Preventivní rady

Lokality s možností volného pohybu psů

Mnoho majitelů psů mnohdy ani neví, kde na území města Olomouce mohou mít psa na volno, kdy musí mít náhubek nebo být na vodítku.

Více informací

Parkování v Olomouci lze od července platit přes SMS

Od pondělí 3. července 9 hodin se v Olomouci mění podmínky parkování. Jedna hodina stání přijde na třicet korun, zanikly dvě placené zóny a platit lze nově i prostřednictvím textových zpráv. Pro parkování v placené zóně současně přestalo platit dvouhodinové omezení. Co se nemění, je doba placeného stání v zóně placeného parkování. Je vymezena časem od 9 do 18 hodin v pracovní dny.

Více informací

Konec institutu domluvy i blokového řízení

Od 1. července začíná platit zákon č. 250/2016 Sb. o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich. Přináší desítky změn, na které se museli pečlivě připravit i strážníci Městské police Olomouc.

Více informací

Pozor! Probíhá strojní a blokové čištění komunikací

Po zimních měsících opět probíhá pracovníky Technických služeb města Olomouce strojní a blokové čištění komunikací.

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Ve středu 21. března 2018 proběhne v sídle MP Olomouc v ulici Kateřinská 23 výběrové řízení na pozici strážník. Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email prijem.podani@mp-olomouc.cz nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Žádost o přijetí do pracovního poměru, společně s dalšími požadovanými doklady, je nutno doručit na sekretariát Městské policie Olomouc, ul. Kateřinská 23, Olomouc. Vybraní zájemci budou pozváni k výběrovému řízení.

Více informací
Řidič taxi byl pod vlivem alkoholu

Řidič taxi byl pod vlivem alkoholu

Ve čtvrtek 15.2.2018 před devátou hodinou večerní přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc anonymní telefonické oznámení o řidiči vozidla taxislužby, který má být pod vlivem alkoholu. Hlídce se podařilo kontaktovat vozidlo na třídě Svobody a k samotnému zastavení došlo na ulici Polská. Zde strážníci zkontrolovali devětatřicetiletého řidiče a následnou orientační dechovou zkouškou u něj zjistili hodnotu 1,44 promile alkoholu v dechu. Na základě této skutečnosti byla na místo přivolána Policie ČR a zároveň byla provedena další dechová zkouška a to s výsledkem 1,33 promile alkoholu v dechu. Pro podezření ze spáchání trestného činu si státní policisté na místě převzali celý případ k dalšímu řešení. (Čun)
Z lavičky putoval rovnou na záchytku

Z lavičky putoval rovnou na záchytku

Na oznámení o podnapilém muži, který sedí na lavičce na ulici Stupkova, vyjížděli včera po půl sedmé večer strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě šestačtyřicetiletého muže probudila, a protože nebyl schopen samostatné chůze a nekontroloval své chování, putoval na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Zde mu byla naměřena hodnota 3,71 promile alkoholu v dechu. (Čun)
Nejdřív ukradl parfémy a poté přepravky od piva

Nejdřív ukradl parfémy a poté přepravky od piva

Včera v podvečer řešili strážníci Městské policie Olomouc v hypermarketu na ulici Pražská případ krádeže zboží, na který byli upozorněni ostrahou nákupního centra. Pracovník ostrahy hlídce sdělil, že viděl, jak si muž kolem třiceti let schoval do svého oděvu tři parfémy. Muž si dále na prodejní ploše vzal čtyři prázdné přepravky od piva, které vrátil v automatu a s vyjetými lístky odešel k pokladně. Vzhledem k tomu, že muž vyinkasoval neoprávněně peníze za přepravky a také nezaplatil za parfémy, byl ostrahou za pokladnami zadržen. Celková škoda byla vyčíslena na částku přesahující 2 117,- Kč. Hlídka městské policie na místě celý incident vyřešila udělením vysoké pokuty příkazem na místě. (Čun)
Zvýšený počet nálezů injekčních stříkaček

Zvýšený počet nálezů injekčních stříkaček

Od začátku tohoto týdne vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na pět oznámení o nálezu injekčních stříkaček. Poslední nález byl oznámen na ulici Jižní, kde strážníci odebrali a následně uložili do sběrného boxu jednu injekční stříkačku. Od začátku letošního roku strážníci řešili celkem 38 oznámení, kdy následně předali k odborné likvidaci celkem 66 kusů injekčních stříkaček. V roce 2017 ve stejném období strážníci odebrali 8 kusů injekčních stříkaček a v roce 2016 se jednalo o 36 kusů. Co dělat při nálezu použité injekční stříkačky: nedotýkejte se nalezené injekční stříkačky nebo jehly, nález ihned oznamte na linku 156, setrvejte na místě do příjezdu hlídky a ukažte hlídce místo nálezu, mějte na paměti, že se jedná o nebezpečný infekční odpad. (Čun)
Lapkové opět v akci

Lapkové opět v akci

V průměru na tři oznámení denně, o krádežích v obchodech, vyjíždějí strážníci Městské policie Olomouc od začátku tohoto roku. Jen během včerejšího dne byly hlídky vyslány na čtyři krádeže a to v supermarketech na ulicích Pasteurova, Pražská, Rooseveltova a Štursova. Jeden incident byl na místě vyřešen uložením pokuty, další byl oznámen správnímu orgánu a zbývající dva případy byly předány Policii ČR pro podezření ze spáchání trestných činů. V hledáčku zlodějů byly zejména potraviny, kdy celková způsobená škoda při čtyřech krádežích přesahovala částku 3 600,- Kč. Během prvních dvou měsíců letošního roku přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc celkem 129 oznámení o krádežích. Z toho bylo 26 oznámeno správnímu orgánu, 89 vyřešeno uložením pokuty a 14 případů bylo předáno státní policii pro podezření ze spáchání trestného činu. (Čun)
10. ročník memoriálu Zdeňka Jüstela

10. ročník memoriálu Zdeňka Jüstela

Jubilejního desátého ročníku turnaje v sálové kopané, který pořádala Městská policie Hodonín, se v pátek 9.2.2018 zúčastnili olomoučtí strážníci. 
Turnaj v sálové kopané

Turnaj v sálové kopané

V pátek 2. února se v areálu Střední školy řemesel ve Frýdku – Místku uskutečnil již desátý ročník turnaje v sálové kopané o pohár ředitele Městské policie Frýdek – Místek. Turnaje se zúčastnila družstva místních městských policií, hasičů a Policie ČR. V nabité konkurenci, kde o celkovém pořadí mnohdy rozhodl jen jeden bod, obsadili olomoučtí strážníci sedmé místo. V rámci slavnostního ceremoniálu byl vyhlášen nejlepším brankářem celého turnaje strážník Městské policie Olomouc Bc. Josef Hovád. (Čun)
Studenti navštívili Městskou policii Olomouc

Studenti navštívili Městskou policii Olomouc

Desítka studentů ubytovaných na Domově mládeže při Střední škole zemědělské v Olomouci absolvovala ve čtvrtek 18. ledna v odpoledních hodinách exkurzi v sídle Městské policie Olomouc. 
Nová služební vozidla Městské policie Olomouc

Nová služební vozidla Městské policie Olomouc

Tři nová služební vozidla značky Škoda Rapid ve variantě Spaceback převzali 30. listopadu do užívání strážníci Městské policie Olomouc. 
Památka zesnulých

Památka zesnulých

Památka zesnulých či lidově dušičky. Během tohoto období budou strážníci Městské policie Olomouc ve zvýšeném počtu dohlížet na veřejný pořádek a bezpečnost a plynulost silničního provozu u městských hřbitovů. 

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty