Preventivní rady

Branný závod pro seniory

Městská policie Olomouc vás srdečně zve na branný závod pro seniory, který se koná pod záštitou primátora statutárního města Olomouce. Branný závod tříčlenných družstev seniorů se uskuteční za každého počasí 21. září 2016 v ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce (vstup zajištěn boční branou vedle hlavního vchodu do ZOO).

Více informací

Cyklisté versus chodci – hlavní je ohleduplnost

Na základě četných stížností ze strany chodců na neukázněné chování cyklistů ve Smetanových sadech byla posílena kontrolní činnost strážníků Městské policie Olomouc v této lokalitě. 

Více informací

Zabezpečení domů a bytů před odjezdem na letní dovolenou

Před odjezdem na dovolenou je nutné myslet i na řádné zabezpečení domů a bytů. Stejnou péči, kterou věnujeme výběru dovolené, bychom měli věnovat i zabezpečení našeho bytu či domu, aby nás po návratu nečekalo nemilé překvapení. 

Více informací

Častý nešvar olomouckých řidičů

Během výkonu služby jsou strážníci často kontaktováni ze strany chodců vystupujících z prostředků MHD se žádostmi o zvýšení kontrolní činnost vůči řidičům motorových vozidel, kteří v zastávkách MHD objíždějí zejména tramvaje zleva a dostávají se často do kolizních situací hrozících střetem mezi  projíždějícím vozidlem a přecházejícími chodci. 

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Žádost o přijetí do pracovního poměru, společně s dalšími požadovanými doklady, je nutno doručit na sekretariát Městské policie Olomouc, ul. Kateřinská 23, Olomouc. Vybraní zájemci budou pozváni k výběrovému řízení.

Více informací
Chcete mě?

Chcete mě?

V pondělí 22.8.2016 během dopoledních hodin vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na tři oznámení, která se týkala nalezených psů. V prvním případě se jednalo o knírače, který byl několik hodin uvázán u zábradlí před domem na ulici Hynaisova. Pro dalšího psa si strážníci přijeli na obvodní oddělení Policie ČR v ulici Smetanova. Třetího psa hlídka vyzvedla ve večerce na ulici I. P. Pavlova, kam se čtyřnohý chlupáč zatoulal. Všichni tři byli převezeni do útulku Ligy na ochranu zvířat v Neředíně. (Čun)
Vandal poškodil domovní zvonky

Vandal poškodil domovní zvonky

Poškození zvonků u vstupu do bytového domu na Masarykově třídě řešili strážníci Městské policie v pondělí 22.8.2016 před sedmou hodinou večer. Na místě hlídce jedenašedesátiletý muž uvedl, že k poškození muselo dojít kolem šesté hodiny večerní neznámým pachatelem. Po vyčíslení škody společenstvím vlastníků jednotek bude věc oznámena správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti majetku. (Čun)
A zase kradli

A zase kradli

V době od pátku 19.8.2016 do neděle 21.8.2016 vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na celkem dvanáct oznámení o krádežích v supermarketech. Celkem se zlodějíčci snažili odcizit zboží v hodnotě přes 3 700,- Kč. Ve většině případů se jednalo o potraviny ( tuňák, žvýkačky, nanuk, slivovice ), avšak mezi lupem se našly i sluchátka, kabelka a žárovky do auta. Pochopení pro protiprávní jednání však neměla ostraha marketů, která dotyčné ve všech případech zadržela. Incidenty na místě vyřešili strážníci udělením blokové pokuty, popřípadě oznámením přestupku ke správnímu orgánu. (Čun)
Had se vydal na výlet

Had se vydal na výlet

Zřejmě prozkoumat okolí Bezručových sadů se vydal v neděli 21.8.2016 před půl devátou večer zhruba padesát centimetrů dlouhý had. Strážníci pod hradbami u schodiště odchytili Užovku červenou, kterou následně převezli do veterinární stanice. Užovka červená je jeden z nejrozšířenějších a pro svou nenáročnost nejoblíbenějších domácích nejedovatých hadů. (Čun)
Kočka si spletla patro

Kočka si spletla patro

Případ zatoulané kočky řešili strážníci Městské policie Olomouc v pátek 19.8.2016. Operační středisko toho dne v ranních hodinách přijalo oznámení od starší ženy, které do bytu v osmém patře, přes lešení vlezla kočka a schovala se za ledničku. Hlídka po příjezdu na ulici Politických vězňů kočku v bytě odchytila a převezla ji na služebnu. Zde strážníci vytiskli výzvu s fotkou, která byla poté umístěna v bytovém domě a jeho blízkém okolí, kde k odchytu došlo. O několik hodin později se přihlásil muž, který strážníkům uvedl, že mu kočka z bytu ve čtvrtém patře utekla oknem přes lešení. (Čun)
Olomoucký drak

Olomoucký drak

V sobotu 13. srpna se na řece Moravě v areálu TJ lodní sporty Olomouc konaly závody dračích lodí pod názvem Olomoucký drak 2016. 
Branný závod pro seniory

Branný závod pro seniory

Městská policie Olomouc vás srdečně zve na branný závod pro seniory, který se koná pod záštitou primátora statutárního města Olomouce. Branný závod tříčlenných družstev seniorů se uskuteční za každého počasí 21. září 2016 v ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce (vstup zajištěn boční branou vedle hlavního vchodu do ZOO).
Prezentace MP Olomouc na dětských táborech

Prezentace MP Olomouc na dětských táborech

Ve čtvrtek 7.7.2016 a v úterý 12.7.2016 navštívili strážníci Městské policie Olomouc děti na letních táborech v Pohořanech a Radíkově.
Šťastné shledání

Šťastné shledání

Postřeh nejen při sledování obrazovek kamerového systému, ale i při prohlížení sociálních sítí potvrdila zaměstnankyně Městské policie Olomouc. 
Strážníci zasahovali u hořícího auta

Strážníci zasahovali u hořícího auta

V pondělí 11.7.2016 před půl čtvrtou odpoledne zasahovali strážníci Městské policie Olomouc na ulici Na Šibeníku u hořícího automobilu značky Ford.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

 

Hlavní komunikace

18. 7. – 30. 11. 2016
silnice I/35 ul. Velkomoravská

  • úplná uzavírka poloviny mostu přes Moravu ve směru na Lipník provoz v obou směrech je veden na druhé polovině mostu
  • oprava mostu na I/35
 

 

Centrum města

23. 3. – 31. 12. 2016
ulice Slovenská (Ol-město)

  • částečná uzavírka
  • oprava bytového domu Slovenská 2
 

 

Ostatní komunikace

Cyklostezky

1. 7. – 18. 8. 2016
ulice Rožňavská (Nové Sady)

 

25. 7. – 14. 8. 2016
ulice Werichova (Nové Sady)

 

 

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty