Tiskové zprávy

Ilustrační foto | © Pixabay.com

Zmizely tři desítky popelnic

Nejčastější variantou, na kterou mají lapkové zálusk je verze pro BIO odpad. Poslední takový případ jsme řešili včera odpoledne, kdy se na městskou policii dostavil třiačtyřicetiletý muž, aby nahlásil krádež. K té mělo dojít před několika dny na ulici Zengrova. Zde měl neznámý pachatel odcizit popelnici o obsahu 240 litrů. Technické služby města Olomouce, které jsou majitelem popelnic, vyčíslily škodu ve výši 735,- Kč. Celý případ bude oznámen správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem.

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Jeden měl zálusk na sazenice, druhý na čokolády

Rovných 440 krádeží řešili do začátku letošního roku olomoučtí strážníci. I když registrujeme, ve srovnání ze stejným obdobím loňského roku, pokles o zhruba 80 skutků, tak se zvyšuje počet krádeží se vysokou způsobenou škodou. Poslední takové případy se odehrály během včerejšího dne. Nejprve v hypermarketu na ulici Pražská osmačtyřicetiletý muž odcizil zboží za téměř 2 500,- Kč. Jednalo se o sazenice bonsají, deodorant a záhlubník. Téhož dne byla dále před sedmou hodinou večerní vyslána hlídka na ulici Foerstrova. Zde měl v supermarketu zálusk na čokoládu osmačtyřicetiletý muž, který si do tašky schoval 16 balení za necelých devět stovek a k tomu ještě přihodil jedno balení pracího prášku. Celková škoda se nakonec vyšplhala na téměř 1 200,- Kč. Oba případy strážníci na místě vyřešili uložením pokut.

Více
Neznámý vandal poničil motorku | © Městská policie Olomouc

Neznámý vandal poničil motorku

V neděli po poledni se na městskou policii s žádostí o pomoc obrátil šestadvacetiletý muž. Důvodem byla motorka, kterou mu poničil neznámý pachatel. Po příjezdu na ulici Na Střelnici hlídka od dotyčného zjistila, že mu někdo zřejmě shodil jeho zaparkovanou motorkou na pravou stranu. Tímto došlo k poškození ochranného rámu, výfuku a protiskluzové gumy. Předběžná škoda byla vyčíslena na částku 5 000,- Kč. Z městského kamerového systému bylo zjištěno, že tohoto činu se měl dopustit neznámý muž středního věku, který uvedený motocykl shodil a poté z místa odešel pryč. Jelikož se pachatele nepodařilo dohledat, bude vše oznámeno příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení.

Více
Auto blokovalo cestu autobusům, strážníci nařídili odtah | © Městská policie Olomouc

Auto blokovalo cestu autobusům, strážníci nařídili odtah

V pátek ráno jsme přijali oznámení z olomouckého dopravního podniku, že v prostoru točny v Lošově je zaparkováno vozidlo bránící průjezdu autobusům. Na místě bylo zjištěno vozidlo značky VW stojící na místě v rozporu se zákonem. Jelikož se nepodařilo kontaktovat provozovatele uvedeného, byla na místo přivolána odtahová služba. Po několika minutách tak místo bylo opět zprůjezdněno.

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Dámy se rozjely ve velkém

Mezi šesticí včerejších krádeží vynikají dva případy, ve kterých se vyznamenaly dámy. Konkrétně se jedná o výši škody. Ta v těchto případech v součtu tvořila cca 6 300,- Kč. Nejprve si v obchodě s oblečením v nákupním centru na ulici Polská vzala mladá žena do zkušební kabinky několik kusů oblečení. Od tohoto odtrhla cenovky a zboží si pak schovala do kabelky. Poté následoval úprk z obchodu, který však byl v zárodku zastaven pracovníkem ostrahy. Konečný sumář byl nakonec dvoje dámské džíny a čtyři svetry. Celý incident byl na místě strážníky vyřešen uložením pokuty ve výši odpovídající spáchanému přestupku. Ke druhému případu jsme pak byli přivoláni do hypermarketu na ulici Pražská. Zde si dle pracovníka ostrahy naskenovala žena jen část zboží a se zbytkem se neobtěžovala. Zde se jednalo o škodu za více než tři tisíce korun. I v tomto případy jsme přestupek vyřešili uložením pokuty.

Více
Mladík chycen při činu | © Městská policie Olomouc

Mladík chycen při činu

Včera před půl čtvrtou ráno byl spatřen na Městském kamerovém dohlížecím systému mladík, který se „výtvarně“ realizuje ve vnitřních prostorách Terezské brány na třídě Svobody. Na místě jsme kontaktovali dotyčného, jenž zde pravděpodobně fixem pomaloval jednu ze zdí. Ke svému jednání se mladík přiznal a následně si jej na místě převzala hlídka Policie ČR pro podezření ze spáchání trestného činu. Od začátku letošního roku jsme kolegům ze státní policie předávali rovnou desítku obdobných případů.

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Opilý a agresivní skončil na záchytce

V úterý odpoledne prováděla hlídka kontrolní činnost v centru města, když si na ulici Wurmova všimla muže, která zde u tramvajové zastávky popíjí alkohol. Jelikož byl dotyčný svým jednáním podezřelý ze spáchání přestupku, byl strážníky vyzván k prokázání totožnosti. Během tohoto ještě před hlídkou, i přes zákonnou výzvu k ukončení konzumace alkoholu, stihl dopít zbytek obsahu PET láhve. Následně se posilněn vínem začal chovat agresivně, snažil se fyzicky napadnout hlídku a z místa utéct. Strážníci se však takovým jednáním nenechali zaskočit a po zklidnění třiačtyřicetiletého muže, došlo k jeho převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Zde mu byla zjištěna hodnota 2,17 promile alkoholu v dechu. Své jednání bude následně tento muž vysvětlovat před správním orgánem, kterému bude vše oznámeno pro podezření ze spáchání několika přestupků.

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Nočního zemědělce zkontrolovali strážníci

Zrak strážníků upoutal v pátek v nočních hodinách muž s baterkou sklízející zeleninu na soukromé výsadbě u pevnosti na ulici Šternberská. V domnění, že by se mohlo jednat o nezvaného nočního sběrače, se hlídka vydala dotyčnou osobu zkontrolovat. Šestadvacetiletý muž se nám prokázal jako majitel dané výsadby, který z nedostatku času a personálu sklízí úrodu na nadcházející víkendové trhy. S radostí majitele, že mu úrodu takto strážníci hlídají, jsme se mužem rozloučili bez zjištěných závad.

Více
Ilustrační foto | Youtube MVCR

Muž ztropil pozdvižení na volbách

V pátek kolem sedmé hodiny večerní jsme přijali oznámení, že v jedné z volebních místností v městské části Hodolany se nachází osoba, která je zde „nežádoucí“. Na místě jsme od členů volební komise zjistili, že se na dámských toaletách nachází muž vykonávající zde svou tělesnou potřebu. Hlídka dotyčného následně kontaktovala a ten jí řekl, že si spletl kabinky a omylem využil jiné WC. Jelikož nedošlo k veřejnému pohoršení ani k narušení samotného průběhu voleb, obešlo se vše bez dalšího řešení a dotyčnému muži strážníci doporučili, aby si do příštích voleb náležitě nastudoval piktogramy označující konkrétní kabinky.

Více
Pozor! Stále probíhá blokové čištění komunikací | © Městská policie Olomouc

Pozor! Stále probíhá blokové čištění komunikací

Více než desítku vozidel zaparkovaných na ulicích Heleny Malířové, Sienkiewiczova, Nešporova a Kischova v místech, kde mělo probíhat blokové čištění pracovníky Technických služeb města Olomouce, řešili včera v ranních hodinách olomoučtí strážníci. Příslušná místa jsou s dostatečným časovým předstihem osazena dopravním značením, na kterém je také uveden termín a čas samotných prací. Upozorňujeme tímto řidiče, aby svá vozidla v termínu blokového čištění přeparkovali a předešli tak zbytečným komplikacím. Od začátku letošního roku jsme obdobných případů řešili téměř čtyři stovky. Samotné termíny blokového čištění jsou uvedeny na webu TSMO v sekci Služby – Čištění města a zimní údržba komunikací.

Více