Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email prijem.podani@mp-olomouc.cz nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Preventivní rady

Poškozené značení mátlo řidiče

Poškozené značení mátlo řidiče

Telefonické oznámení o poškozené konstrukci s visícími řetězy, která upozorňuje na kritickou výšku vozidla pro projetí podjezdem u „myší díry“ na ulici Kpt. Nálepky přijalo v pondělí 14. října v dopoledních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu na uvedené místo strážníci zjistili, že jedno z ramen je prohnuto a řetězy visí níže a může tak docházet k matení řidičů vozidel, kteří by normálně podjezdem projeli. Z místa byl kontaktován příslušný pracovník Technických služeb města Olomouce, který přislíbil nápravu poškozeného zařízení. (Čun)
Kostelníkovi došla trpělivost s návštěvníkem katedrály

Kostelníkovi došla trpělivost s návštěvníkem katedrály

V pondělí před desátou hodinou dopolední se na operační středisko telefonicky obrátil kostelník z katedrály Sv. Václava. Důvodem byl sedmatřicetiletý muž, který se neustále vracel do katedrály, plýtval zde svěcenou vodou a nakonec se mu podařilo spustit alarm. Hlídka na místě výtečníka poučila o nevhodnosti chování, a protože nedošlo k poškození majetku ani jiné škodě, obešlo se oznámení bez dalšího řešení ze strany strážníků a muž ze Šumperka poté z místa za asistence hlídky odešel. (Čun)
Močili na oplocení  - pokuta je neminula

Močili na oplocení - pokuta je neminula

Pozornost obsluhy Kamerového a dohlížecího systému města Olomouce upoutali dva mladíci, kteří dne 15.10.2019 kolem 00:35 hodiny prolézali okem Mariánského sloupu na Dolním náměstí. Z Dolního náměstí  zamířili na Horní náměstí, kde se vymočili na mobilní oplocení kolem budovy radnice. Za přestupek proti veřejnému pořádku strážníci uložili 25-letému muži z Lipníka nad Bečvou a 24-letému muži z Ostravy pokutu příkazem na místě.(Mar)
Parkoviště není skládka

Parkoviště není skládka

O tom, že někteří z našich spoluobčanů si s odložením nepotřebných věcí opravdu hlavu nelámou, se v sobotu 12. října přesvědčila hlídka městské policie. Strážníci na parkovišti na ulici Lipenská nalezli odložený odpad všeho druhu – molitan, papírové krabice, kovový sušák na prádlo nebo pneumatiky. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo na místě nalézt osobu, která měla s tímto co dočinění, byli kontaktováni pracovníci Technických služeb města Olomouce s žádostí o odklizení. Pro podezření ze spáchání přestupku neznámým pachatelem, dle zákona o odpadech, byla celá věc oznámena správnímu orgánu k dalšímu řešení. (Čun)
Neznámý vandal rozbil skleněné dveře

Neznámý vandal rozbil skleněné dveře

V sobotu ráno jsme přijali na tísňovou linku oznámení, že v ulici Denisova neznámý vandal poškodil vstupní dveře do jedné z prodejen. Hlídka na místě zjistila, že je rozbitá skleněná výplň u vstupních dveří o velikosti 20 x 55 cm. Přes operační středisko byla na místo přivolána kontaktní osoba a ta následně provedla kontrolu prodejny, kdy bylo zjištěno, že zde nic nechybí. Případ byl oznámen správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku. (Čun)
Kdo se chtěl zbavit psa?

Kdo se chtěl zbavit psa?

Na psa, který byl podle oznamovatele od středy uvázán u domu na ulici U Potoka, byli ve čtvrtek před půl jedenáctou dopoledne telefonicky upozorněni strážníci. Protože se na místě nenacházel nikdo, kdo by o psa jevil zájem, hlídka jej naložila do služebního auta a převezla do útulku pro psy v Neředíně. Zde se snad co nejdříve dočká nového majitele, který se k němu bude chovat lépe než ten předchozí. (Čun)
Nedočkavý pacient vykopl dveře na traumatologii

Nedočkavý pacient vykopl dveře na traumatologii

Oznámení o agresivním pacientovi, který poškodil dveře na oddělení urgentní příjmu – traumatologii ve fakultní nemocnici, řešila ve středu po poledni hlídka městské policie. Zdravotní sestra na místě strážníkům sdělila, že se zde nachází pacient, který se dožadoval vstupu do ordinace, a když nebyl z provozních důvodů ihned přijat, tak poté kopl do vstupních dveří a poškodil je. Strážníci zjistili, že se jedná o muže z Ostravska, který se také k celé věci doznal. Vzhledem ke škodě na majetku bude celá věc oznámena správnímu orgánu k dalšímu řešení. (Čun)
Strážníci vyhráli florbalový turnaj

Strážníci vyhráli florbalový turnaj

První místo se podařilo obsadit družstvu Městské policie Olomouc na Memoriálu por. Luďka Petrovského ve florbalu, který se konal ve středu 9.10.2019 ve sportovní hale Na Šibeníku.
Vidíme se?

Vidíme se?

Dnes v době, kdy ještě mnozí spí, vyrazili strážníci ve spolupráci s kolegy ze státní policie a krajským koordinátorem BESIP na autobusové nádraží na Tržnici. Cílem byli nejzranitelnější účastníci silničního provozu a to chodci a cyklisté. Největší pozornost byla zaměřena na jejich viditelnost a u cyklistů také na technický stav jízdních kol a povinnou výbavu. Každý z téměř pěti stovek oslovených dnes obdržel reflexní pásek a cyklisté navíc obdrželi reflexní tyčinky do výpletu kol. Právě období, kdy se rozednívá až později nebo se může místy vyskytovat mlha, bývá krizové z pohledu počtu dopravních nehod. Použitím reflexních doplňků tak zvyšujeme svoji viditelnost v silničním provozu. Mysleme na sebe, život máme jen jeden. (Čun)
Branný závod pro žáky základních škol

Branný závod pro žáky základních škol

Již devatenáctý ročník branného závodu pro žáky základních škol „O putovní pohár primátora města Olomouce“ proběhl ve čtvrtek 10. října na Sv. Kopečku v areálu ZOO a jeho blízkém okolí.
Hasiči soutěžili ve vyprošťování

Hasiči soutěžili ve vyprošťování

Páté mistrovství České republiky jednotek SDH obcí ve vyprošťování u dopravních nehod se uskutečnilo v sobotu 5. října u Galerie Šantovka.
Podzimní etapa zahradnického veletrhu Flora Olomouc

Podzimní etapa zahradnického veletrhu Flora Olomouc

Od čtvrtka 3. října do neděle 6. října se koná v areálu výstaviště podzimní etapa zahradnického veletrhu. V okolí výstaviště a přilehlých ulic bude opět zaznamenán zvýšený počet projíždějících vozidel. V rámci zachování bezpečnosti a plynulosti silničního provozu je nutné, aby řidiči respektovali dopravní značení, pokyny strážníků a pořadatelů.
Zvládání konfliktních situací a první pomoc

Zvládání konfliktních situací a první pomoc

Během září proběhl pro zaměstnance olomouckého magistrátu kurz zvládání konfliktních situací a poskytování první pomoci.
Řidiči a chodci, pozor! Litovelská ulice bude od pondělí uzavřená. Tramvaje nepojedou

Řidiči a chodci, pozor! Litovelská ulice bude od pondělí uzavřená. Tramvaje nepojedou

Tramvajová trať v Litovelské ulici na křižovatce s ulicemi na Šibeníku a Dvořákova musí projít v době od 7. do 21. října 2019 rekonstrukcí. Z tohoto důvodu bude ve stejném termínu platit v Litovelské ulici úplná uzavírka. Už od soboty 5. října nebudou jezdit tramvaje do Neředína, o cestující se postará náhradní autobusová doprava.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty