Preventivní rady

Preventivní rady in-line bruslařům

Podle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích je bruslař účastníkem silničního provozu a patří mezi chodce. Bruslař tedy stejně jako každý jiný účastník silničního provozu je povinen pravidla znát a dodržovat, aby se z výletu nebo třeba jen krátké projížďky vrátil zdravý a spokojený.

Více informací

Lokality s možností volného pohybu psů

Mnoho majitelů psů mnohdy ani neví, kde na území města Olomouce mohou mít psa na volno, kdy musí mít náhubek nebo být na vodítku.

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email prijem.podani@mp-olomouc.cz nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Problematika nočního klidu

Dobou nočního klidu se dle § 5 odst. 6, zákona č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích, v platném znění rozumí doba od 22. do 6. hodiny. Obec může obecně závaznou vyhláškou stanovit výjimečné případy, zejména slavnosti nebo obdobné společenské nebo rodinné akce, při nichž je doba nočního klidu vymezena dobou kratší nebo při nichž nemusí být doba nočního klidu dodržována.

Více informací
Na místě zůstaly jen stříkačky

Na místě zůstaly jen stříkačky

Na základě telefonického oznámení vyjížděla hlídka včera po poledni na ulici Janského, kde se měly za lékárnou nacházet tři osoby aplikující si návykové látky. Po příjezdu strážníků se na místě již nikdo nenacházel a po dotyčných zůstaly jen dvě injekční stříkačky. Tyto následně strážníci uložili do sběrného boxu. V tomto týdnu se jedná už o třetí nález, kdy byly odebrány čtyři kusy injekčních stříkaček. Celkem se od začátku roku jednalo už o 211 výjezd k injekčním stříkačkám, kterých bylo k odborné likvidaci předáno celkem 580 kusů. (Čun)
Žena s kočárkem zůstala uvězněna ve výtahu

Žena s kočárkem zůstala uvězněna ve výtahu

V úterý 18.9.2018 kolem deváté hodiny ranní přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od ženy, která uvízla i s kočárkem v prostoru výtahu u podchodu na ulici Trocnovská. Přes operační středisko se podařilo kontaktovat odpovědné pracovníky SŽDC, kterým se ženu i s kočárkem podařilo po několika minutách z výtahu v pořádku a nezraněné dostat. Celé oznámení se tak obešlo bez dalšího řešení ze strany městské policie. (Čun)
Muž měl dostat sklenicí do hlavy

Muž měl dostat sklenicí do hlavy

Včera před devátou hodinou večerní se na služebnu Městské policie Olomouc dostavil třiačtyřicetiletý muž, aby oznámil, že byl fyzicky napaden. K samotnému fyzickému incidentu mělo dojít v restauraci v ulici Kateřinská a muž zde měl být napaden kvůli svým názorům a to úderem pivní sklenicí do oblasti hlavy. Muž měl v oblasti čela krátkou tržnou ránu, která mírně krvácela. Při samotné komunikaci se strážníky byl z muže značně cítit alkohol. Vzhledem ke zranění byla na služebnu přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže převezla do fakultní nemocnice na ošetření. Do zmiňované restaurace byla vyslána hlídka, aby zjistila okolnosti samotného incidentu. Na místě přítomná obsluha strážníkům sdělila, že se zde poslední hodinu nachází pouze dva hosté a k žádnému incidentu zde nedošlo. Na základě popisu poškozeného servírka uvedla, že takový muž zde toho dne ani nebyl. Na základě lékařské zprávy od poškozeného bude rozhodnuto, zda věc bude pro podezření ze spáchání přestupku oznámena správnímu orgánu nebo Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu. (Čun)
Opilec si ustlal za kontejnerem

Opilec si ustlal za kontejnerem

V pondělí 17. září v podvečer vyjížděli strážníci na oznámení, kdy se měla za kontejnery na komunální odpad na ulici Dr. Milady Horákové nacházet ležící osoba. Po příjezdu na místo hlídka zjistila, že zde nachází silně podnapilý čtyřiapadesátiletý muž. Ten nebyl schopen samostatné chůze a souvislé srozumitelné komunikace. Přes operační středisko proto byla na místo přivolána převozová služba, která dotyčného převezla na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Zde byla muži zjištěna hodnota 3,21 promile alkoholu v dechu. (Čun)
Nejdřív tuňák a prací prášek, poté alkohol

Nejdřív tuňák a prací prášek, poté alkohol

O tom, že někteří lapkové si s objemem svého lupu absolutně nelámou hlavu, se během posledních dnů přesvědčili olomoučtí strážníci. Ti nejdříve v pátek odpoledne řešili v supermarketu na ulici Foerstrova sedmadvacetiletého muže, který odcizil prášky na praní v hodnotě 900,- Kč a konzervy s tuňákem v částce 1 300,- Kč. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku byla celá věc oznámena správnímu orgánu k dalšímu řešení. Druhý případ řešili strážníci v neděli kolem třinácté hodiny na prodejně supermarketu na ulici Pražská. Zde pracovník ostrahy viděl v oddělení nápojů muže, který vzal dvě láhve whisky v hodnotě necelých 1 200,- Kč a uschoval si je do batohu. Jediný zádrhel na „nákupu“ dotyčného bylo to, že za alkohol nezaplatil a prošel takto přes pokladnu. Při řešení celého incidentu hlídka zjistila, že zloděj byl již v minulosti za obdobný trestný čin již řešen a proto byla celá věc předána Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu. (Čun)
Bezpečná cesta do školy

Bezpečná cesta do školy

Uplynulé nedělní odpoledne na výstavišti Flora patřilo dětem. Konala se zde již tradiční akce Nadace bezpečná Olomouc Bezpečná cesta do školy. 
Nemilanské slavnosti

Nemilanské slavnosti

V sobotu 15. září proběhl na hřišti TJ Sokol Nemilany první roční akce Nemilanské slavnosti. 
Dopravně preventivní akce plná zábavy

Dopravně preventivní akce plná zábavy

Opět po roce se v areálu dopravního centra Semafor a přilehlého okolí uskutečnila v pátek 14.8.2019 akce Rodina na cestách a Den s Policií ČR. 
Sportovní den seniorů

Sportovní den seniorů

Ve čtvrtek 13.9.2018 proběhla ve Smetanových sadech pod záštitou Odboru sociálních služeb sportovní akce pro seniory.
Přednáška s exkurzí pro MŠ Křelov

Přednáška s exkurzí pro MŠ Křelov

V úterý 11. září proběhla pro dvacítku dětí z mateřské školy z Křelova exkurze v sídle Městské policie Olomouc.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty