Tiskové zprávy

Vandal | ©Městská policie Olomouc

Vandal

Ve středu 17.7.2024 kolem 11:38 hodin přijalo Operační středisko Městké policie Olomouc telefonické oznámení o muži, který ničí řetězy na sloupcích zastávky tramvaje na ulici Palaclého. Uvedené místo začala ihned sledovat obsluha Městského kamerového dohlížecího systému města Olomouce, kdy bylo vidět, jak tento muž ničí řetězy tím, že s nimi lomcuje a skáká na nich, ve snaze je vytrhnout a poškodit. Následně nastoupil do tramvaje a odjel směrem na náměstí Hrdinů, kde si ho „vyzvedla“ hlídka městské policie. Jednalo se o 19-letého muže z Olomouce, který je důvodně podezřelý z přestupku proti majetku. Věc bude po vyčíslení vzniklé škody oznámena příslušnému správnímu orgánu.

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Útočník použil železnou tyč

Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo v úterý 16.7.2024 kolem 07:26 hodin telefonické oznámení o fyzickém napadení v areálu soukromé firmy na ulici Na Šibeníku. Strážníci šetřením na místě zjistili, že neznámý pachatel napadl úderem železné tyče do hlavy 61-letého muže z Olomoucka a způsobil mu krvácející zranění na hlavě. Po útoku podezřeý  z areálu utekl. Strážníci na místo přivolali Zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje, která poškozeného převezla na ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. Hlídce strážníků se od svědků podařilo získat fotografii podezřelého, kdy se jim na základě jejich osobní znalosti podařilo muže na fotografii ztotožnit. Jednalo se o 35-letého muže z Olomouce. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu byla věc i se zjištěnými skutečnostmi předána Policii České republiky k další realizaci.

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Agrese v přímém přenosu

V pondělí 15.7.2024 kolem 11:50 hodin došlo k fyzickému napadení muže sedícího na lavičce na ulici Jeremenkova v Olomouci jiným mužem. Tento incident neunikl pozornosti Městského kamerového dohlížecího systému města Olomouce a zakrátko se na místě objevili strážníci městské policie.  Po příjezdu na místo zjistili totožnost agresora, kterým byl 29-letý muž ze Šternberka. Ten fyzicky napadl 46-letého muže tím, že poškozeného několikrát kopl nohou, kolenem  a také ho několikrát udeřil pěstí do obličeje.  Důvodné podezření ze spáchání trestného činu strážníci oznámili Policii České republiky, která si věc převzala k dalším opatřením.

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Cyklista je také řidič

Pozornosti hlídky strážníků neunikl muž, který v úterý 11.7.2024 kolem 13:35 hodin vedl jízdní kolo po chodníku na Masarykově třídě a popíjel pivo z plechovky. Následně na kolo nasedl a jel na něm po chodníku, kdy kličkoval mezi chodci a z plechovky stále popíjel pivo. Strážníci 34-letého muže z obce na Olomoucku zastavili a provedli u něj zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu s výsledkem 0,91 ‰. I cyklista je řidič, který nesmí dle zákona o provozu na pozemních komunikacích požít alkoholický nápoj  nebo užít jinou návykovou látku během jízdy nebo nesmí řídit vozidlo (jízdní kolo je dle tohoto zákona nemotorové vozidlo) bezprostředně po požítí alkoholického nápoje nebo užití jiné návykové látky nebo v takové době po požití alkoholického nápoje nebo jiné návykové látky, kdy by mohl být ještě pod jejich vlivem. Přestupek proti výše uvedenému zákonu strážníci oznámili příslušnému správnímu orgánu.

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Nepoučitelný

Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo v úterý 9.7.2024 kolem 13:45 hodin telefonické oznámení o krádeži zboží v prodejně na ulici 8. května v Olomouci. Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že 21-letý muž z Olomouce na prodejně odcizil drogistické zboží v hodnotě 1.138,- Kč. Při šetření se rovněž ukázalo, že výtečník nekradl poprvé, ale že byl za takový čin v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán. Důvodné podezření za spáchání trestného činu hlídka oznámila Policii ČR, která si věc na místě převzala k další realizaci.

Více
„Výtvarník“ skončil v rukou strážníků © Městská policie Olomouc

„Výtvarník“ skončil v rukou strážníků

V neděli 7.7.2024 krátce po 13:00 hodině spatřila obsluha Městského kamerového dohlížecího systému města Olomouce mladíka, který na ulici Barvířská v podloubí u východu do ulice Riegrova něco maloval zřejmě na omítku budovy. Následně z místa odešel na autobusovou zastávku MHD na tř. Svobody. Zde mladíka kontaktovala hlídka Městské policie Olomouc. Strážníkům při podání vysvětlení mladík uvedl, že skutečně popsal černým fixem dveře elektrorozvaděče na výše uvedené ulici. Strážníci důvodné podezření ze spáchání trestného činu proti majetku oznámili Policii České republiky, včetně poskytnutí kamerového záznamu. Policisté si věc včetně podezřelého 21-letého muže z Jesenicka převzali na místě k dalšímu řešení.

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Spícího muže obral o tašku

Dnes půl hodiny po půlnoci byl obsluhou kamerového systému spatřen na ulici Jeremenkova před budovou hlavního nádraží muž, který přistoupil k muži spícímu na lavičce a vzal mu tašku, jež měl u sebe. Následně se z místa vydal pryč směrem k poliklinice. Na místo byla okamžitě vyslána naše hlídka, která se nacházela nedaleko. Jakmile ji však podezřelý muž zahlédl, tašku odhodil do křoví a snažil se lokalitu opustit. Strážníci dotyčného zastavili a muž se ke krádeži přiznal. Spící muž byl probuzen a zpět mu byla předána jeho taška. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka státní policie a ta si vše převzala.

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Lahváče stáhnul rovnou na prodejně

Ve středu po deváté hodině ranní se na operační středisko městské policie obrátil pracovník ostrahy z hypermarketu na ulici Štursova. Důvodem byl muž, který v obchodě vypil tři piva v hodnotě necelých devadesáti korun, následně prázdné obaly vrátil zpět do regálu a poté prošel přes pokladny, ovšem bez zaplacení za zkonzumovaný alkohol. Při řešení incidentu jedenapadesátiletý muž nic nezapíral. Celý přestupek tak bude oznámen příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení.

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Chlapci to na začátku prázdnin pěkně rozjeli

Oznámení o skupince puberťáků, kteří se domáhají vstupu do panelového domu na ulici Stiborova, řešili včera po půl osmé večer olomoučtí strážníci. V době příjezdu hlídky na místo se dotyční, v podobě sedmi výrostků, nacházeli již v chodbě domu. Při řešení celého oznámení bylo zjištěno, že z povedené skupinky zde nikdo nemá trvalé bydliště. Navíc dva chlapci byli viditelně pod vlivem alkoholu. Jeden se ke konzumaci alkoholu přiznal a druhý argumentoval, že měl pouze ústní vodu. Následnými dechovými zkouškami u dvojice byly zjištěny hodnoty 0,89 a 1,45 promile alkoholu v dechu. Přes operační středisko se podařilo kontaktovat zákonné zástupce a také zástupce OSPODu. Ten rodiče seznámil s dalším postupem a hlídka všem zúčastněným také sdělila, že celý případ bude oznámen příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení. Po tomto se všichni vydali vstříc svým domovům.

Více
Ilustrační foto | © Google maps

Pohotovou reakcí strážníci zabránili nejhoršímu

Je ráno, jdete do práce a najednou spatříte na konci ulice Kateřinská muže, oblečeného pouze v riflích, který přelézá zábradlí a jde směrem k Mlýnskému potoku. Takto by se dalo ve zkratce shrnout včerejší ráno jednoho z našich strážníků. Náš kolega se dotyčného muže zeptal, co zde dělá. Načež mu bylo odpovězeno, že se jde zabít, protože mu to Bůh přikazuje. V tu dobou na místě byla i kolegyně, která mířila do práce a ta sem přivolala hlídku. Následně se podařilo muže dostat do bezpečného místa, zpět za zábradlí a vzhledem k rozpoložení dotyčného byla přivolána zdravotnická záchranná služba. Ta si jej převzala a následoval transport do fakultní nemocnice k vyšetření.

Více