Tiskové zprávy

Ilustrační foto | © Pixabay.com

Seniorce se nechtělo platit v cukrárně

V neděli odpoledne se nás telefonicky obrátila obsluha cukrárny se sídlem na třídě Svobody. Důvodem byla seniorka, která nechtěla zaplatit útratu. Přes operační středisko byla na místo vyslána hlídka a poté co muži zákona vstoupili do cukrárny, tak se od obsluhy dozvěděli, že dotyčná v době příjezdu strážníků vytáhla peníze a zaplatila útratu ve výši 50,- Kč. Jestli se v seniorce hnulo svědomí nebo na ni zapůsobil efekt uniformy, jsme se už bohužel nedozvěděli. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Údajně odcizený mobil si nesl ve vlastním batohu

V pátek před polednem se na městkou policii obrátil telefonicky muž, který si stěžoval, že ho pronásleduje na ulici Myslbekova cizí muž. Strážníci na místě kontaktovali dvojici mužů ve věku kolem šedesáti let. Oznamovatel tvrdil, že ho muž pronásledoval. Druhý z dvojice tuto informaci potvrdil a na svou obranu uvedl, že důvodem měla být údajná krádež mobilního telefonu oznamovatelem. Když hlídka na místě prozvonila údajně odcizený mobil, tak ten začal vyzvánět v batohu, které měl pronásledovatel na zádech. Po vyjasnění celé situace došlo ke smíru a zapeklitý případ se tak obešel bez dalšího řešení ze strany strážníků. (Čun)

Více
Nalezená injekční stříkačka | © Městská policie Olomouc

Injekční stříkačka skončila ve sběrném boxu

Včera po půl třetí odpoledne jsme přijali oznámení o nálezu injekční stříkačky na chodníku za autobusovou zastávkou na ulici Slavonínská. Strážníci na místě stříkačku odebrali, umístili ji do speciálního sběrného boxu a následně bude infekční materiál předán k odborné likvidaci. Během letošního roku se jednalo už o 120 oznámení, kdy bylo odebráno 260 kusů injekčních stříkaček a jehel. V případě nálezu tohoto infekčního materiálu: 1. Nesahejte na stříkačku nebo jehlu 2. Zavolejte na linku Městské policie Olomouc 3. Setrvejte na místě do příjezdu strážníků a ukažte jim místo nálezu (Čun)

Více
Zabaveným alkholem to končí | © Městská policie Olomouc

Červencový rekordman opět skončil na záchytce

Dnes před třetí hodinou ranní spatřila hlídka na ulici Vídeňská muže, který leží na chodníku. Při bližším prozkoumání strážníci zjistili, že dotyčný není zraněný a jen vytuhl následkem značné konzumace alkoholu. Z místní znalosti v muži strážníci poznali osobu, se kterou se pravidelně potkávají. Jednalo se o sedmačtyřicetiletého muže, který v minulém měsíci ovládl statistiky pobytu na záchytce s třemi strávenými nocemi. Poté co byl muž převezen převozovou službou na protialkoholní a záchytnou stanici, byla mu zde zjištěna hodnota 2,53 promile alkoholu v dechu. Letošní statistika týkající se převezených osob k vystřízlivění: 103 – počet osob převezených na PaZS 163 – celkový počet převozů 40 – nejvíc převozů během jednoho měsíce (leden) 15 – nejvíc převozů jedné osoby během tohoto roku 4,5 ‰ – nejvyšší „nadýchaná“ hodnota 10% procent ze všech převozů tvoří dámy (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Těsnění do baterie, vůně do auta…krade se prostě všechno

O tom, že spektrum odcizených věcí, které měli včera během na svém kontě lapkové zachycení rovnou při činu, je opravdu široké, se přesvědčili strážníci městské policie. Čtyři lapkové ve věku 29 – 56 let odcizili v jednom hobby marketu a ve třech supermarketech zboží v celkové hodnotě přes 700,- Kč. U dotyčných se našlo těsnění do vodovodní baterie, vůně do auta, láhev vodky nebo nejrůznější potraviny. Všechny případy strážníci na místě vyřešili uložením pokut ve výši adekvátní spáchanému přestupku. Jen během letošních prázdnin jsme vyjížděli na 52 oznámení o krádežích v supermarketech. Oproti stejnému období loňského roku je zde pokles o 15 protiprávních činů. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Po vypití láhve rumu skončil v nemocnici

Na oznámení o osobě, která způsobila pozdvižení v supermarketu v nákupní galerii na ulici 8. května, vyjížděla včera odpoledne hlídka městské policie. Pracovník ostrahy na místě strážníkům sdělil, že zde mají muže, který na prodejně vypil na ex láhev rumu v hodnotě 160,- Kč. Strážníci zjistili, že se jedná o známou firmu, protože dotyčný má na svém kontě za poslední roky více než pět desítek spáchaných přestupků. Vzhledem k rychlosti s jakou alkohol zkonzumoval, byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba a ta muže převezla do fakultní nemocnice. Po vystřízlivění bude pětačtyřicetiletý muž vše vysvětlovat před správním orgánem. (Čun)

Více
Popelnice zmizely přes noc | © Městská policie Olomouc

Popelnice zmizely přes noc

Včera ráno se na městkou policii telefonicky obrátil starší muž, který sdělil, že mu přes noc neznámý zloděj odcizil dvě popelnice, které měl nachystané před domem na ulici Einsteinova k vyvezení. Konkrétně se jednalo o popelnici na komunální a na BIO odpad v celkové hodnotě přes 1 300,- Kč. Zloděj před jejich krádeží stihl ještě obsah BIO popelnice vysypat, aby se mu zřejmě popelnice snáze kradla. Celá věc bude oznámena správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem. (Čun)

Více
Žena křikem rušila bohoslužbu | © Pixabay.com

Žena křikem rušila bohoslužbu

Stížnost na starší ženu, která v katedrále Sv. Václava křičí a ruší tak průběh bohoslužby, řešili v neděli v ranních hodinách olomoučtí strážníci. Hlídka uvedenou ženu na místě zastihla již v době, kdy katedrálu opouštěla. Přesto byla hlídkou poučena, aby se v budoucnu vyvarovala rušení bohoslužby i přes skutečnost, že není věřící a má na víru odmítavý názor. (Čun)

Více
Vosí hnízdo nakonec odstraňovali hasiči | © Městská policie Olomouc

Vosí hnízdo nakonec odstraňovali hasiči

Na roj sršňů u hlavní promenády ve Smetanových sadech byli v sobotu odpoledne upozorněni strážníci městské policie. Hlídka na místě zjistila, že se nejedná o sršně, ale o vosy, které zde mají hnízdo. Přesto, že máme školení na odchyt různého druhu zvířat, vosí hnízdo bylo nad naše síly a z bezpečnostních důvodů byli na místo přivoláni hasiči a ti se postarali o odbornou likvidaci hnízda. (Čun)

Více
O zraněnou želvu se postaral veterinář | © Městská policie Olomouc

O zraněnou želvu se postaral veterinář

V sobotu v podvečer jsme přijali telefonické oznámení, ve kterém oznamovatelka uvedla, že na ulici U Cihelny nalezla zraněnou želvu bez části krunýře. Strážníci od ženy na místě želvu převzali a následně byla kontaktována záchranná stanice pro zvířata, kde bude o želvu odborně postaráno. (Čun)

Více