Tiskové zprávy

Foto: archiv

Hledanou ženu odhalili strážníci

Dnes půl hodiny po půlnoci spatřila hlídka Městské policie Olomouc při kontrolní činnosti na ulici U Botanické zahrady ženu, která odpovídala popisu hledané nebo pohřešované osoby Policií ČR. Vzhledem k tomu, že žena nebyla schopna prokázat svoji totožnost, převezli ji strážníci na nejbližší obvodní oddělení Policie ČR. Zde se potvrdilo, že osmadvacetiletá žena z obce na Olomoucku je opravdu v hledáčku státní policie. Na základě této skutečnosti si policisté ženu převzali k dalším opatřením. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Freeimages.com

Hlídka pomohla ztracené dívence

S prosbou o pomoc se na Operační středisko Městské policie Olomouc obrátila včera před sedmou hodinou večer žena, volající z autobusové zastávky na ulici Foerstrova. Důvodem telefonátu byla devítiletá dívenka, která špatně vystoupila z autobusu a teď neví, kde je. Hlídce se podařilo od holčičky zjistit adresu bydliště a následně byla převezena domů, kde byla v pořádku předána své matce. (Čun)

Více
Nalezená stříkačka | © Městská policie Olomouc

Nálezy injekčních stříkaček

Další dva nálezy injekčních stříkaček si zapsali včera do statistik strážníci Městské policie Olomouc. V prvním případě hlídka vyjížděla do Smetanových sadů, kde se dle oznámení měla poblíž restaurace nacházet odhozená injekční stříkačka. Druhé oznámení řešili strážníci na ulici Fibichova na konečné zastávce tramvaje. Zde se nacházely u stojanu na jízdní kola dvě injekční stříkačky. V obou případech strážníci infekční materiál uložili do sběrného boxu, který bude odevzdán k odborné likvidaci. Od začátku roku se jedná už o 95 nález, kdy bylo odebráno celkem 239 injekčních stříkaček a jehel. (Čun)

Více
Blokové čištění | © Městská policie Olomouc

Zaparkovaná vozidla komplikovala blokové čištění

Rovných osmnáct motorových vozidel stojících v zákazu zastavení na ulici Hněvotínská v místě, kde mělo probíhat blokové čištění komunikací, řešili v úterý 24.4.2018 v dopoledních hodinách strážníci Městské policie Olomouc. Místa, kde má probíhat blokové čištění pracovníky Technických služeb města Olomouce, jsou s dostatečným časovým předstihem (nejméně sedm dnů předem) opatřena přenosným dopravním značením B28 - Zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou, kde je vyznačen termín blokového čištění. Od začátku těchto prací strážníci řešili více jak šest desítek vozidel, jejich řidiči nerespektovali dopravní značení. Upozorňujeme tímto řidiče, aby svá vozidla v termínu blokového čištění přeparkovali a předešli tak zbytečným komplikacím. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Znečištění veřejného prostranství se neprokázalo

Dvě oznámení v souvislosti s možným znečištěním veřejného prostranství řešili během včerejšího dne strážníci Městské policie Olomouc. V prvním případě se na strážníky obrátil muž, který oznámil, že skupina dělníků provádějící rekonstrukci bytu na ulici Brněnská vyhazuje suť z okna do kontejneru. Hlídka na místě takové jednání nezjistila, kdy pracovníci firmy jen vynášeli stavební suť pomocí kbelíků přes schodiště do kontejneru. Druhé oznámení bylo směrováno k rybníku v Nemilanech, kde podle oznámení mělo několik osob vykládat černé pytle a polystyren. Na místě žádný odpad nebyl zjištěn a okolí rybníku nebylo nijak znečištěno. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Kosmetika vyšla dívku draho

V pondělí 24.4.2018 kontaktoval pracovník ostrahy supermarketu na ulici 8. května Operační středisko Městské policie Olomouc s tím, že zde mají na prodejně dívku, která odcizila zboží za více než 400,- Kč. Hlídka na místě zjistila, že dívka si uschovala kosmetiku do tašky, kterou měla při sobě a poté prošla přes pokladnu bez zaplacení. Dvacetiletá dívka se strážníkům k celé věci na místě přiznala. Během řešení celého incidentu strážníci zjistili, že dotyčná byla v posledních třech letech odsouzena nebo potrestána za obdobný majetkový čin. Na základě této skutečnosti byla na místo přivolána Policie ČR, která si celou věc převzala. Od začátku roku strážníci pro podezření ze spáchání trestného činu předávali Policii ČR celkem 35 případů krádeží. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Opilci skončili na záchytce

V rovných třech případech, během včerejšího dne, asistovali strážníci Městské policie Olomouc při převozu podnapilých osob na protialkoholní a záchytnou stanici. Dvakrát se na městskou policii s žádostí o součinnost obrátil dispečer převozové služby a v jednom případě dispečer zdravotnické záchranné služby. Rekordmanem včerejšího dne byl sedmašedesátiletý muž, který na protialkoholní a záchytné stanici nadýchal 2,27 promile. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Zloděj byl v hledáčku státní policie

Na telefonické oznámení o krádeži v supermarketu na třídě Kosmonautů byli v neděli 22.4.2018 v odpoledních hodinách přivoláni strážníci Městské policie Olomouc. Pracovník ostrahy hlídce sdělil, že viděl na prodejní ploše muže, který si pod triko schoval tři čokolády a následně prošel přes pokladnu bez zaplacení. Při řešení celého incidentu hlídka zjistila, že třiadvacetiletý muž je osobou hledanou Policií ČR. Na základě této skutečnosti byla na místo přivolána státní policie, která si celou věc převzala k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Muž přistižen při činu

Pracovnice Městského kamerového dohlížecího systému spatřila v neděli 22.4.2018 po půl sedmé ráno na zastávce městské hromadné dopravy na třídě Svobody muže, který v sedě spal. K tomuto přistoupil kolemjdoucí muž, následně si na chvíli přisedl a odcizil spícímu muži peněženku, kterou měl vedle sebe položenou a následně z místa odešel. Muž však došel pouze k Červenému kostelu, kde byl kontaktován hlídkou Městské policie Olomouc. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla přivolána hlídka Policie ČR, která si na místě celou věc převzala.(Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Kolo změnilo majitele

V pátek 20.4.2018 se v ranních hodinách na služebnu dostavil čtyřiatřicetiletý muž, který oznámil odcizení svého jízdního kola. Muž strážníkům uvedl, že si jízdní kolo v pondělí 16.4.2018 uzamkl v oploceném objektu v prostoru hlavního nádraží na ulici Jeremenkova. Když si v pátek 20.4.2018 v sedm hodin ráno chtěl kolo vyzvednout, zjistil, že odtud bylo odcizeno neznámým pachatelem. Vzhledem ke stáří jízdního kola byla škoda vyčíslena na částku 3 000,- Kč. Celá věc byla pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem oznámena správnímu orgánu k dalšímu řešení. (Čun)

Více