Preventivní rady

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Žádost o přijetí do pracovního poměru, společně s dalšími požadovanými doklady, je nutno doručit na sekretariát Městské policie Olomouc, ul. Kateřinská 23, Olomouc. Vybraní zájemci budou pozváni k výběrovému řízení.

Více informací
Ukradl vodítko a obojek

Ukradl vodítko a obojek

Včera po půl jedenácté dopoledne byla Operačním střediskem Městské policie Olomouc vyslána hlídka strážníků do obchodního domu na ulici Rolsberská v Olomouci. Na místě strážníci od ostrahy zjistili, že šedesátiletý muž z Olomouce vzal z prodejního pultu vodítko a zabalený obojek pro psa, v ceně necelých tisíc korun. O kousek  dál muž zboží rozbalil a uschoval si jej do svého zavazadla. Obal od zboží poté zahodil v jiném oddělení. Následně muž bez zaplacení prošel přes pokladny, kde ho ostraha zadržela. Strážníci vše s mužem vyřešili uložením blokové pokuty. (Mar)
Vozidlo bránilo průjezdu tramvajím

Vozidlo bránilo průjezdu tramvajím

V pátek 5.2.2016 kolem půl desáté večer bylo dispečerem Dopravního podniku města Olomouce kontaktováno Operační středisko Městské policie Olomouc. Důvodem bylo stání  vozidla Škoda Octavia v blízkosti tramvajových kolejí na Tř. 1 máje, tak že bránilo v průjezdu tramvajím. Jelikož se nepodařilo kontaktovat provozovatele vozidla, rozhodli strážníci o odtahu vozidla z důvodu, že tvořilo překážku silničního provozu. Po zadokumentování celé věci, následně proběhl odtah vozidla. Provoz v místě byl obnoven kolem 22:40 hodin. (Mar)
Řídil pod vlivem alkoholu

Řídil pod vlivem alkoholu

V sobotu 6.2.2016 po čtvrté hodině ranní spatřila hlídka Městské policie Olomouc na ulici Javoříčská v Olomouci vozidlo Škoda Fabia, které jede v protisměru. To následně zabočilo na parkoviště na Palachovo náměstí, kam jej strážníci následovali. Při kontrole byl v řidiči zjištěn dvacetiletý mladík z Olomouce. Z chování, gestikulace a pohybů řidiče vozidla nabyli strážníci podezření, že je tento řidič pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Mladík byl vyzván k podrobení orientační dechové zkoušky, kdy mu byla zjištěna hodnota 1,52 ‰ alkoholu v dechu. Vzhledem k výsledku dechové zkoušky byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celou věc převzala. (Mar)
Kopat do popelnic se nevyplácí

Kopat do popelnic se nevyplácí

Pozornosti obsluhy Kamerového systému města Olomouce neunikl muž, který dne 4.2.2016 v 04:43 hodin na Horním náměstí v Olomouci kopal do popelnic, které se převrátily a jejich obsah se vysypal na zem. Strážníci po příjezdu na místo vyzvali 24-letého muže ze Strání, aby shozené popelnice opět postavil a vysypaný obsah posbíral zpět do popelnic. Muž výzvě vyhověl. K poškození popelnic nedošlo a veřejné prostranství bylo uklizeno, strážníci přestupek vyřešili uložením blokové pokuty. (Mar)
Ukradl sedm láhví whisky

Ukradl sedm láhví whisky

Včera v poledních hodinách bylo na Operačním středisku Městské policie Olomouc přijato oznámení od pracovníka ostrahy o krádeži v hypermarketu na ulici Pražská v Olomouci. Devětatřicetiletý muž z Frýdku - Místku na prodejně vzal a následně uschoval pod bundu sedm lahví whisky v hodnotě necelých čtyř tisíc korun. Takto prošel bez zaplacení pokladnou, kde na muže již čekala ostraha. Tou byl vyzván k odevzdání zboží a vyčkání příjezdu hlídky Městské policie Olomouc. Strážníci tento přestupek s mužem na místě vyřešili uložením blokové pokuty. (Mar)
Výcvik Pořádkové jednotky Městské policie Olomouc

Výcvik Pořádkové jednotky Městské policie Olomouc

Ve středu 3. 2. 2016 se uskutečnilo součinnostní cvičení Pohotovostního a eskortního oddělení spadajícího pod Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje a Pořádkové jednotky Městské policie Olomouc. 
Přednáška s exkurzí pro neslyšící spoluobčany

Přednáška s exkurzí pro neslyšící spoluobčany

Ve čtvrtek 14. ledna 2016 v odpoledních hodinách proběhla v budově Městské policie Olomouc exkurze pro neslyšící spoluobčany. Exkurzi uspořádali pracovníci Odboru ochrany Magistrátu města Olomouce (MMOl)) ve spolupráci s Preventivně informační skupinou Městské policie Olomouc (MPO).
Vánoční hvězda

Vánoční hvězda

Strážníci a civilní zaměstnanci MP Olomouc jako každoročně finančně podpořili sbírku „Vánoční hvězda“, kterou uspořádalo Sdružení Šance o. p. s. Výtěžek z této sbírky byl věnován hemato-onkologickému oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci. 
Městská policie Olomouc spouští nové webové stránky

Městská policie Olomouc spouští nové webové stránky

S novou podobou webových stránek startuje od prosince Městská policie Olomouc. Mezi jejich hlavní přednosti patří přehlednost a nová grafická úprava. Uživatelé také jistě ocení snadnou orientaci a přístup k požadovaným informacím.
Výcvik Pořádkové jednotky MP Olomouc

Výcvik Pořádkové jednotky MP Olomouc

Strážníci zařazení do Pořádkové jednotky MP Olomouc dne 18. listopadu 2015 společně absolvovali náročný výcvik, který byl tentokrát zaměřen na práci ve výškách. Pod dohledem instruktora str. Martina Hrušky strážníci mj. nacvičovali práci se slaňovací osmou a kladkou pro vytahování břemen.

Dopravní informace poskytované odborem dopravy a stavebním úřadem Magistrátu města Olomouce.

 

Hlavní komunikace

 

Centrum města

 

 

Ostatní komunikace

 

Cyklostezky

1. 9. 2015 – 30. 4. 2016
Černovírský nadjezd (Černovír)

 

 

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty