Tiskové zprávy

Nalezené kanystry | © Městská policie Olomouc

Nalezené kanystry neobsahovaly nebezpečné látky

Na oznámení o nálezu kanystrů s neznámou tekutinou na ulici Tvrdíkova vyjížděli včera v odpoledních hodinách strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila, že kanystry neobsahují nebezpečnou látku a jejich odstranění bylo provedeno Technickými službami města Olomouce. Pro podezření ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku neznámým pachatelem byla celá věc oznámení správnímu orgánu k dalšímu řešení. Od začátku letošního roku strážníci řešili celkem šestnáct oznámení o uložení odpadu mimo vyhrazená místa. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Freeimages.com

Šestice mužů skončila na záchytce

Včera od čtvrté hodiny odpolední do půlnoci řešili strážníci Městské policie Olomouc celkem šest případů osob pod vlivem alkoholu. U dvou osob pod vlivem alkoholu strážníci asistovali u jejich převozu z Fakultní nemocnice Olomouc do protialkoholní a záchytné stanice. Zbývající čtyři osoby byly převezeny také na protialkoholní a záchytnou stanici, jelikož se pohybovaly na veřejném prostranství pod vlivem alkoholu, neschopny samostatné chůze a byly nebezpečné sobě i okolí. Rekordmanem z této šestice byl devětatřicetiletý muž, kterému byla dechovou zkouškou naměřena hodnota 2,95 promile alkoholu v dechu. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Řídil pod vlivem alkoholu

V sobotu 25.3.2017 několik minut po půlnoci zaregistrovala obsluha Městského kamerového dohlížecího systému osobu vystupující z vozidla značky Škoda Favorit na ulici Komenského, jejíž chůze je nepřirozeně vratká. Muž po několika minutách opět nasedl do vozidla společně s dalšími dvěma osobami a vydal se směrem ke Gorazdovu náměstí, kde jej zastavila hlídka Městské policie Olomouc. Při následné kontrole hlídka zjistila, že se jedná o třiadvacetiletého muže z obce na Olomoucku. Na dotaz strážníků, zda před jízdou nebo během ní požil alkohol odpověděl, že měl jednoho panáka slivovice. Následnou orientační dechovou zkouškou byla u řidiče zjištěna hodnota 1,25 promile alkoholu v dechu. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána Policie ČR, která se celou věcí bude dále zabývat. (Čun)

Více
Poškozený sloup | © Městská policie Olomouc

Skupinka demolovala sloup veřejného osvětlení

Telefonické oznámení o skupině osob, které na ulici Kavaleristů poškozují sloup veřejného osvětlení, přijalo v sobotu 25.3.2017 v dopoledních hodinách přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu na místo strážníci zaregistrovali skupinu sedmi osob (pět mladíků a dvě dívky). Tři mladíci po spatření hlídky MP Olomouc začali okamžitě z místa utíkat k nedalekému vojenskému objektu, kde se hlídce podařilo dva mladíky zadržet. Druhá hlídka provedla kontrolku sloupu veřejného osvětlení, kdy bylo zjištěno, že došlo k vyhnutí sloupu z uložení, dále poškození vrchní části s lampou a ohnutí dopravní značky. Strážníci na místě zjistili, že na demolování lampy se podíleli tři mladíci ve věku sedmnáct až osmnáct let a jeden neznámý mladík, kterého se nepodařilo chytit. Na základě vyčíslení škody bude rozhodnuto, zda se celým incidentem bude zabývat správní orgán nebo Policie ČR. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Freeimages.com

Žena našla klíče od vozidla

Ve čtvrtek 23.3.2017 po poledni přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc oznámení o nálezu klíčů od vozidla za domem na ulici Trnkova. Všímavá žena na místě hlídce ukázala, kde se klíče s přívěškem (znak vozidla Peugeot) nacházely. Poblíž místa nálezu se nacházelo jediné vozidlo této značky, ke kterému klíče pasovaly. Lustrací přes informační systém se podařilo najít kontakt na majitele vozidla, který se později dostavil na služebnu MP Olomouc a zde si klíče od vozidla převzal. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Freeimages.com

Řidiči, kontrolujte si svá vozidla

Tři oznámení o vozidlech, která vykazují zřejmě technickou poruchu a jsou nezabezpečená, přijalo během posledních čtyřiadvaceti hodin Operační středisko Městské policie Olomouc. Na první oznámení vyjížděla hlídka včera před půl osmou ráno na ulici Kpt. Jaroše, kde vozidlo značky Volkswagen mělo otevřeno všechna okna. Strážníkům se podařilo kontaktovat majitele vozidla, který zjistil, že se zřejmě jedná o poruchu v elektroinstalaci a vozidlo si zabezpečil. Další oznámení se týkalo vozidla Honda na ulici Janského, které mělo rozsvícené vnitřní osvětlení vozidla, ale uvnitř se nikdo nezdržoval. Přes operační středisko byl opět vyrozuměn majitel, který se poté dostavil na místo a osvětlení vypnul. K poslednímu oznámení vyjížděla hlídka dnes po šesté hodině ranní na ulici Voskovcova, kde mělo vozidla Škoda Octavia otevřené pravé přední okno. Provozovatel vozidla na místě zjistil, že z vozidla nic nebylo odcizeno a že se zřejmě jedná o technickou závadu, kterou nechá neprodleně odstranit. Předtím než odejdete od zaparkovaného vozidla doporučujeme zkontrolovat: řádné uzamknutí vozidla, včetně použití zabezpečovacích prostředků (páka na volant, uzamknutí řadící páky, atd.), vizuální stav vozidla, např. zda nejsou stažená okénka nebo nesvítí některé ze světel. Rychlou kontrolu tak můžete předejít zbytečným nepříjemnostem. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Freeimages.com

Spor mezi hotelovými hosty

Na telefonické oznámení o incidentu mezi hosty ubytovanými v hotelu na ulici Krapkova vyjížděli v úterý 21.3.2017 před devátou hodinou večer strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila, že se na recepci nachází dvě ženy a muž, mezi kterými došlo k rozepři. Devětapadesátiletý muž strážníkům sdělil, že obě ženy byly velice hlučné, neustále bouchaly dveřmi a pobíhaly po chodbě hotelu. Vzhledem k tomu, že si potřeboval odpočinout, tak je šel upozornit, aby se ztišily. Obě ženy před ním začaly utíkat do svého pokoje a na upozornění nereagovaly. Proto jim přidržel zavírající se dveře jejich pokoje, aby je ještě jednou upozornil a požádal, aby se trochu ztišily. Ženy se ale začaly silně rozčilovat a vykřikovaly, že je obtěžuje a chce se jim chce dostat do pokoje. Aby se celá situace uklidnila, odešel muž na hotelovou recepci, kde celou událost ohlásil. Následně na recepci hotelu, kam se posléze dostavily i obě ženy, došlo ke slovnímu osočení ze strany muže, který obě ženy nazval „lesbami a mužatkami“. Toto se dvojice žen velice dotklo a cítily se být tímto oslovením uraženy. Hlídka na místě všechny zúčastněné poučila, že celým incidentem se bude zabývat správní orgán. (Čun)

Více
Foto: archiv

Strážníci řešili rodinné neshody

Slovní a fyzické napadení mezi starší ženou a jejím zetěm řešili v úterý 21.3.2017 ve večerních hodinách v rodinném domě na ulici Tomkova strážníci Městské policie Olomouc. Po příjezdu na místo strážníky kontaktovala oznamovatelka, která jim sdělila, že došlo k neshodě mezi ní a jejím zetěm. Ten ji měl slovně urážet a poté do ní strčit tak, že si nárazem do zdi odřela loket. Svědkem celé události byla vnučka, která tvrzení oznamovatelky potvrdila. Zúčastněné osoby byly strážníky poučeny, že bude celá věc oznámena správnímu orgánu. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Freeimages.com

Součinnost s revizory DPMO

Neochota spolupracovat a prokázat svoji totožnost. To jsou hlavní důvody, kdy strážníci Městské policie Olomouc vyjíždí na žádosti revizorů Dopravního podniku města Olomouce k ověření totožnosti cestujícího. Jen během včerejšího dne strážníci asistovali u třech případů. Právě osoby bez platného jízdního dokladu v mnoha případech odmítají s revizory spolupracovat a zde přichází na řadu strážníci. Strážník je podle zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii, ustanovení paragrafu dvanáct, mimo jiné oprávněn vyzvat osobu, aby prokázala svoji totožnost na žádost jiné osoby, jestliže tato osoba má na zjištění totožnosti právní zájem. Od začátku letošního roku hlídky s revizory spolupracovali při řešení 164 případů. V roce 2016 se jednalo o 573 a v roce 2015 o 695 případů. (Čun)

Více
Poničená tramvajová zastávka | © Městská policie Olomouc

Neznámý pachatel poničil tramvajovou zastávku

Oznámení o poškozeném vybavení tramvajové zastávky na třídě Svobody přijalo v sobotu 18.3.2017 po půl druhé ráno Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila, že na tramvajové zastávce Okresní soud u restaurace Drápal neznámý pachatel rozbil dvě skleněné výplně a střepy zde zasahují do vozovky. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem bude celá věc oznámená správnímu orgánu k dalšímu řešení. (Čun)

Více