Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email prijem.podani@mp-olomouc.cz nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Preventivní rady

Tohle byl hodně morbidní vtípek

Tohle byl hodně morbidní vtípek

Včera o půl šesté večer jsme přijali oznámení o nálezu dvou podezřelých předmětů, které leží u popelnice na ulici Rooseveltova a nápadně připomínají zabalená lidská těla. Hlídka na místě předměty zkontrolovala a zjistila, že uvnitř igelitových pytlů ve tvaru lidského těla se nacházely zmačkané letáky. Který „vtipálek“ takto uložil odpad, se na místě nepodařilo zjistit a pytle byly následně vyhozeny do příslušného kontejneru. (Čun)
Muž se snažil ukrást tři kila čokolády

Muž se snažil ukrást tři kila čokolády

Jedenáct balení čokolády, celková hmotnost přes tři kila a škoda přes tisíc korun. Takový je účet dvaapadesátiletého muže, který si uvedené zboží dal do igelitové tašky a takto prošel přes pokladnu bez zaplacení v supermarketu na třídě Kosmonautů. Při řešení incidentu strážníci zjistili, že muž byl v posledních třech letech za obdobný majetkový čin již odsouzen nebo potrestán, a proto byla na místo přivolána Policie ČR. Ta si celý případ převzala k dalšímu řešení. (Čun)
Zaparkovaná vozidla komplikovala údržbu komunikace

Zaparkovaná vozidla komplikovala údržbu komunikace

Během včerejšího dne strážníci na podnět pracovníků Technických služeb města Olomouc řešili čtrnáct vozidel na třídě Kosmonautů, která byla zaparkována v místě, kde mělo probíhat blokové čištění. Od těchto prací hlídky řešily celkem 573 případů špatně zaparkovaných vozidel, jejichž řidič nerespektovali dopravní značení. Příslušná místa jsou s dostatečným časovým předstihem osazena dopravním značením, na kterém je také uveden termín a čas samotných prací. Upozorňujeme tímto řidiče, aby svá vozidla v termínu blokového čištění přeparkovali a předešli tak zbytečným komplikacím. (Čun)
Sdílená kola teď frčí

Sdílená kola teď frčí

V úterý 19. listopadu ve večerních hodinách byla hlídka městské policie vyslána na ulici Jeremiášova, kde mělo dojít ke krádeži dvou jízdních kol. Na místě čekal na strážníky muž, který jim sdělil, že je zaměstnancem firmy podnikající v oblasti tzv. bikesharingu a před několika minutami viděl dva mladíky jedoucí na jejich kolech. Na jednom z kol si všiml, že je zde poškozená reklamní tabulka a proto se rozhodl mladíky zastavit. Na jeho výzvu k zastavení však reagoval pouze jeden mladík, kdy druhý odjel pryč. Při následné kontrole kola oznamovatel zjistil, že kolo nebylo pro jízdu zaplaceno a tudíž bylo použito neoprávněně. Mladík k celé věci uvedl, že kolo bylo volně opřené u supermarketu na ulici Janského a chtěl se na něm dopravit na nejbližší zastávku autobusu. Zda došlo k poškození reklamní tabulky mladíkovým přičiněním a jestli bylo použití kola „legální“ bude nyní řešit správní orgán, kterému bude celá věc oznámena k dalšímu řešení. (Čun)
Chtěl se obohatit a ještě byl drzý

Chtěl se obohatit a ještě byl drzý

Na Operační středisko Městské policie Olomouc se včera v podvečer telefonicky obrátil pracovník ostrahy ze supermarketu na ulici Pražská. Důvodem byl muž, který byl přistižen, jak si na prodejně nachystal pět přepravek od piva a ty poté následně nechal projet vratným automatem. Poté si nechal u pokladny vyplatit částku rovných 500,- Kč. Zde však na muže již čekala ostraha, která na místo následně přivolala městskou policii. Třiačtyřicetiletý muž se při projednávání celé věci choval k hlídce arogantně a obviňoval ostrahu, že vše vymyslela. Když strážníci dotyčnému sdělili, že bude celá věc oznámena správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku, muž je začal obviňovat, že mu vyhrožují přestupkovou komisí. (Čun)
Brigádnice asi nebude pochválena

Brigádnice asi nebude pochválena

Včera po poledni se na služebnu městské policie dostavila třiaosmdesátiletá žena, která zde odevzdala čtečku na zboží nalezenou před jedním z obchodů u nákupní zóny na ulici Pavlovická. Čtečka měla být zavěšená v nákupním vozíku u jedné z prodejen. Od seniorky se podařilo zjistit, že na nákupním vozíku bylo označení jednoho ze supermarketů. Hlídka kontaktovala vedoucí příslušného supermarketu a ta potvrdila, že čtečku měla ponechat ve vozíku jedna z brigádnic. Po této informaci byl přístroj v hodnotě několika tisíc korun vrácen zpět na provozovnu. (Čun)
Lapkové se pomalu připravují na svátky

Lapkové se pomalu připravují na svátky

Do Vánoc sice zbývá ještě několik týdnů, ale z přijatých oznámení vyplývá, že někteří se již na tyto svátky začínají připravovat již teď, i když trochu jiným způsobem než většina obyvatel. Od začátku listopadu jsme přijali celkem 42 oznámení o krádežích v obchodech, kdy jen včera strážníci vyjížděli na sedm oznámení. Lapkové se zaměřili na alkohol, potraviny a zejména drogistické zboží. Celková škoda odcizením byla vyčíslena na částku necelých 1 200,- Kč. Všechny případy vyřešili strážníci na místě uložením pokut. Od začátku letošního roku Městská policie Olomouc přijala celkem 716 oznámení o krádežích, kdy z tohoto počtu bylo celkem 650 přestupků a 66 trestných činů, které si k dalšímu řešení převzala Policie ČR. (Čun)
Staň se policistou

Staň se policistou

Děti z policejního kroužku navštívili služebnu Městské policie Olomouc.
Společně jsme se zaměřili na kapsáře

Společně jsme se zaměřili na kapsáře

Dnes před polednem proběhla společná akce preventistů Městské policie Olomouc a Policie ČR.
Památka zesnulých

Památka zesnulých

Památka zesnulých či lidově dušičky. Během tohoto období budou strážníci Městské policie Olomouc ve zvýšeném počtu dohlížet na veřejný pořádek a bezpečnost a plynulost silničního provozu u městských hřbitovů.
Dveřní alarmy znají další majitele

Dveřní alarmy znají další majitele

Ve středu a ve čtvrtek proběhly v klubech pro seniory v Řepčíně a na Novém Světě besedy se strážníky z preventivně informační skupiny.
Burza práce a vzdělání

Burza práce a vzdělání

V úterý 22. října se v areálu Výstaviště Flora Olomouc uskutečnil veletrh Burza práce a vzdělávání 2019.
Strážníci vyhráli florbalový turnaj

Strážníci vyhráli florbalový turnaj

První místo se podařilo obsadit družstvu Městské policie Olomouc na Memoriálu por. Luďka Petrovského ve florbalu, který se konal ve středu 9.10.2019 ve sportovní hale Na Šibeníku.
Vidíme se?

Vidíme se?

Dnes v době, kdy ještě mnozí spí, vyrazili strážníci ve spolupráci s kolegy ze státní policie a krajským koordinátorem BESIP na autobusové nádraží na Tržnici. Cílem byli nejzranitelnější účastníci silničního provozu a to chodci a cyklisté. Největší pozornost byla zaměřena na jejich viditelnost a u cyklistů také na technický stav jízdních kol a povinnou výbavu. Každý z téměř pěti stovek oslovených dnes obdržel reflexní pásek a cyklisté navíc obdrželi reflexní tyčinky do výpletu kol. Právě období, kdy se rozednívá až později nebo se může místy vyskytovat mlha, bývá krizové z pohledu počtu dopravních nehod. Použitím reflexních doplňků tak zvyšujeme svoji viditelnost v silničním provozu. Mysleme na sebe, život máme jen jeden. (Čun)

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty