Tiskové zprávy

Řidiči si dali sraz na policejní služebně | © Městská policie Olomouc

Řidiči si dali sraz na policejní služebně

Během uplynulého víkendu jsme přijali tři oznámení se stejným obsahem, kdy se na městskou policii obrátili lidé, kteří nalezli na ulicích Špálova, Janského a na Horním náměstí klíče od vozidel. Protože se na místech nepodařilo zjistit majitele od uvedených klíčů, umístili strážníci na vozidla výzvy, aby se zapomnětliví řidiči dostavili na služebnu k jejich vyzvednutí. Všichni tři se postupně do sídla městské policie dostavili a po doložení dokumentů od vozidel jim byly klíče vráceny. Za necelý rok operační středisko přijalo celkem 186 oznámení o nalezených věcech. (Čun)

Více
Nalezený netopýr | © městská policie Olomouc

O netopýra se postarali strážníci

V pátek 6. prosince před půl osmou ráno jsme přijali telefonické oznámení od pracovníka hotelu na ulici Jeremenkova. Důvodem byl zatoulaný netopýr, se kterým si nevěděli v hotelu rady. Hlídka na místě zvíře převzala a následně jej v pořádku předala do záchranné stanice pro zvířata. Od začátku roku jsme přijali celkem 694 oznámení o nalezených nebo zatoulaných zvířatech. Z tohoto počtu se ve více než 500 případech jednalo o psy. (Čun)

Více
Nalezené injekční stříkačky | © Městská policie Olomouc

Osm stříkaček během jediného dne

Po téměř týdenním klidu, kdy jsme nepřijali žádné oznámení o nalezených injekčních stříkačkách, řešili včera strážníci dva nálezy infekčního materiálu. Nejprve byli vysláni na ulici Lazecká, kdy bylo na chodníku poblíž supermarketu pohozeno šest injekčních stříkaček. Další stříkačky strážníci našli při hlídkové činnosti na třídě Kosmonautů. Zde se jednalo o dvě stříkačky včetně jehel. Veškerý infekční materiál byl uložen do sběrného boxu a následně bude předán k odborné likvidaci. Od začátku letošního roku jsme řešili celkem 232 případů nálezů infekčního materiálu, kdy bylo odebráno celkem 346 injekčních stříkaček a jehel. Jak postupovat v případě nálezu injekční stříkačky: 1. v žádném případě se jehly nebo stříkačky nedotýkejte 2. nález ohlaste na tísňovou linku 156 Městské policie Olomouc 3. vyčkejte na místě do příjezdu strážníků, kteří zajistí odborný sběr (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Trojice psů skončila v útulku

Ve čtvrtek 5. prosince během dne strážníci řešili pět oznámení o volně pobíhajících psech na území města Olomouce. Z tohoto počtu byli tři psi předáni do útulku v Neředíně a ve dvou případech se zvířata v době příjezdu strážníků v lokalitě uvedené v oznámení již nenacházela. Během letošního roku operační středisko přijalo celkem 508 oznámení o volně pobíhajících psech, kdy odchyceno a následně předáno útulku bylo 290 psů. (Čun)

Více
Přepravka s masem | © Městská policie Olomouc

V přepravce bylo téměř třicet kilo masa

Na přepravku plnou masa, která se nachází poblíž křižovatky na ulici Dobrovského, byli včera před devátou hodinou ráno upozorněni strážníci městské policie. Hlídka na místě provedla šetření, kdy se nepodařilo dohledat žádnou osobu, které by chyběla přepravka s masem. Podle štítku na přepravce se podařilo kontaktovat zástupce firmy, od kterého mělo maso pocházet a ten následně na místo vyslal zaměstnance ke zpětnému převzetí téměř třiceti kilogramů vepřového a hovězího masa. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Krádež potravin se mu stala osudnou

Včera ve večerních byla hlídka vyslána do hypermarketu v nákupním centru na ulici Polská. Důvodem byl třiatřicetiletý muž, který byl zadržen ostrahou při krádeži zboží. Osudné se mu staly potraviny, které si schoval do kapsy v bundě a takto prošel přes pokladnu bez zaplacení. Při řešení incidentu vyšlo najevo, že muž byl v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán za obdobný majetkový čin a proto byl převezen na nejbližší služebnu Policie ČR, kde si ho převzali kolegové k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Chodci pozor, červená!

Během včerejšího dne strážníci řešili čtyři případy chodců, kteří na přechodech pro chodce nerespektovali světelný signál se znamením „Stůj!“. Osoby ve věku 18 – 28 přecházeli na červenou na přechodech pro chodce na ulici 8. května a na třídě Svobody. Chodci by si měli uvědomit, že se při takovém jednání dopouští přestupku, za který jim na místě hrozí pokuta až do dvou tisíc korun. Dále by měli brát na vědomí, že projíždějící auta, která v tu chvíli jedou na zelenou, nebudou schopna při rychlosti 50 km/h zastavit na několika metrech. Jestliže jede v obci automobil rychlostí 50 km/h, potom je jeho brzdná dráha na suchém povrchu dlouhá přibližně 30 metrů. Na mokrém povrchu, zvlášť když jde třeba o dlažební kostky, se brzdná dráha zdvojnásobí, na uježděném sněhu je pětinásobná a na ledě dokonce desetinásobná! Vstoupí-li chodec před takovéto vozidlo ve vzdálenosti kratší, než je těchto 30 metrů, řidič už nemůže vozidlo zastavit. Zákonitě tak musí dojít ke vzájemnému střetu, obvykle končícímu těžkým úrazem nebo usmrcením chodce. (Zdroj: ibesip.cz) Od začátku letošního roku strážníci řešili celkem 129 případů, kdy chodci takto nerespektovali světelné signály na přechodech pro chodce. Více než dvě třetiny přestupků spáchali chodci na konci zimy (leden a únor 2019) a od začátku podzimu (od října až doposud). Právě v těchto měsících bývá díky dřívějšímu stmívání a povětrnostním podmínkám často snížená viditelnost a řidič tudíž nemusí chodce spatřit včas. (Čun)

Více
Odložená sedačka | © Městská policie Olomouc

Sedačka skončila na ulici

Netradiční relaxační zónu si zřejmě chtěl vytvořit neznámý jedinec, který na travnatou plochu u křižovatky v ulici Koželužská umístil sedačku. Strážníci na místě zjistili, že je zde nekompletní sedačka o rozměrech 150 x 300 cm. Protože se na místě nepodařilo zjistit konkrétní osobu, která si zde nepotřebný kus z vybavení domácnosti odložila, kontaktovali jsme Technické služby města Olomouce a ty se postarají o odklizení. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Senior se vydal zkontrolovat manželku

Telefonické oznámení o starším muži, který jde oblečen pouze v županu, pyžamu a papučích po ulici Foerstrova směrem k místní poště, přijalo v sobotu po deváté hodině večerní operační středisko. Hlídka projela uvedenou ulici a na autobusové zastávce nalezla muže odpovídajícího popisu. Senior hlídce sdělil, že odešel z nemocnice a jede domů, protože má podezření na nevěru ze strany své manželky. Strážníci telefonicky kontaktovali příslušné oddělení, ze kterého muž odešel a následně jej v pořádku dovezli zpět do nemocnice. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Zmatená žena u garáží tvrdila, že je ve svém bytě

V sobotu 30. listopadu po jedné hodině odpolední se na Operační středisko Městské policie Olomouc telefonicky obrátil muž, který oznámil, že před vstupem do podzemních garáží na ulici Jeremenkova se nachází zmatená žena. Dotyčná měla tvrdit, že je zde ve svém bytě a odmítala muže do prostoru garáží pustit. Hlídka na místě zjistila, že žena ve věku kolem čtyřiceti let se chová velmi zmateně, v krátkých intervalech se u ní mění nálada a celkově působí psychicky nevyrovnaně. Z obav o její zdravotní stav byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba a ta si ženu převzala k hospitalizaci. (Čun)

Více