Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email prijem.podani@mp-olomouc.cz nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Preventivní rady

Zapomenutý pes

Zapomenutý pes

Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo dne 22.6.2019 kolem 14:30 hodin telefonické oznámení o rotvajlerovi, který je delší dobu přivázaný u cyklostezky v Olomouci na ulici Jarmily Glazarové. Na místě strážníci nalezli fenku rotvajlera a vzhledem ke skutečnosti, že se majitel  v okolí nenacházel, byla převezena do útulku v Olomouci – Neředíně, kde si ji může vyzvednout. (Mar)
Trošičku přebral

Trošičku přebral

Telefonické oznámení o problémech s podnapilým mužem v restauraci na ulici Libušina přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc dne 20.6.2019 kolem 14:00 hodiny. Na místě strážníci nalezli 56-letého muže z Olomouce, který pod vlivem alkoholu nekontroloval své chování a tím bezprostředně ohrožoval sebe nebo jiné osoby, majetek nebo veřejný pořádek. Tuto hrozbu nebylo možno odvrátit jinak, strážníci nechali muže převézt na protialkoholní záchytnou stanici, kde byla provedena orientační dechová zkouška s výsledkem 2,80 promile alkoholu v dechu. (Mar)
Okradla ho „známá“

Okradla ho „známá“

Recepční jednoho z hotelů v Olomouci oznámila dne 18.6.2019 kolem 12:00 hodiny telefonicky na Operační středisko Městské policie Olomouc, že došlo k okradení hosta hotelu. Strážníci na místě provedeným šetřením zjistili, že 44-letý muž z Olomouce navštívil „svou známou“ v  hotelovém pokoji. Ta mu v nestřeženém okamžiku z kapsy odložené košile odcizila finanční hotovost ve výši 3.600 Kč a následně odešla neznámo kam. Věc byla pro podezření z přestupku proti majetku oznámena příslušnému správnímu orgánu. Poškozený muž si příště již snad takovou „návštěvu“ rozmyslí. (Mar)
Ovce na útěku

Ovce na útěku

Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo dne 17.6.2019 kolem 06:00 hodiny telefonické oznámení o zaběhnutých ovcích, které se mají volně pohybovat v myslivecké honitbě v okolí Chomoutovského jezera v katastru Olomouce. Po příjezdu na místo zde strážníci skutečně nalezli 9 ovcí a jednoho berana. Provedeným šetřením se  podařilo zjistit majitele těchto ovcí, který následně zajistil jejich návrat do ohradníku.  Věc byla oznámena pro podezření z přestupku dle zákona o myslivosti a z přestupku dle zákona na ochranu zvířat proti týrání příslušnému správnímu orgánu. (Mar)
Strážníci pomáhali při zdravotních problémech

Strážníci pomáhali při zdravotních problémech

  Hned dvakrát zasahovali strážníci během uplynulého víkendu u zdravotních problémů. Dne 14.6.2019 kolem 22:30 hodin přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení o muži ležícím na silnici na ulici Lermontovova v Olomouci. Strážníci na místě nalezli muže ze Štěpánova, který měl krvácející zranění na hlavě. Dle oznamovatelky si toto zranění způsobil sám pádem na zem, což muž potvrdil. Strážníci na místo přivolali Zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje, která muže převezla do Fakultní nemocnice Olomouc k dalšímu ošetření. Druhý případ byl rovněž oznámen telefonicky dne 15.6.2019 kolem 14:50 hodiny, kdy se měla osoba s blíže neurčenými zdravotními problémy nacházet před obchodem na Frajtově náměstí v Olomouci. Strážníci zde následně kontaktovali 46-ti letou ženu z Olomouce, kterou postihly silné křeče v oblasti břicha. I tuto ženu převezla přivolaná Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje na ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. (Mar)  
Evropský den proti vloupání

Evropský den proti vloupání

V rámci kampaně při Evropském dni proti vloupání, který připadl na dnešek tj. 19. června, se v městských částech Tabulový vrch a Lazce uskutečnila preventivní akce Městské policie Olomouc.
Strážníci navštívili CREDO

Strážníci navštívili CREDO

Dnes dopoledne strážníci Preventivně informační skupiny Městské policie Olomouc zavítali za žáky základní a střední školy CREDO, která je zřízena pro vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.
Fotbalový turnaj Městské policie Olomouc

Fotbalový turnaj Městské policie Olomouc

V pátek 7. června 2019 se uskutečnil ve Sportaréně Slavonín již osmý ročník turnaje v malé kopané „O putovní pohár ředitele Městské policie Olomouc“. Celý turnaj slavnostně zahájil primátor statutárního města Olomouce Mgr. Miroslav Žbánek a ředitel Městské policie Olomouc Mgr. Pavel Skalický.
Cena Nadace bezpečná Olomouc

Cena Nadace bezpečná Olomouc

V neděli 26. května proběhlo ve Smetanových sadech v Rudolfově aleji předávání cen Nadace bezpečná Olomouc.
Nadační den dětí

Nadační den dětí

Uplynulá neděle patřila ve Smetanových sadech dětem, kde se uskutečnil již další ročník Nadačního dne dětí, jehož se zúčastnila i Preventivně informační skupina Městské policie Olomouc.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty