Tiskové zprávy

Foto: archiv

Dvojice mužů byla v hledáčku státní policie

Během včerejšího dne předali olomoučtí strážníci kolegům ze státní policie dva muže, u kterých se jednalo o osoby hledané nebo pohřešované. V prvním případě se na městskou policii obrátila před čtvrtou hodinou odpoledne starší žena, která oznámila, že v jejím bytě na ulici Příčná se nachází její syn. Ten zde podle oznamovatelky nemá trvalé bydliště a odmítá z bytu odejít. Hlídka v místě kontaktovala syna oznamovatelka, kdy se zjistilo, že dotyčný je v hledáčku Policie ČR. Po zjištění této skutečnosti byl převezen na nejbližší policejní služebnu, kde si ho kolegové převzali k dalším opatřením. Druhý případ se odehrál před půl šestou večer, kdy hlídka prováděla kontrolní činnost na Dolním náměstí. Zde strážníci spatřili muže, který odpovídal popisu osoby hledané Policií ČR. Při kontrole a následné lustraci se strážníkům tato informace potvrdila a jedenatřicetiletého muže čekal stejný osud jako v předchozím případě. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Opilci zaměstnali strážníky

Osm případů osob pod vlivem alkoholu, které polehávají na veřejných prostranstvích, odmítají opustit azylový dům nebo si svým stavem přivodily zranění, řešili včera strážníci Městské policie Olomouc. V pěti případech se podařilo dotyčné tzv. rozchodit a ti tak následně místa, kde polehávali, opustili. Dva případy skončily převozem na protialkoholní a záchytnou stanici, kdy vyšší hodnotu nadýchal osmačtyřicetiletý muž a to 2,85 promile alkoholu v dechu. Poslední případ se odehrál po osmé hodině večer, kdy k podnapilému muži na ulici Kateřinská musela být přivolána zdravotnická záchranná služba, protože měl krvácející zranění v obličeji. Samotnému převozu asistovali strážníci, jelikož zraněný muž byl agresivní. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Napadení manželky řešili strážníci

V úterý 23. dubna v nočních hodinách vyjížděli strážníci na Dolní náměstí, kde mělo v jednom z domu dojít k fyzickému incidentu mezi manželským párem. V místě strážníci kontaktovali oznamovatelku, která jim sdělila, že ji její manžel chytil pod krkem, natlačil ji na zeď a přitom se hádali. Hádce byly ve vedlejším pokoji přítomny i dvě nezletilé děti. Muž po tomto incidentu z bytu odešel. Žena byla poučena, že zde vzniklo podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, kdy příslušným orgánem je komise pro projednávání přestupků při olomouckém magistrátu. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Vrátila se na místo činu

Včera hodinu před polednem se na Městskou policii Olomouc telefonicky obrátila pracovnice lékárny z nákupní galerie na ulici 8. května s tím, že na prodejně se nachází žena, která zde před několika dny ukradla zboží. Po příjezdu hlídky na místo pracovnice označila ženu, která před týdnem z lékárny odcizila zboží za více než 500,- Kč, se kterým utekla. Oznamovatelka hlídce ukázala i kamerový záznam, který tuto skutečnost potvrzuje. Třiatřicetiletá žena se hlídce k uvedenému jednání přiznala a přestupkovým jednáním se bude zbývat správní orgán, kterému byla celá věc oznámena. (Čun)

Více
Ulovené ryby | © Městská policie Olomouc

Ryby chytal i přes zákaz

V neděli 21. dubna v odpoledních hodinách přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od ženy, která sdělila, že na rybníku Hamrys v městské části Slavonín neznámý muž chytá ryby bez povolení. Hlídka po příjezdu na místo kontaktovala oznamovatelku a ta jí ukázala místo, kde se nacházel dotyčný muž. Ten držel v ruce vlasec s háčkem, kdy takto ulovil pět ryb, které si uložil do své igelitové tašky. Vzhledem k tomu, že na informační tabuli u rybníka je uvedeno, že zde mohou chytat pouze děti a i z důvodu jazykové bariéry, kdy se jednalo o muže z Rumunska, byla celá věc pro podezření ze spáchání přestupku oznámena správnímu orgánu k dalšímu řešení. Při řešení incidentu strážníci zjistili, že ryby jsou ještě živé a tak byly vypuštěny zpět do rybníka. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Kradlo se i během svátků

Čtyři krádeže v supermarketech řešili během Velikonoc olomoučtí strážníci. Lapkové se zaměřili na potraviny, kdy vzhledem ke svátkům byly odcizeny hlavně sladkosti a to v celkové hodnotě přes 700,- Kč. Dále bylo v hledáčku drogistické zboží, kdy zloději nepohrdli deodoranty, parfémy nebo krémy. Za necelé čtyři měsíce strážníci řešili celkem 224 případů krádeží, kdy 208 bylo vyhodnoceno jako přestupek a 16 případů si převzala Policie ČR pro podezření ze spáchání trestného činu. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Nejdříve kočky, poté ptáci

Včera před devátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od starší ženy, která sdělila, že má v bytě na ulici Norská kočky. Ty k ní do bytu měly vlézt otevřeným oknem. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že oznamovatelkou je třiaosmdesátiletá žena. V bytě se žádné kočky nenacházely a seniorka hlídce sdělila, že v bytě bydlí sama, kdy na strážníky působila opuštěným dojmem. Další oznámení od stejné ženy strážníci řešili dnes po čtvrté hodině ranní, kdy pro změnu do bytu mělo přes otevřené okno vlétnout několik ptáků. Na místě se opět hlídce potvrdilo, že se zde žádní opeřenci nenacházejí a vzhledem k tomu, že žena normálně komunikovala a nevyžadovala lékařské ošetření, obešla se celá věc bez dalšího řešení. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Žena zůstala uzamčena na hřbitově

Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin. (Čun)

Více
Blokové čištění | © Městská policie Olomouc

Blokové čištění stále pokračuje

Během včerejšího dne olomoučtí strážníci řešili dvanáct vozidel, která pracovníkům Technický služeb města Olomouce komplikovala průběh blokového čištění. Tato vozidla byla zaparkována na ulicích U Stadionu, U Husova sboru, Pöttingova a na Kollárově náměstí v místech, která byla označena přenosným dopravním značení B28 – Zákaz zastavení. Uvedené dopravní značení se do míst, kde má probíhat blokové čištění, umisťuje nejméně sedm dnů předem a na dodatkové tabulce je vyznačen termín tohoto čištění. Od začátku těchto prací řešili strážníci více než dvě desítky neukázněných řidičů. Upozorňujeme tímto řidiče, aby svá vozidla v termínu blokového čištění přeparkovali a předešli tak zbytečným komplikacím. (Čun)

Více
Zabezpečení místa zásahu | © Městská policie Olomouc

Padající tašky ze střechy ohrožovaly chodce

Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu. Hasiči provedli částečné zabezpečení střechy a poté byl kontaktován majitel objektu, který přislíbil brzkou nápravu. (Čun)

Více