Tiskové zprávy

Ilustrační foto | © Pixabay.com

Víkend plný krádeží

Během uplynulého víkendu řešili olomoučtí strážníci desítku krádeží v nákupních centrech na ulicích Polská, Pražská a na Horním lánu. Lapkové nepohrdli potravinami, drogistickým zbožím, oblečením, obuví nebo vrtačkou. Devět případů bylo na místě vyřešeno uložením pokuty a v jednom případě byl pachatel předán Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu. Od začátku letošního roku přijalo operační středisko celkem 721 oznámení o krádežích, kdy v 58 případech se jednalo o trestné činy a v 663 případech o přestupky. (Čun)

Více
Blokové čištění | © Městská policie Olomouc

Třicítka vozidel komplikovala údržbu komunikace

V pátek 12. října se na Operační středisko Městské policie Olomouc obrátili pracovníci Technických služeb města Olomouce. Důvodem byly bezmála tři desítky zaparkovaných vozidel na ulicích Dvorská, Rejskova, Stará Víska, Trocnovská, Purkyňova a Jiráskova v městské části Hodolany, které se nacházely v místech, kde mělo probíhat blokové čištění komunikace. Místa, kde má probíhat blokové čištění pracovníky TSMO, jsou s dostatečným časovým předstihem (nejméně sedm dnů předem) opatřena přenosným dopravním značením Zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou, kde je vyznačen termín blokového čištění. Od začátku těchto prací strážníci řešili 410 vozidel, jejichž řidiči nerespektovali dopravní značení. Upozorňujeme tímto řidiče, aby svá vozidla v termínu blokového čištění přeparkovali a předešli tak zbytečným komplikacím. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Auto není trezor

Oznámení o dvou nezabezpečených vozidlech na ulici Kmochova a na Kollárově náměstí řešily včera v odpoledních hodinách hlídky Městské policie Olomouc. V prvním případě mělo vozidlo značky BMW otevřené páté zadní dveře. Na druhém vozidle bylo zjištěno stažené okno pravých zadních dveří. V obou případech se podařilo kontaktovat majitele vozidel, kteří na místech následně zkontrolovali, zda ve vozidlech nic nechybí. Poté bylo v obou případech zkonstatováno, že se jednalo o závadu na elektroinstalaci vozidel. Preventivní rady: před odchodem od vozidla, zkontrolujte, zda je řádně uzamčené a jestli nejsou pootevřená okénka, nenechávejte ve vozidle viditelně odložené osobní věci a cennosti (bundy, batohy, kabelky, elektroniku), používejte mechanické zabezpečovací prvky na volant a na řadící systém. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Poté co se najedl, skončil na záchytce

Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Hledaná dívka byla v baru

Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR. Na základě této skutečnosti byla na místo přivolána hlídka státní policie, která si dívku převzala k dalšímu opatření. (Čun)

Více
Odchycený pes | © Městská policie Olomouc

Odchycení psi

Během tohoto týdne řešili strážníci Městské policie Olomouc na desítku oznámení o volně pobíhajících psech. V polovině případů se zvířata podařilo odchytit a následně předat do útulku pro psy v Neředíně. Od začátku letošního roku operační středisko přijalo celkem 470 oznámení o volném pohybu psů, kdy bylo následně odchyceno a předáno útulku celkem 256 zvířat. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku

Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Strážníci řešili incident na dětském hřišti

V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici. V momentě, kdy lékař začal vypisovat lékařskou zprávu, žena se k němu přiblížila, začala křičet a chtěla ho napadnout. Z důvodu agresivního chování byly ke zklidnění ženy použity donucovací prostředky, včetně nasazení pout. Následně byla dotyčná převezena do zdravotnického zařízení, kde ji strážníci předali zdravotníkům k dalším opatřením. (Čun)

Více
Založená skládka | © Městská policie Olomouc

Na pozemku mu udělali skládku

Včera v odpoledních hodinách byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni na ulici Lužní, kde mělo dle oznamovatele dojít k poškození plotu na jeho pozemku. Oznamovatel na místě hlídce sdělil, že mu neznámý pachatel poškodil pletivový plot u jeho zahrady a to prostřižením. Následně bylo také zjištěno, že zde došlo k založení skládky neznámým pachatelem. Pro podezření ze spáchání přestupků proti majetku a veřejnému pořádku byla věc oznámena správnímu orgánu k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Ukradla oblečení za tisíce

Se začátkem podzimu zřejmě chtěla změnit svůj šatník dvaatřicetiletá žena z Olomouce. Ta byla včera před polednem zadržena při krádeži oblečení v jednom z obchodů v nákupní galerii na ulici Polská. Pracovnice prodejny strážníkům na místě sdělila, že dotyčná žena prošla přes bezpečnostní rám, který následně vydal akustický signál. Poté bylo zjištěno, že do tašky si žena uschovala oblečení v hodnotně přesahující 2 200,- Kč, kdy se jednalo o šaty, kalhoty a sukně. Strážníci vyřešili celý incident uložením pokuty příkazem na místě. (Čun)

Více