Preventivní rady

Zabezpečení domů a bytů před odjezdem na letní dovolenou

Před odjezdem na dovolenou je nutné myslet i na řádné zabezpečení domů a bytů. Stejnou péči, kterou věnujeme výběru dovolené, bychom měli věnovat i zabezpečení našeho bytu či domu, aby nás po návratu nečekalo nemilé překvapení.

Více informací

Lokality s možností volného pohybu psů

Mnoho majitelů psů mnohdy ani neví, kde na území města Olomouce mohou mít psa na volno, kdy musí mít náhubek nebo být na vodítku.

Více informací

Pozor! Probíhá strojní a blokové čištění komunikací

Po zimních měsících opět probíhá pracovníky Technických služeb města Olomouce strojní a blokové čištění komunikací.

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email prijem.podani@mp-olomouc.cz nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací
Drahý úklid

Drahý úklid

Pozornosti obsluhy Městského kamerového dohlížecího systému Olomouc neunikl 27-letý muž z Olomouce, který na Horním náměstí vyhodil do vzduchu skleněnou láhev, která se po dopadu na dlažbu roztříštila. Střepy neodklidil a z místa odešel. Hlídka strážníků ho však dostihla v jedné z přilehlých ulic. Muž na výzvu strážníků střepy odklidil a navíc inkasoval za přestupek proti veřejnému pořádku pokutu příkazem na místě. (Mar)
V průběhu Explosive sounds festivalu docházelo k rušení nočního klidu

V průběhu Explosive sounds festivalu docházelo k rušení nočního klidu

Na tři desítky oznámení na rušení nočního klidu z Korunní pevnůstky na třídě 17. listopadu, kde probíhal ve dnech od 13. do 15. července 2018 Explosive sounds festival, přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc. Doba nočního klidu byla pro tuto akci obecně závaznou vyhláškou města Olomouc zkrácena, a to na dobu od 24:00 do 06:00 hodin. Ani tato doba však nebyla pořadatelem dodržena a k rušení nočního klidu docházelo do 02:00 hodiny. Strážníci přestupek proti veřejnému pořádku oznámili příslušnému správnímu orgánu, kde bude mít pořadatel akce co vysvětlovat. (Mar)
Hlídka řešila sousedské spory

Hlídka řešila sousedské spory

Včera v odpoledních hodinách byli strážníci vysláni na Mrštíkovo náměstí, kde mělo docházet ke sporům mezi sousedy. Oznamovatel na místě strážníkům sdělil, že na předmětné ulici využívá pozemky, jejichž součástí je i okrasná zahrada s krytým posezením. V těsné blízkosti tohoto posezení je plot, kde mají sousedé svůj pozemek. A v tomto místě si měli sousedé založit kompost ze slepičího trusu a dalšího biologického odpadu. Dle oznamovatele se do okolí šíří zápach a v letních měsících je toto nesmírně obtěžující a považuje uvedené jednání ze strany sousedů za schválnost. Když muž požádal sousedy o odstranění kompostu, byl jejich dcerou vulgárně osočen. Pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití byla celá věc oznámena správnímu orgánu, kde si zúčastnění mohou celou věc vyříkat. (Čun)
Kotě si zalezlo do motoru

Kotě si zalezlo do motoru

Telefonické oznámení o kočce, kterou nalezl jedenačtyřicetiletý majitel vozidla mezi chladičem a ventilátorem, přijalo včera v odpoledních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Muž na místě strážníkům sdělil, že kotě nalezl v motorovém prostoru a teď neví, co s ním má dělat. Hlídka si kotě od muže převzala a převezla jej do příslušného útulku. (Čun)
Strážníci odchytávali hada

Strážníci odchytávali hada

Ve čtvrtek 12.7.2018 před polednem byli strážníci vysláni na ulici Lazecká, kde se dle oznámení měl na pozemku přilehlého domu nacházet had. Hlídka na místě zjistila, že se zde nachází přes jeden metr dlouhá užovka. Strážníci hada odchytili a následně byl na okraji města vypuštěn do volné přírody. V letošním roce strážníci Městské policie Olomouc odchytávali již 453 volně se pohybujících zvířat. (Čun)
Konec školního roku

Konec školního roku

Na samotný dohled u základních škol, kde je v ranních hodinách zvýšený provoz vozidel, dohlížejí strážníci Městské policie Olomouc po celý školní rok. 
Den dětí ve Slavoníně

Den dětí ve Slavoníně

Nedělní odpoledne patřilo v areálu slavonínského fotbalového hřiště dětem. 
Oslavy 25. let Obecní policie Štěpánov

Oslavy 25. let Obecní policie Štěpánov

V pátek 22. června proběhly v areálu základní školy oslavy čtvrtstoletí trvání Obecní policie Štěpánov. 
Den otevřených dveří v DC 90

Den otevřených dveří v DC 90

Ve čtvrtek 21.6.2018 proběhla v areálu Dětského centra 90 v Topolanech již tradiční akce Den otevřených dveří.
7. ročník Nedvězských slavností

7. ročník Nedvězských slavností

Bohatý kulturní a sportovní program v areálu fotbalového hřiště si v sobotu 9. června pro místní obyvatele připravila Komise městské části 9 - Nedvězí.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty