Preventivní rady

Cyklisté versus chodci – hlavní je ohleduplnost

Na základě četných stížností ze strany chodců na neukázněné chování cyklistů ve Smetanových sadech byla posílena kontrolní činnost strážníků Městské policie Olomouc v této lokalitě. 

Více informací

Častý nešvar olomouckých řidičů

Během výkonu služby jsou strážníci často kontaktováni ze strany chodců vystupujících z prostředků MHD se žádostmi o zvýšení kontrolní činnost vůči řidičům motorových vozidel, kteří v zastávkách MHD objíždějí zejména tramvaje zleva a dostávají se často do kolizních situací hrozících střetem mezi  projíždějícím vozidlem a přecházejícími chodci. 

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Žádost o přijetí do pracovního poměru, společně s dalšími požadovanými doklady, je nutno doručit na sekretariát Městské policie Olomouc, ul. Kateřinská 23, Olomouc. Vybraní zájemci budou pozváni k výběrovému řízení.

Více informací
Sousedku rušily milostné hrátky

Sousedku rušily milostné hrátky

Oznámení o rušení nočního klidu prověřovali v pátek 21.10.2016 po půl druhé ráno strážníci Městské policie Olomouc v panelovém domě na ulici Fischerova. Oznamovatelka si stěžovala, že z bytu ve čtvrtém patře se ozývá silný hluk. Strážníci na místě kontaktovali obyvatelku bytu, ve kterém mělo k rušení nočního klidu docházet. Žena hlídce sdělila, že pouze provozovala milostné hrátky se svou drahou polovičkou. (Čun)
Muž skončil na psychiatrii

Muž skončil na psychiatrii

Ve čtvrtek 20.10.2016 po půl jedné odpoledne spatřila pracovnice Kamerového systému města Olomouce v prostoru před Hlavním nádražím muže, který se chová zmateně, agresivně, naznačuje kopy nohou a chová se nevhodně vůči procházejícím osobám. Muž se po chvíli vydal směrem na Masarykovu třídu, kdy cestou nahodile vstupoval do vozovky. Hlídka Městské policie Olomouc po příjezdu na místo spatřila muže, který se sebepoškozuje, boucháním hlavy o zeď domu. Vzhledem k tomu, že zde hrozila újma na zdraví, byl muž za použití donucovacích prostředků sveden na zem a byla mu nasazena pouta. V tu chvíli se na místo dostavila i hlídka Policie ČR, která v okolí prováděla hlídkovou činnost. Vzhledem k psychickému stavu, strážníci převezli čtyřiatřicetiletého muže do Fakultní nemocnice Olomouc na Kliniku psychiatrie. (Čun)
Zaparkované vozidlo „mňoukalo“

Zaparkované vozidlo „mňoukalo“

Nezvyklé oznámení přijalo ve středu 19.10.2016 po třetí hodině odpoledne Operační středisko Městské policie Olomouc. Žena na tísňovou linku oznámila, že pod kapotou zaparkovaného osobního vozidla na ulici Trnkova je uvězněná kočka. Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že zpoza kapoty Volkswagenu Golf se ozývá hlasité mňoukání. Přes operační středisko byla zjištěna majitelka vozidla, která na místě odemkla vozidlo. Po zvednutí samotné kapoty z motorového prostoru vylezla kočka, která z místa následně utekla. (Čun)
Vandal poškodil plastovou skříňku s Wi-Fi

Vandal poškodil plastovou skříňku s Wi-Fi

Poškození plastové skříňky, ve které je umístěn Wi-Fi vysílač, oznámila ve středu 19.10.2016 pracovnice Botanické zahrady - Rozária na ulici 17. listopadu. Oznamovatelka na místě strážníkům uvedla, že při obchůzkové činnosti zjistila poškození plastové skříňky umístěné na kovovém sloupku. Na základě vyčíslení škody bude rozhodnuto, zda se celým incidentem bude zabývat správní orgán nebo Policie ČR. (Čun)
Auto není trezor

Auto není trezor

Od začátku letošního roku řešili strážníci Městské policie Olomouc celkem třiačtyřicet oznámení týkající se vozidel, které měla stažená okna nebo nebyla zabezpečena. Poslední takové oznámení přijalo operační středisko v pondělí 17.10.2016 před půl jedenáctou večer, kdy se mělo jednat o vozidlo Škoda Superb zaparkované na ulici Resslova. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že vozidlo má stažené přední levé okno. Kontaktován byl majitel, který na místě zkontroloval, zda ve vozidle nic nechybí a následně si vozidlo zajistil. Nejčastějším příčinnou těchto případů je technická závada na elektroinstalaci a zapomnětlivost samotných řidičů. Takto nezabezpečená vozidla se tak stávají velkým lákadlem pro zloděje. Městská policie Olomouc radí: nenechávejte ve vozidle viditelně odložené osobní věci a cennosti (bundy, batohy, kabelky, elektroniku), nenechávejte uvnitř vozu technický průkaz ani náhradní klíče od vozu, pokud už ve vozidle zabezpečovací zařízení máte, používejte jej, nenechávejte své vozidlo bez dozoru odemčené, před odchodem od vozidla zkontrolujte, zda jste ho řádně uzamkli a zda jsou zavřena všechna okna. (Čun)
„Chci být viděn“

„Chci být viděn“

Ve středu 19.10.2016 v ranních hodinách proběhla na ploše autobusového nádraží na Tržnici preventivní akce zaměřená na viditelnost chodců. 
Městská policie zvýší dohled v Riegrově ulici

Městská policie zvýší dohled v Riegrově ulici

Zvýšený dohled nad dodržováním veřejného pořádku v Riegrové ulici v samotném historickém centru Olomouce chystá městská policie. Primátor Olomouce tím reaguje na podněty veřejnosti týkající se nedodržování pořádku a rušení nočního klidu.
Strážníci obsadili první místo

Strážníci obsadili první místo

První místo se podařilo obsadit družstvu Městské policie Olomouc na Memoriálu por. Luďka Petrovského ve florbale, který se konal ve středu 12.10.2016 ve sportovní hale Na Šibeníku. 
Výcvik Pořádkové jednotky Městské policie Olomouc

Výcvik Pořádkové jednotky Městské policie Olomouc

Společný výcvik pořádkových jednotek Městské policie Olomouc a Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje se uskutečnil ve čtvrtek 13.10.2016. 
Branný závod pro žáky základních škol

Branný závod pro žáky základních škol

Již šestnáctý ročník branného závodu pro žáky základních škol „O putovní pohár primátora města Olomouce“ proběhl ve středu 5. října na Sv. Kopečku v areálu ZOO a jeho blízkém okolí. 

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty