Tiskové zprávy

Ilustrační foto | © Pixabay.com

A nedá si pokoj

V pátek po poledni byla hlídka vyslána do supermarketu na ulici Dobnerova. Důvodem byl muž, který zde odcizil čtyři balení plechovkových piv v celkové hodnotě necelých čtyř stovek. Na místě strážníci zjistili, že dotyčný má s podobnými případy již rozsáhlé zkušenosti, jelikož má v evidenci přestupků více než tři desítky záznamů. Na základě těchto skutečností byl celý případ oznámen příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení.

Více
Na služebnu zavítala vzácná návštěva | © Městská policie Olomouc

Na služebnu zavítala vzácná návštěva

Konkrétně v pátek ráno mezi strážníky přiletěl motýl. A ne jen ledajaký. Přesně se jednalo o Martináče hrušňového. Jedná se největšího motýla České republiky a Evropy vůbec, který je v našich končinách zákonem chráněn. Po krátké exkurzi jsme tohoto hosta přenesli do parku u naší služebny, kde jsme se s nečekanou návštěvou rozloučili.

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Ženě v nesnázích pomohli strážníci

S prosbou o pomoc se včera odpoledne na operační středisko obrátila žena, která je ošetřující doktorkou pacientky bydlící v jednom z bytových domů poblíž Čechových sadů. Ta měla být propuštěna z nemocnice, ale měly spolu před chvílí mluvit, kdy si pacientka měla stěžovat na svůj zdravotní stav. Dotyčná bydlí sama v bytě, ale má mít zamčené dveře, které není schopna odemknout. Má prý však otevřené okno v bytě. Na místě se veškeré informace z hovoru potvrdily i ze strany pacientky, která s hlídkou komunikovala. Přes žebřík, od našich technických pracovníků, se podařilo do bytu v prvním patře dostat pomocí otevřeného okna. Následně byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba. Záchranářům strážníci pomohli ženu z bytu vynést a ta byla následně převezena do fakultní nemocnice na ošetření.

Více
Foto: archiv

Zloděj doplatil na vlastní odpočinek

Ve čtvrtek po sedmé hodině ranní spatřila hlídka při kontrolní činnosti na ulici Křížkovského muže ležícího na vzduchovém průduchu. Strážníci v dotyčném zjistili pro nás již známou osobu. Z předchozí služby hlídka věděla, že muž je podezřelý z krádeže v supermarketu na Bělidlech, odkud však utekl. Jelikož strážníci měli informaci, že celý incident mají v řešení kolegové ze státní policie, tak byla přes operační středisko na místo přivolána hlídka Policie ČR. Ta si pak následně muže převzala k dalšímu řešení.

Více
Nalezená stříkačka | © Městská policie Olomouc

A zase ty stříkačky

Čtyři případy nalezených injekčních stříkaček na území města Olomouce řešili během včerejška strážníci městské policie. Nejprve byla hlídka vyslána do Smetanových sadů, poté následovaly ulice Kavaleristů, Jeremenkova a Zeyerova. V těchto lokalitách bylo nalezeno a poté odebráno k likvidaci pět kusů injekčních stříkaček a jehel. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku evidujeme pokles jak samotných případů, ze 109 na 87 a také nalezených stříkaček. Zde je pokles z 234 na 126. Pro informaci uvádíme, že v loňském roce jsme odebrali celkem 565 kusů infekčního materiálu.

Více
Ilustrační foto | © Google maps

Zmatený senior nakonec skončil v péči zdravotníků

Dnes po půl páté ráno se na městskou policii telefonicky obrátila pracovnice železničního přepravce s tím, že ve vestibulu na hlavním nádraží na ulici Jeremenkova se bezcílně pohybuje zhruba osmdesátiletý muž oděn jen v pyžamu. Na místě se nacházel senior, který v ruce držel ovladač od televize a budík a nepamatoval si, kde bydlí. Ani v součinnosti s kolegy ze státní policie se nepodařila zjistit totožnost dotyčného. Vzhledem ke všem okolnostem (dezorientace a lehké oblečení seniora) byli nakonec na místo přivolání zdravotníci a ti si muže převzali k dalšímu řešení.

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Seniorka dostala zálusk na Moëta

Dvě láhve Moët, medovina nebo filety z lososa. Jen malý výčet zboží, který v úterý kolem sedmé hodiny večerní odcizila seniorka v hypermarketu na ulici Pražská. Dotyčnou při jejím jednání spatřila ostraha prodejny a poté co žena prošla se zbožím ukrytým v tašce, ale hlavně nezaplaceným, byla zastavena a na místo byla přivolána městská policie. Hodnota odcizeného zboží se nakonec vyšplhala na částku 3 835,- Kč. Samotný incident byl nakonec vyřešen pokutou a zboží bylo vráceno zpět do prodeje.

Více
Zaběhnutá telata | © Městská policie Olomouc

Jako na Divokém západě

Tak si musela včera odpoledne připadat hlídka městské policie, která byla vyslána na ulici Sladovní. Zde se měla mezi prodejnou výpočetní techniky a železničním přejezdem volně pohybovat telata. Konkrétně se jednalo o dva odrostlejší kousky. Podle identifikačního štítku na uchu jednoho z telat se podařilo přes veterinární správu kontaktovat majitele zvířat. Do jeho příjezdu naše hlídky telata korigovala, aby nebyl ohrožen v místě BESIP. Následně se jejich majitel o vše postaral a zvířecí případ tak byl bez dalších komplikací ukončen.

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Strážníci pomáhali dámám v nesnázích

V pondělí dopoledne se na nás s prosbou o pomoc obrátila pracovnice společnosti z Královehradeckého kraje poskytující sociální služby s tím, že se jim nedaří telefonicky kontaktovat jejich klientku již seniorského věku. Hlídka byla vyslána do místa bydliště seniorky a ta nám v pořádku otevřela. Důvodem nezvednutí telefonu bylo, že jej měla na nabíječce a neslyšela jej. Pětaosmdesátiletá žena se operátorce ozvala zpět a případ měl tak šťastný konec. O několik hodin později byli strážníci vysláni na ulici Kavaleristů, kde měla za jedním z domů ležet na zemi žena, která nekomunikuje a pouze vydává „nějaké“ zvuky. Na místě jsme našli ženu ve věku kolem 55 – 60 let. Ta byla při vědomí, bez viditelného zranění, ovšem nekomunikovala. Přes operační středisko tak byli na místo přivoláni záchranáři a ti si následně dotyčnou převzali k dalšímu řešení.

Více
Řidička se rozjela i s botičkou | © Městská policie Olomouc

Řidička se rozjela i s botičkou

Chvíle nepozornosti a nehoda byla na světě. Konkrétně včera ráno jsme zjistili na ulici Jiřího z Poděbrad vozidlo značky Peugeot stojící v zákazu zastavení. Na vozidlo tak byl přiložen technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla a vše bylo následně zadokumentováno. Ještě před polednem se nám ozvala řidička, že se jí podařilo s tzv. botičkou rozjet. Jelikož na místě došlo k dopravní nehodě, tak byla k celému incidentu přivolána Policie ČR a ta si vše převzala k dalšímu řešení.

Více