Tiskové zprávy

Ilustrační foto | © Pixabay.com

Strážníci asistovali revizorům DPMO

Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili v pěti případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce. Důvodem bylo ověření totožnosti cestujících bez platného jízdního dokladu v prostředcích městské hromadné dopravy. Strážník je podle zákona o obecní policii mimo jiné oprávněn vyzvat osobu, aby prokázala svoji totožnost na žádost jiné osoby, jestliže tato osoba má na zjištění totožnosti právní zájem. Od začátku letošního roku hlídky s revizory spolupracovaly při řešení 515 případů osob bez platného jízdního dokladu. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Freeimages.com

Čtyři rvačky během jedné noci

V rozmezí pěti hodin, v noci z pátku na sobotu, vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na čtyři incidenty fyzického napadení. Dva konflikty se odehrály v ulici Riegrova a zbylé dva na třídě Svobody. Ve dvou případech se podařilo ztotožnit pachatele a těmito incidenty se bude zabývat správní orgán, další případ řeší Policie ČR a ve zbývajícím případě se jednalo o neznámého pachatele. Ke dvěma potyčkám byla přivolána zdravotnická záchranná služba, aby ošetřila drobné krvácející zranění v obličeji u poškozených. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

S ukradeným batohem odjel na kole

Oznámení o krádeži v Bezručových sadech řešila v pátek 22.9.2017 před polednem hlídka městské policie. Na místě oznamovatel strážníkům sdělil, že zde muži, kterého zná z Facebooku prodával batoh značky Supreme. Dotyčnému batoh půjčil, aby si ho vyzkoušel. Muž však nasedl na jízdní kolo a i s batohem z místa odjel. Mladíkovi, který batoh prodával tak byla způsobena škoda 3 600,- Kč. (Čun)

Více
Zatoulaná srnka | © Městská policie Olomouc

Srnka se zatoulala na zahradu rodinného domu

V pátek 22.9.2017 po čtvrté hodině odpolední vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na oznámení o srnce, která se pohybuje na zahradě rodinného domu v Chomoutově. Hlídka na místě srnku odchytila a následně ji v pořádku vypustila do volné přírody. Od začátku letošního roku takto strážníci odchytili necelé dvě stovky zvířat. (Čun)

Více
Foto: archiv

Rvačka přímo před služebnou městské policie

Včera půl hodiny před půlnocí došlo ke konfliktu mezi dvěma muži přímo před vstupem do budovy Městské policie Olomouc na ulici Kateřinská. Strážníci před budovou zjistili dva muže, kdy mladší z dvojice fyzicky napadal toho staršího. I po zásahu strážníků byl dvacetiletý mladík neustále agresivní, nereagoval na zákonnou výzvu k upuštění od protiprávního jednání, a proto byli strážníci nuceni použít donucovací prostředky k jeho zklidnění. Během tohoto mladík, posilněný alkoholem, stále kladl odpor a hlídku vulgárně urážel. Vzhledem ke své opilosti byl následně převezen na protialkoholní a záchytnou stanici, kde mu byla zjištěna hodnota přes dvě promile alkoholu v dechu. Celý incident byl oznámen správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití a proti veřejnému pořádku. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Vlastními klíči chtěl otevřít cizí byt

S prosbou o pomoc se na Městskou policii Olomouc telefonicky obrátil dnes po čtvrté hodině ranní jednašedesátiletý muž. Důvodem bylo, že se na chodbě domu na náměstí Národních hrdinů pohybuje muž, který se snaží odemknout dveře od jeho bytu. Hlídka v domě kontaktovala podnapilého muže, který jí sdělil, že zde má ve druhém patře pronajatý byt. Vzhledem ke své opilosti si však spletl byt i patro. Celá situace se tak na místě vysvětlila a alkoholem posilněný muž tak poté mohl ve správném bytě ulehnout do postele. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Prázdnou přepravku si muž nechal proplatit

Na nezvyklé oznámení vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc včera po šesté hodině večer do hypermarketu na ulici Pražská. Na místě pracovník ostrahy hlídce sdělil, že viděl, jak si starší muž na prodejní ploše vzal prázdnou přepravku od piva. Tu následně vložil do automatu na výkup lahví a vzal si lístek na 100,- Kč, který si nechal u pokladny proplatit. Za pokladnou byl podezřelý muž zastaven ostrahou a následně byla přivolána městská policie. Dvaašedesátiletý muž se k činu přiznal a celá věc byla na místě vyřešena udělením pokuty. (Čun)

Více
Rozbitá skleněná výplň dveří vozidla | © Městská policie Olomouc

Auto není trezor

V úterý 19.9.2017 hodinu po poledni vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na oznámení o poškozeném vozidle na ulici U Botanické zahrady. Hlídka na místě zjistila, že se zde nachází zaparkované vozidlo značky Dodge, které má rozbitou skleněnou výplň u pravých zadních dveří. Přes operační středisko se následně podařilo kontaktovat majitele vozidla. Ten následně strážníkům uvedl, že došlo k odcizení tašky, ve které se nacházelo sportovní vybavení. Vzhledem k uvedeným skutečnostem byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celou věc převzala. Od začátku letošního roku Městská policie Olomouc přijala celkem devět oznámení v souvislosti s vloupáním do vozidel. Městská policie Olomouc radí: nenechávejte ve vozidle viditelně odložené osobní věci a cennosti (bundy, batohy, kabelky, elektroniku), pokud už ve vozidle máte zabezpečovací zařízení, používejte jej, nenechávejte uvnitř vozu technický průkaz ani náhradní klíče od vozu, před odchodem od vozidla zkontrolujte, zda je řádně zabezpečené. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Městská policie Olomouc

Mladík odcizil reklamní tabuli

Dnes po půl druhé ráno spatřil pracovník Městského kamerového dohlížecího systému na kamerách mladíka, který na ulici 1. máje nese reklamní tabuli. Ta byla původně umístěna na mobilním oplocení zde probíhající stavby. Vyslané hlídce se na místě podařilo kontaktovat dvaadvacetiletého mladíka z Prahy, který pod paží nesl tabuli o rozměrech 50 x 50 cm. Mladík se na místě ke krádeži doznal a celý incident byl na místě vyřešen udělením pokuty. (Čun) 

Více
Ořezané túje | © Městská policie Olomouc

Spory o túje vyřešila až městská policie

V neděli 17.9.2017 po poledni vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na telefonické oznámení na ulici Přichystalova, podle kterého mělo docházet mezi sousedy ke sporu ohledně tújí. Hlídka se na místě od oznamovatelky dozvěděla, že soused přes plot zkrátil o šedesát centimetrů deset vzrostlých tújí. Muž, který měl túje ořezat, k celé věci sdělil, že stromky stínily na pozemek a sousedka je nebyla schopna ani přes upozornění upravit. Na základě těchto skutečností byla celá věc předána správnímu orgánu k dalšímu řešení, pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku. (Čun)

Více