Preventivní rady

Pozor! Probíhá strojní a blokové čištění komunikací

Po zimních měsících opět probíhá pracovníky Technických služeb města Olomouce strojní a blokové čištění komunikací.

Více informací

MP Olomouc má nové platební terminály

Od 1. dubna tohoto roku nově disponuje Městská policie Olomouc třemi platebními terminály, které umožňují lidem zaplatit pokuty platební kartou.

Více informací

Parkovné v Olomouci půjde platit prostřednictvím SMS

Zhruba v polovině roku by mohli řidiči v Olomouci platit za parkování pomocí SMS přes mobilní telefon. Město sjednotí zóny placeného parkování, chystá modernizaci parkovacích automatů a zároveň mění cenu parkovného.

Více informací

Opatření v souvislosti s potvrzením výskytu ptačí chřipky v Olomouci

Vzhledem k potvrzení výskytu aviární influenzy (Nařízení Státní veterinární správy pro Olomoucký kraj ze dne 13. 1. 2017) na území města Olomouce, prosíme občany, aby nálezy uhynulých ptáků na veřejných prostranstvích nahlásili Městské polici Olomouc na linku 156. To se týká i případných nálezů zraněných či zjevně nemocných ptáků, kdy je nutné se jich nedotýkat.

Více informací

Cyklisté versus chodci – hlavní je ohleduplnost

Na základě četných stížností ze strany chodců na neukázněné chování cyklistů ve Smetanových sadech byla posílena kontrolní činnost strážníků Městské policie Olomouc v této lokalitě. 

Více informací
Opilý cyklista skončil v poutech

Opilý cyklista skončil v poutech

Telefonické oznámení o cyklistovi ležícím před hotelem na ulici Wolkerova, které je zřejmě v podnapilém stavu, přijalo v pátek 26.5.2017 před sedmou hodinou ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Ve stejnou dobu jako hlídka MP Olomouc se na místo také dostavili i záchranáři, kteří muže začali ihned ošetřovat. Při tomto se zraněný muž choval zmateně, agresivně, nereagoval na žádné otázky, kopal kolem sebe a nechtěl se nechat ošetřit. Vzhledem k tomu, že na výzvu strážníků cyklista nereagoval a neustále byl na všechny agresivní, musela hlídka použít donucovací prostředky včetně pout. Poté již záchranáři mohli zraněného v klidu ošetřit a za asistence hlídky jej převést do fakultní nemocnice na Urgentní příjem. Zde byl také proveden pokus o dechovou zkoušku, který však nebylo možné pro značnou podnapilost muže provést. Celá věc byla oznámena Policii ČR k dalšímu řešení, jako podezření z účasti na dopravní nehodě. (Čun)
A zase ti opilci

A zase ti opilci

Čtyři muže pod vlivem alkoholu řešili během čtvrtka 25.5.2017 strážníci Městské policie Olomouc. Muži ve věku mezi 27 až 60 lety se nacházeli na ulicích Holická, Horním náměstí, 17. listopadu a třídě Svobody. Vzhledem  k jejich stavu skončili všichni na protialkoholní a záchytné stanici, kam byli převezeni k vystřízlivění. Nejmenší naměřená hodnota byla u sedmadvacetiletého muže a to 2,1 promile. Rekordmanem v této čtveřici byl osmatřicetiletý muž, u kterého byla zjištěna hodnota 3,87 promile alkoholu v dechu. (Čun)
Muž nadýchal bezmála tři promile

Muž nadýchal bezmála tři promile

K podnapilému muži ležícímu na chodníku na ulici Neumannova byli ve středu 24.5.2017 po deváté hodině večer vysláni strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila, že se zde nachází jednapadesátiletý muž v podnapilém stavu. Protože nekontroloval své chování, nebyl schopen samostatné chůze, byla na místo přivolána převozová služba, které opilce transportovala na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Zde muži byla naměřena hodnota 2,98 promile alkoholu v dechu. Od začátku letošního roku strážníci předávali takto na záchytnou stanici celkem 136 osob. (Čun)
Manželské neshody

Manželské neshody

S prosbou o pomoc se na Městskou policii Olomouc obrátil v úterý 23.5.2017 ve večerních hodinách dvaapadesátiletý muž. Oznámení spočívalo v tom, že mu jeho manželka neustále brání vstupu do bytu na ulici Černá cesta. Muž na místě hlídce sdělil, že jeho manželka neustále mění zámek od bytových dveří jejich společného bytu, nechává klíče v zámku a znemožňuje mu tak do něho přístup. Po zpřístupnění bytu přivolaným zámečníkem nadále docházelo přítomnou ženou k bránění svému manželovi v užívání bytu. Hlídka ženu poučila, že uvedeným jednáním vzniklo podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití a celá věc bude oznámena příslušnému správnímu orgánu. (Čun)
Zvířecí případy

Zvířecí případy

V pondělí 22.5.2017 přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc dvě oznámení o nálezu zvířat, kdy se mělo v obou případech jednat o zraněná zvířata. V první oznámení se jednalo o kafku, která se i přes své zranění (zlomené křídlo) dostala do baru na třídě Míru. Zde byla odchycena a předána strážníkům, kteří ji zavezli do záchytné stanice pro handicapovaná zvířata. V dalším oznámení se jednalo o nález želvy před domem na ulici Na Vozovce. Současně s příjezdem hlídky se na místo dostavil i majitel želvy, kterému dle jeho sdělení želva nedopatřením vypadla z balkonu. Želvu si převzal a přislíbil, že se o ni postará. (Čun)
Dopravní soutěž pro mateřské školy

Dopravní soutěž pro mateřské školy

V úterý 23. 5. 2017 proběhl již dvanáctý ročník Dopravní soutěže pro mateřské školy. Akce se opět uskutečnila v areálu Botanické zahrady – Rozáriu v Bezručových sadech. 
Účast MP Olomouc na veletrhu Integrovaného záchranného systému

Účast MP Olomouc na veletrhu Integrovaného záchranného systému

Ve dnech 31. května – 3. června 2017 proběhne na brněnském výstavišti veletrh IDET, PYROS a ISET.
Jablonec hostil představitele městských policií

Jablonec hostil představitele městských policií

Kolegium ředitelů městských policií statutárních měst a hlavního města Prahy se ve čtvrtek a v pátek minulý týden konalo v Jablonci nad Nisou. Kolegium již mnoho let přispívá ke koordinaci práce městských policií a dobré spolupráci s příslušnými orgány státu a Svazem měst a obcí ČR.
Taktické cvičení městských policií a Policie ČR

Taktické cvičení městských policií a Policie ČR

V úterý 9. května se uskutečnilo ve Vsetíně v budově bývalého okresního úřadu společné taktické cvičení městských policií a Policie ČR. 
Den s Integrovaným záchranným systémem

Den s Integrovaným záchranným systémem

Bohatý program s prezentací složek Integrovaného záchranného systému si připravili pro návštěvníky akce pořadatelé v Brodku u Přerova. V sobotu 29.4.2017 se v areálu fotbalového hřiště konal již 8. ročník akce s názvem Den s IZS. V rámci dynamických a statických ukázek se divákům představila Městská policie Olomouc, MP Přerov, MP hl. m. Prahy, Vojenská policie, Armáda ČR, Policie ČR, ZZS Olomouckého kraje a HZS Olomouckého kraje. V preventivním stánku Městské policie Olomouc si děti mohly vyzkoušet střelbu z laserové pistole a skládání nábojnic na čas. Pro dospělé návštěvníky byl připraven slalom s tzv. opileckými brýlemi. (Čun)

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Územní odpovědnost strážníků
Nejčastější dotazy
Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty