Tiskové zprávy

Nalezené věci | © Městská policie Olomouc

Svačina se našla, konzument zmizel

Ve čtvrtek po jedenácté hodině dopoledne byla hlídka městské policie vyslána na ulici Janského. Důvodem byl nahlášený nález kuchyňských potřeb a potravin na lavičce poblíž místního autosalonu. Na místě jsme našli čtyři kuchyňské nože a dva rohlíky v sáčku. Jelikož se na místě nenašla osoba, které si zde nechala propriety na dopolední svačinu, byly nože převzaty jako nález a pečivo putovalo do nejbližšího kontejneru.

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

V podprsence tančila na pódiu

Netradiční kulturní vložku zařazenou mimo program vánočních trhů řešila včera před devátou hodinou večerní hlídka olomouckých strážníků. Na pódiu vyhrazeném pro účinkující umělce totiž spatřili strážníci podnapilou ženu, která zde tančila v podprsence. Hlídka její kulturně taneční vystoupení ukončila a odvedla ji z pódia dolů. Zde se oblékla a vzhledem k tomu, že hladina alkoholu nebyla na takové výši, aby byl nutný převoz na záchytku, doporučili jí strážníci pro příště se takto realizovat spíše v soukromí. Po tomto žena z Moravskoslezského kraje odešla v pořádku směrem k hotelu, kde měla být ubytována.

Více
Nalezená nákupní vozík | © Městská policie Olomouc

Dětský nákupní vozík skončil kus od hypermarketu

Telefonické oznámení o nevšedním nálezu na ulici Žilinská přijalo ve středu ve večerních naše operační středisko. Po příjezdu na místo totiž strážníci zjistili, že se na chodníku nachází prázdný dětský nákupní vozík. Vzhledem k tomu, že byl zřetelné, kterému nákupnímu centru tento povoz patří, naložili jej strážníci do služebního auta a odvezli jej zpět na místo. Apelujeme na nakupující v hyper a supermarketech, aby po nákupech vozíky všech typů opravdu vraceli na místa, kam patří.

Více
Ilustrační foto | Zdroj: Google Maps

Syn se bál o maminku, strážníci pomohli

V úterý před půl druhou ráno jsme na tísňové lince přijali hovor od muže, který měl strach o svou maminku. Ta měla cestovat vlakem do místa bydliště (Lipník nad Bečvou) a v Olomouci měla přesedat. Muž nám do telefonu řekl, že se jí nemůže dovolat na mobil, který je nedostupný a zřejmě vybitý. Požádal nás proto, zda bychom neprovedli kontrolu vestibulu a okolí vlakového nádraží, jestli se tam někde jeho maminka nenachází. Na místo byla vyslána hlídka a ta v čekárně na nádraží našla ženu odpovídající popisu. Dotyčná nám řekla, že jí nenavazoval spoj a další vlak jí jede po čtvrté hodině ranní. Starostlivému synovi jsme informace předali a uklidnili ho, že vše je v pořádku.

Více
Foto: archiv

Silniční kontrola skončila příjezdem Policie ČR

Včera odpoledne spatřila hlídka, při kontrolní činnosti na třídě Svobody, vozidlo, které vyjíždí z ulice Riegrova. V řidiči poznali strážníci muže, který není držitelem řidičského oprávnění (jelikož ho v minulosti řešili pro dopravní přestupky). Z tohoto důvodu se hlídka za vozidlem vydala a snažila se jej zastavit za použití výstražného světelného a zvukového zařízení. Dotyčný na nic nereagoval a zastavil až na náměstí Národních hrdinů na světelné křižovatce, kde zrovna naskočila na semaforech červená. Jedna členka hlídky vystoupila a stoupla si před vozidlo a druhá přistoupila ke straně řidiče. Ten nereagoval na výzvu k prokázání totožnosti a hlídku začal osočovat, že nemá žádné pravomoci a na co si hrajeme. Řidič byl vyzván, aby vypnul motor a vystoupil z auta. Na tohle však nereagoval a začal najíždět na hlídku. Přes operační středisko byla na místo mezitím přivolána hlídka Policie ČR. Následně z auta vystoupila spolujezdkyně a poté i řidič. Ten se snažil z místa odejít, neustále se choval agresivně a pohyboval se ve vozovce. Ani po zákonné výzvě se muž nepřesunul směrem k chodníku, aby neohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, ale zejména sám sebe. Nezbylo nic jiného než ho za použití hmatů z místa vyprovodit. O několik minut později se na místo dostavili státní policisté a ti si celý případ převzali k dalšímu řešení.

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Pro dobrotu na žebrotu

O tomto rčení se a to doslova přesvědčil v sobotu odpoledne muž z obce na Olomoucku. Dotyčného oslovil v nákupním centru na ulici Polská neznámý muž s tím, jestli by mu nepůjčil mobilní telefon, aby si mohl zavolat. Za první hovor dostal od muže dokonce drobnou finanční hotovost, ovšem druhý telefonát se stal majiteli telefonu už osudným. Muž při hovoru poodešel z místa a následně s telefonem utekl z místa pryč. Nešťastný majitel telefonu vyčíslil škodu na 6 000,- Kč a k tomu přidal popis neznámého muže. Jelikož se nepodařilo zjistit pachatele tohoto protiprávního jednání, tak bude celý případ oznámen správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku.

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.vom

Nebohá seniorka se nemohla dostat k lékům

S prosbou o pomoc se na městskou policii v sobotu obrátila téměř osmdesátiletá seniorka. Důvod byl prozaický. Dotyčná si zabouchla dveře od svého bytu v domě na ulici Hněvotínská, kdy byla jen lehce oblečena a zejména se potřebovala dostat ke svým lékům. Na místo se následně také dostavili hasiči, Policie ČR a také zámečník, který byt otevřel. Žena se tak nakonec dostala k medikamentům a vše nakonec dopadlo dobře.  

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Opuštěný pes skončil v popelnici

I přesto, že jsme zvyklí na nejrůznější volání na tísňovou linku, tak se stále najdou případy, kdy nám při samotných oznámeních běhá doslova mráz po zádech. A jedno takové jsme zažili včera před osmou hodinou večerní. Přijali jsme totiž hovor od muže, že na ulici Jungmannova jde z uzavřené popelnice slyšet štěkající pes. Na místo jsme obratem vyslali nejbližší hlídku. Neuplynulo ani několik minut a oznamovatel se na tísňovou linku obrátil znovu. V tu chvíli jsme už mysleli na nejhorší. Důvod byl však naštěstí úplně jiný. V popelnici se totiž nacházela hračka psa, která štěkala. Všem se nám ulevilo, hlídka byla z výjezdu odvolána a vše tak nakonec mělo šťastný konec.

Více
Ilustrační foto | © Google maps

Seniorka zůstala uvězněna v Kolumbáriu

S prosbou o pomoc se včera odpoledne na tísňovou linku městské policie obrátila nešťastná seniorka, která měla být nedopatřením uzamčena v Kolumbáriu kostela Husova sboru v centru města. Hlídka po příjezdu na místo kontaktovala telefonicky místního faráře a ten řekl, že postačí, když žena pořádně zmáčkne kliku dveří a prudce do nich zatlačí. Podle pokynů osmdesátiletá seniorka otevřela dveře a v pořádku kostel opustila.

Více
Ilustrační foto | © Google maps

Kulturní památku si spletl s lezeckou stěnou

Dnes hodinu po půlnoci byl spatřen na kamerovém systému mladík, který vylezl na Terezskou bránu a po chvíli z ní slezl dolů a následně odešel směrem k Tržnici. Zde již na dotyčného čekala hlídka, která ho seznámila s faktem, že se svým neuvážlivým jednáním dopustil přestupku dle zákona o státní památkové péči a celým případem se bude zabývat správní orgán. Od začátku letošního roku jsme řešili 46 případů, kdy lidé užívali kulturní nebo národní kulturní památky způsobem, který neodpovídá jejich kulturně politickému významu, památkové hodnotě a technickému stavu.

Více