Preventivní rady

Cyklisté versus chodci – hlavní je ohleduplnost

Na základě četných stížností ze strany chodců na neukázněné chování cyklistů ve Smetanových sadech byla posílena kontrolní činnost strážníků Městské policie Olomouc v této lokalitě. 

Více informací

Častý nešvar olomouckých řidičů

Během výkonu služby jsou strážníci často kontaktováni ze strany chodců vystupujících z prostředků MHD se žádostmi o zvýšení kontrolní činnost vůči řidičům motorových vozidel, kteří v zastávkách MHD objíždějí zejména tramvaje zleva a dostávají se často do kolizních situací hrozících střetem mezi  projíždějícím vozidlem a přecházejícími chodci. 

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Žádost o přijetí do pracovního poměru, společně s dalšími požadovanými doklady, je nutno doručit na sekretariát Městské policie Olomouc, ul. Kateřinská 23, Olomouc. Vybraní zájemci budou pozváni k výběrovému řízení.

Více informací
Muž pozoroval dívky na toaletách

Muž pozoroval dívky na toaletách

Muž z Opavy, ve věku 46 let, pojal dne 29.11.2016 v odpoledních hodinách potřebu dohlížet na dívky na toaletách vysokoškolských kolejí na třídě 17. listopadu. Ty jej však zavčas odhalily a přivolaly na místo strážníky. Mužova „péče“ je příliš nenadchla a jeho jednáním se cítily pohoršeny. Strážníci celou událost oznámili příslušnému správnímu orgánu jako podezření ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku. (Sto.)
Nahlásil odcizení občanského průkazu a pak se jím prokazoval

Nahlásil odcizení občanského průkazu a pak se jím prokazoval

Dne 1.12.2016 ve 20:12 hodin bylo na Operační středisko Městské policie Olomouc telefonicky oznámeno, že pod schody na chodbě panelového domu na ulici V Hlinkách leží muž. Strážníci na místě provedli šetření, kdy bylo zjištěno, že se zde nachází 41-letý muž ze Šternberka, který je nezraněný a na tomto místě pouze usnul. Strážníkům se však při kontrole totožnosti prokázal občanským průkazem, který v dřívější době nahlásil jako odcizený. Výše uvedeným jednání se dopustil přestupku proti zákonu o občanských průkazech. Podezření ze spáchání přestupku strážníci oznámili příslušnému správnímu orgánu, kterému rovněž předali občanský průkaz, kterým se muž neoprávněně prokazoval. (Sto) 
Nález „tetřeva“

Nález „tetřeva“

Na Operační středisko Městské policie Olomouc byl dne 27.11.2016 v 11:18 hodin telefonicky oznámen nález mrtvého tetřeva v Hejčíně u vodárny. Strážníci na uvedeném místě skutečně nalezli uhynulého opeřence. Nejednalo se však o vzácného tetřeva, nýbrž o kropenatého domácího kohouta a ten byl následně hlídkou převezen do Státního veterinárního ústavu Jakoubka ze Stříbra k likvidaci. (Sto)
Krádež se nevyplatila

Krádež se nevyplatila

Dne 25.11.2016 v 16:37 hodin přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení o krádeži v hypermarketu na ulici Kafkova. Strážníci po příjezdu na místo provedeným šetřením zjistili, že se 58-letá žena z Napajedel dopustila přestupku proti majetku tím, že na prodejně odcizila lak na nehty. Přestupek byl vyřešen uložením blokové pokuty ve výši 5.000,- Kč. (Sto)
Strážníci odchytávali psa

Strážníci odchytávali psa

Dne 24.11.2016 krátce po poledni se na Operační středisko Městské policie Olomouc telefonicky obrátila s žádostí o spolupráci při odchytu psa německého ovčáka Policie ČR. Strážníci psa, který se pohyboval v okolí autobusové zastávky na ulici Přichystalova, odchytili a předali ho do útulku pro opuštěná zvířata v Olomouci – Neředíně. (Mar)
Rozšíření Kamerového systému města Olomouce

Rozšíření Kamerového systému města Olomouce

Stávající Kamerový systém města Olomouce byl od listopadu nově rozšířen o dvě stacionární  kamery.
Kontrola cyklistů

Kontrola cyklistů

Na kontrolu povinné výbavy a technického stavu jízdního kola se zaměřili strážníci Městské policie Olomouc ve středu 26.10.2016 v brzkých ranních hodinách na vyústění cyklostezky ze Smetanových sadů.
Výcvik Pořádkové jednotky Městské policie Olomouc

Výcvik Pořádkové jednotky Městské policie Olomouc

Ve středu 26.10.2016 proběhl výcvik pořádkové jednotky, který byl zaměřen na nácvik záchranných technik.
Podzimní etapa zahradnického veletrhu Flora Olomouc

Podzimní etapa zahradnického veletrhu Flora Olomouc

Od čtvrtka 20. října do neděle 23. října se konala v areálu Výstaviště Flora Olomouc a jeho blízkém okolí podzimní etapa zahradnického veletrhu Flora Olomouc 2016 pod názvem „Plné sklepy a spíže“. 
„Chci být viděn“

„Chci být viděn“

Ve středu 19.10.2016 v ranních hodinách proběhla na ploše autobusového nádraží na Tržnici preventivní akce zaměřená na viditelnost chodců. 

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty