Preventivní rady

Vidět a být viděn

Podzim již klepe na dveře a s ním se blíží i změny spojené s počasím, teplotami a také s krácením dne. V ranních hodinách bude komplikovat viditelnost pozdní rozednívání či mlhy a právě v tomto období by měli chodci a cyklisté myslet více na své bezpečí, při pohybu na pozemních komunikacích. Právě v tomto období, více než kdy jindy, platí pravidlo „Vidět a být viděn“.

Více informací

Preventivní rady in-line bruslařům

Podle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích je bruslař účastníkem silničního provozu a patří mezi chodce. Bruslař tedy stejně jako každý jiný účastník silničního provozu je povinen pravidla znát a dodržovat, aby se z výletu nebo třeba jen krátké projížďky vrátil zdravý a spokojený.

Více informací

Lokality s možností volného pohybu psů

Mnoho majitelů psů mnohdy ani neví, kde na území města Olomouce mohou mít psa na volno, kdy musí mít náhubek nebo být na vodítku.

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email prijem.podani@mp-olomouc.cz nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Problematika nočního klidu

Dobou nočního klidu se dle § 5 odst. 6, zákona č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích, v platném znění rozumí doba od 22. do 6. hodiny. Obec může obecně závaznou vyhláškou stanovit výjimečné případy, zejména slavnosti nebo obdobné společenské nebo rodinné akce, při nichž je doba nočního klidu vymezena dobou kratší nebo při nichž nemusí být doba nočního klidu dodržována.

Více informací
Muž měl týrat svou manželku

Muž měl týrat svou manželku

Dnes po půl třetí ráno vyjížděli strážníci na ulici Handkeho, kde měl v bytě muž fyzicky napadnout a týrat svou manželku. Žena na místě strážníkům uvedla, že se pouze pohádala s manželem, se kterým žije krátce a musí si na sebe teprve zvyknout a dále nic oznamovat nechce. Po náležitém poučení tak strážníci z místa odjeli bez dalšího řešení. (Čun)
Nářadí zmizelo z garáže

Nářadí zmizelo z garáže

Včera po sedmé hodině večerní se na Operační středisko Městské policie Olomouc obrátil telefonicky muž, který oznámil krádež nářadí v domě na ulici Krapkova. Hlídka po příjezdu na místo kontaktovala oznamovatele a ten jí sdělil, že mu neznámý pachatel ze společných prostor garáže ukradl baterii a nabíječku k AKU vrtačce. Muž vyčíslil škodu na částku 4 000,- Kč, kdy měl podezření na jednoho ze sousedů, ale nedokázal určit konkrétního. Celá věc tak byla pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem oznámena správnímu orgánu k dalšímu řešení. (Čun)
Muž se zbavil ledničky

Muž se zbavil ledničky

Ve čtvrtek 8.11.2018 v odpoledních hodinách byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc k ulici Pode Mlýnem, kde měl dle telefonického oznámení neznámý muž do trávy odložit ledničku. Hlídka po příjezdu na místo provedla kontrolu okolí, kde se muže odpovídajícího popisu nepodařilo nalézt. Celý případ tak pro podezření ze spáchání přestupku neznámým pachatelem, dle zákona o odpadech, bude oznámen správnímu orgánu k dalšímu řešení. Během letošního roku operační středisko přijalo více než čtyři desítky oznámení v souvislosti se založením skládek a odkládáním odpadů mimo vyhrazená místa. (Čun)
Každý den odchycený pes

Každý den odchycený pes

Od začátku tohoto měsíce strážníci vyjížděli na rovných jedenáct oznámení o volném pohybu psů. Z těchto oznámení se na místech podařilo fyzicky odchytit devět zvířat, která byla následně v pořádku předána do útulku Ligy na ochrany zvířat v Neředíně. Strážníci odchytávali psy v lokalitách na ulicích kateřinská, I. P. Pavlova, Dělnická, Kateřinská, Slavonínská, Vratislavova, Okružní, Horecká, Kyselovská a Lazecká. K dnešnímu dni strážníci vyjížděli na 498 oznámení, kdy bylo odchyceno celkem 273 psů. (Čun)
Požár kontejneru zaměstnal strážníky

Požár kontejneru zaměstnal strážníky

Dnes před čtvrtou hodinou ranní spatřili strážníci Městské policie Olomouc, jak před domem na ulici Aksamitova hoří plastový kontejner. Na místě hlídka zjistila, že zde hoří plastový kontejner na směsný komunální odpad. Vzhledem k rozsahu požáru byl na místo přivolán hasičský záchranný sbor, který se postaral o uhašení. Technickým službám města Olomouce, jakožto majiteli kontejneru, vznikla škoda přesahující částku 4 000,- Kč. Protože se na místě nepodařilo zjistit pachatele ani svědky, bude celá věc oznámena správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem. (Čun)
Dveřní alarmy znají další majitele

Dveřní alarmy znají další majitele

V úterý a ve čtvrtek proběhly v klubu seniorů na ulici Polská a v Centru denních služeb na ulici Rooseveltova besedy se seniory.
Památka zesnulých

Památka zesnulých

Památka zesnulých či lidově dušičky. Během tohoto období budou strážníci Městské policie Olomouc ve zvýšeném počtu dohlížet na veřejný pořádek a bezpečnost a plynulost silničního provozu u městských hřbitovů.
Burza práce a vzdělání 2018

Burza práce a vzdělání 2018

V úterý 23. října se v areálu Výstaviště Flora Olomouc uskutečnil veletrh Burza práce a vzdělávání 2018.
Strážníci obsadili třetí místo

Strážníci obsadili třetí místo

Třetí místo se podařilo obsadit družstvu Městské policie Olomouc na Memoriálu por. Luďka Petrovského ve florbale, který se konal ve čtvrtek 11.10.2018 ve sportovní hale Na Šibeníku.
Branný závod pro žáky základních škol

Branný závod pro žáky základních škol

Již osmnáctý ročník branného závodu pro žáky základních škol „O putovní pohár primátora města Olomouce“ proběhl ve čtvrtek 4. října na Sv. Kopečku v areálu ZOO a jeho blízkém okolí.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty