Z našich akcí

Vidíme se? | © Městská policie Olomouc

Vidíme se?

Dnes v době, kdy ještě mnozí spí, vyrazili strážníci ve spolupráci s kolegy ze státní policie a krajským koordinátorem BESIP na autobusové nádraží na Tržnici. Cílem byli nejzranitelnější účastníci silničního provozu a to chodci a cyklisté. Největší pozornost byla zaměřena na jejich viditelnost a u cyklistů také na technický stav jízdních kol a povinnou výbavu. Každý z téměř pěti stovek oslovených dnes obdržel reflexní pásek a cyklisté navíc obdrželi reflexní tyčinky do výpletu kol. Právě období, kdy se rozednívá až později nebo se může místy vyskytovat mlha, bývá krizové z pohledu počtu dopravních nehod. Použitím reflexních doplňků tak zvyšujeme svoji viditelnost v silničním provozu. Mysleme na sebe, život máme jen jeden. (Čun)

Více
Branný závod pro žáky základních škol | © Městská policie Olomouc

Branný závod pro žáky základních škol

Již devatenáctý ročník branného závodu pro žáky základních škol „O putovní pohár primátora města Olomouce“ proběhl ve čtvrtek 10. října na Sv. Kopečku v areálu ZOO a jeho blízkém okolí.

Více
Hasiči soutěžili ve vyprošťování | © Městská policie Olomouc

Hasiči soutěžili ve vyprošťování

Páté mistrovství České republiky jednotek SDH obcí ve vyprošťování u dopravních nehod se uskutečnilo v sobotu 5. října u Galerie Šantovka.

Více
Branný závod pro seniory | © Městská policie Olomouc

Branný závod pro seniory

Ve čtvrtek 19. září proběhl na Sv. Kopečku v areálu ZOO a jeho blízkém okolí již šestý ročník akce „Branný závod pro seniory“.

Více
Evropský týden mobility | © Městská policie Olomouc

Evropský týden mobility

Během tohoto týdne probíhá kampaň Evropský týden mobility, do kterého se opět zapojilo město Olomouc.

Více
Bezpečná cesta do školy | © Městská policie Olomouc

Bezpečná cesta do školy

Uplynulé nedělní odpoledne na výstavišti Flora patřilo dětem. Konala se zde již tradiční akce Nadace bezpečná Olomouc Bezpečná cesta do školy.

Více
Přednáška s exkurzí pro děti z MŠ Křelov | © Městská policie Olomouc

Přednáška s exkurzí pro děti z MŠ Křelov

Ve čtvrtek 12. září proběhla pro dvacítku dětí z mateřské školy z Křelova exkurze v sídle Městské policie Olomouc.

Více
Dveřní alarmy znají další majitele | © Městská policie Olomouc

Dveřní alarmy znají další majitele

V úterý a ve středu proběhly v klubech seniorů na ulici Jiráskova a v Lošově besedy se strážníky z Preventivně informační skupiny.

Více
Strážníci dohlíželi na první cestu do školy | © Městská policie Olomouc

Strážníci dohlíželi na první cestu do školy

Po celý školní rok vykonávají strážníci dohled u školských zařízení, která se nacházejí v blízkosti frekventovaných pozemních komunikací, zastavují před přechody pro chodce přijíždějící vozidla a tím umožňují dětem bezpečné přejití přes vozovku při cestě do školy i ze školy.

Více
Ukončení léta | © Městská policie Olomouc

Ukončení léta

V sobotu 31. srpna proběhla v areálu sportoviště v Týnečku akce pod názvem „Ukončení léta“, která byla pod záštitou místní komise městské části.

Více