Tiskové zprávy

Ilustrační foto | © Pixabay.com

Na drzého hosta přijeli strážníci

Ve středu ve večerních hodinách byla hlídka vyslána do jednoho z barů v městské části Povel. Důvodem byl zákazník, který měl obtěžovat dámskou obsluhu v tomto zařízení. Strážníci na místě kontaktovali dotyčnou ženu a ta jim řekla, že ji slovně urážel podnapilý zákazník a to nevhodnými verbálními projevy s podtextem vhodným jen pro dospělé. Vyslechli jsme i druhou stranu v podobě staršího muže. Ten nepopíral, že by se ženou komunikoval, ale na jeho chování mu nepřišlo nic protiprávního. Po tomto strážníci dotyčné seznámili s faktem, že celá věc bude oznámena příslušnému správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití. (Čun)

Více
Vodopád | © Olomouc.eu

Kolemjdoucí vytáhl zpod vodopádu opilého muže

Téměř tři promile alkoholu v dechu. Takový je výsledek případu ze včerejšího odpoledne, který se odehrál v Bezručových sadech. Z místa se přes tísňovou linku na městskou policii obrátil muž, který měl vytáhnout podnapilého muže z vody pod vodopádem. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že v dotyčném „plavci“ se skrývá třiatřicetiletý muž. Ten byl zdravotně v pořádku, jen prostě přebral a zřejmě se chtěl osvěžit. Jediným řešením tak byl jeho převoz z místa na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Zde mu byla zjištěna hodnota 2,88 promile alkoholu v dechu. Dotyčnému tak místo relaxu ve vodě, byl dopřán odpočinek ve stínu záchytky. (Čun)

Více
Nalezené stříkačky | © Městská policie Olomouc

Prevence se vyplácí

Školní rok se blíží pomalu ke svému konci a s tímto končí i naše preventivní činnost ve školských zařízeních. Ovšem u některých dětí strážníci zanechali zřejmě nesmazatelnou stopu, co se týče předaných informací. Důkazem je případ ze včerejšího dopoledne, kdy právě strážníci, jež mají prevenci na starosti, prováděli ve Smetanových sadech hlídkovou činnost. K těm se v jednou chvíli rozběhla na Rudolfově aleji téměř celá třída žáků. Jednalo se o děti ze Základní školy Stupkova, které poznaly naše preventisty a přiběhly za nimi s konkrétní věcí. A nejednalo se o nic jiného než o nález injekčních stříkaček. Ty se nacházely v křoví poblíž jedné z cyklostezek. Na místo jsme přivolali kolegy, kteří mají u sebe sběrný box na tento infekční materiál a následně v něm dvě stříkačky skončily. Od strážníků děti dostaly obrovskou pochvalu zato, jak se zachovaly. Již od školek až do konce prvního stupně základní školy totiž vštěpujeme dětem postup, co dělat v případě nálezu injekčních stříkaček. V první řadě nesahat na stříkačku, vše říct dospělému, kontaktovat městskou policii a vyčkat na hlídku, která se postará o bezpečné odebrání z místa nálezu. (Čun)

Více
Odcizené zboží | © Městská policie Olomouc

Nákup chtěla propašovat v kočárku

V pondělí před šestou hodinou večerní byla hlídka vyslána do supermarketu na ulici Foerstrova. Zde pracovník ostrahy přistihl při krádeži zboží ženu, která si potraviny a drogistické zboží za více než 1 100,- Kč schovala do kočárku. Následně pak projela přes pokladny, ovšem bez zaplacení. Při řešení celého incidentu navíc strážníci zjistili, že dotyčná není v této oblasti žádným nováčkem. Tomu také odpovídala pokuta, kterou na místě za uvedené protiprávní jednání strážníci ženě uložili. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Seniorce nedalo spát blikající světlo

Včera hodinu po půlnoci jsme přijali na tísňové lince hovor od seniorky, která ze svého bydliště na ulici Kubíčkova zpozorovala blikající světlo u garáže za domem a měla podezření na možného zloděje. Strážníci po příjezdu na místo provedli kontrolu okolí a následně s dotyčnou také zkontrolovali garáž, jež je v jejím vlastnictví. Žádné blikající světlo jsme zde nenašli, nikde nebyly žádné známky pokusu o vniknutí a v garáži nic z inventáře nechybělo. Osmdesátiletá žena tak objekt opětovně zabezpečila, poděkovala strážníkům za kontrolu majetku a popřál jim klidný zbytek služby. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Mladík dostal „magnézko“ a pak vyrazil do práce

O tom, že se strážníci při hlídkové činnosti setkávají s nejrůznějšími případy, dotazy nebo prosbami, si už víceméně zvykli. Ovšem případ, který se odehrál v pátek odpoledne v prostoru přednádraží na ulici Jeremenkova, jsme tu opravdu dlouho neměli. Na hlídku se obrátil mladý muž s tím, že u něj hrozí nebezpečí upadnutí do epileptického stavu nebo latentní tetanie a poprosil o případnou pomoc. Po vyhodnocení celé situace byl dotyčný přesunut do stínu a mezitím již obvolal své nadřízené, že zřejmě ze zdravotních důvodů nedorazí do práce. Mladíkovi jsme nabídli, zda by mu ke zlepšení jeho stavu nepomohla řádná dávka hořčíku, kdy s tímto souhlasil. Po vypití magnézia v tekuté formě na něm byla vidět až taková úleva, že nakonec přehodnotil i své plány a nejbližším autobusem vyrazil do práce, dle původního plánu. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Připitá seniorka odcházela z bazénu za doprovodu strážníků

V pátek po poledni se na nás obrátil s prosbou o pomoc plavčík místního městského bazénu. Důvodem byla podnapilá seniorka, která měla ležet u venkovního bazénu a odmítala areál opustit. Z její strany totiž došlo k hrubému porušení návštěvního řádu, který vylučuje pobyt podnapilých návštěvníků, jež mohou být ohroženi na zdraví (dehydratace na přímém slunci, či nemožnost pohybovat se ve vodním prostředí). Strážníci na místě ženu s téměř osmi křížky na zádech seznámili s faktem, že návštěvní řád platí opravdu pro všechny. Po tomto dotyčná uznala, že je nejvyšší čas z plovárny odejít a tak učinila za doprovodu hlídky. Jelikož její alkoholové opojení nevyžadovalo další intervenci ze strany strážníků, vydala se seniorka vstříc svému domovu. (Čun)

Více
Anti-florista v akci | © Městská policie Olomouc

Anti-florista v akci

Včera hodinu po půlnoci jsme řešili, na základě podnětu z Městského kamerového dohlížecího systému, osobu, která ve Smetanových sadech trhala ze záhonů květinovou výzdobu a poté ji rozhazovala kolem. Na místě strážníci zjistili muže středního věku z Kroměřížska. Ten se k celé věci odmítl doznat a tak ho strážníci seznámili s faktem, že své jednání bude vysvětlovat před správním orgánem. Tomu bude vše oznámeno pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Když krást, tak ve velkém

Pracovní týden je pomalu za námi, ale s krádežemi v obchodech, jakoby se doslova roztrhl pytel. Jen od pondělí do včerejšího večera jsme jich řešili rovnou desítku. A že se toho dotyční opravdu nebáli, svědčí případy hlavně ze středy. Nejprve si seniorka v nákupním centru na ulici Pražská schovala do batohu spodní prádlo za téměř 1 200,- Kč. O několik hodin později si pak muž v hobbymarketu na Horním lánu vyhlédl AKU šroubovák a nůžky na trávu, vše v celkové hodnotě 4 594,- Kč. Zboží pak přehodil přes plot a následně se vydal pryč z obchodu. Oba případy byly na místě vyřešeny uložením vysokých pokut. A nakonec k poslednímu případu byla hlídka vyslána do prodejny drogerie v „nákupáku“ přímo v centru města. Zde si nezletilá dívka napěchovala tašku pánskými voňavkami za téměř 1 800,- Kč. Během řešení tohoto incidentu navíc vyšlo najevo, že je dotyčná v hledáčku státní policie. Kolegové si tak dívku převzali k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Chvíle nepozornosti může vyjít na tisíce | © Městská policie Olomouc

Chvíle nepozornosti může vyjít na tisíce

Léto je tu oficiálně s námi teprve druhý den, nicméně vysoké venkovní teploty nám dávají zabrat již několik posledních dnů. A s tím souvisí i jedna věc, která se týká cestování. Nasedneme do auta, zapneme klimatizaci nebo jen otevřeme okénka, abychom dostali těžký teplý vzduch z auta. Po ukončení cesty pak děláme určité věci automaticky (zatáhnutí ruční brzdy, atd.) a k nim by měl patřit jeden opravdu zásadní úkon a to kontrola, zda máme všechna okénka v autě zavřená. Začíná se tu totiž opakovat jeden velký nešvar a to v podobě zaparkovaných vozidel, která mají stažená okna. Nejen, že tato auta jsou tak velkým lákadlem pro zloděje, ale stačí rychlá změna povětrnostní situace v podobě menší bouřky a z interiéru auta máte během několika minut privátní wellness. Jen během včerejšího dne jsme řešili dva případy a to na ulicích Brožíkova a K Sídlišti, kde měla auta stažená okna. V obou případech se nám podařilo kontaktovat řidiče, kteří si zkontrolovali svá auta (nic z nich naštěstí nebylo odcizeno) a zjistilo se, že pomyslný kámen úrazu byl ve stahovacím mechanismu okna. Apelujeme proto na řidiče, aby před odchodem z auta provedli jeho důslednou kontrolu a předešli tak zbytečným nepříjemnostem. (Čun)

Více