projetí podjezdem u „myší díry“ na ulici Kpt. Nálepky přijalo v pondělí 14. října v dopoledních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu na uvedené místo strážníci zjistili, že jedno z ramen je prohnuto a řetězy visí níže a může tak docházet k matení řidičů vozidel, kteří by normálně podjezdem projeli. Z místa byl kontaktován příslušný pracovník Technických služeb města Olomouce, který přislíbil nápravu poškozeného zařízení. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Kostelníkovi došla trpělivost s návštěvníkem katedrály

V pondělí před desátou hodinou dopolední se na operační středisko telefonicky obrátil kostelník z katedrály Sv. Václava. Důvodem byl sedmatřicetiletý muž, který se neustále vracel do katedrály, plýtval zde svěcenou vodou a nakonec se mu podařilo spustit alarm. Hlídka na místě výtečníka poučila o nevhodnosti chování, a protože nedošlo k poškození majetku ani jiné škodě, obešlo se oznámení bez dalšího řešení ze strany strážníků a muž ze Šumperka poté z místa za asistence hlídky odešel. (Čun)

Více
Foto: archiv

Močili na oplocení - pokuta je neminula

Pozornost obsluhy Kamerového a dohlížecího systému města Olomouce upoutali dva mladíci, kteří dne 15.10.2019 kolem 00:35 hodiny prolézali okem Mariánského sloupu na Dolním náměstí. Z Dolního náměstí  zamířili na Horní náměstí, kde se vymočili na mobilní oplocení kolem budovy radnice. Za přestupek proti veřejnému pořádku strážníci uložili 25-letému muži z Lipníka nad Bečvou a 24-letému muži z Ostravy pokutu příkazem na místě.(Mar)

Více
Parkoviště není skládka | © Městská policie Olomouc

Parkoviště není skládka

O tom, že někteří z našich spoluobčanů si s odložením nepotřebných věcí opravdu hlavu nelámou, se v sobotu 12. října přesvědčila hlídka městské policie. Strážníci na parkovišti na ulici Lipenská nalezli odložený odpad všeho druhu – molitan, papírové krabice, kovový sušák na prádlo nebo pneumatiky. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo na místě nalézt osobu, která měla s tímto co dočinění, byli kontaktováni pracovníci Technických služeb města Olomouce s žádostí o odklizení. Pro podezření ze spáchání přestupku neznámým pachatelem, dle zákona o odpadech, byla celá věc oznámena správnímu orgánu k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Neznámý vandal rozbil skleněné dveře | © Městská policie Olomouc

Neznámý vandal rozbil skleněné dveře

V sobotu ráno jsme přijali na tísňovou linku oznámení, že v ulici Denisova neznámý vandal poškodil vstupní dveře do jedné z prodejen. Hlídka na místě zjistila, že je rozbitá skleněná výplň u vstupních dveří o velikosti 20 x 55 cm. Přes operační středisko byla na místo přivolána kontaktní osoba a ta následně provedla kontrolu prodejny, kdy bylo zjištěno, že zde nic nechybí. Případ byl oznámen správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku. (Čun)

Více
Kdo se chtěl zbavit psa? | © Městská policie Olomouc

Kdo se chtěl zbavit psa?

Na psa, který byl podle oznamovatele od středy uvázán u domu na ulici U Potoka, byli ve čtvrtek před půl jedenáctou dopoledne telefonicky upozorněni strážníci. Protože se na místě nenacházel nikdo, kdo by o psa jevil zájem, hlídka jej naložila do služebního auta a převezla do útulku pro psy v Neředíně. Zde se snad co nejdříve dočká nového majitele, který se k němu bude chovat lépe než ten předchozí. (Čun)

Více
Nedočkavý pacient vykopl dveře na traumatologii | © Městská policie Olomouc

Nedočkavý pacient vykopl dveře na traumatologii

Oznámení o agresivním pacientovi, který poškodil dveře na oddělení urgentní příjmu – traumatologii ve fakultní nemocnici, řešila ve středu po poledni hlídka městské policie. Zdravotní sestra na místě strážníkům sdělila, že se zde nachází pacient, který se dožadoval vstupu do ordinace, a když nebyl z provozních důvodů ihned přijat, tak poté kopl do vstupních dveří a poškodil je. Strážníci zjistili, že se jedná o muže z Ostravska, který se také k celé věci doznal. Vzhledem ke škodě na majetku bude celá věc oznámena správnímu orgánu k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Nalezené léky | © Městská policie Olomouc

Komu se už nehodila lékárnička?

Na desítky krabiček s léky a zdravotnickým materiálem, rozházeným v trávě před prodejnou potravin na ulici Přichystalova, byli včera v ranních hodinách upozorněni strážníci městské policie. Hlídka na místě posbírala celý nález od igelitového pytle a vše bude následně předáno do lékárny k likvidaci. Pokud už máte doma nepoužitelná léčiva, odevzdejte je v nejbližší lékárně a nevyhazujte je do odpadu nebo na ulici!! (Čun)  

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Strážníci zasahovali u opilců

Spící na chodníku, v tramvaji nebo motající se uprostřed silnice a „kruháče“. To je výčet případů, kdy strážníci během včerejšího dne zasahovali u osob pod vlivem alkoholu. Z šestice osob ve věku 22 – 60 let se podařilo tzv. rozchodit tři muže a zbývající trojice musela být převezena na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Zde dotyční nadýchali hodnoty 2,62 a 2,22 promile alkoholu v dechu a u posledního jedince nebylo možné pro jeho opilost provést dechovou zkoušku. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Městská policie Olomouc

Auto opravdu není výloha

Bezmála tři desítky případů, kdy mělo zaparkované vozidlo stažené okénko a v okolí se nenacházel jeho majitel, řešili od začátku roku olomoučtí strážníci. Takové vozidlo je pak velkým lákadlem pro zloděje, který tak má ulehčenou práci při krádeži věcí z auta. Poslední takový případ se odehrál včera na ulici Jungmannova, kde bylo u vozidla Škoda Yeti otevřené okno u řidiče. Přes operační středisko se podařilo kontaktovat majitelku a ta na místě potvrdila, že se z vozidla nic neztratilo a jednalo se zřejmě o technickou závadu, kterou nechá neprodleně odstranit. Městská policie Olomouc radí: nenechávejte ve vozidle viditelně odložené osobní věci a cennosti (bundy, batohy, kabelky, elektroniku), pokud už ve vozidle máte zabezpečovací zařízení, používejte jej, nenechávejte uvnitř vozu technický průkaz ani náhradní klíče od vozu, před odchodem od vozidla zkontrolujte, zda jste ho řádně uzamkli a zda jsou zavřena všechna okna. (Čun)

Více