Tiskové zprávy

Zraněný srnec | © Městská policie Olomouc

Srnec zůstal zaklíněn v plotě

Včera před osmou hodinou ranní přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od ženy, která sdělila, že u sousedů v plotě u domu na ulici Bratří Čapků je zaklíněný srnec. Na místě hlídka zjistila, že oznámení se zakládá na pravdě a zvíře má na těle rozsáhlá zranění. Na základě této skutečnosti byl na místo přivolán myslivecký hospodář, který rozhodl na místě o utracení zvířete. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Muž měl problémy se zipem

Na oznámení od pracovnice Úřadu práce na ulici Vejdovského, že jim před budovou chodí nějaký mladík a má stažené kalhoty, vyjížděli v pondělí 13.8.2018 po šesté hodině ranní strážníci Městské policie Olomouc. Po příjezdu na místo strážníci kontaktovali muže, který odpovídal popisu. Ten hlídce sdělil, že má problémy pouze se zipem u kalhot a rozhodně se na veřejnosti neobnažuje. Po tomto vysvětlení muž z místa odešel směrem ke svému domovu. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Hostovi se nechtělo platit

S prosbou o pomoc s neplatícím zákazníkem se na Operační středisko Městské policie Olomouc obrátila včera ve večerních hodinách obsluha z baru na ulici Šubova. Hlídka na místě zjistila příčinu toho, proč dotyčný muž nechtěl zaplatit. Důvodem byl doslova medvědí spánek dvaašedesátiletého muže. Poté co se strážníkům ospalce podařilo probudit, došlo na zaplacení útraty a následný odchod z podniku. (Čun)

Více
Foto: archiv

Zloději skončili v rukách státní policie

Čtyři oznámené krádeže v hypermarketech během víkendu, které následně ve dvou případech skončily předáním pachatelů státním policistům, řešili strážníci Městské policie Olomouc. V prvním případě se muži stala osudným jeho činnost v hypermarketu na ulici Štursova, kdy během jeho řešení hlídka zjistila, že muž je osobou v pátrání. Na protiprávní jednání druhého muže v obchodním centru na ulici Pražská byli strážníci upozorněni pracovníky ostrahy. Ti muže přistihli v době, kdy si chtěl nechat proplatit lístek za odcizenou pivní přepravku. Vzhledem k tomu, že muž nebyl schopen věrohodně potvrdit svoji totožnost, předvedli ho strážníci na nejbližší oddělení Policie ČR. Zde se následně zjistilo, že dvaačtyřicetiletý muž měl již v minulosti problémy se zákonem, a proto si ho státní policisté na služebně rovnou nechali. Zbývající dva případy drobných krádeží vyřešili strážníci s dotyčnými osobami na místě uložením pokuty. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Muži si ustlali před obchoďákem, žena zase v baru

V sobotu 11.8.2018 v odpoledních hodinách vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na ulici Hynaisova. Zde se měli na parkovišti v trávě poblíž hypermarketu nacházet dvě ležící osoby. Po jejich probuzení hlídka zjistila, že oba muži jsou silně pod vlivem alkoholu a proto z místa putovali rovnou na protialkoholní a záchytnou stanici. Zde jim byly zjištěny hodnoty 2,52 a 2,55 promile alkoholu v dechu. Téhož dne byla hlídka ještě přivolána do baru na ulici Zeyerova, kde se dle oznámení měla nacházet starší žena pod vlivem alkoholu, kterou nejde probudit. Vzhledem k jejímu stavu byla na místo přivolána převozová služba, která devětapadesátiletou ženu po probuzení odvezla na protialkoholní a záchytnou. Zde nebylo možné, ani po opakovaných pokusech, provést u ženy z důvodu značné opilosti provést orientační dechovou zkoušku. (Čun)

Více
Blokové čištění | © Městská policie Olomouc

Auta opět překážela

Po dvou dnech, kdy strážníci řešili na ulici Jílová šestici vozidel zaparkovaných v místě, kde mělo probíhat blokové čištění, se včera na operační středisko znovu obrátili pracovníci Technických služeb města Olomouce. Tentokrát byla hlídka vyslána na ulice Družební a Rožňavská, kde práci technickým službám stěžovala necelá dvacítka vozidel, jejichž řidiči nerespektovali dopravní značení. Od začátku těchto úklidových prací, které začaly po zimních měsících, řešili strážníci městské policie bezmála tři stovky takových případů. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Strážníci zasahovali u opilců

Během včerejšího dne hlídky řešili necelou desítku osob pod vlivem alkoholu na veřejném prostranství. Ve většině případů se strážníkům podařilo dotyčné „rozchodit“ a ti místo, kde se zdržovali, v pořádku opustili. Ve dvou případech však došlo na převoz do protialkoholní a záchytné stanice. V prvním případě šestašedesátiletý muž nadýchal 1,64 promile alkoholu v dechu a u druhého opilce nebylo možné, pro jeho značnou opilost, ani po opakovaných pokusech provést dechovou zkoušku. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Otec skončil na záchytce a dítě u babičky

Telefonické oznámení o muži, který se před supermarketem na ulici Janského chová nevhodně a rozbíjí zde věci, přijalo ve středu 8.8.2018 po deváté hodině večer Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že zde k poškozování cizího majetku nedochází a je zde pouze muž s kočárkem. Na dotaz strážníků, co se tady stalo, odpověděl, že se pohádal se svojí družkou a ta odešla z místa pryč a zanechala mu zde v kočárku jejich dítě, které v té době spalo. Vzhledem k tomu, že jedenatřicetiletý muž byl v podnapilém stavu, nebyl schopen srozumitelné komunikace a neustále vrávoral, byla na místo přivolána babička, která si vnučku převzala. Otec dítěte následně putoval na protialkoholní a záchytnou stanici, kde mu byla zjištěna hodnota 2,02 promile alkoholu v dechu. Případ byl oznámen příslušnému sociálnímu odboru magistrátu města Olomouce k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Nalezená želva | © Městská policie Olomouc

Želva se vyhřívala na zahradě

S oznámením o nevšedním nálezu se včera v ranních hodinách telefonicky na operační středisko obrátil dvaatřicetiletý muž. Ten v oznámení sdělil, že nalezl na zahradě domu na ulici Šternberská v Týnečku želvu. Vzhledem, že se v okolí nepodařilo zjistit majitele, kterému želva „utekla“, byla předána na veterinární stanici, kde o ni bude postaráno. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Lapkové opět v akci

K pěti případům krádeží v obchodech byli během včerejšího dne vysláni strážníci Městské policie Olomouc. Hlídky byly během dne vyslány do supermarketů na ulicích Janského, Horní lán a na třídu Kosmonautů. Pětice zlodějů ve věku 20 – 34 let se zaměřila zejména na potraviny a drogistické zboží, kdy hodnota odcizených věcí dosáhla částky bezmála tří tisíc korun. Čtyři případy skončily uložením pokuty a v jednom případě si zloděje převzali státní policisté, jelikož zde vzniklo podezření ze spáchání trestného činu. Od začátku roku strážníci řešili celkem 572 oznámení o krádežích v obchodech. V 46 případech se jednalo o trestné činy, které byly následně oznámeny Policii ČR. Zbývajících 526 případů bylo řešeno jako přestupek, kdy na místě uložením pokuty hlídky vyřešily celkem 375 hříšníků a zbývajících 151 osob se svého jednání zodpovídalo před správním orgánem. (Čun)

Více