Preventivní rady

Strážníci dohlédnou na bezpečí ve městě také v nových ekologicky šetrných elektromobilech

Ekologické a přitom stoprocentní ve službě, takové budou nové elektromobily, které využijí strážníci Městské policie Olomouc. Tři nová vozidla na alternativní pohon budou sloužit konkrétně strážníkům z Oddělení dopravní služby a ostrahy. Primárně budou využity při výkonu služby v centru města.

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email prijem.podani@mp-olomouc.cz nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Parkování v křižovatce

V poslední době se množí případy, kdy řidiči svá vozidla nechávají odstavená v křižovatce. O tom, že někteří řidiči si se zaparkováním svého auta opravdu nelámou hlavu, svědčí i oznámení z minulého čtvrtka.

Více informací

Problematika nočního klidu

Dobou nočního klidu se dle § 5 odst. 6, zákona č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích, v platném znění rozumí doba od 22. do 6. hodiny. Obec může obecně závaznou vyhláškou stanovit výjimečné případy, zejména slavnosti nebo obdobné společenské nebo rodinné akce, při nichž je doba nočního klidu vymezena dobou kratší nebo při nichž nemusí být doba nočního klidu dodržována.

Více informací

Průkazy pro seniory

V poslední době se na strážníky obrací nejen senioři s dotazem, kde lze získat průkazy seniora, které jsou jinak distribuovány při preventivních a prezentačních akcích. Ve článku níže naleznete bližší informace jak o projektu samotném, tak i o možnosti fyzického získání průkazu nebo jeho stažení v elektronické podobě.

Více informací
Barmanka dostala facku od hosta

Barmanka dostala facku od hosta

Dnes před pátou hodinou ranní byli strážníci vysláni do ulice Denisova, kde mělo v baru dojít k fyzickému útoku na obsluhu. Na místě hlídka zjistila, že muž dal barmance facku z důvodu nesouhlasu s tím, co mu bylo naúčtováno za konzumaci. Při incidentu se do sporu vložila další žena, která se barmanka zastala. Muž jí zatahal za vlasy, kdy při tomto ženě spadly z hlavy brýle a došlo k jejich poškození. Poškozená předběžně škodu vyčíslila na částku 3 000,- Kč. Všichni zúčastnění byli poučeni, že oznámením se dále bude zabývat příslušný správní orgán. (Čun)
Brácha nehlídal bráchu

Brácha nehlídal bráchu

V pondělí 20. května po šesté hodině večer se na Operační středisko Městské policie Olomouc telefonicky obrátil muž, který sdělil, že na dětském hřišti za restaurační provozovnou na ulici Střední Novosadská nalezl opuštěné asi tříleté dítě. Strážníci na místě také ověřili, zda státní policie nepřijala oznámení o ztraceném dítěti. Během zjišťování těchto informací se na místo dostavila matka dítěte, která ho již hledala. Dle jejího sdělení nechala svého syna hlídat na dětském hřišti jeho starším bratrem, který se však svému sourozenci dostatečně nevěnoval a odběhl od něj. Vzhledem k tomu, že se všichni nakonec setkali, obešla se celá věc bez dalšího řešení. (Čun)
Ztracené věci se vrátily ke svým majitelům

Ztracené věci se vrátily ke svým majitelům

V pátek a v sobotu řešili strážníci Městské policie Olomouc oznámení o nálezech věcí. Na první oznámení strážníci vyjížděli na ulici Sokolovskou, kde žena nalezla na střeše zaparkovaného vozidla mobilní telefon. V telefonu se podařilo nalézt kontakt na rodinné příslušníky majitele přístroje, ti byli kontaktováni a následně byl telefon předán jeho majiteli. V druhém případě se na městkou policii obrátil mladík, který nalezl na ulici Voskovcova klíče od vozidla. Na parkovišti hlídka zjistila, ke kterému vozidlu klíče patří a následně byla přes operační středisko zjištěna jeho majitelka. Ta byla kontaktována a klíče jí byly v pořádku předány. Od začátku letošního roku strážníci řešili celkem 92 oznámení, kdy v 55 případech se jednalo o nálezy věcí a v 37 případech o nálezy dokladů a cenin. (Čun)
Krádež bitů přijde mladíka draho

Krádež bitů přijde mladíka draho

Oznámení o krádeži v hobby marketu na Horním lánu přijalo v pátek před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Ostraha prodejny na místě předala strážníkům jedenadvacetiletého mladíka, který si měl pod bundu schovat sadu bitů v hodnotě více jak 600,- Kč a takto měl následně projít přes pokladnu, ovšem bez zaplacení. Při řešení incidentu hlídka lustrací zjistila, že byl dotyčný již dříve za obdobný majetkový trestný čin řešen a proto byla na místo přivolána hlídka Policie ČR. Ta si následně celou věc převzala k dalšímu řešení. Během uplynulého týdne strážníci řešili rovných dvacet oznámení o krádežích v obchodech. (Čun)
Blokové čištění stále pokračuje

Blokové čištění stále pokračuje

Bezmála tři desítky vozidel, která byla zaparkována v místě, kde mělo probíhat blokové čištění komunikací, řešili v tomto týdnu strážníci Městské policie Olomouc. Řidiči takto zaparkovaných aut nerespektovali dopravní značení, které na blokové čištění upozorňuje a to s dostatečným časovým předstihem. Obdobných případů od začátku těchto prací hlídky řešili již 94. Upozorňujeme tímto řidiče, aby svá vozidla v termínu blokového čištění přeparkovali a předešli tak zbytečným komplikacím. (Čun)
Dopravní soutěž pro mateřské školy

Dopravní soutěž pro mateřské školy

Ve středu 22. května proběhl již čtrnáctý ročník Dopravní soutěže pro mateřské školy. Akce se opět uskutečnila v areálu Botanické zahrady – Rozáriu v Bezručových sadech.
Olomoucký kraj podpořil modernizaci technického vybavení Městské policie Olomouc

Olomoucký kraj podpořil modernizaci technického vybavení Městské policie Olomouc

V rámci dotačního titulu Olomouckého kraje Podpora prevence kriminality se podařilo modernizovat stávající videoserver Městského kamerového dohlížecího systému, kdy došlo k pořízení a instalaci setu paměťových disků.
Den pro rodiny a seniory

Den pro rodiny a seniory

Sobotní dopoledne ve Smetanových sadech patřilo sportu.
Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Páteční den na atletickém stadionu v Olomouci patřil sportu. Konalo se zde okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů.
Kurz první pomoci pro strážníky

Kurz první pomoci pro strážníky

V rámci zvyšování odborné způsobilosti proběhl včera pro strážníky Městské policie Olomouc kurz první pomoci.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty