Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email prijem.podani@mp-olomouc.cz nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Preventivní rady

Nález injekční stříkačky

Nález injekční stříkačky

Ve čtvrtek 22. srpna nalezla hlídka při kontrolní činnosti na ulici Jeremenkova poblíž zastávky městské hromadné dopravy injekční stříkačku. Hlídka infekční materiál z místa odebrala, uložila ho do sběrného boxu a ten bude následně předán k odborné likvidaci. Od začátku roku se jednalo o 148 nález, kdy bylo odebráno celkem 231 kusů injekčních stříkaček a jehel. (Čun)
Žebrali i přes zákaz

Žebrali i přes zákaz

Dvě oznámení v souvislosti s porušováním obecně závazné vyhlášky č. 4/2016 o zákazu konzumace alkoholických nápojů a žebrání na veřejných prostranstvích statutárního města Olomouce, řešili včera strážníci Městské policie Olomouc. Oba případy se odehrály v dopoledních hodinách a to nejprve u katedrály sv. Václava, kde měla žebrat starší žena. Po příjezdu hlídky se zde však nikdo odpovídající popisu nenacházel. V druhém případě řešili strážníci sedmačtyřicetiletého muže před supermarketem na ulici Hynaisova, který zde žebral o finanční hotovost. Muž byl poučen, že se dopouští přestupkového jednání. Celý případ ukončili strážníci uložením domluvy a dotyčný z místa následně odešel. (Čun)
Řidiči, kontrolujte si svá vozidla

Řidiči, kontrolujte si svá vozidla

Během letních měsíců se častěji setkávají strážníci s oznámeními o zaparkovaných vozidlech, které mají stažená okénka. Mnoho z nás si během jízdy takto provětrá vozidlo, ale pak se také může stát, že po odchodu z auta, již zapomeneme stáhnout okna zpět. Právě takové vozidlo přímo láká zloděje, aby z něj odcizili odložené věci. U některých oznámení bývá na vině lidská zapomětlivost, ale častěji se strážníci setkávají s tím, že se jedná o problém mechanický. Poslední dva takové případy hlídky řešily včera na ulicích Zelená a Kaštanová. V obou případech se podařilo kontaktovat majitele vozidel a ti následně sdělili, že se zřejmě jedná o chybu v elektroinstalaci vozidla. Od začátku roku takových případů strážníci řešili téměř tři desítky. (Čun)
Ani se třemi promile neměl dost

Ani se třemi promile neměl dost

S prosbou o pomoc se ve středu 21. srpna v nočních hodinách telefonicky obrátila na Městskou policii Olomouc obsluha z baru na třídě Míru. Důvodem byl muž, který do baru přišel opilý, dožadoval se prodání alkoholu a z místa nechtěl odejít. Strážníci, kteří byli vysláni na místo, následně zjistili, že se jedná o dvaatřicetiletého muže. Ten byl již značně pod vlivem alkoholu, neschopen samostatné chůze a špatně komunikoval. Místo setrvání v baru si tak dotyčný udělal výlet a to na protialkoholní a záchytnou stanici. Zde mu byla zdravotníky zjištěna hodnota 3,23 promile alkoholu v dechu a muž tak byl zde ponechán k vystřízlivění. (Čun)
Pes zůstal uvázán u obchodu

Pes zůstal uvázán u obchodu

Na psa menšího vzrůstu, který je již několik hodin uvázán u stojanu na jízdní kola u supermarketu na ulici Dobnerova, byli v úterý 20. srpna kolem půl desáté večer upozorněni olomoučtí strážníci. Hlídka po příjezdu na místo psa odvázala, a protože se zde nenacházel nikdo, kde by se k pejskovi hlásil, převezli ho strážníci do útulku v Neředíně. Zde se snad v nejbližší době dočká nového majitele. Od začátku letošního roku strážníci řešili celkem 365 oznámení o zatoulaných psech, kdy se téměř dvě třetiny podařilo odchytit a následně předat do olomouckého útulku. (Čun)
Beseda v centru Spolu

Beseda v centru Spolu

Dnes v dopoledních hodinách zavítali strážníci z Preventivně informační skupiny Městské policie Olomouc za klienty centra Spolu, které podporuje osoby primárně s mentálním postižením při seberealizaci v běžném prostředí.
Strážníci se zaměřili na kapsáře

Strážníci se zaměřili na kapsáře

V rámci probíhající mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora, proběhla včera v areálu výstaviště a jeho přilehlém okolí preventivní akce.
Letní etapa zahradnického veletrhu Flora Olomouc

Letní etapa zahradnického veletrhu Flora Olomouc

Od čtvrtka 15. srpna do neděle 18. srpna se koná v areálu Výstaviště Flora Olomouc mezinárodní květinová výstava a zahradnický veletrh Flora Olomouc 2019.
Strážníci navštívili rodinné centrum

Strážníci navštívili rodinné centrum

Dnes v dopoledních hodinách navštívili preventisté Městské policie Olomouc Rodinné centrum Provázek.
Rodina na cestách

Rodina na cestách

Dopravně preventivní akce plná zábavy a soutěží pro celou rodinu.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty