Preventivní rady

Lokality s možností volného pohybu psů

Mnoho majitelů psů mnohdy ani neví, kde na území města Olomouce mohou mít psa na volno, kdy musí mít náhubek nebo být na vodítku.

Více informací

Konec institutu domluvy i blokového řízení

Od 1. července začíná platit zákon č. 250/2016 Sb. o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich. Přináší desítky změn, na které se museli pečlivě připravit i strážníci Městské police Olomouc.

Více informací

Pozor! Probíhá strojní a blokové čištění komunikací

Po zimních měsících opět probíhá pracovníky Technických služeb města Olomouce strojní a blokové čištění komunikací.

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email prijem.podani@mp-olomouc.cz nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací
Strážníci odchytávali psy

Strážníci odchytávali psy

Rovných pět oznámení o volně se pohybujících se psech přijalo ve čtvrtek 17.5.2018 Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídky byly na samotné odchyty vyslány do lokalit na ulicích Přerovská, Holická, Jilemnického, Kpt. Jaroše a Kpt. Nálepky. Ve třech případech se podařilo odchytit celkem pět psů a ve zbývajících dvou oznámeních se zvířata na místech už nenacházela. Z odchycených zvířat byli dva psi odvezeni do útulku a o zbývající trojici se na místě přihlásili jejich majitelé. Od začátku roku Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo celkem 239 oznámení o volném pohybu psů, kdy bylo fyzicky předáno do útulku celkem 123 zvířat. (Čun)
Zaparkovaná vozidla ztěžovala práci zaměstnancům TSMO

Zaparkovaná vozidla ztěžovala práci zaměstnancům TSMO

V prvním případě se na Operační středisko Městské policie Olomouc telefonicky obrátil včera v dopoledních hodinách pracovník technických služeb s žádostí o řešení několika vozidel, které parkují na ulici Javoříčská v místě, kde má probíhat blokové čištění. Strážníci na místě zjistili, že se zde nachází dvě vozidla stojící v zákazu zastavení. V dalším případě se na městskou policii obrátili pracovníci TSMO dnes před sedmou hodinou ranní a to z důvodu, že je na ulici Trnkova snížená průjezdnost a pracovníci tak nemohou vyvážet směsný komunální odpad. V místě se nacházela tři vozidla zaparkovaná v křižovatce. Apelujeme tímto na řidiče motorových vozidel, aby respektovali dopravní značení a předešli tak zbytečným komplikacím. (Čun)
Zraněná zvířata

Zraněná zvířata

Během včerejšího dne strážníci řešili dvě oznámení o zraněných zvířatech na území města Olomouce. V prvním případě bylo oznámení směrováno k nákupnímu centru na ulici Polská, kde se měla dětském hřišti pohybovat zraněná kachna. Ta, jakmile však spatřila strážníky, okamžitě z místa uletěla. Na druhé oznámení byla hlídka vyslána na ulici Hanácká. Zde již čekal na strážníky oznamovatel, který uvedl, že před domem našel zraněného psa plemena Bišonek. Strážníci z místa psa převezli do veterinární ordinace, kde o něj bylo odborně postaráno. V letošním roce tak do odborné péče strážníci předávali rovných devět zvířat (2x poštolka, 2x kočka, 1x pes, zajíc, káně, volavka, kačer). (Čun)
Strážníci asistovali při převozu podnapilých a agresivních osob

Strážníci asistovali při převozu podnapilých a agresivních osob

Hned ve dvou případech se dnes v brzkých ranních hodinách obrátil dispečer převozové služby na Operační středisko Městské policie Olomouc s žádostí o součinnost. Důvodem byla asistence při převozu podnapilých osob z fakultní nemocnice na protialkoholní a záchytnou stanici, kdy se jednalo o osoby, u kterých hrozilo riziko agresivního chování nebo způsobení škody na majetku. Od začátku roku strážníci takto asistovali ve více než stovce případů, kdy rekordmanem při převozu byl muž s hodnotou 3,59 promile alkoholu v dechu. (Čun)
Dvojice skončila na záchytce

Dvojice skončila na záchytce

Na základě telefonického oznámení vyjížděli ve středu 16.5.2018 po jedenácté hodině večer strážníci Městské policie Olomouc na ulici 1. máje. Zde se měla dle oznámení nacházet skupinka podnapilých osob konzumujících alkohol. Po příjezdu na místo hlídka kontaktovala dva muže ve věku 28 a 51 let. Dvojice byla silně pod vlivem alkoholu, neschopna souvislé komunikace a koordinovaného pohybu. Cestou operačního střediska byla na místo přivolána převozová služba, která muže odvezla na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Zde dvojici byla zjištěna hodnota 2,54 a 2,59 promile alkoholu v dechu. (Čun)
Strážníci pomáhají seniorům

Strážníci pomáhají seniorům

V rámci preventivních aktivit realizuje Preventivně informační skupina Městské policie Olomouc v letošním roce projekt Bezpečný domov. 
Opatření Flora 2018

Opatření Flora 2018

V termínu 26. – 29. dubna proběhla jarní etapa zahradnického veletrhu Flora Olomouc 2018. 
Den s Integrovaným záchranným systémem

Den s Integrovaným záchranným systémem

Bohatý program s prezentací složek Integrovaného záchranného systému si připravili pro návštěvníky akce pořadatelé v Brodku u Přerova.
Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Páteční den na atletickém stadionu v Olomouci patřil sportu. Konalo se zde okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. 
Jarní etapa zahradnického veletrhu Flora Olomouc

Jarní etapa zahradnického veletrhu Flora Olomouc

Od čtvrtka 26. dubna do neděle 29. dubna se bude v areálu Výstaviště Flora Olomouc konat květinová výstava a zahradnický veletrh Flora Olomouc 2018 s podtitulem „Pugét pro Floru“. 

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty