Preventivní rady

Cyklisté versus chodci – hlavní je ohleduplnost

Na základě četných stížností ze strany chodců na neukázněné chování cyklistů ve Smetanových sadech byla posílena kontrolní činnost strážníků Městské policie Olomouc v této lokalitě. 

Více informací

Zabezpečení domů a bytů před odjezdem na letní dovolenou

Před odjezdem na dovolenou je nutné myslet i na řádné zabezpečení domů a bytů. Stejnou péči, kterou věnujeme výběru dovolené, bychom měli věnovat i zabezpečení našeho bytu či domu, aby nás po návratu nečekalo nemilé překvapení. 

Více informací

Častý nešvar olomouckých řidičů

Během výkonu služby jsou strážníci často kontaktováni ze strany chodců vystupujících z prostředků MHD se žádostmi o zvýšení kontrolní činnost vůči řidičům motorových vozidel, kteří v zastávkách MHD objíždějí zejména tramvaje zleva a dostávají se často do kolizních situací hrozících střetem mezi  projíždějícím vozidlem a přecházejícími chodci. 

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Žádost o přijetí do pracovního poměru, společně s dalšími požadovanými doklady, je nutno doručit na sekretariát Městské policie Olomouc, ul. Kateřinská 23, Olomouc. Vybraní zájemci budou pozváni k výběrovému řízení.

Více informací
Strážníci zasahovali u dopravní nehody

Strážníci zasahovali u dopravní nehody

Dne 29.9.2016 kolem 14:00 hodiny zasahovali strážníci u dopravní nehody na ulici Keplerova. Jednalo se o srážku dodávky s nákladním vozidlem, při níž utrpěl řidič dodávky krvácející zranění v obličejové části hlavy. Zraněnému muži strážníci poskytli první pomoc a zároveň usměrňovali provoz na pozemní komunikaci v místě nehody. Cestou operačního střediska na místo přivolali odbornou lékařskou pomoc a Policii ČR.  Zraněného řidiče si převzala Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje. Dopravní nehoda je v šetření Policie České republiky. (Mar)
Nález injekčních stříkaček

Nález injekčních stříkaček

Oznámení o nálezu dvou kusů injekčních stříkaček ve Smetanových sadech přijalo dne 27.9.2016 v 15:44 hodin Operační středisko Městské policie Olomouc na lince 156. Strážníci ihned vyjeli na místo, kde následně tyto injekční stříkačky odstranili a umístili je do sběrného boxu. Prohlédli i okolí místa nálezu, ale další stříkačky již nenalezli. Nalezené injekční stříkačky byly převezeny do FN Olomouc k bezpečné likvidaci.  (Mar)
Součinnost s revizory DPMO

Součinnost s revizory DPMO

Neochota spolupracovat a prokázat svoji totožnost. To jsou hlavní důvody, kdy strážníci Městské policie Olomouc vyjíždí na žádosti revizorů Dopravního podniku města Olomouce k ověření totožnosti cestujícího bez platného jízdního dokladu. Jen v pondělí 26.9.2016 takto pomáhali strážníci u třech případů. Právě osoby bez platného jízdního dokladu v mnoha případech odmítají s revizory spolupracovat a zde přichází na řadu strážníci. Strážník je podle zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii, ustanovení paragrafu dvanáct, mimo jiné oprávněn vyzvat osobu, aby prokázala svoji totožnost na žádost jiné osoby, jestliže tato osoba má na zjištění totožnosti právní zájem. Od začátku letošního roku hlídky s revizory spolupracovaly při řešení 425 případů. V loňském roce to bylo 695 a v roce 2014 684 případů. (Čun)
Vandal řádil v Rozáriu

Vandal řádil v Rozáriu

V neděli 25.9.2016 před jedenáctou hodinou večer spatřila hlídka Městské policie Olomouc, že u vstupní brány do areálu Rozária je poškozené oplocení. Následně strážníci kontrolou objektu zjistili poškození jednoho z prodejních stánků. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána Policie ČR, která si případ převzala. (Čun)
Nezvyklý nález

Nezvyklý nález

Odložená stavební kolečka na Horním náměstí zaregistroval pracovník Kamerového systému města Olomouce v pátek 23.9.2016 po půl jedenácté večer. Vzhledem k tomu, že se hlídce nepodařilo zjistit majitele nebo místo odkud pocházejí, budou kolečka předána na Oddělení ztrát a nálezů. Zde se o ně případný majitel může přihlásit. (Čun)
Branný závod seniorů

Branný závod seniorů

Ve středu 21. září proběhl na Sv. Kopečku v areálu ZOO a jeho blízkém okolí již třetí ročník akce „Branný závod seniorů“. 
Výcvik pořádkové jednotky Městské policie Olomouc

Výcvik pořádkové jednotky Městské policie Olomouc

Ve středu 21.9.2016 proběhl další z výcviků členů pořádkové jednotky. 
Burza práce a vzdělání 2016

Burza práce a vzdělání 2016

V úterý 20. září se v areálu Výstaviště Flora Olomouc uskutečnil veletrh Burza práce a vzdělávání 2016. 
V boji se sprejery pomáhají nejúčinněji kamery Městské policie Olomouc

V boji se sprejery pomáhají nejúčinněji kamery Městské policie Olomouc

Více než polovinu případů poškozování cizí věci, tzv. grafiti, odhalí kamery městské policie. Statistiky dokládají, že jsou nejúčinnějším nástrojem v boji proti této formě pouličního vandalismu. Problematika veřejného pořádku v Olomouci byla předmětem posledního jednání primátora se zástupci městské a republikové policie.
Bezpečná cesta do školy

Bezpečná cesta do školy

V neděli 11.9.2016 proběhl ve Smetanových sadech jubilejní desátý ročník akce s názvem „Bezpečná cesta do školy“.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty