Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email prijem.podani@mp-olomouc.cz nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Preventivní rady

Muž převracel popelnice

Muž převracel popelnice

Dnes hodinu po půlnoci spatřila hlídka v ulici Kateřinská muže, který převrací popelnice a znečišťuje tak veřejné prostranství. Strážníci zjistili, že šestatřicetiletý muž převrátil sedm popelnic se směsným odpadem, papírem a plasty. Kromě trestu ve formě pokuty, ještě muž vše uklidil do původního stavu. (Čun)
Chlapci si hráli na hokejisty

Chlapci si hráli na hokejisty

Včera po půl osmé večer přijalo operační středisko hovor od ženy, která sdělila, že se na náměstí Národních hrdinů poblíž tramvajové zastávky nachází skupinka dětí a tyto mají u sebe hokejky a odpalují kamínky na projíždějící auta a tramvaje. Hlídka na místě zjistila tři děti, které byly poučeny o nevhodnosti tohoto chování a bylo jim vysvětleno, že ke sportovním aktivitám jsou určena jiná místa. Na místě nebylo zjištěno žádné poškození nebo škody na majetku. (Čun)
Čokoláda, žiletky nebo rum

Čokoláda, žiletky nebo rum

Ve středu 17. července během dne strážníci řešili čtyři krádeže v supermarketech. Lapkové ve věku 18 – 87 let odcizili zboží v celkové hodnotě necelých tisíc korun, kdy největší položkou byl rum v hodnotě přes 800,- Kč. Tři případy byly na místě vyřešeny uložením pokut a jeden incident byl oznámen správnímu orgánu k dalšímu řešení. Od začátku roku strážníci řešili celkem 440 oznámení o krádežích, kdy ve 415 případech se jednalo o přestupky a v 25 případech o trestné činy. (Čun)
Zloděje odhalily kamery

Zloděje odhalily kamery

Nezvyklého pohybu u stojanu pro jízdní kola na hlavním nádraží na ulici Jeremenkova si včera půl hodiny před půlnocí všimla obsluha kamerového systému. V místě se pohybovala skupinka tří osob, kdy jeden mladík se pohyboval kolem jízdních kol a zkoušel, zda jsou zabezpečeny. Jedno kolo se mladíkovi podařilo uvolnit ze stojanu, kdy si na něm upravil sedlo a následně z místa odjel směrem za roh budovy k prvnímu nástupišti. Po chvíli vyšel, vzal si jiné kolo a s tím pokračoval v jízdě směrem k autobusovému nádraží. Když cyklista spatřil přijíždějící hlídku městské policie, slezl z kola a schoval se do křoví. Následně odtud přelezl do prostoru vlakového nádraží, kde byl hlídkou kontaktován. Když se hlídka mladíka zeptala, ať se vyjádří k celé situaci, ten vše popřel, o kole nic nevěděl a nechápal, co po něm strážníci chtějí. Strážníci provedli kontrolu okolí, kdy našli kolo ze stojanu a také přestřižený zámek. Na základě těchto skutečností byla kontaktována Policie ČR a ta si celou věc převzala k dalšímu šetření. (Čun)
Na hřbitov dojel „pod obraz“

Na hřbitov dojel „pod obraz“

V úterý po sedmé hodině večer se na Operační středisko Městské policie Olomouc telefonicky obrátil muž, který oznámil, že se v městské části Slavonín na ulici Na Stráni nachází u hřbitova opilý řidič na motorce. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která po příjezdu kontaktovala oznamovatele a dalšího svědka události. Ti shodně uvedli, že viděli muže kličkujícího po cestě, jedoucího v protisměru, kdy kolemjdoucí osoby musely z cesty uskakovat, aby nedošlo ke střetu. Následně měl muž zajet k místnímu hřbitovu, kde měl opakovaně z motorky spadnout. Po tomto se muži podařilo postavit motorku na stojan a následně odešel na hřbitov. Strážníci na místě kontaktovali osobu podezřelou z tohoto jednání, kdy se jednalo o staršího muže. Při komunikaci s hlídkou bylo zřejmě, že dotyčný řidič je pod vlivem alkoholu a tak u něj strážníci provedli orientační dechovou zkoušku. Výsledkem byla hodnota 2,29 promile alkoholu v dechu. Muž hlídce sdělil, že řídil dopravní prostředek, ale že se nejedná o motorku, nýbrž o elektrokolo (potvrzeno v technické dokumentaci). Jedenašedesátiletý muž byl vyzván, aby si svůj dopravní prostředek zabezpečil, jelikož bude následovat další cesta a to na protialkoholní a záchytnou stanici. Celý případ bude oznámen správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku na úseku zákona o provozu na pozemních komunikacích. (Čun)
Strážníci kontrolovali zabezpečení vchodů

Strážníci kontrolovali zabezpečení vchodů

Během měsíce července proběhlo několik preventivních akcí, kdy se strážníci zaměřili na kontrolu vstupů do bytových a panelových domů na olomouckých sídlištích.
Oslavy k uctění památky mistra Jana Husa

Oslavy k uctění památky mistra Jana Husa

V sobotu 6. července proběhla v areálu Doly v Horce nad Moravou již tradiční kulturně společenská akce.
Olomoucký kraj podpořil modernizaci technického vybavení Městské policie Olomouc

Olomoucký kraj podpořil modernizaci technického vybavení Městské policie Olomouc

V rámci dotačního titulu Olomouckého kraje Podpora prevence kriminality se podařilo modernizovat stávající videoserver Městského kamerového dohlížecího systému, kdy došlo k pořízení a instalaci setu paměťových disků.
Konec školního roku

Konec školního roku

Na samotný dohled u základních škol, kde je v ranních hodinách zvýšený provoz vozidel, dohlížejí strážníci Městské policie Olomouc po celý školní rok.
Evropský den proti vloupání

Evropský den proti vloupání

V rámci kampaně při Evropském dni proti vloupání, který připadl na dnešek tj. 19. června, se v městských částech Tabulový vrch a Lazce uskutečnila preventivní akce Městské policie Olomouc.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty