Tiskové zprávy

Nález injekční stříkačky | © Městská policie Olomouc

Nález injekční stříkačky

Ve čtvrtek 22. srpna nalezla hlídka při kontrolní činnosti na ulici Jeremenkova poblíž zastávky městské hromadné dopravy injekční stříkačku. Hlídka infekční materiál z místa odebrala, uložila ho do sběrného boxu a ten bude následně předán k odborné likvidaci. Od začátku roku se jednalo o 148 nález, kdy bylo odebráno celkem 231 kusů injekčních stříkaček a jehel. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Žebrali i přes zákaz

Dvě oznámení v souvislosti s porušováním obecně závazné vyhlášky č. 4/2016 o zákazu konzumace alkoholických nápojů a žebrání na veřejných prostranstvích statutárního města Olomouce, řešili včera strážníci Městské policie Olomouc. Oba případy se odehrály v dopoledních hodinách a to nejprve u katedrály sv. Václava, kde měla žebrat starší žena. Po příjezdu hlídky se zde však nikdo odpovídající popisu nenacházel. V druhém případě řešili strážníci sedmačtyřicetiletého muže před supermarketem na ulici Hynaisova, který zde žebral o finanční hotovost. Muž byl poučen, že se dopouští přestupkového jednání. Celý případ ukončili strážníci uložením domluvy a dotyčný z místa následně odešel. (Čun)

Více
Stažené okno u vozidla | © Městská policie Olomouc

Řidiči, kontrolujte si svá vozidla

Během letních měsíců se častěji setkávají strážníci s oznámeními o zaparkovaných vozidlech, které mají stažená okénka. Mnoho z nás si během jízdy takto provětrá vozidlo, ale pak se také může stát, že po odchodu z auta, již zapomeneme stáhnout okna zpět. Právě takové vozidlo přímo láká zloděje, aby z něj odcizili odložené věci. U některých oznámení bývá na vině lidská zapomětlivost, ale častěji se strážníci setkávají s tím, že se jedná o problém mechanický. Poslední dva takové případy hlídky řešily včera na ulicích Zelená a Kaštanová. V obou případech se podařilo kontaktovat majitele vozidel a ti následně sdělili, že se zřejmě jedná o chybu v elektroinstalaci vozidla. Od začátku roku takových případů strážníci řešili téměř tři desítky. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Ani se třemi promile neměl dost

S prosbou o pomoc se ve středu 21. srpna v nočních hodinách telefonicky obrátila na Městskou policii Olomouc obsluha z baru na třídě Míru. Důvodem byl muž, který do baru přišel opilý, dožadoval se prodání alkoholu a z místa nechtěl odejít. Strážníci, kteří byli vysláni na místo, následně zjistili, že se jedná o dvaatřicetiletého muže. Ten byl již značně pod vlivem alkoholu, neschopen samostatné chůze a špatně komunikoval. Místo setrvání v baru si tak dotyčný udělal výlet a to na protialkoholní a záchytnou stanici. Zde mu byla zdravotníky zjištěna hodnota 3,23 promile alkoholu v dechu a muž tak byl zde ponechán k vystřízlivění. (Čun)

Více
Nalezený pes | © Městská policie Olomouc

Pes zůstal uvázán u obchodu

Na psa menšího vzrůstu, který je již několik hodin uvázán u stojanu na jízdní kola u supermarketu na ulici Dobnerova, byli v úterý 20. srpna kolem půl desáté večer upozorněni olomoučtí strážníci. Hlídka po příjezdu na místo psa odvázala, a protože se zde nenacházel nikdo, kde by se k pejskovi hlásil, převezli ho strážníci do útulku v Neředíně. Zde se snad v nejbližší době dočká nového majitele. Od začátku letošního roku strážníci řešili celkem 365 oznámení o zatoulaných psech, kdy se téměř dvě třetiny podařilo odchytit a následně předat do olomouckého útulku. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Freeimages.com

Zapomětliví senioři spustili alarm

Informaci o narušení objektu hasičské zbrojnice v Chomoutově přijalo včera před druhou hodinou odpolední Operační středisko Městské policie Olomouc. Zpětným hovorem s kontaktní osobou však bylo zjištěno, že k žádnému protiprávnímu jednání v místě nedochází a pouze klub důchodců zapomněl odblokovat alarm. Jednalo se tak o falešný poplach a k cizímu vniknutí tak nedošlo. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Seniorka měla vidiny

Včera ve večerních hodinách byla hlídka Městské policie Olomouc vyslána do jednoho z bytových domů v lokalitě Nová Ulice. Důvodem mělo být oznámení seniorky, že u ní v bytě došlo ke krádeži elektrospotřebičů ze strany jejich rodinných příslušníků. Hlídka na místě zjistila, že zde k žádnému protiprávnímu jednání nedošlo, kdy jedinou osobou, která má od bytu klíče je syn dotyčné. Toho se podařilo telefonicky kontaktovat a následně se na místo i dostavil. Strážníkům poté uvedl, že jeho matka má zhoršený zdravotní stav a má občasné vidiny. Vše se tak obešlo bez dalšího řešení. (Čun)

Více
Odchycený had | © Městsá policie Olomouc

Strážníci odchytávali hada

Telefonické oznámení o nálezu hada poblíž rodinného domu na ulici Na vršku, přijalo včera v odpoledních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila, že se jednalo o Užovku obojkovou. Po odchycení hlídka hada převezla na okraj města a zde byl vypuštěn do volné přírody. Od začátku roku strážníci řešili celkem 127 oznámení souvisejících se zvířaty (mimo psy), kdy z tohoto počtu se jednalo o odchyt pěti hadů. Ve všech případech se jednalo o užovky. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Po krádeži zdemoloval vybavení kanceláře

Na další oznámení týkající se krádeže v supermarketu, vyjížděli v sobotu v odpoledních hodinách do obchodního domu na ulici 8. května olomoučtí strážníci. Pracovník ostrahy hlídce sdělil, že viděl na prodejně muže, který nesl v ruce láhve s alkoholem a takto bez zaplacení vycházel z prodejny. Zde byl ostrahou zastaven a vyzván, aby ji následoval do kanceláře a počkal do příjezdu strážníků. Během čekání mělo dojít mezi mužem podezřelým z krádeže a ostrahou ke konfliktu, kdy zadržený muž měl vzít láhev s alkoholem a dvakrát udeřit do klávesnice, přičemž poté došlo k rozbití láhve a její obsah vytekl na počítač a ten následně přestal fungovat. Jelikož tímto jednáním vznikla škoda přesahující částku 5 000,- Kč, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR pro podezření ze spáchání trestného činu. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Chlapec se zatoulal na poštu

V sobotu 17. srpna v dopoledních hodinách jsme přijali oznámení, že na pobočku pošty na ulici Foerstrova přišel malý chlapec, který se ztratil. Po příjezdu hlídky na místo se zde již také nacházela matka nezletilého chlapce. Ta uvedla, že šla nakoupit do sousedního supermarketu a chlapec měl čekat před obchodem na lavičce. Proč se místa odešel, se nepodařilo zjistit. Vzhledem k tomu, že chlapec byl v pořádku a opět se shledal se svou matkou, obešlo se oznámení bez dalšího řešení ze strany strážníků. (Čun)

Více