Preventivní rady

Zabezpečení domů a bytů před odjezdem na letní dovolenou

Před odjezdem na dovolenou je nutné myslet i na řádné zabezpečení domů a bytů. Stejnou péči, kterou věnujeme výběru dovolené, bychom měli věnovat i zabezpečení našeho bytu či domu, aby nás po návratu nečekalo nemilé překvapení. 

Více informací

Častý nešvar olomouckých řidičů

Během výkonu služby jsou strážníci často kontaktováni ze strany chodců vystupujících z prostředků MHD se žádostmi o zvýšení kontrolní činnost vůči řidičům motorových vozidel, kteří v zastávkách MHD objíždějí zejména tramvaje zleva a dostávají se často do kolizních situací hrozících střetem mezi  projíždějícím vozidlem a přecházejícími chodci. 

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Žádost o přijetí do pracovního poměru, společně s dalšími požadovanými doklady, je nutno doručit na sekretariát Městské policie Olomouc, ul. Kateřinská 23, Olomouc. Vybraní zájemci budou pozváni k výběrovému řízení.

Více informací
Strážníci odchytili agresivní psy

Strážníci odchytili agresivní psy

Oznámení na tísňovou linku o pohybu dvou agresivních psů na ulici I. P. Pavlova přijalo v pátek 22.7.2016 po páté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že zde pobíhají dva rotvajleři, kteří ohrožují bezpečnost silničního provozu a jsou nebezpeční pro procházející osoby. Hlídka oba psy odchytila a převezla je do útulku v Olomouci – Neředíně. (Čun)
Zvýšený odchyt zvířat

Zvýšený odchyt zvířat

Ve středu 21.7.2016 vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na šest oznámení týkající se odchytu zvířat. Jednalo se o odchyt čtyř psů, dvou koček a jedné poštolky. Nemocná nebo zraněná zvířata bývají převezena k veterinárnímu ošetření. Zvířata bez zjevných zdravotních problémů jsou umístěna do útulku pro opuštěná zvířata nebo do specializovaných záchranných stanic. V letošním roce odchytli a následně převezli strážníci do útulku celkem 217 zvířat. Předchozí rok (2015) se jednalo o 458  a v roce 2014 o 353 zvířat. (Čun)
Rozbil taxikáři zpětné zrcátko

Rozbil taxikáři zpětné zrcátko

Rozbitým zrcátkem na vozidle značky Škoda Citigo skončil ve středu 20.7.2016 kolem půl třetí ráno incident mezi řidičem taxislužby a neznámým mužem. V době, kdy do vozidla taxislužby v ulici Denisova začali nastupovat zákazníci, přistoupil k vozidlu muž zjevně v podnapilém stavu a začal se s řidičem dohadovat ohledně vjezdu do pěší zóny. Celý spor vyvrcholil tím, že když řidič taxislužby začal z místa odjíždět, agresor rukou uhodil do zrcátka, ve kterém rozbil skleněnou výplň. Řidič oznámení provedl až na služebně Městské policie Olomouc, kde strážníkům uvedl, že věc na místě neřešil, protože spěchal s odvozem zákazníků. (Čun)
Vyhrožoval ostraze injekční stříkačkou s jehlou

Vyhrožoval ostraze injekční stříkačkou s jehlou

Na oznámení o fyzickém napadení mezi dvěma muži vyjížděli v pondělí 18.7.2016 v pět hodin odpoledne strážníci Městské policie Olomouc do supermarketu na ulici Hynaisova. Hlídka v prostorách prodejny nalezla dva muže, z nichž jeden držel na zemi druhého. Jednalo se o pracovníka ostrahy, který strážníkům uvedl, že viděl jak si podezřelý muž schovává do tašky zboží a poté s ním bez zaplacení odchází z prodejny. Když pracovník ostrahy muže zastavil, ten ho začal nejdříve ohrožovat injekční stříkačkou s jehlou a poté jej fyzicky napadl a to úderem do hlavy a kousnutím do krku. Během potyčky však ostraha agresora zpacifikovala. Při kontrole útočníka strážníci zjistili, že dotyčný měl již dříve problémy se zákonem a proto byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celou věc převzala. (Čun)
Dělali nepořádek na zastávce

Dělali nepořádek na zastávce

Oznámení o skupince, která znečišťuje prostranství autobusové zastávky u obchodního centra na ulici Pražská a obtěžuje zde svým chováním ostatní občany, přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc v sobotu 16.7.2016 před sedmou hodinou večer. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se zde nachází dva muži a jedna žena, kteří se chovají hlučně a mají kolem sebe nepořádek v podobě rozházených krabic od vína, nedopalků, papírů a krabiček od cigaret. Strážníci dotyčné poučili, že celý incident bude oznámen správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku. Na závěr strážníci dohlédli, aby skupinka znečištěný prostor uklidila do původního stavu. (Čun)
Prezentace MP Olomouc na dětských táborech

Prezentace MP Olomouc na dětských táborech

Ve čtvrtek 7.7.2016 a v úterý 12.7.2016 navštívili strážníci Městské policie Olomouc děti na letních táborech v Pohořanech a Radíkově.
Šťastné shledání

Šťastné shledání

Postřeh nejen při sledování obrazovek kamerového systému, ale i při prohlížení sociálních sítí potvrdila zaměstnankyně Městské policie Olomouc. 
Strážníci zasahovali u hořícího auta

Strážníci zasahovali u hořícího auta

V pondělí 11.7.2016 před půl čtvrtou odpoledne zasahovali strážníci Městské policie Olomouc na ulici Na Šibeníku u hořícího automobilu značky Ford.
Konec školního roku

Konec školního roku

Na samotný dohled u základních škol, kde je v ranních hodinách zvýšený provoz vozidel, dohlížejí strážníci Městské policie Olomouc po celý školní rok.  
Den otevřených dveří Policie ČR

Den otevřených dveří Policie ČR

V pátek 24.6.2016 proběhl v prostorách Zámeckého náměstí ve Velké Bystřici Den otevřených dveří, který se konal při příležitosti oslav 25. výročí vzniku Policie ČR.

Dopravní informace poskytované odborem koncepce a rozvoje a stavebním úřadem Magistrátu města Olomouce.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

 

Hlavní komunikace

18. 7. – 30. 11. 2016
silnice I/35 ul. Velkomoravská

  • úplná uzavírka poloviny mostu přes Moravu ve směru na Lipník provoz v obou směrech je veden na druhé polovině mostu
  • oprava mostu na I/35
 

9. 6. – 8. 8. 2016
silnice I/35 u Přáslavic

 

 

Centrum města

25. 3. – 20. 7. 2016
ulice Pekární (Ol-město)

 

23. 3. – 31. 12. 2016
ulice Slovenská (Ol-město)

  • částečná uzavírka
  • oprava bytového domu Slovenská 2
 

 

Ostatní komunikace

11. 7. – 31. 7. 2016
U Místní dráhy (Nová Ulice)

  • úplná uzavírka od křiž. s ul. Růženy Svobodové slepý úsek
  • rekonstrukce napájecích kabelů DPMO
 

1. 7. – 30. 7. 2016
Dr. Milady Horákové (Hodolany)

 

2. 7. – 3. 7. 2016
ulice Polská x Schweitzerova (Nové Sady)

  • částečná uzavírka v místě křižovatky
  • oprava povrchu
 

9. 5. – 15. 7. 2016
ulice Na Zákopě (Pavlovičky, Chválkovice)

 

30. 5. – 24. 7. 2016
ulice Dykova (Slavonín)

 

 

Cyklostezky

13. 6. – 3. 7. 2016
ulice Rožňavská (Nové Sady)

 

1. 7. – 18. 8. 2016
ulice Rožňavská (Nové Sady)

 

25. 7. – 14. 8. 2016
ulice Werichova (Nové Sady)

 

 

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty