Tiskové zprávy

Zapomenuté klíče | © Městská policie Olomouc

Zapomenuté věci se vrátily zpět jejich majitelům

Telefonické oznámení od všímavého občana, který na tísňovou linku oznámil klíče nacházející se ve dveřích vozidla Opel na ulici Werichova, přijalo ve čtvrtek 23.11.2017 po poledni Operační středisko Městské policie Olomouc. Strážníci na místě vozidlo uzamkli, klíče odebrali a nechali řidiči vzkaz, že klíče budou uloženy na služebně městské policie. Druhý případ se odehrál včera před devátou hodinou večer. Třiatřicetiletá žena se na městskou policii obrátila s prosbou, zda by strážníci nemohli zkontrolovat tramvajovou zastávku na Tržnici. Žena si zde odložila batoh a následně tramvají odjela směrem k ulici Jeremenkova. Po vystoupení na této zastávce si uvědomila, že je bez zavazadla. Strážníci provedli kontrolu zastávky na Tržnici a nalezli zde odložený batoh odpovídající popisu. Mezitím se na místo dostavila oznamovatelka, které byl následně batoh předán i s původním obsahem. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Služby nabízel i přes zákaz

Na muže, který se nachází v domě na ulici Fragnerova a nabízí zde změnu dodavatele energie, byli včera po poledni upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka v domě kontaktovala oznamovatelku, která jim sdělila, že do jejich domu přišel muž, obchází byty a nabízí změnu poskytovatele energetických služeb. Vzhledem k tomu, že muž se zde pořád nacházel, byl strážníky vyzván k podání vysvětlení k celé situaci. Osmadvacetiletý muž z obce na Vyškovsku strážníkům sdělil, že pracuje pro energetickou firmu se sídlem v Praze a v domě pouze dělá průzkum trhu. Samotná oznamovatelka však hlídce uvedla, že muž jí nabízel změnu poskytovatele energií. Smlouvu měl dokonce uzavřít i s její sousedkou, kterou se ovšem nepodařilo doma zastihnout. Pracovník firmy byl poučen, že podomní prodej je na území města Olomouce zakázán a pro podezření z porušení Tržního řádu (nařízení č. 7/2013), bude celá věc oznámena příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Z chodby domu zmizelo jízdní kolo

V úterý 21.11.2017 po osmé hodině večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení o krádeži jízdního kola. Po příjezdu hlídky na ulici Hodolanská byla v bytovém domě kontaktována oznamovatelka, která strážníkům sdělila, že si předchozího dne ponechala na chodbě uzamčené jízdní kola a odjela na výlet. Po návratu zjistila, že kolo se zde nenachází. Vzhledem k vyčíslené škodě byla na místo pro podezření z trestného činu na místo přivolána Policie ČR, která si celou věc převzala. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Lapkové se zaměřili na alkohol

Dva případy krádeže alkoholu řešili během včerejšího dne strážníci Městské policie Olomouc. První incident se odehrál před desátou hodinou ranní v supermarketu na ulici Dobnerova, kde dvaatřicetiletý muž odcizil láhev bylinného likéru v hodnotě 400,- Kč. Ke druhé krádeži byli strážnici vysláni do supermarketu na ulici Hynaisova. Zde dvaačtyřicetiletá žena odcizila slivovici za bezmála jeden tisíc korun. Oba výtečníci, po vyřešení jejich přestupkového jednání, tak odcházeli z obchodů s pokutou místo alkoholu. (Čun)

Více
Odchyt zvířat | © Městská policie Olomouc

Odchyty zvířat

Topící se kočka v bazénu, zaklíněný ježek v plastové nádobě nebo kočka zaseknutá v okně. To je jen krátký výčet z více než dvou stovek oznámení týkající se zvířat, která v tomto roce řešili strážníci Městské policie Olomouc. Přesný počet oznámení se k dnešnímu dni zastavil na čísle 238. Jsou zde zahrnuty jak samotné odchyty zvířat, tak i prověrky oznámení, kdy se zvíře nepodařilo odchytit nebo se na místě již nenacházelo. Počet přijatých oznámení (volný pohyb zvířat): 101 x kočka 25 x holub 12 x papoušek 11 x kachna 10 x labuť 9 x srna, poštolka 8 x netopýr 7 x zajíc 5 x had 4 x králík, ježek, páv 2 x koza, potkan, vrána, želva, sýkora, rorýs, sova 1 x veverka, sojka, los, hrdlička, mýval, kůň, ovce, kuna, kos, leguán, straka, poník, káně, prase, morče (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Městská policie Olomouc

Žena pouze hledala tramvajový spoj

Oznámení o ženě, která pobíhá v kolejišti na konečné zastávce MHD na ulici Fibichova a hrozí zde nebezpečí střetu s tramvají, přijalo včera před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka v prostoru zastávky kontaktovala třiaosmdesátiletou ženou, která strážníkům sdělila, že jí pouze ujela tramvaj a ona spěchala na protější zastávku podívat se na jízdní řád. Po vyjasnění celé situace seniorka z místa v pořádku odešla. (Čun)

Více
Rozbité dveře | © Městská policie Olomouc

Trojice řádila v restauraci

Telefonické oznámení o trojici problémových hostů v restauraci v ulici Švédská, přijalo v neděli 19.11.2017 před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě od obsluhy restaurace zjistila, že zde dva muži a jedna žena na toaletě rozhazovali papírové ručníky a toaletní papír a vulgárně nadávali hostům i obsluze. Obsluha požádala trojici, aby podnik opustila a při tomto došlo k jejímu fyzickému napadení. Při odchodu z restaurace dále jeden z mužů kopl do vstupních dveří a rozbil jejich skleněnou výplň. Celá trojice se následně vydala směrem na třídu Svobody, kde ji strážníci dostihli. Celý incident byl pro podezření ze spáchání přestupků proti majetku a občanskému soužití oznámen správnímu orgánu, kde bude celá trojice své počínání vysvětlovat. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Muž se před přítelkyní uzamkl na WC

Podnapilou dívku dobývající se na pánské toalety telefonicky oznámil v sobotu 18.11.2017 v dopoledních hodinách majitel baru na třídě Svobody. Strážníci v baru kontaktovali jedenadvacetiletou dívku, která jim sdělila, že se její přítel uzamkl na WC a nechtěl s ní komunikovat. Z tohoto důvodu intenzivně bouchala do dveří. Vzhledem, že si dvojice vše vysvětlila a nedošlo k poškození majetku, obešel se celý incident bez dalšího řešení. (Čun)

Více
Nalezená injekční stříkačka | © Městská policie Olomouc

Nález injekční stříkačky

Na odhozenou injekční stříkačku na třídě Svobody byli ve středu 15.11.2017 upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Na místě strážníci stříkačku odebrali a uložili ji do sběrného boxu, kdy bude následně předána k odborné likvidaci. Od začátku roku městská policie přijala celkem 128 oznámení, kdy bylo odebráno k likvidaci celkem 247 kusů injekčních stříkaček. Co dělat při nálezu použité injekční stříkačky: nedotýkejte se nalezené injekční stříkačky nebo jehly, nález ihned oznamte na linku 156, setrvejte na místě do příjezdu hlídky a ukažte hlídce místo nálezu, mějte na paměti, že se jedná o nebezpečný infekční odpad. (Čun)

Více
Foto: archiv

Opilý muž po dvou incidentech skončil v rukou policie

Do Azylového domu pro matky s dětmi v Sokolské ulici byli včera kolem páté hodiny odpoledne vysláni strážníci Městské policie Olomouc. Dle telefonického oznámení se zde měl nacházet opilý muž, který přišel navštívit svou ženy a děti a nechce z místa odejít. Po příjezdu hlídky pracovnice azylového domu uvedla, že muž před chvílí odešel. Strážníkům se zhruba čtyřicetiletého muže podařilo kontaktovat v ulici Sokolská, kdy mu bylo doporučeno, aby při kontaktu s dětmi byl ve střízlivém stavu. Zhruba o tři hodiny později se strážnici s mužem setkali znovu a to v supermarketu na třídě Svobody. Sem byla hlídka přivolána z důvodu krádeže potravin dotyčným mužem. Ten odcizil potraviny v celkové hodnotě necelých dvou set korun. Při kontrole strážníci zjistili, že jedenačtyřicetiletý muž již v minulosti měl problémy se zákonem za majetkový trestný čin. Na základě této skutečnosti byla na místo přivolána Policie ČR, která si muže pro podezření ze spáchání trestného činu převzala k dalšímu řešení. (Čun)

Více