Tiskové zprávy

Zapomenutý pes | © Městská policie Olomouc

Zapomenutý pes

Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo dne 22.6.2019 kolem 14:30 hodin telefonické oznámení o rotvajlerovi, který je delší dobu přivázaný u cyklostezky v Olomouci na ulici Jarmily Glazarové. Na místě strážníci nalezli fenku rotvajlera a vzhledem ke skutečnosti, že se majitel  v okolí nenacházel, byla převezena do útulku v Olomouci – Neředíně, kde si ji může vyzvednout. (Mar)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Trošičku přebral

Telefonické oznámení o problémech s podnapilým mužem v restauraci na ulici Libušina přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc dne 20.6.2019 kolem 14:00 hodiny. Na místě strážníci nalezli 56-letého muže z Olomouce, který pod vlivem alkoholu nekontroloval své chování a tím bezprostředně ohrožoval sebe nebo jiné osoby, majetek nebo veřejný pořádek. Tuto hrozbu nebylo možno odvrátit jinak, strážníci nechali muže převézt na protialkoholní záchytnou stanici, kde byla provedena orientační dechová zkouška s výsledkem 2,80 promile alkoholu v dechu. (Mar)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Okradla ho „známá“

Recepční jednoho z hotelů v Olomouci oznámila dne 18.6.2019 kolem 12:00 hodiny telefonicky na Operační středisko Městské policie Olomouc, že došlo k okradení hosta hotelu. Strážníci na místě provedeným šetřením zjistili, že 44-letý muž z Olomouce navštívil „svou známou“ v  hotelovém pokoji. Ta mu v nestřeženém okamžiku z kapsy odložené košile odcizila finanční hotovost ve výši 3.600 Kč a následně odešla neznámo kam. Věc byla pro podezření z přestupku proti majetku oznámena příslušnému správnímu orgánu. Poškozený muž si příště již snad takovou „návštěvu“ rozmyslí. (Mar)

Více
Ovce na útěku | © Městská policie Olomouc

Ovce na útěku

Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo dne 17.6.2019 kolem 06:00 hodiny telefonické oznámení o zaběhnutých ovcích, které se mají volně pohybovat v myslivecké honitbě v okolí Chomoutovského jezera v katastru Olomouce. Po příjezdu na místo zde strážníci skutečně nalezli 9 ovcí a jednoho berana. Provedeným šetřením se  podařilo zjistit majitele těchto ovcí, který následně zajistil jejich návrat do ohradníku.  Věc byla oznámena pro podezření z přestupku dle zákona o myslivosti a z přestupku dle zákona na ochranu zvířat proti týrání příslušnému správnímu orgánu. (Mar)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Strážníci pomáhali při zdravotních problémech

  Hned dvakrát zasahovali strážníci během uplynulého víkendu u zdravotních problémů. Dne 14.6.2019 kolem 22:30 hodin přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení o muži ležícím na silnici na ulici Lermontovova v Olomouci. Strážníci na místě nalezli muže ze Štěpánova, který měl krvácející zranění na hlavě. Dle oznamovatelky si toto zranění způsobil sám pádem na zem, což muž potvrdil. Strážníci na místo přivolali Zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje, která muže převezla do Fakultní nemocnice Olomouc k dalšímu ošetření. Druhý případ byl rovněž oznámen telefonicky dne 15.6.2019 kolem 14:50 hodiny, kdy se měla osoba s blíže neurčenými zdravotními problémy nacházet před obchodem na Frajtově náměstí v Olomouci. Strážníci zde následně kontaktovali 46-ti letou ženu z Olomouce, kterou postihly silné křeče v oblasti břicha. I tuto ženu převezla přivolaná Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje na ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. (Mar)  

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Alkohol v hlavní roli

V současných parných dnech lidské tělo potřebuje zvýšený příjem tekutin, ovšem v podobě nealkoholických nápojů. Tímto se však neřídí někteří lidé, se kterými v poslední době měli co dočinění olomoučtí strážníci. Tyto osoby měly zvýšený příjem tekutin, ovšem v podobě alkoholu. Jen během včerejšího dne řešily hlídky šest oznámení o osobách pod vlivem alkoholu nebo jeho konzumaci na veřejnosti. Oznámení o pití alkoholu na veřejnosti byla směřována na ulice U Kovárny a 1. máje. V těchto případech bylo vše se zúčastněnými osobami vyřešeno uložením pokut v řádech stokorun. Další oznámení se již týkala osob pod vlivem alkoholu, kdy ve dvou případech se jednalo o ženy. Nejdříve byla hlídka vyslána na ulici Rokycanova, kde se pod keřem povalovala podnapilá žena. V druhém případě byla pro změnu u pavilonu H na výstavišti ve Smetanových sadech o batoh opřená podnapilá osmadvacetiletá žena. V obou případech se podařilo dotyčné „rozchodit“ a ty následně z míst odešly. Jediným případem, který včera skončil odjezdem na protialkoholní a záchytnou stanici, byl tak muž, který se pohyboval kolem baru na třídě Svobody. Vzhledem ke značné podnapilosti byl dvaačtyřicetiletý muž převezen na protialkoholní a záchytnou stanici, kde však nebylo pro jeho opilost ani možné provést dechovou zkoušku. Od začátku roku bylo na záchytku převezeno přes 150 osob, kdy dosavadním rekordmanem byl muž, který nadýchal 4,64 promile alkoholu v dechu. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Freeimages.com

Čtveřice psů skončila v útulku

Rovných pět oznámení o volně pobíhajících psech na území města Olomouce přijalo včera operační středisko. Strážníci byli postupně vysláni na ulice Švýcarské nábřeží, Na Krejnici, Jeremiášova a ve dvou případech na třídu Míru. Pouze v jednom případě se nepodařilo zvíře odchytit, zbývající čtveřice tak putovala do útulku pro psy v Neředíně. Od ledna strážníci řešili celkem 227 oznámení, kdy bylo odchyceno celkem 129 psů. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Lapkové řádí i v parných dnech

Ve středu 12.6.2019 přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc čtyři oznámení o krádežích supermarketech. Strážníci třikrát vyjížděli do supermarketu na ulici Pražská a v jednom případu na ulici Štursova. Lapkové ve věku 39- 60 let odcizili zboží v celkové hodnotě přes 1 100,- Kč. Rekordmanem byl třiapadesátiletý muž, který byl v tomto roce pro krádeže řešen již desetkrát. Od začátku roku strážníci řešili celkem 355 oznámení, kdy v 332 případech se jednalo o přestupky a v 23 případech o trestné činy. (Čun)

Více
Nalezené injekční stříkačky | © Městská policie Olomouc

Tři nálezy stříkaček během jednoho dne

Hned tři oznámení o nálezu použitých injekčních stříkaček a jehel řešili ve středu 12. června olomoučtí strážníci. Hlídky byly postupně vyslány na ulice Březinova, Pražská a do Smetanových sadů. Zde odebraly do sběrných boxů tři stříkačky, které budou následně předány k odborné likvidaci. V letošním roce se jednalo již o 113 oznámení, kdy bylo odebráno celkem 184 kusů infekčního materiálu. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Nemohli spát kvůli psovi a oslavě narozenin

Během včerejších nočních hodin vyjížděli strážníci na dvě oznámení související s rušením nočního klidu. V prvním případě si muž v domě na ulici I. P. Pavlova stěžoval na to, že v bytě nad ním běhá sousedův pes, ho to ruší a nemůže spát. Hlídka kontaktovala obyvatele dotyčného bytu a ti přislíbili, že si zvíře uklidní. Druhé oznámení bylo směřováno na ulici Tomkova, kde mělo docházet k rušení nočního klidu hlasitou hudbou. Strážníci na místě kontaktovali šestačtyřicetiletého muže, který uvedl, že slaví manželčiny narozeniny. Poté byla hudba ztišena a oznámení se obešlo bez dalšího řešení. Od začátku června městská policie přijala celkem 40 oznámení, kdy ve 12 případech se prokázalo porušení zákona. (Čun)

Více