Z našich akcí

Zaměřili jsme se na bezpečnost a viditelnost | © Městská policie Olomouc

Zaměřili jsme se na bezpečnost a viditelnost

Včera odpoledne proběhla u nákupního centra na ulici Kafkova preventivní akce zaměřená na předcházení majetkové trestné činnosti v souvislosti s vloupáním do vozidel. Strážníci kontrolovali vozidla a připomínali řidičům, aby v nich nenechávali cenné věci, které by mohly být potencionálním lákadlem pro zloděje. Při druhé akci se opět strážníci zaměřili na viditelnost chodců v silničním provozu, tentokrát na ulici Wolkerova, kde se nacházejí frekventované přechody pro chodce u tramvajové zastávky a u spojnice dvou parků. Na těchto místech strážníci, dnes v brzkých ranních hodinách, rozdali chodcům na pět desítek reflexních pásek. Podobné akce ke zvýšení viditelnosti budou probíhat i v následujícím období. (Čun)

Více
Vidíme se? | © Městská policie Olomouc

Vidíme se?

Podzim nám začal před několika dny, a proto jsme se dnes v ranních hodinách při preventivní akci zaměřili na nejzranitelnější účastníky silničního provozu a to na chodce a cyklisty, kdy se konkrétně jednalo o jejich viditelnost.

Více
Bezpečná cesta do školy | © Městská policie Olomouc

Bezpečná cesta do školy

Uplynulé nedělní odpoledne na výstavišti Flora patřilo dětem. Konala se zde již tradiční akce Nadace bezpečná Olomouc Bezpečná cesta do školy.

Více
Rozloučení s prázdninami | © Městská policie Olomouc

Rozloučení s prázdninami

V úterý 1. září proběhla na Horním náměstí pod záštitou náměstka primátora JUDr. Martina Majora, MBA, již tradiční akce v souvislosti s ukončením letních prázdnin.

Více
Strážníci dohlíželi na první cestu do školy | © Městská policie Olomouc

Strážníci dohlíželi na první cestu do školy

Po celý školní rok vykonávají strážníci dohled u školských zařízení, která se nacházejí v blízkosti frekventovaných pozemních komunikací, zastavují před přechody pro chodce přijíždějící vozidla a tím umožňují dětem bezpečné přejití přes vozovku při cestě do školy i ze školy. 

Více
Auto není trezor | © Městská policie Olomouc

Auto není trezor

Během dopoledních hodin se preventisté Městské policie Olomouc a Policie ČR zaměřili při preventivní akci na předcházení majetkové trestné činnost v souvislosti s vloupáním do vozidel.

Více
Letní Flora je za námi | © Městská policie Olomouc

Letní Flora je za námi

Minulý týden se od čtvrtka do neděle konala na olomouckém výstavišti letní etapa květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora 2020.

Více
Prevence v kempu i na chatách | © Městská policie Olomouc

Prevence v kempu i na chatách

Letní měsíce využíváme k rekreaci a vzhledem k situaci, která panuje ve světě kolem nás, se většina obyvatel rozhodla strávit dovolenou v tuzemsku.

Více
Prevence u nákupního centra | © Městská policie Olomouc

Prevence u nákupního centra

Dnes v dopoledních hodinách proběhla společná preventivní akce Městské policie Olomouc a Policie České republiky v nákupním centru na ulici Pavlovická. Cílem byla osvěta v souvislosti s protiprávním jednáním majetkového charakteru. Strážníci a policisté upozorňovali nakupující, aby nedávali zbytečné záminky zlodějům k jejich aktivitě. Akce se zaměřila na nakupující v nákupním centru, kde je hlídka upozorňovala na možná rizika kapesních krádeží. Poté se strážníci a policisté přesunuli na přilehlé parkoviště, zde se zaměřili na řidiče aut a jejich spolucestující.

Více
Strážníci navštívili rodinné centrum | © Městská policie Olomouc

Strážníci navštívili rodinné centrum

Dnes v dopoledních hodinách navštívili preventisté Městské policie Olomouc Rodinné centrum Provázek.

Více