Buďme k sobě ohleduplní

Letos v létě to bude již jedenáct let, co byla na ulici Wolkerova vybudována tramvajová zastávka tzv. vídeňského typu. Výstavba další obdobné zastávky je plánována v letošním roce na Masarykově třídě v lokalitě U Bystřičky. Jak řidiči, tak i chodci si na tento specifický typ zastávek již zvykli, ale přesto neuškodí zopakovat některá fakta nebo pravidla, jak se zde jako účastník silničního provozu chovat.

Více informací

Lehkomyslné jednání může mít fatální následky

Při výkonu služby se strážníci setkávají s případy, kdy lidé různými způsoby manipulují s dopravním značením. 

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email [email protected] nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Preventivní rady

Opuštěný pes skončil v popelnici

Opuštěný pes skončil v popelnici

I přesto, že jsme zvyklí na nejrůznější volání na tísňovou linku, tak se stále najdou případy, kdy nám při samotných oznámeních běhá doslova mráz po zádech. A jedno takové jsme zažili včera před osmou hodinou večerní. Přijali jsme totiž hovor od muže, že na ulici Jungmannova jde z uzavřené popelnice slyšet štěkající pes. Na místo jsme obratem vyslali nejbližší hlídku. Neuplynulo ani několik minut a oznamovatel se na tísňovou linku obrátil znovu. V tu chvíli jsme už mysleli na nejhorší. Důvod byl však naštěstí úplně jiný. V popelnici se totiž nacházela hračka psa, která štěkala. Všem se nám ulevilo, hlídka byla z výjezdu odvolána a vše tak nakonec mělo šťastný konec.
Seniorka zůstala uvězněna v Kolumbáriu

Seniorka zůstala uvězněna v Kolumbáriu

S prosbou o pomoc se včera odpoledne na tísňovou linku městské policie obrátila nešťastná seniorka, která měla být nedopatřením uzamčena v Kolumbáriu kostela Husova sboru v centru města. Hlídka po příjezdu na místo kontaktovala telefonicky místního faráře a ten řekl, že postačí, když žena pořádně zmáčkne kliku dveří a prudce do nich zatlačí. Podle pokynů osmdesátiletá seniorka otevřela dveře a v pořádku kostel opustila.
Kulturní památku si spletl s lezeckou stěnou

Kulturní památku si spletl s lezeckou stěnou

Dnes hodinu po půlnoci byl spatřen na kamerovém systému mladík, který vylezl na Terezskou bránu a po chvíli z ní slezl dolů a následně odešel směrem k Tržnici. Zde již na dotyčného čekala hlídka, která ho seznámila s faktem, že se svým neuvážlivým jednáním dopustil přestupku dle zákona o státní památkové péči a celým případem se bude zabývat správní orgán. Od začátku letošního roku jsme řešili 46 případů, kdy lidé užívali kulturní nebo národní kulturní památky způsobem, který neodpovídá jejich kulturně politickému významu, památkové hodnotě a technickému stavu.
Krádež za pár korun se mu stala osudnou

Krádež za pár korun se mu stala osudnou

Na oznámení o krádeži, letos už s číslem 563, vyjížděli včera dopoledne do supermarketu na ulici Lazecká olomoučtí strážníci. Zde si měl muž z Kroměřížska schovat do rukávu od bundy několik kusů potravin a s takto ukrytým zbožím přejít přes pokladny, ovšem bez zaplacení. S takovým nákupem však neměl slitování pracovník ostrahy, který vše viděl, dotyčného zastavil a přivolal na místo městskou policii. Při řešení celého incidentu navíc vyšlo najevo, že muž byl v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán za obdobný majetkový čin, čímž zde vzniklo podezření ze spáchání trestného činu. Podezřelého muže jsme tak odvezli na nejbližší služebnu Policie ČR, kde jsme ho předali kolegům k dalšímu řešení.
Jeli na koloběžce ve dvou a zřejmě pod vlivem

Jeli na koloběžce ve dvou a zřejmě pod vlivem

Včera po půl druhé ráno spatřili strážníci na třídě Svobody dvojici jedoucí společně na jedné elektrokoloběžce po chodníku a jejich jízda byla značně nejistá. Hlídka dvojici zastavila a začala s ní řešit jejich přestupek. Při samotném projednávání byl z dotyčných cítit alkohol, ale orientační dechovou zkoušku oba odmítli. Na základě těchto skutečností jsme zúčastněné seznámili s faktem, že celý případ bude oznámen správnímu orgánu k dalšímu řešení. Po tomto byla sdílená koloběžka na místě odstavena a dvojice z místa pokračovala už pěšky.
Se zákazem řízení si hlavu nelámala

Se zákazem řízení si hlavu nelámala

V sobotu před polednem prováděla hlídka kontrolní činnost na ulici 8. května, když si všimla projíždějícího auta, které následně zastavilo na chodníku. Strážníci se vydali za podezřelým vozidlem a následně začali s jeho řidičkou přestupek řešit. Dotyčná předložila občanský průkaz, ovšem s tím řidičským už to bylo horší. Důvod byl jednoduchý, jelikož se nám řidička přiznala, že má zákaz řízení. Tato skutečnost se nám následně potvrdila u kolegů ze státní policie, a protože vzniklo podezření ze spáchání trestného činu, byla žena převezena na nejbližší policejní služebnu, kde jsme ji předali k dalším úkonům.
A zase ty stříkačky!

A zase ty stříkačky!

Více než pět stovek injekčních stříkaček a jehel bylo od začátku roku nalezeno na území města Olomouce. Jen během včerejšího dne jsme vyjížděli na tři oznámení a to konkrétně na ulice Družební, Trnkova a Dělnická. Celkem jsme zde odebrali čtyři použité injekční stříkačky. Oproti stejnému období loňského roku evidujeme nárůst o 51 případů a o 200 ks nalezeného infekčního materiálu.
Dušičky jsou za námi

Dušičky jsou za námi

Opatření trvající téměř čtrnáct dní, kdy strážníci dohlíželi na veřejný pořádek a bezpečnost a plynulost silničního provozu u olomouckých hřbitovů, je za námi.
Památka zesnulých

Památka zesnulých

Neboli lidově dušičky. Během tohoto období budou strážníci Městské policie Olomouc ve zvýšeném počtu dohlížet na veřejný pořádek a bezpečnost a plynulost silničního provozu nejen u centrálního hřbitova v Neředíně, ale i u ostatních městských hřbitovů.
Vidět a být viděn

Vidět a být viděn

Podzim je v plném proudu a v brzkých ranních hodinách komplikuje viditelnost pozdní rozednívání. 
Z florbalového turnaje dovezli strážníci bronzové umístění

Z florbalového turnaje dovezli strážníci bronzové umístění

Třetí místo obsadilo družstvo Městské policie Olomouc na Memoriálu por. Luďka Petrovského ve florbalu, který se konal ve čtvrtek 13. 10. 2022 ve sportovní hale Na Šibeníku.
Burza práce a vzdělání

Burza práce a vzdělání

Ve čtvrtek 13. října se v areálu Výstaviště Flora Olomouc uskutečnil veletrh Burza práce a vzdělávání 2022.
Branný závod pro žáky základních škol

Branný závod pro žáky základních škol

V úterý 11. října proběhl na Sv. Kopečku v areálu ZOO a jeho blízkém okolí již jedenadvacátý ročník branného závodu pro žáky základních škol „O putovní pohár primátora města Olomouce“.
Podzimní Flora je za námi

Podzimní Flora je za námi

V termínu 29. září až 2. října proběhla podzimní etapa zahradnického veletrhu Flora.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

PROBÍHAJÍCÍ A PLÁNOVANÉ UZAVÍRKY KOMUNIKACÍ

  • do 4. listopadu částečná uzavírka ulice Pasteurova
  • do 9. listopadu Divišova ulice – úplná uzavírka silnice v místě železničního přejezdu
  • 10.– 20. listopadu úplná uzavírka silnice na ul. Jarmily Glazarové, v úseku před kempem Krásná Morava, z důvodu opravy živičného povrchu
  • do 11. listopadu částečná uzavírka silnice Tovární – estakáda (po částech)
  • 11. listopadu – 22. prosince částečná uzavírka silnice I/55 – ulice Přerovská a úplná uzavírka silnice III/03551 – Brunclíkova ulice
  • 16. listopadu – 15. ledna Horní a Dolní náměstí Opletalova, Ztracená, Pavelčákova – Vánoční trhy
  • do 19. listopadu částečná uzavírka ulic Zedníkova a Na Pevnůstce v Radíkově
  • do 30. listopadu částečné uzavírky ulic Bílkova a U Sv. Jana v Topolanech
  • do 30. listopadu úplná uzavírka ulic Nábřeží a Blahoslavova

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: [email protected]

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty