Tiskové zprávy

Ilustrační foto | © Pixabay.com

Alkohol a čokolády si schoval do montérek

Včera odpoledne se na nás telefonicky obrátil pracovník ostrahy z nákupního centra na ulici Pražská. Důvodem byl muž, kterého přistihla ochranka při krádeži zboží v místním hypermarketu. Osmatřicetiletý muž si na prodejní ploše do montérek schoval čokolády a láhev alkoholu v celkové hodnotě 330,- Kč. S takto ukrytým zbožím přešel přes pokladnu, ovšem bez zaplacení. Zde na dotyčného již čekal pracovník ostrahy a ten z místa kontaktoval městskou policii. Hlídka na místě vyřešila s podezřelým přestupkové jednání uložením pokuty. (Čun)

Více
A zase ty stříkačky | © Městská policie Olomouc

A zase ty stříkačky

Během posledních dvou dnů jsme vyjížděli na další z řady oznámení o nalezených injekčních stříkačkách. Konkrétně na ulicích Darwinova a Křížkovského, kde jsme odebrali a následně uložili do sběrného boxu dvě stříkačky. Během tohoto měsíce strážníci řešili celkem 8 oznámení, jejichž výsledkem bylo 16 nalezených stříkaček a od začátku roku se čísla zatím zastavila na následujících hodnotách: 150 oznámení a 344 nalezených injekčních stříkaček a jehel, které byly předány k odborné likvidaci. Preventivní rady v případě nálezu infekčního materiálu: v žádném případě se jehly nebo stříkačky nedotýkejte, nález ohlaste na tísňovou linku 156 Městské policie Olomouc, vyčkejte na místě do příjezdu strážníků, kteří zajistí odborný sběr. (Čun)

Více
Někdo má pod kapotou koně, jiný koťata | © Městská policie Olomouc

Někdo má pod kapotou koně, jiný koťata

V neděli před polednem byla hlídka městské policie vyslána na ulici Mozartova, kde se mělo zpoza motorového prostoru zaparkovaného vozidla značky Subaru ozývat mňoukání kotěte, kdy oznamovatelka měla strach, aby se mu něco nestalo. Hlídce se podařilo kontaktovat majitele auta a tomu se po odmontování několika dílů podařilo z motorového prostoru vytáhnout dvě uvězněná koťata. Ty si hlídka převzala a následně je převezla na veterinární kliniku do Chválkovic, kde o ně bude odborně postaráno. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Opilý agresor skončil na záchytce

Na podnapilého muže, který má napadat kolemjdoucí, před nákupní galerií na ulici 28. října, byli v sobotu odpoledne upozorněni olomoučtí strážníci. Hlídka na místě kontaktovala podezřelého muže odpovídajícího popisu a ten zde kopal do odložených igelitových tašek a následně fyzicky napadl muže, který se s ním zde nacházel. Strážníci okamžitě vyzvali muže, aby zanechal svého jednání, jinak budou použity donucovací prostředky. Na toto však dotyčný zareagoval tím, že se otočil ke strážníkům s bojovým postojem se zaťatými pěstmi. Jelikož byl osmatřicetiletý muž nadále agresivní, použili strážníci donucovací prostředky, včetně nasazení pout, ke zklidnění agresora. Při řešení celého incidentu bylo zřejmé, že agresor je pod vlivem alkoholu a proto následoval jeho převoz na „záchytku“ k vystřízlivění. Zde byla muži zjištěna hodnota 2,43 promile alkoholu v dechu. Celý případ bude oznámen správnímu orgánu k dalšímu řešení pro podezření ze spáchání několika přestupků. (Čun)

Více
Kdo „trefil“ plotek u kapličky? | © Městská policie Olomouc

Kdo „trefil“ plotek u kapličky?

Včera hodinu po poledni jsme přijali na operačním středisku oznámení, že na ulici Černovírská mělo dojít k poškození oplocení kolem místní kapličky. Hlídka na místě zjistila, že plotek je zřejmě poškozen od vozidla, kdy se na místě nacházely jen jeho drobné součástky. Pro podezření ze spáchání dopravní nehody byla kontaktována Policie ČR a ta si celou věc převzala k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Odcizené zboží chtěla pronést v kradené tašce

Bezmála pět set případů krádeží v supermarketech řešili do začátku tohoto roku strážníci městské policie. O tom, že někteří lapkové si s krádežemi zboží opravdu hlavu nelámou, se hlídka přesvědčila ve středu v hypermarketu na ulici Štursova. Zde si starší žena do nákupní tašky, kterou mimochodem také odcizila, napěchovala zboží za částku přesahující 800,- Kč. Jednalo se o kosmetiku, drobné hračky, ovoce, zeleninu, ale dotyčná nepohrdla ani chlazeným kuřetem. Následně pak prošla přes pokladnu, ovšem bez zaplacení. Celý případ byl na místě, ze strany strážníků, vyřešen uložením pokuty. (Čun)

Více
Řidiči, kontrolujte si svá vozidla | © Městská policie Olomouc

Řidiči, kontrolujte si svá vozidla

V posledních dnech jsme řešili několik případů zaparkovaných vozidel se staženými okny. Vzhledem k tomu, že podzimní počasí se ukazuje v celé své parádě a dešťové srážky jsou na denním pořádku, nebylo by tak příjemné přijít ke svému vozidlu a zjistit, že máte interiér „durch“. Při zjištění takových aut jsme inkriminovaná místa dodatečně zabezpečili proti vniknutí vody a přes operační středisko jsme se snažili kontaktovat majitele aut. Apelujeme tak na řidiče, aby před odchodem od vozidla zkontrolovali, zda jsou řádně uzavřena všechna okna a předešli tak zbytečným starostem. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Namol opilý muž vytuhl v čekárně

Během pondělní noci byla hlídka městské policie vyslána na základě oznámení pracovníka ostrahy na hlavní nádraží na ulici Jeremenkova, kde se měl v čekárně nacházet podnapilý ležící muž. Hlídka na místě zjistila šestapadesátiletého muže, který byl „jak zákon káže“. S dotyčným jsme se v tomto roce, pro jeho alkoholový stav, nesetkali poprvé, ale završili jsme rovnou pětici setkání, které vždy končí odvozem muže na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Tentokrát byla u muže na záchytce zjištěna hodnota 4,33 promile alkoholu v dechu. (Čun)

Více

Úklid chodby bude řešit přestupková komise

V sobotu po deváté hodině ranní se na operační středisko telefonicky obrátila seniorka, která si stěžovala, že v panelovém domě na ulici Černá cesta, došlo k narušení občanského soužití ze strany jejího souseda. Seniorka na místě hlídce sdělila, že ráno uklízela chodbu a smetákem občas neúmyslně bouchla do dveří a zábradlí. Během úklidu otevřel dveře svého bytu jeden ze sousedů a následně začal ženě sprostě nadávat, protože ho nenechala vyspat. Oznamovatelka strážníkům ukázala předmětný byt a podezřelý muž hlídce poté potvrdil, že ženě vynadal. Pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití bude celá věc oznámena správnímu orgánu k dalšímu řešení. (Čun)

Více
Kočka po příjezdu strážníků procitla z šoku | © Městská policie Olomouc

Kočka po příjezdu strážníků procitla z šoku

Telefonické oznámení, že se na zahradě mateřské školy na ulici Rožňavská nachází uhynulá kočka, řešili v pátek odpoledne strážníci městské policie. Hlídka na místě zjistila, že se kočka sice nehýbe, ale žije. Strážníci proto zvíře naložili do přepravního boxu a vydali se na cestu do veterinární kliniky ve Chválkovicích. Cestou na veterinu se kočka probrala a ošetřující veterinář hlídce sdělil, že kočka prodělala anafylaktický šok a tím došlo k celkové paralýze jejího těla. Po této informaci strážníci zvíře zanechali na místní klinice k dalšímu ošetření. (Čun)

Více