Preventivní rady

Parkovné v Olomouci půjde platit prostřednictvím SMS

Zhruba v polovině roku by mohli řidiči v Olomouci platit za parkování pomocí SMS přes mobilní telefon. Město sjednotí zóny placeného parkování, chystá modernizaci parkovacích automatů a zároveň mění cenu parkovného.

Více informací

Opatření v souvislosti s potvrzením výskytu ptačí chřipky v Olomouci

Vzhledem k potvrzení výskytu aviární influenzy (Nařízení Státní veterinární správy pro Olomoucký kraj ze dne 13. 1. 2017) na území města Olomouce, prosíme občany, aby nálezy uhynulých ptáků na veřejných prostranstvích nahlásili Městské polici Olomouc na linku 156. To se týká i případných nálezů zraněných či zjevně nemocných ptáků, kdy je nutné se jich nedotýkat.

Více informací

Cyklisté versus chodci – hlavní je ohleduplnost

Na základě četných stížností ze strany chodců na neukázněné chování cyklistů ve Smetanových sadech byla posílena kontrolní činnost strážníků Městské policie Olomouc v této lokalitě. 

Více informací

Častý nešvar olomouckých řidičů

Během výkonu služby jsou strážníci často kontaktováni ze strany chodců vystupujících z prostředků MHD se žádostmi o zvýšení kontrolní činnost vůči řidičům motorových vozidel, kteří v zastávkách MHD objíždějí zejména tramvaje zleva a dostávají se často do kolizních situací hrozících střetem mezi  projíždějícím vozidlem a přecházejícími chodci. 

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Žádost o přijetí do pracovního poměru, společně s dalšími požadovanými doklady, je nutno doručit na sekretariát Městské policie Olomouc, ul. Kateřinská 23, Olomouc. Vybraní zájemci budou pozváni k výběrovému řízení.

Více informací
Žena skončila na psychiatrii

Žena skončila na psychiatrii

Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo včera před jedenáctou hodinou večer oznámení o starší ženě, která v panelovém domě na ulici Ručilova běhá po schodech, křičí a verbálně útočí na obyvatele domu. Uvedená žena na místě se strážníky komunikovala pouze přes uzamčené dveře bytu, kdy neustále vykřikovala, že ona sama i všichni v okolí jsou pod vlivem drog a že si může dělat co chce. Z obavy o zdravotní stav ženy a její bezpečnost byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která na místě rozhodla o otevření bytu hasičským záchranným sborem. Z preventivních důvodů byla na místo přivolána i zdravotnická záchranná služba. Po otevření vstupních dveří byla v bytě nalezena třiašedesátiletá žena, která komunikovala zmateně, neustále vykřikovala nesmyslné věty a nepoznávala ani vlastní dceru, jež se na místo dostavila. Žena byla ihned předána do péče zdravotníků a následně byla převezena do Fakultní nemocnice Olomouc na psychiatrii. (Čun)
Mladík nabízel levnější elektřinu

Mladík nabízel levnější elektřinu

Na telefonické oznámení o mladším muži, který v panelovém domě na ulici Rožňavská obchází jednotlivé byty a nabízí změnu dodavatele elektrické energie, vyjížděli v úterý 21.2.2017 po šesté hodině večer strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka v domě kontaktovala devatenáctiletého mladíka, kterému vysvětlila, že svou činností se dopouští přestupkového jednání. Jelikož je na území města Olomouce nařízením č. 7/2013, zakázán podomní prodej a poskytování služeb, vyřešili strážníci celý incident uložením blokové pokuty. Od začátku letošního roku městská policie přijala celkem pět oznámení související s podomním prodejem a nabídkou služeb změny dodavatele elektrické energie. (Čun)
Muž obtěžoval okolí žebráním

Muž obtěžoval okolí žebráním

Na muže, který na Masarykově třídě obtěžuje kolemjdoucí žebráním, upozornil strážníky v pondělí 20.2.2017 po půl osmé večer sedmatřicetiletý muž. Po příjezdu na místo hlídka kontrolou totožnosti zjistila, že se jedná o čtyřiačtyřicetiletého muže, který byl v minulosti již za stejné přestupkové jednání řešen a proto byla muži udělena bloková pokuta. V loňském roce strážníci na území města Olomouce řešili celkem 77 případů porušení obecně závazné vyhlášky č. 4/2016, v souvislosti s žebráním na veřejných prostranstvích. (Čun)
Nalezené štěně

Nalezené štěně

V pondělí 20.2.2017 v dopoledních hodinách přijalo operační středisko oznámení o nálezu štěněte na ulici Přichystalova. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku, která jim štěně na místě v pořádku předala. Jelikož pes neměl na obojku kontaktní údaje na svého majitele, byl převezen do psího útulku v Neředíně. Od začátku letošního roku strážníci takto převezli celkem 51 psů, v roce 2016 se jednalo o 485 a v roce 2015 o 458 psů. (Čun)
Nálezy injekčních stříkaček

Nálezy injekčních stříkaček

Během uplynulého víkendu vyjížděli strážníci na dvě oznámení o nálezu injekčních stříkaček. V prvním případě se jednalo o nález čtyř kusů injekčních stříkaček na ulici Janského. Další oznámení o nálezu bylo situováno v lokalitě Smetanových sadů, kde byly opět nalezeny čtyři kusy injekčních stříkaček. Strážníci infekční materiál umístili do sběrného boxu a předali ho k odborné likvidaci. K dnešnímu dni Městská policie Olomouc přijala celkem čtyři oznámení o nálezu 12 kusů injekčních stříkaček. V loňském roce strážníci vyjížděli na 101 oznámení, kdy bylo nalezeno celkem 212 injekčních stříkaček. Co dělat při nálezu použité injekční stříkačky:  nedotýkejte se nalezené injekční stříkačky nebo jehly  nález ihned oznamte na linku 156  setrvejte na místě do příjezdu hlídky a ukažte hlídce místo nálezu  mějte na paměti, že se jedná o nebezpečný infekční odpad (Čun)
Výroční shromáždění pracovníků Městské policie Olomouc

Výroční shromáždění pracovníků Městské policie Olomouc

V pátek 17. února 2017 proběhlo již tradiční setkání Městské policie Olomouc ve velkém sále magistrátu města v Hynaisově ulici. Součástí bylo zhodnocení činnosti za uplynulý rok 2016 a zejména ocenění nejlepších zaměstnanců.
Parkovné v Olomouci půjde platit prostřednictvím SMS

Parkovné v Olomouci půjde platit prostřednictvím SMS

Zhruba v polovině roku by mohli řidiči v Olomouci platit za parkování pomocí SMS přes mobilní telefon. Město sjednotí zóny placeného parkování, chystá modernizaci parkovacích automatů a zároveň mění cenu parkovného.
Strážníci reprezentovali na turnaji v malé kopané

Strážníci reprezentovali na turnaji v malé kopané

V pátek 20.1.2017 se družstvo strážníků Městské policie Olomouc zúčastnilo devátého ročníku memoriálu Zdeňka Jüstela v malé kopané, který se uskutečnil v Hodoníně. 
Výcvik Pořádkové jednotky Městské policie Olomouc

Výcvik Pořádkové jednotky Městské policie Olomouc

V čtvrtek 19.1.2017 proběhl další z výcviků pořádkové jednotky, který byl tentokrát zaměřen na činnost resuscitačního týmu podle ERC Guidelines 2015 v souladu s doporučením České resuscitační rady. 
Opatření v souvislosti s potvrzením výskytu ptačí chřipky v Olomouci

Opatření v souvislosti s potvrzením výskytu ptačí chřipky v Olomouci

Vzhledem k výskytu aviární influenzy, která byla v minulém týdnu potvrzena Krajskou veterinární správou, zaznamenala Městská policie Olomouc zvýšený počet oznámení v souvislosti s výskytem ptactva jevícího se jako nemocné nebo uhynulé.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Územní odpovědnost strážníků
Nejčastější dotazy
Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty