Tiskové zprávy

Ilustrační foto | © Pixabay.com

Kvůli šéfovi vlezl do kontejneru

Nezvyklé oznámení řešili včera v odpoledních hodinách strážníci Městské policie Olomouc. Na tísňovou linku se telefonicky obrátila žena, která oznámila, že se v kontejneru na elektroodpad na ulici Kubatova přehrabuje neznámý muž. Hlídka na místě kontaktovala čtyřiatřicetiletého muže a ten strážníkům sdělil, že do kontejneru vyhodil paměťovou desku, kterou však jeho šéf potřebuje nejdříve odepsat z firemního majetku. Pokud ji nenajde, tak ji bude muset zaplatit. Hlídka dotyčného poučila, aby telefonicky kontaktoval majitele tohoto kontejneru a s ním si domluvil jeho otevření. Po této informaci muž z místa odešel, ovšem bez potřebného kusu elektroniky. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Opilý a agresivní syn se schovával ve skříni

Včera po desáté hodině večer byla hlídka vyslána do městské části Hodolany, odkud si telefonicky stěžovala žena, že se u ní v bytě nachází její podnapilý a agresivní syn a nechce odtud odejít. Hlídka po příjezdu na místo kontaktovala ženu a ta strážníky pustila do bytu, kdy v té době se syn nacházel schovaný v šatní skříni. Po ukončení této hry na schovávanou, mladík vylezl a poté byl vyzván k prokázání totožnosti. Mladík hlídce odvětil, že „občanku“ nepředloží a přistoupil ke dveřím od bytu, odkud ještě utrousil několik nejapných poznámek směrem ke strážníkům. Po opětovném vyzvání k prokázání totožnosti se dotyčný dal z bytu na útěk. Nedoběhl však moc daleko, protože na ulici Neumannova ho čapla další hlídka. Protože při jednání se strážníky mladík neustále kladl odpor a jeho agresivní chování se stupňovalo, byly k jeho zklidnění použity donucovací prostředky. Celá rošáda nakonec skončila odjezdem na záchytku, kde synátor nadýchal téměř 1,5 promile a po vystřízlivění bude před správním orgánem vysvětlovat své chování (neuposlechnutí výzvy úřední osoby). (Čun)

Více
Kdo se chtěl hodit do gala? | © Městská policie Olomouc

Kdo se chtěl hodit do gala?

Slogan „Naplňte mě!“, který je napsán na kontejneru na ulici Trnkova, sloužícího pro odložení nepotřebného oblečení, obuvi a hraček, zřejmě neznámý vandal pochopil jinak. Na Apríla byla hlídka vyslána do této ulice, kde se nacházel otevřený kontejner a kolem něj povalující se oblečení. Vzhledem k tomu, že se na místě nenacházela žádná osoba, která by měla s tímto jednáním cokoliv společného, byla celá věc oznámena majiteli tohoto kontejneru, kterým je soukromá firma s žádostí o vyčíslení škody vzniklé jednáním neznámého pachatele. (Čun)

Více
Odchycený pes | © Městská policie Olomouc

Další pes skončil v útulku

Více než sto oznámení o volně pobíhajících psech na území města Olomouce řešili již v tomto roce strážníci městské policie. Z tohoto počtu se podařilo odchytit a následně předat do útulku v Neředíně celkem 53 zvířat. Jen v minulém týdnu jsme přijali devět oznámení o zatoulaných psech a poslední případ jsme řešili včera v odpoledních hodinách. Pokud naleznete zatoulaného psa, kontaktujte Městskou policii Olomouc, strážníci psa na místě převezmou a předají ho do příslušného útulku. Jestliže má pes na obojku kontaktní údaje, zavolejte majiteli a v případě, že se k Vám přidal pes a nevidíte majitele, zkuste nejprve chvíli počkat na místě, až poté zvažujte další kroky. (Čun)

Více
Mladíci počmárali tramvaj i zastávky | © Městská policie Olomouc

Mladíci počmárali tramvaj i zastávky

V neděli po páté hodině ranní jsme vyjížděli na třídu Míru, kde se mělo několik mladíků „výtvarně realizovat“ na zastávkách městské hromadné dopravy a i na jedné z tramvají. Po ukončení své činnosti měli nasednout do tramvaje a jet směrem ke konečné zastávce. Zde hlídka dotyčné kontaktovala a vyzvala je k vystoupení z tramvaje. Celkem se jednalo o tři mladíky ve věku 21 – 22 let. Ti se na místě přiznali ke svému jednání. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána Policie ČR a ta si celou věc převzala k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Zraněný a zatoulaný dalmatin se nakonec vrátil ke svému majiteli | © Městská policie Olomouc

Zraněný a zatoulaný dalmatin se nakonec vrátil ke svému majiteli

Včera hodinu po poledni jsme přijali telefonické oznámení od muže, který spatřil na břehu Trusovického potoka ležícího psa. Hlídka, poté co se ke zvířeti dostala, zjistila, že pes má zřejmě zlomenou zadní nohu. Po tomto byl přes operační středisko kontaktován veterinář, aby se dostavil na místo. Mezitím se strážníci snažili kontaktovat majitele psa přes telefonní číslo uvedené na obojku. Bohužel na telefon nikdo nereagoval. Přes operační středisko se podařilo v systému na základě telefonního čísla dohledat majitele a jeho adresu bydliště, kam byla následně vyslána další hlídka. Zde se již podařilo kontaktovat muže, kterému pes patří. Poté se všichni společně vydali zpět ke zvířeti. Na místě se v tu chvíli již také nacházel veterinář, se kterým se majitel psa domluvil na dalším postupu ohledně ošetření psa. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Půl hodiny a kolo bylo v trapu

Jen na třicet minut se vzdálit od svého zamčeného jízdního kola a následně řešit jeho krádež. Přesně takový případ jsme řešili včera v odpoledních hodinách, kdy se na městskou policii obrátil nešťastný oznamovatel. Hlídce na místě řekl, že si kolo uzamkl před nákupním centrem na ulici Polská, a když se za půl hodiny vrátil na místo, zbyl zde jen řetěz. Pětačtyřicetiletý muž vyčíslil škodu na svém odcizeném kole na částku 4 500,- Kč. Protože se nepodařilo zjistit osobu, který by měla s krádeží co dočinění, byl případ oznámen správnímu orgánu k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Žena upozornila na odhozené stříkačky | © Městská policie Olomouc

Žena upozornila na odhozené stříkačky

Na šestici injekčních stříkaček, které byly odhozené v trávě u chodníku na ulici Skupova, byla pondělí ve večerních hodinách upozorněna hlídka Městské policie Olomouc. V místě oznámení bylo nalezeno šest injekčních stříkaček s jehlami. Nález byl odebrán a následně umístěn do boxu, který bude poté předán k odborné likvidaci. Od začátku letošního roku se jednalo o 47 oznámení, kdy bylo nalezeno celkem 87 kusů infekčního materiálu. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

A máme tu letošního rekordmana

Muže ležícího na lavičce u hlavního nádraží na ulici Jeremenkova si včera před sedmou hodinou večerní všimli strážníci městské policie. Muž byl v silně podnapilém stavu a komunikace s ním byla značně komplikovaná. Vzhledem k jeho stavu byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy doktor muže prohlédl a zjistil, že je schopen pobytu na záchytce. Po převezení do tohoto zdravotnického zařízení bylo zjištěno, že zde dvaačtyřicetiletý muž nadýchal 4,5 promile. Dotyčný tak překonal svůj rekord z minulého měsíce, kdy u něho byla zjištěna hodnota 3,79 promile. S hodnotou ze včerejšího dne tak jasně drží prozatímní letošní prvenství. (Čun)

Více
Bažant nemohl najít cestu zpět | © Městská policie Olomouc

Bažant nemohl najít cestu zpět

V sobotu jednu hodinu po půlnoci přijalo operační středisko oznámení od muže, kterému vletěl na balkon bažant a on neví, co s ním má dělat. Hlídka po příjezdu na ulici Janského kontaktovala v bytě oznamovatele a ten jí sdělil, že mu do okna bytu narazil bažant a nyní leží na balkoně. Strážníci zvíře z místa odebrali, a protože byl bažant v nezraněném stavu, vypustila ho hlídka na přilehlém poli zpět do přírody. (Čun)

Více