Tiskové zprávy

Nalezené stříkačky | © Městská policie Olomouc

A zase ty stříkačky

Po několika dnech strážníci Městské policie Olomouc opět řešili zvýšený počet oznámení o nalezených injekčních stříkačkách. Během včerejšího dne hlídky vyjížděly na pět oznámení do ulic I. P. Pavlova, Heyrovského, Kavaleristů, Vojanova a Brněnská. V těchto lokalitách bylo odebráno celkem šest kusů injekčních stříkaček a jehel, které budou následně předány k odborné likvidaci. Od začátku roku se jednalo o dvacáté oznámení, kdy bylo nalezeno celkem šestadvacet kusů infekčního materiálu. Za stejné období loňského roku je zde pokles o šestačtyřicet nalezených stříkaček. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Hlídky spolupracovali s revizory

Rovných šedesát asistencí revizorům Dopravního podniku města Olomouce, při ověřování totožnosti osob bez platných jízdních dokladů v prostředcích městské hromadné dopravy, mají za sebou v tomto roce olomoučtí strážníci. Revizoři se na hlídky obrací v případech, kdy „černý pasažér“ odmítne při řešení své jízdy bez jízdního dokladu prokázat svoji totožnost. Naposledy hlídka takto asistovala dnes před půl sedmou ráno na tramvajové zastávce na ulici Jeremenkova, kde se zjišťovala totožnost jedenapadesátileté pasažérky. V uplynulém roce se jednalo o více jak čtyři stovky případů. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Strážníci zasahovali u opilců

Během včerejšího dne řešili strážníci Městské policie Olomouc pětici případů, kdy hlavní roli sehrál alkohol. Pánové ve věku 32 – 49 let se pohybovali v tramvajovém kolejišti, usnuli na toaletách v baru, ustlali si před menzou nebo dělali nepořádek v azylovém domě. Ve čtyřech případech se dotyčné podařilo tzv. rozchodit a v jednom případě došlo k převozu na protialkoholní a záchytnou stanici. Zde byla devětatřicetiletému muži zjištěna hodnota 3,30 promile alkoholu v dechu. (Čun)

Více
Nezabezpečené vozidlo | © Městská policie Olomouc

Auto není trezor

V úterý 19. února několik minut před čtvrtou hodinou odpolední byli strážníci vysláni na ulici Ibsenova, kde se mělo nacházet nezabezpečené vozidlo. Hlídka na místě nalezla vozidla značky Škoda Octavia, které mělo stažené pravé přední okno. Přes operační středisko se podařilo kontaktovat majitelku auta, která se poté na místo dostavila. Kontrolou vozidla zjistila, že zde nic nechybí a že se zřejmě jednalo o závadu na stahovacím mechanismu okna, kterou nechá odstranit v servise. Městská policie Olomouc radí: nenechávejte ve vozidle viditelně odložené osobní věci a cennosti (bundy, batohy, kabelky, elektroniku), pokud už ve vozidle máte zabezpečovací zařízení, používejte jej, nenechávejte uvnitř vozu technický průkaz ani náhradní klíče od vozu, před odchodem od vozidla zkontrolujte, zda jste ho řádně uzamkli a zda jsou zavřena všechna okna. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Kosmetiku chtěla propašovat v kabelce

Devatenáctiletou dívku, která byla v pondělí 18. února před polednem přistižena při krádeži kosmetiky v nákupním centru na ulici Pražská, řešili strážníci Městské policie Olomouc. Podle pracovníka ostrahy si dívka na prodejně vložila do kabelky několik drogistických výrobků a s těmi následně prošla přes pokladnu bez zaplacení. Při řešení incidentu bylo zjištěno, že dívka odcizila dvanáct kosmetických výrobků v částce skoro 1 400,- Kč. Jednalo se o krémy, řasenky, deodorant, stíny, tužku na oční linky nebo rtěnky. Strážníci přestupkové jednání s dívkou vyřešili na místě a ta tak místo s kosmetikou odcházela s vysokou pokutou. Od začátku letošního roku přijalo operační středisko celkem 92 oznámení o krádežích, kdy v 81 případech se jednalo o přestupky a v 11 případech o trestné činy, které si převzala Policie ČR k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Dopravní značení | © Městská policie Olomouc

Dopravní značky skončily u kontejneru

Telefonické oznámení o odložených dopravních značkách za kontejnery v blízkosti křižovatky ulic Mozartova a Na Vozovce, přijalo včera před sedmou hodinou večer Operační středisko Městské policie Olomouc. Strážníci na místě nalezli čtyři dopravní značky a dvou sloupky pro jejich uchycení. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo zjistit jejich původní umístění, byly značky uloženy na služebnu, kde budou následně předány jejich majiteli. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Plesová sezona je v plném proudu

O tom, že plesová sezona zdaleka nekončí, se během uplynulého víkendu přesvědčili i olomoučtí strážníci. První oznámení hlídky řešily již v pátek a to nejprve na ulici Wolkerova, kde se na tramvajové zastávce měla nacházet skupina mladíků dělající nepořádek, na tuto byla hlídka upozorněna ochrankou plesu z blízkého výstaviště. Strážníci na místě nalezli čtyři mladíky, kteří se zde pouze bavili, a nedocházelo zde k žádnému protiprávnímu jednání. Téhož večera dále strážníci prověřovali telefonické oznámení o rušení nočního klidu z objektu na ulici 1. máje, kde se zrovna konal ples. Na místě byla kontaktována odpovědná osoba, která se postarala o ztišení hudby a zavření oken tak, aby nedocházelo k rušení noční klidu. Poslední oznámení strážníci řešili v neděli v brzkých ranních hodinách na ulici Polská, kde se před domem nacházela podnapilá sedící žena s vyzutou botou a druhá žena snažící se jí zvednout. Hlídka na místě zjistila, že třicetiletá žena má zřejmě epileptický záchvat, třese sebou a má na rukou krev. Z místa byla okamžitě kontaktována zdravotnická záchranná služba, která po příjezdu konstatovala, že žena je zřejmě pod vlivem alkoholu a jiných omamných látek. Na základě těchto skutečností byla převezena do fakultní nemocnice na vyšetření. (Čun)

Více
Nalezená injekční stříkačka | © Městská policie Olomouc

Nálezy injekčních stříkaček

Během uplynulého pátku a soboty vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na pět oznámení související s nálezy injekčních stříkaček. Ve třech případech se jednalo o lokalitu na ulici Černá cesta, zbývající oznámení byla směřována na třídu Míru a do Smetanových sadů. Celkem hlídky odebraly pět kusů injekčních stříkaček a jehel, které budou předány k odborné likvidaci. Od začátku letošního roku Městská policie Olomouc přijala celkem patnáct oznámení, kdy bylo nalezeno celkem dvacet kusů infekčního materiálu. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Senior skončil na urgentním příjmu

Včera v dopoledních hodinách se na Městskou policii Olomouc telefonicky obrátil muž, který oznámil na zemi ležícího seniora, oblečeného pouze v kraťasech v areálu fakultní nemocnice. Hlídka na místě kontaktovala pětašedesátiletého muže, který byl při vědomí, ovšem podchlazený, dezorientovaný a špatně komunikoval. Strážníci muže zabalili do termofólie a vyrozuměli záchranáře z místní nemocnice. Ti si seniora na místě převzali a převezli ho na urgentní příjem k vyšetření. Jak se muž na místo dostal, se strážníkům nepodařilo zjistit. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Strážníci řešili spor v čekárně na nádraží

V neděli 17.2.2019 hodinu po poledni přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od ženy, která měla být v čekárně hlavního nádraží na ulici Jeremenkova napadena starším mužem s holí. Po příjezdu na místo se zde nacházela jak oznamovatelka, tak i údajný útočník. Obě osoby shodně uvedly, že spolu měly nějaké neshody, ale ty si už vyříkaly před příjezdem strážníků a celou věc dále již nechtějí řešit. (Čun)

Více