Tiskové zprávy

Odchycený pes | © Městská policie Olomouc

Odchycení psi

Během posledních čtyřiadvaceti hodin vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na tři oznámení o volně pobíhajících psech. Hlídky odchytávaly psy na ulicích Jeremenkova, U Cukrovaru a Keltská. Po odchycení putovala trojice psů do útulku Ligy na ochranu zvířat v Neředíně. V letošním roce Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo už 99 oznámení o volně pobíhajících psech. Co dělat v případě nálezu psa: kontaktujte Městskou policii Olomouc, strážníci psa převezmou a předají ho do příslušného útulku, v případě, že má pes na obojku kontaktní údaje, zavolejte majiteli. pokud se k Vám přidal pes a nevidíte majitele, zkuste nejprve počkat na místě, než budete postupovat podle předchozích doporučení. (Čun)

Více
Rozbité okno | © Městská policie Olomouc

Vandal rozbil okno v domě

Ve středu 21.2.2018 po deváté hodině ranní vyjížděla hlídka, na základě telefonického oznámení, do panelového domu na ulici Fischerova. Oznamovatelka na místě uvedla, že neznámý pachatel rozbil skleněnou výplň okna, které je umístěno mezi šestým a sedmým patrem. Na základě vyčíslené škody bude následně rozhodnuto, zda se věcí bude zabývat správní orgán nebo Policie ČR. (Čun)

Více
Nalezená injekční stříkačka | © Městská policie Olomouc

Další nález stříkaček

Nález čtyř injekčních stříkaček poblíž domu na ulici Klimeckého řešili včera dopoledne strážníci Městské policie Olomouc. Muž, který nález oznámil, na místě strážníkům ukázal místo, kde se nacházely čtyři injekční stříkačky. Hlídka infekční materiál uložila do sběrného boxu, který bude následně předán k odborné likvidaci. Během měsíce února městská policie přijala již pětadvacet oznámení o nálezu injekčních stříkaček. Na místech samotných bylo odebráno 42 kusů infekčních materiálu. Celkem bylo od začátku letošního roku předáno k odborné likvidaci 76 kusů stříkaček. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Krabičky vrátil, sluchátka si nechal

Na další z případů krádeže byli včera ve večerních hodinách vysláni strážníci Městské policie Olomouc do supermarketu na ulici Štursova. Pracovník ostrahy strážníkům sdělil, že viděl na prodejně muže, který si dal do nákupního vozíku sluchátka. S tímto zbožím chvíli jezdil po prodejně a poté vrátil prázdné krabičky od sluchátek zpět na prodejní pult. Se samotnými sluchátky následně prošel bez zaplacení přes pokladnu, kde byl kontaktován ostrahou. Hodnota odcizeného zboží byla vyčíslena na částku 1 798,- Kč. Dvacetiletý cizí státní příslušník tak bude své jednání vysvětlovat před správním orgánem, kterému byla celá věc oznámena. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Při prodeji přišla o peníze

Telefonické oznámení o krádeži v nákupním centru na ulici Kafkova přijalo včera po čtvrté hodině odpoledne Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala oznamovatelku, která pracuje ve stánku s mobilním příslušenstvím. Žena strážníkům sdělila, že zhruba před hodinou zde nakupovala žena ve věku kolem padesáti let. Ta si nejprve vybrala obal na mobilní telefon a při jeho placení neznámým způsobem připravila prodavačku o 1 000,- Kč. Tuto skutečnost žena ovšem žena zjistila až v době, kdy se starší žena na místě už nenacházela. Vzhledem k tomu, že se dle popisu nepodařilo dopadnout pachatelku, byla celá věc oznámena správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem. (Čun)

Více
Nalezené pasti | © Městská policie Olomouc

Nález rybolovných pastí

V úterý 20.2.2018 po deváté hodině ranní se na Městskou policii Olomouc s žádostí o součinnost obrátil člen rybářské stráže. Důvodem byl nález dvou kusů rybolovných pastí v řece Moravě poblíž ulice Nábřeží. Hlídka společně s rybářskou stráží vylovila na břeh uvedené pasti i s návnadou. Ty byly následně převezeny do sídla Českého rybářského svazu místní organizace Olomouc, kde bylo po konzultaci rozhodnuto, že celá věc zůstane v řešení ČRS MO. (Čun)

Více
Foto: archiv

Muž byl v hledáčku policie

Oznámení o muži, který přespává v nezabezpečeném přístavku budovy na Varšavském náměstí, přijalo v pondělí 19.2.2018 po poledni Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala devětadvacetiletého muže, kdy při následné kontrole bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR. Z tohoto důvodu byl muž převezen na nejbližší policejní služebnu, kde byl policistům předán k dalším úkonům. (Čun)

Více
Poškozené vozidlo | © Městská policie Olomouc

Řidička se rozjela i s botičkou

Včera ve večerních hodinách byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni na ulici Hněvotínská, kde se nacházela řidička vozidla Škoda Octavia, která požadovala demontáž „botičky“. Žena na místě strážníkům sdělila, že si technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla nevšimla a podařilo se jí s ním rozjet. Vzhledem k tomu, že při tomto manévru došlo jak k poškození „botičky“ tak i vozidla, byla na místo přivolána Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Mladík skončil v nemocnici

V neděli 18.2.2018 ve večerních hodinách byla vyslána na hlavní nádraží na ulici Jeremenkova hlídka Městské policie Olomouc. Důvodem měl být podnapilý muž ležící na druhém nástupišti. Strážníci na místě dotyčného kontaktovali a při řešení oznámení zjistili, že se jedná mladistvého chlapce z obce na Jesenicku. Ten byl v podnapilém stavu a neschopen samostatné chůze. Vzhledem k věku dotyčného nedošlo k umístění na protialkoholní a záchytnou stanici, ale k převezení na dětskou ambulanci do fakultní nemocnice. Dechovou zkouškou byla u mladíka zjištěna hodnota 2,02 promile alkoholu v dechu. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Taxikář byl pod vlivem alkoholu

Ve čtvrtek 15.2.2018 před devátou hodinou večerní přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc anonymní telefonické oznámení o řidiči vozidla taxislužby, který má být pod vlivem alkoholu. Hlídce se podařilo kontaktovat vozidlo na třídě Svobody a k samotnému zastavení došlo na ulici Polská. Zde strážníci zkontrolovali devětatřicetiletého řidiče a následnou orientační dechovou zkouškou u něj zjistili hodnotu 1,44 promile alkoholu v dechu. Na základě této skutečnosti byla na místo přivolána Policie ČR a zároveň byla provedena další dechová zkouška a to s výsledkem 1,33 promile alkoholu v dechu. Pro podezření ze spáchání trestného činu si státní policisté na místě převzali celý případ k dalšímu řešení. (Čun)

Více