Preventivní rady

Preventivní rady in-line bruslařům

Podle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích je bruslař účastníkem silničního provozu a patří mezi chodce. Bruslař tedy stejně jako každý jiný účastník silničního provozu je povinen pravidla znát a dodržovat, aby se z výletu nebo třeba jen krátké projížďky vrátil zdravý a spokojený.

Více informací

Lokality s možností volného pohybu psů

Mnoho majitelů psů mnohdy ani neví, kde na území města Olomouce mohou mít psa na volno, kdy musí mít náhubek nebo být na vodítku.

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email prijem.podani@mp-olomouc.cz nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Problematika nočního klidu

Dobou nočního klidu se dle § 5 odst. 6, zákona č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích, v platném znění rozumí doba od 22. do 6. hodiny. Obec může obecně závaznou vyhláškou stanovit výjimečné případy, zejména slavnosti nebo obdobné společenské nebo rodinné akce, při nichž je doba nočního klidu vymezena dobou kratší nebo při nichž nemusí být doba nočního klidu dodržována.

Více informací
Víkend plný krádeží

Víkend plný krádeží

Během uplynulého víkendu řešili olomoučtí strážníci desítku krádeží v nákupních centrech na ulicích Polská, Pražská a na Horním lánu. Lapkové nepohrdli potravinami, drogistickým zbožím, oblečením, obuví nebo vrtačkou. Devět případů bylo na místě vyřešeno uložením pokuty a v jednom případě byl pachatel předán Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu. Od začátku letošního roku přijalo operační středisko celkem 721 oznámení o krádežích, kdy v 58 případech se jednalo o trestné činy a v 663 případech o přestupky. (Čun)
Třicítka vozidel komplikovala údržbu komunikace

Třicítka vozidel komplikovala údržbu komunikace

V pátek 12. října se na Operační středisko Městské policie Olomouc obrátili pracovníci Technických služeb města Olomouce. Důvodem byly bezmála tři desítky zaparkovaných vozidel na ulicích Dvorská, Rejskova, Stará Víska, Trocnovská, Purkyňova a Jiráskova v městské části Hodolany, které se nacházely v místech, kde mělo probíhat blokové čištění komunikace. Místa, kde má probíhat blokové čištění pracovníky TSMO, jsou s dostatečným časovým předstihem (nejméně sedm dnů předem) opatřena přenosným dopravním značením Zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou, kde je vyznačen termín blokového čištění. Od začátku těchto prací strážníci řešili 410 vozidel, jejichž řidiči nerespektovali dopravní značení. Upozorňujeme tímto řidiče, aby svá vozidla v termínu blokového čištění přeparkovali a předešli tak zbytečným komplikacím. (Čun)
Auto není trezor

Auto není trezor

Oznámení o dvou nezabezpečených vozidlech na ulici Kmochova a na Kollárově náměstí řešily včera v odpoledních hodinách hlídky Městské policie Olomouc. V prvním případě mělo vozidlo značky BMW otevřené páté zadní dveře. Na druhém vozidle bylo zjištěno stažené okno pravých zadních dveří. V obou případech se podařilo kontaktovat majitele vozidel, kteří na místech následně zkontrolovali, zda ve vozidlech nic nechybí. Poté bylo v obou případech zkonstatováno, že se jednalo o závadu na elektroinstalaci vozidel. Preventivní rady: před odchodem od vozidla, zkontrolujte, zda je řádně uzamčené a jestli nejsou pootevřená okénka, nenechávejte ve vozidle viditelně odložené osobní věci a cennosti (bundy, batohy, kabelky, elektroniku), používejte mechanické zabezpečovací prvky na volant a na řadící systém. (Čun)
Poté co se najedl, skončil na záchytce

Poté co se najedl, skončil na záchytce

Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu. (Čun)
Hledaná dívka byla v baru

Hledaná dívka byla v baru

Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR. Na základě této skutečnosti byla na místo přivolána hlídka státní policie, která si dívku převzala k dalšímu opatření. (Čun)
Strážníci obsadili třetí místo

Strážníci obsadili třetí místo

Třetí místo se podařilo obsadit družstvu Městské policie Olomouc na Memoriálu por. Luďka Petrovského ve florbale, který se konal ve čtvrtek 11.10.2018 ve sportovní hale Na Šibeníku.
Branný závod pro žáky základních škol

Branný závod pro žáky základních škol

Již osmnáctý ročník branného závodu pro žáky základních škol „O putovní pohár primátora města Olomouce“ proběhl ve čtvrtek 4. října na Sv. Kopečku v areálu ZOO a jeho blízkém okolí.
Podzimní etapa zahradnického veletrhu Flora Olomouc

Podzimní etapa zahradnického veletrhu Flora Olomouc

Od čtvrtka 4. října do neděle 7. října bude probíhat v areálu výstaviště podzimní etapa zahradnického veletrhu. Vzhledem ke zvýšenému počtu projíždějících vozidel v okolí výstaviště a přilehlých ulicích je nutné, aby řidiči respektovali dopravní značení, pokyny strážníků a pořadatelů.
Branný závod pro seniory

Branný závod pro seniory

Ve čtvrtek 27. září proběhl na Sv. Kopečku v areálu ZOO a jeho blízkém okolí již pátý ročník akce „Branný závod pro seniory“.
Bezpečná cesta do školy

Bezpečná cesta do školy

Uplynulé nedělní odpoledne na výstavišti Flora patřilo dětem. Konala se zde již tradiční akce Nadace bezpečná Olomouc Bezpečná cesta do školy. 

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty