Tiskové zprávy

Ilustrační foto | © Pixabay.com

Z nože se nakonec vyklubala fajfka

Na oznámení o „divném“ muži, které se pohybuje u mostu přes řeku Moravu u Klášterního Hradiska a má v ruce nůž, vyjížděli včera v podvečer strážníci městské policie. Strážníci na místě nalezli staršího muže odpovídajícího popisu, ale ten zde v klidu stál a v ruce měl pouze fajfku. Vše se tak obešlo bez dalšího řešení ze strany strážníků a dotyčný si tak mohl v klidu vychutnat tabákovou siestu. (Čun)

Více
Nalezený invalidní vozík | © Městská policie Olomouc

Vozík prázdný a nikdo nikde

Netradiční nález řešili včera hodinu po poledni na ulici Dobnerova olomoučtí strážníci. Na chodníku zde byl odstaven skládací invalidní vozík, ovšem v jeho okolí se nenacházel nikdo, kdo by se k němu hlásil. Strážníci tak obešli několik okolních domů s dotazem, jestli náhodou někdo nepostrádá tento vozík. Protože se však nepodařilo zjistit jeho majitele, bude následně předán na příslušné oddělení olomouckého magistrátu. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Z koncertu se vyklubal úklid chodby

Včera před devátou večer jsme na tísňovou linku přijali hovor od ženy, která si stěžovala, že v ubytovně na Černé cestě probíhá koncert a je zde slyšet živá hudba. Na místo byla vyslána hlídka a ta zde u otevřených vstupních dveří našla čtyřiatřicetiletého muže uklízejícího chodbu ubytovny a ten si pro zkrácení chvíle pouštěl hlasitou hudbu. Po zjištění, že je na ubytovně vše v pořádku, včetně čisté chodby, muž raději hudbu vypnul a následně tak hlídka bez dalšího řešení z místa odjela. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Městská policie Olomouc

Senioři se nemohli dostat pryč ze hřbitova

V neděli kolem půl sedmé večer se na „tísňovku“ městské policie obrátil seniorský pár s nevšedním problémem. Senioři do telefonu sdělili, že se nachází na ústředním hřbitově v Neředíně a nemůžou se dostat ven, protože jsou zde uzamčeny vstupní brány a jsou už prý ve věku, kdy nebudou přelézat zdi. My jsme se telefonicky spojili s pracovnicí hřbitova, která má jeho uzamykání na starosti a ta seniory odkázala na bránu u sběrného dvora. Touto branou dvojice hřbitov opustila a senior ještě zpět zavolal na operační středisko, aby nás ubezpečil, že opravdu v pořádku odešli. Jen připomínáme, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu od 7 do 18 hodin. (Čun)

Více
Nalezené injekční stříkačky | © Městská policie Olomouc

A zase ty stříkačky

Téměř každý den v tomto měsíci jsme vyjížděli na oznámení ohledně nalezených injekčních stříkaček na území města Olomouce. Ke včerejšímu dni jsme evidovali celkem 28 oznámení, kdy bylo následně odebráno a předáno k odborné likvidaci 44 kusů injekčních stříkaček a jehel. Nejvíce stříkaček se nacházelo v ulicích Za Poštou a U Místní dráhy a to dohromady 11. Pohled do statistik za posledních 6 let ukazuje, že letošní březen byl nadprůměrný. Průměrně totiž v posledních letech strážníci v měsíci březnu odebrali cca 36 kusů infekčního materiálu. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Krádež může dívku vyjít pěkně draho

Včera odpoledne byla hlídka městské policie vyslána do hypermarketu na ulici Dobnerova k případu krádeže. Pracovník ostrahy strážníkům řekl, že viděl na kamerách dívku, jak si dává různé zboží do batohu a částečně pod triko. Následně byla dotyčná zastavena za pokladnami, protože se snažila z obchodu odejít bez zaplacení zboží. Škoda byla vyčíslena na částku 755,- Kč. Dvacetiletá dívka se na místě k protiprávnímu jednání nepřiznala a navíc bylo zjištěno, že v posledních třech letech byla za obdobný majetkový čin již odsouzena nebo potrestána. Z tohoto důvodu tak byla na místo přivolána Policie ČR a ta si vše převzala k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Městská policie Olomouc

Z tramvaje putoval rovnou na záchytku

S žádostí o pomoc se na Operační středisko Městské policie Olomouc obrátil v sobotu odpoledne dispečer z DPMO. Důvodem byla spící osoba v tramvaji na třídě Svobody, kterou řidička nemůže probudit. Strážníci na místě staršího muže probudili, protože byl však dotyčný ve značně podroušeném stavu a nebyl schopen samostatné chůze a už vůbec ne souvislé komunikace, bylo rozhodnuto o jeho převozu na záchytku. Zde mu zdravotnický personál naměřil hodnotu 2,7 promile v dechu a muž tak místo sedadla v tramvaji mohl pokračovat ve spánku v posteli v tomto zařízení. (Čun)

Více
Nalezený netopýr | © Městská policie Olomouc

O netopýra se postarali strážníci

V pátek odpoledne řešila hlídka městské policie oznámení, že před domem na ulici Na Letné leží v trávě netopýr. Strážníci se na místě o netopýra postarali a po konzultaci s veterinářem byl převezen do Smetanových sadů, kde jsme jej dali odpočívat do dutiny jednoho ze stromů. Od začátku roku jsme řešili necelou stovku případů opuštěných, zraněných nebo volně pobíhajících zvířat. V loňském roce strážníci podobných případů řešili více než 500. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Z údajného sprejera se vyklubal parkourista

Na mladíky, kteří se podezřele pohybují u jednoho z billboardů na ulici Pasteurova a vypadají, že zde chtějí sprejovat, byli včera před osmou večerní upozorněni strážníci městské policie. V době příjezdu hlídky na místo se zde nacházel pouze šestnáctiletý chlapec, který na přilehlé zídce trénoval parkour. Vzhledem k tomu, že na místě nedošlo k žádnému poškození majetku a nikdo jiný se zde nenacházel, obešlo se oznámení ze strany strážníků bez dalšího řešení. (Čun)

Více
Nalezené rybářské pruty | © Městská policie Olomouc

Žena se bála o bezpečnost řidičů

V úterý odpoledne se na operační středisko telefonicky obrátila žena, která sdělila, že na mostě mezi Čechovými a Smetanovými sady jsou položeny nějaké tyčky a hrozí jejich pád na komunikaci. Hlídka na místě zjistila, že mezi konstrukcí mostu a plechovou reklamou je v látce zabaleno několik starých poškozených rybářských prutů. Strážníci je z místa odstranili, aby nedošlo k jejich pádu na vozovku a nebyla tak ohrožena bezpečnost silničního provozu. Kdo na místě pruty ponechal, se nepodařilo zjistit. (Čun)

Více