Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email prijem.podani@mp-olomouc.cz nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Preventivní rady

Pozor! Stále probíhá čištění pozemních komunikací

Pozor! Stále probíhá čištění pozemních komunikací

Během tohoto týdne řešili strážníci rovné tři desítky zaparkovaných vozidel v místě, kde mělo pracovníky Technických služeb města Olomouce probíhat blokové čištění. Nejvíce případů bylo na ulici Jílová a to 22, o zbývající se stejným dílem podělily ulice Bacherova a Horní lán. Příslušná místa jsou s dostatečným časovým předstihem osazena dopravním značením, na kterém je také uveden termín a čas samotných prací. Od začátku roku takto strážníci řešili již 411 vozidel, jejichž řidiči nerespektovali dopravní značení. Upozorňujeme tímto řidiče, aby svá vozidla v termínu blokového čištění přeparkovali a předešli tak zbytečným komplikacím. (Čun)
Umělec chycen po činu

Umělec chycen po činu

Dva grafické výtvory měl na svědomí sedmatřicetiletý muž, který byl na základě oznámení kontaktován strážníky před městskou knihovnou na náměstí Republiky včera půl hodiny před půlnocí. Na místě bylo na chodníku namalováno srdce s bílým nápisem a kolem něj další nápis. Totožná malba byla nalezena také na chodníku před domem na ulici 1. máje. Muž strážníkům sdělil, že se jedná o uměleckou činnost a tyto malby jsou provedeny smazatelnou barvou a jsou pouze dočasné. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána Policie ČR a ta si celou věc převzala k dalšímu řešení. (Čun)
Podnapilá žena se dobývala do jiného bytu

Podnapilá žena se dobývala do jiného bytu

Na podnapilou ženu, která neustálým zvoněním na domovní zvonek panelového domu na ulici Janského obtěžuje oznamovatelku, byli včera po půl jedenácté večer telefonicky upozorněni olomoučtí strážníci. Hlídka na místě zjistila čtyřiašedesátiletou ženu pod vlivem alkoholu, která strážníkům sdělila, že se snaží dostat ke svému příteli. Bohužel si však doma zapomněla brýle a proto zvonila na špatný zvonek. Po tomto byl kontaktován přítel dotyčné ženy a ten se o ni již postaral. (Čun)
Muž se rozjel i s botičkou

Muž se rozjel i s botičkou

Včera kolem třetí hodiny odpolední řešili na ploše parkoviště na autobusovém nádraží na ulici Aksamitova případ, kdy se řidič vozidla značky Audi rozjel i s botičkou. Šestatřicetiletý muž hlídce uvedl, že si přiloženého blokovacího zařízení nevšiml a podařilo se mu s ním rozjet. Protože vzniklo podezření na dopravní nehodu, byla na místo přivolána Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu řešení. Při kontrole botičky bylo zjištěno její poškození, kdy došlo k poškození a deformaci jednoho z ramen výsuvného háku. (Čun)
Z lešení putovali rovnou na záchytku

Z lešení putovali rovnou na záchytku

Dnes několik minut po půlnoci jsme přijali telefonické oznámení od muže, který sdělil, že viděl „děcka“ pohybující se na lešení u radnice ze strany u orloje. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka a ta zde nalezla v prvním patře lešení muže a ženu. Dvojice na výzvu strážníků slezla z lešení a bylo zjištěno, že se jedná o pětadvacetiletého muže z východních Čech a stejně starou ženu z obce na Trutnovsku. K celé věci nebyli schopni uvést, co je k takovému činu vedlo. Vzhledem k tomu, že dvojice byla zjevně pod vlivem alkoholu, byla vyzvána k provedení orientační dechové zkoušky. Tu však oba odmítli a tím se dopustili přestupkového jednání, dle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Dvojice tak z místa putovala rovnou na protialkoholní a záchytnou stanici. Zde se již dechové zkoušce ani jeden z dvojice nebránil a výsledkem byla hodnota 1,8 promile u muže a 1,5 promile alkoholu v dechu u ženy. (Čun)
Přednáška s exkurzí pro děti z MŠ Křelov

Přednáška s exkurzí pro děti z MŠ Křelov

Ve čtvrtek 12. září proběhla pro dvacítku dětí z mateřské školy z Křelova exkurze v sídle Městské policie Olomouc.
Dveřní alarmy znají další majitele

Dveřní alarmy znají další majitele

V úterý a ve středu proběhly v klubech seniorů na ulici Jiráskova a v Lošově besedy se strážníky z Preventivně informační skupiny.
Strážníci dohlíželi na první cestu do školy

Strážníci dohlíželi na první cestu do školy

Po celý školní rok vykonávají strážníci dohled u školských zařízení, která se nacházejí v blízkosti frekventovaných pozemních komunikací, zastavují před přechody pro chodce přijíždějící vozidla a tím umožňují dětem bezpečné přejití přes vozovku při cestě do školy i ze školy.
Ukončení léta

Ukončení léta

V sobotu 31. srpna proběhla v areálu sportoviště v Týnečku akce pod názvem „Ukončení léta“, která byla pod záštitou místní komise městské části.
Rozloučení s prázdninami

Rozloučení s prázdninami

Ve čtvrtek 29. srpna proběhla na Horním náměstí pod záštitou náměstka primátora JUDr. Martina Majora, MBA, již tradiční akce v souvislosti s ukončením letních prázdnin.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty