Preventivní rady

Strážníci dohlédnou na bezpečí ve městě také v nových ekologicky šetrných elektromobilech

Ekologické a přitom stoprocentní ve službě, takové budou nové elektromobily, které využijí strážníci Městské policie Olomouc. Tři nová vozidla na alternativní pohon budou sloužit konkrétně strážníkům z Oddělení dopravní služby a ostrahy. Primárně budou využity při výkonu služby v centru města.

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email prijem.podani@mp-olomouc.cz nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Parkování v křižovatce

V poslední době se množí případy, kdy řidiči svá vozidla nechávají odstavená v křižovatce. O tom, že někteří řidiči si se zaparkováním svého auta opravdu nelámou hlavu, svědčí i oznámení z minulého čtvrtka.

Více informací

Problematika nočního klidu

Dobou nočního klidu se dle § 5 odst. 6, zákona č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích, v platném znění rozumí doba od 22. do 6. hodiny. Obec může obecně závaznou vyhláškou stanovit výjimečné případy, zejména slavnosti nebo obdobné společenské nebo rodinné akce, při nichž je doba nočního klidu vymezena dobou kratší nebo při nichž nemusí být doba nočního klidu dodržována.

Více informací

Průkazy pro seniory

V poslední době se na strážníky obrací nejen senioři s dotazem, kde lze získat průkazy seniora, které jsou jinak distribuovány při preventivních a prezentačních akcích. Ve článku níže naleznete bližší informace jak o projektu samotném, tak i o možnosti fyzického získání průkazu nebo jeho stažení v elektronické podobě.

Více informací
Nálezy injekčních stříkaček

Nálezy injekčních stříkaček

Od začátku tohoto týdne řešili olomoučtí strážníci tři oznámení o nálezu injekčních stříkaček. Tato oznámení byla směřována do lokalit v ulicích Březinova, Jeremenkova a naposledy v ulici Havlíčkova. Celkem hlídky odebraly třináct kusů infekčního materiálu, který bude následně předán k odborné likvidaci. V případě nálezu injekčních stříkaček a jehel: nesahejte na tento infekční materiál, nález oznamte na linku 156 Městské policie Olomouc, setrvejte na místě do příjezdu strážníků. (Čun)
O srnku se musel postarat veterinární technik

O srnku se musel postarat veterinární technik

Telefonické oznámení, že se u panelové cesty na ulici U Háje nachází zřejmě přiotrávená srnka, která zde celý den polehává a je malátná, přijalo včera v odpoledních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka v lokalitě zvíře nalezla, kdy následně musel být přivolán veterinární technik, který zkonstatoval, že zvíře je neschopno života. Srnka proto musela být na místě uspána a o její odklizení se následně postaral veterinární technik. (Čun)
Lapkové se zaměřili na jeden obchodní řetězec

Lapkové se zaměřili na jeden obchodní řetězec

Během uplynulých čtyřiadvaceti hodin vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na pět oznámení o krádežích. Na tomto počtu není nic neobvyklého, až na fakt, že se lapkové zaměřili na jednu síť super a hypermarketů. Pachatelé třikrát úřadovali na třídě Kosmonautů a dvakrát na ulici Foerstrova. Celkově lapkové ve věku 18 – 79 let způsobili škodu ve výši necelých 1 100,- Kč. Dva případy byly oznámeny správnímu orgánu a ve třech případech strážníci na místě uložili pokuty. (Čun)
Ležící figurína vystrašila kolemjdoucí

Ležící figurína vystrašila kolemjdoucí

Telefonické oznámení o muži, který má nehybně ležet pod vozidlem značky Opel na parkovišti před supermarketem na Horním lánu, přijalo včera po osmé hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Strážníci na místě zjistili, že pod zaparkovaným vozidlem se nachází spodní část plastové figuríny i s nazutými teniskami. Po ohledání hlídka zjistila, že figurína patří do nedaleké prodejny se sportovním vybavením, kam byla následně vrácena. (Čun)
Barmanka dostala facku od hosta

Barmanka dostala facku od hosta

Dnes před pátou hodinou ranní byli strážníci vysláni do ulice Denisova, kde mělo v baru dojít k fyzickému útoku na obsluhu. Na místě hlídka zjistila, že muž dal barmance facku z důvodu nesouhlasu s tím, co mu bylo naúčtováno za konzumaci. Při incidentu se do sporu vložila další žena, která se barmanka zastala. Muž jí zatahal za vlasy, kdy při tomto ženě spadly z hlavy brýle a došlo k jejich poškození. Poškozená předběžně škodu vyčíslila na částku 3 000,- Kč. Všichni zúčastnění byli poučeni, že oznámením se dále bude zabývat příslušný správní orgán. (Čun)
Dopravní soutěž pro mateřské školy

Dopravní soutěž pro mateřské školy

Ve středu 22. května proběhl již čtrnáctý ročník Dopravní soutěže pro mateřské školy. Akce se opět uskutečnila v areálu Botanické zahrady – Rozáriu v Bezručových sadech.
Olomoucký kraj podpořil modernizaci technického vybavení Městské policie Olomouc

Olomoucký kraj podpořil modernizaci technického vybavení Městské policie Olomouc

V rámci dotačního titulu Olomouckého kraje Podpora prevence kriminality se podařilo modernizovat stávající videoserver Městského kamerového dohlížecího systému, kdy došlo k pořízení a instalaci setu paměťových disků.
Den pro rodiny a seniory

Den pro rodiny a seniory

Sobotní dopoledne ve Smetanových sadech patřilo sportu.
Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Páteční den na atletickém stadionu v Olomouci patřil sportu. Konalo se zde okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů.
Kurz první pomoci pro strážníky

Kurz první pomoci pro strážníky

V rámci zvyšování odborné způsobilosti proběhl včera pro strážníky Městské policie Olomouc kurz první pomoci.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty