Tiskové zprávy

Ilustrační foto | © Pixabay.com

Během chvilky přišla turistka o fotoaparát

Hlídka Městské policie Olomouc byla v úterý 25.7.2017 kolem půl šesté večer vyslána na Horní náměstí, kde se před radnicí měla nacházet okradená turistka. Polská turistka na místě strážníkům uvedla, že seděla na lavičce a vedle sebe si položila fotoaparát s teleobjektivem. V nestřeženém okamžiku jí však byl fotoaparát v hodnotě zhruba 800 Euro odcizen neznámým pachatelem. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla kontaktována Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Brambora přišla muže draho

Na oznámení o krádeži vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc v pondělí 24.7.2017 v odpoledních hodinách do supermarketu na ulici Štursova. Hlídka však na místě zjistila, že se nejedná o klasickou drobnou krádež. Sedmačtyřicetiletý muž si v oddělení zeleniny navážil zboží (brambory), sáček opatřil cenovkou a následně si do něj přidal ještě další bramboru. Tohoto počínání si však všiml pracovník ostrahy, který muže za pokladnami zastihl a následně přivolal městskou policii. Strážníci celou věc vyřešili uložením pokuty příkazem na místě. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Freeimages.com

Strážníci asistovali revizorům

Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce. Důvodem bylo ověření totožnosti cestujících bez platného jízdního dokladu v prostředcích městské hromadné dopravy. Strážník je podle zákona o obecní policii mimo jiné oprávněn vyzvat osobu, aby prokázala svoji totožnost na žádost jiné osoby, jestliže tato osoba má na zjištění totožnosti právní zájem. Od začátku letošního roku hlídky s revizory spolupracovaly při řešení 398 případů osob bez platného jízdního dokladu. (Čun)

Více
Nalezená koťata | © Městská policie Olomouc

Koťata skončila v kontejneru

V neděli 23.7.2017 po deváté hodině ráno přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení o nálezu koťat na ulici Zikova. Oznamovatelka na místě strážníkům sdělila, že při venčení svého psa slyšela z kontejneru na papír mňoukání a po jeho otevření zde našla tři malá koťata. Hlídka koťata z kontejneru vytáhla a následně je převezla na veterinární kliniku, kde o ně bude odborně postaráno. (Čun)

Více
Nalezené věci | © Městská policie Olomouc

Drogistické zboží zůstalo bez majitele

Oznámení o odložené igelitové tašce plné drogistického zboží na ulici Trocnovská v městské části Hodolany řešili ve čtvrtek 20. 7. 2017 strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila, že se v tašce nachází šest kusů pracího prášku na montérky zn. Q - power a osm kusů krému na ruce zn. Solvina. Celý nález byl předán příslušnému oddělení magistrátu města Olomouce. Od začátku letošního roku Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo celkem 136 oznámení o nálezech věcí. Nejčastějším předmětem nálezu bývají klíče, jízdní kola nebo registrační značky vozidel. Mezi zajímavé nálezy můžeme zařadit sáňky, videokameru, obrazy nebo činku tzv. jednoručku. Jak postupovat v případě nálezu věci najdete na tomto odkazu  (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Strážníci odchytávali psy

Během posledních čtyřiadvaceti hodin vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na tři oznámení týkající se volného pohybu psů. Konkrétně se jednalo o tři psy na ulicích Na Šibeníku, Dolní Novosadská a Libušina. Všichni byli odchyceni a následně převezeni do psího útulku Ligy na ochranu zvířat v Neředíně. Od začátku roku takto strážníci převezli do útulku celkem 187 psů. (Čun)

Více
Blokové čištění stále pokračuje | © Městská policie Olomouc

Blokové čištění stále pokračuje

Od začátku dubna, kdy začalo blokové čištění komunikací pracovníky Technických služeb města Olomouce, vyjížděli strážníci k 220 vozidlům stojících v zákazu zastavení. Řidiči těchto vozidel nerespektovali přenosné dopravní značení B28 - Zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou, kde je vyznačen termín blokového čištění. Nerespektováním dopravního značení nejenže dochází ke komplikacím při údržbě komunikací, ale řidič se dopouští i přestupkového jednání. Naposledy strážníci vyjížděli na oznámení o třinácti vozidlech stojících v zákazu zastavení v místě, kde mělo probíhat blokové čištění v ulici Na Vozovce v úterý 18.7.2017. Upozorňujeme tímto řidiče, aby svá vozidla v termínu blokového čištění přeparkovali a předešli tak zbytečným komplikacím. (Čun)

Více
Poškozený kontejner | © Městská policie Olomouc

Vandal poničil kontejner na oděvy

Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo v pondělí 17.7.2017 kolem půl šesté večer oznámení o poškození sběrového kontejneru na oděvy na Kolárově náměstí. Po příjezdu na místo hlídka zjistila, že kontejner je ve spodní části poškozený a v okolí se nachází rozházené oděvy. Vzhledem k tomu, že k poškození došlo zřejmě vypáčením, vzniklo zde důvodné podezření ze spáchání trestného činu. Celou věc si proto převzala Policie ČR k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Muž řídil pod vlivem alkoholu

Pracovník Městského kamerového dohlížecího systému v sobotu 15.7.2017 kolem půl šesté ráno spatřil na tř. Svobody muže, který byl dle chůze a pohybu, zřejmě pod vlivem alkoholu. Muž následně usedl do vozidla značky Volvo a odjel směrem na ulici 8. května, kde byl zastaven strážníky. Během kontroly byla u pětadvacetiletého řidiče provedena orientační dechová zkouška, kdy byla zjištěna hodnota 2,08 promile alkoholu v dechu. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si na místě celou věc převzala. (Čun)

Více
Převrácené vozidlo | © Městská policie Olomouc

Auto skončilo na střeše

Telefonické oznámení o autě převráceném na střeše v ulici Šlikova na Svatém Kopečku řešili v sobotu 15.7.2017 po půl deváté hodině ráno strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila, že se zde nachází vozidlo značky Mazda, které neznámý pachatel převrátil na střechu. Vzhledem k tomu, že vozidlo tvořilo překážku v silničním provozu, nařídili strážníci jeho odtah na záchytné parkoviště. Celý případ nyní bude oznámen správnímu orgánu k dalšímu řešení. (Čun)

Více