Cyklodoprava

Novinky (nejen) pro cyklisty na Masarykově třídě | © Městská policie Olomouc

Novinky (nejen) pro cyklisty

Na Masarykově třídě v Olomouci došlo v rámci opravy mostu přes řeku Moravu a opravě povrchu vozovky k úpravě dopravního značení.

Více
Informační materiál | © BESIP

Koloběžka a její elektro verze – znáte svoje povinnosti?

Během posledních let se ke zdravému pohybu přidala jízda na koloběžce. Jedná se o pohyb, který v sobě kombinuje fyzickou námahu a poměrně rychlý přesun z místa na místo a k tomu nenáročnost místa na zaparkování, jako je tomu v případě kola. Koloběžka se ve většině případů složí, vezme pod paži a odnese na místo uskladnění. Je většinou lehká, skladná, pohyblivá. Je oblíbeným sportovním a přepravním prostředkem malých i větších. Bez rozdílu pohlaví. A obliba jízdy na koloběžce stoupá s možností elektropohonem. Jízda je tak téměř bez námahy. Navíc se rozmáhá využití e-koloběžek jako dopravního prostředku formou sdílení.

Více
CEREK

Evidence jízdních kol

V roce 2019 získal Centrální registr kol podporu Ministerstva vnitra České republiky a dále došlo k propojení s dalšími databázemi, kdy tímto vznikla největší databáze v rámci České a Slovenské republiky. Spojení databází proběhlo především z důvodu usnadnění vyhledávání kradených věcí v jedné komplexní databázi.

Více