Tiskové zprávy

Ilustrační foto | © Pixabay.com

Hádka skončila příjezdem záchranky

Vzájemné napadání dvou osob na Horním náměstí oznámila na tísňovou linku Městské policie Olomouc v neděli 17.6.2018 po půl třetí ráno neznámá žena. Strážníci na místě kontaktovali skupinu několika osob, kdy dvojice mužů vypověděla, že se mezi sebou začali hádat a spor poté přerostl ve vzájemné napadání. Starší z dvojice tvrdil, že se pouze bránil a mladší kontroval odpovědí, že byl zase napaden několika údery pěstí do obličeje. Vzhledem ke krvácejícím zraněním v oblasti obličeje, byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, která mladšího z dvojice převezla do fakultní nemocnice na ošetření. Účastníci incidentu byli na místě poučení, že pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití bude celá věc oznámena správnímu orgánu k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Chlapec dostal chuť na čokoládu

V neděli 17.6.2018 před polednem byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni na základě telefonického oznámení do supermarketu na třídě Svobody, kde mělo dojít ke krádeži. Strážníci na místě kontaktovali zaměstnankyni prodejny, která jim sdělila, že byla upozorněna nakupující paní na chlapce v oddělení cukrovinek. Ten si měl do batohu dát větší množství čokolád a s těmi odejít pryč z prodejny. Žena chlapce dostihla za pokladnami, kdy bylo zjištěno, že v batohu se nachází čtrnáct kusů čokolád značky Milka v hodnotě necelých 500,- Kč. Vzhledem k tomu, že se jednalo o nezletilého chlapce, byla na místo přivolána jeho matka, která byla poučena, že celý incident bude oznámen správnímu orgánu k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Odchycený kozlík | © Městská policie Olomouc

Kozlík se vydal na výlet

Telefonické oznámení o toulavé koze pobíhající na ulici Valdenská na silnici mezi vozidly, přijalo v sobotu 16.6.2018 v odpoledních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kozlíka odchytila a následně ho předala v pořádku do veterinární péče. Následující den se našel majitel kozlíka, který se dohodl s pracovníky zvířecí stanice na umístění zvířete na kozí farmě na Šumpersku. (Čun)

Více
Šachta | © Městská policie Olomouc

Na šachtě chyběl poklop

V pátek 15. června řešila hlídka městské policie oznámení, že na ulici Horova je šachta, u které chybí poklop a hrozí zde nebezpečí úrazu. Strážníkům se na místě potvrdily informace z telefonického oznámení, kdy došlo k provizornímu zabezpečení a následně byla informace předána příslušnému odboru magistrátu města Olomouce, který se postará o nápravu. (Čun)

Více
Blokové čištění | © Městská policie Olomouc

Zaparkovaná vozidla komplikovala údržbu komunikace

Pět zaparkovaných vozidel na ulicích Slovenská a Sokolská, která stála v zákazech zastavení v místech, kde mělo probíhat blokové čištění, řešili během včerejšího dne strážníci Městské policie Olomouc. Místa, kde má probíhat blokové čištění pracovníky TSMO, jsou s dostatečným časovým předstihem (nejméně sedm dnů předem) opatřena přenosným dopravním značením B28 - Zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou, kde je vyznačen termín blokového čištění. Od začátku těchto prací strážníci řešili 146 vozidel, jejichž řidiči nerespektovali dopravní značení. Upozorňujeme tímto řidiče, aby svá vozidla v termínu blokového čištění přeparkovali a předešli tak zbytečným komplikacím. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Pávi se vydali na výlet

Ve čtvrtek 14.6.2018 po osmé hodině ranní přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení, že se po komunikaci na ulici Ibsenova pohybují pávi. Hlídka po příjezdu na místo pávy zahnala zpět do prostoru parku a celá akce se tak obešla bez větších komplikací. Během posledních týdnů se jednalo už o páté takové oznámení. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Městská policie Olomouc

Strážníci zasahovali u požáru bytu

Včera kolem 20:15 hodin přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc od hasičského záchranného sboru informaci o požáru budovy na ulici Kateřinská. V tuto dobu zároveň kolem uvedeného domu projížděla hlídka, která viděla, jak z okna bytu v prvním patře vychází černý hustý dým. Když se hlídka vydala do domu, zastavil ji zde muž, který jí sdělil, že v bytě má bydlet žena s malým dítětem. Na bouchání do dveří bytu, kde hořelo, nikdo nereagoval a protože zde byla důvodná obava o život osob, rozhodli se strážníci k otevření bytu. Po otevření bytu páčidlem se bezprostředně na místo dostavili hasiči, kteří si celou věc převzali. Hasiči zjistili, že se v bytě žádné osoby nenachází. Během zásahu hlídka městské policie společně s hlídkami státní policie prováděla evakuaci domu, kdy se jednalo o více než dvě desítky osob a několik psů. (Čun)

Více
Stanující muž | © Městská policie Olomouc

Stanující muž byl v hledáčku policie

Na několik osob, které stanují na okraji lesa poblíž autobusové zastávky na Svatém Kopečku, byli včera v odpoledních hodinách telefonicky upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka po příjezdu na místo kontaktovala tři osoby ve věku 41 – 56 let, kdy se jednalo o dva muže a jednu ženu. Při následné kontrole totožnosti strážníci zjistili, že mladší muž je osobou hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR. Z tohoto důvodu byla na místo přivolána hlídka z místně příslušného obvodního oddělení, která si muže převzala k dalším úkonům. Zbývající dvojici, která na místě zůstala, bylo sděleno, že jejich stanováním se bude zabývat správní orgán. Vzniklo zde totiž důvodné podezření z porušení lesního zákona a to tím, že dotyční tábořili mimo vyhrazená místa. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Den plný nálezů

V úterý 12.6.2018 během celého dne přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc čtyři oznámení o nálezu věcí. Nejdříve vyjížděli strážníci na ulici Wellnerova, kde byly v ordinaci dětského lékaře nalezeny klíče od vozidla značky Peugeot. Na druhé oznámení byla hlídka vyslána před supermarket na ulici Dobnerova. Zde pracovnice obchodu oznámila nález peněženky i s doklady. Ve třetím případě bylo oznámení směřováno na Horní náměstí, kde byla před cukrárnou nalezena platební karta. V posledním případě se osobně na služebnu městské policie dostavila čtyřiadvacetiletá žena, která na ulici Aksamitova nalezla volně ležet plnou moc k zastupování za právnickou osobu. Všechny tyto nálezy byly předány příslušnému odboru magistrátu města Olomouce. V letošním roce strážníci řešili celkem 311 oznámení, kdy v 73 případech se jednalo o nález dokladů a cenin a ve 238 případech o nálezy věcí. Oproti tomu v loňském roce se jednalo o 501 nálezů, z toho bylo 136 nálezů dokladů a cenin a 365 nálezů věcí. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Popelnice změnila majitele

Osobně se včera ve večerních hodinách dostavil na služebnu Městské policie Olomouc sedmadvacetiletý muž, aby oznámil krádež plastových popelnic z areálu dopravní firmy na ulici Jeremenkova. Neznámý pachatel odcizil dvě popelnice na kolečkách o obsahu 240 litrů na tříděný odpad. Ke krádeži dle oznamovatele došlo v noci z pondělka na úterý. Majiteli popelnic, kterými jsou Technické služby města Olomouce, tak vznikla škoda přes 1 400,- Kč. Od začátku letošního roku přijala Městská policie Olomouc celkem 39 oznámení, kdy bylo odcizeno celkem 42 kusů popelnic. (Čun)

Více