Tiskové zprávy

Nalezené injekční stříkačky | © Městská policie Olomouc

Pozor na stříkačky!

Za poslední tři dny jsme přijali čtyři oznámení o nalezených injekčních na území města Olomouce. Jednalo se o místa v ulicích Lazecká, Polská, Libušina a ve Smetanových sadech. Celkem strážníci nalezli 4 injekční stříkačky a následně je uložili do sběrného boxu k pozdější likvidaci. Od začátku roku evidujeme celkem 16 oznámení a odebraných 17 kusů infekčního materiálu. Oproti stejnému období loňského roku jsme však zaznamenali pokles o 17 oznámení a o 51 injekčních stříkaček a jehel. Pokud najdete injekční stříkačku, nesahejte na ni a zavolejte na městskou policii. Poté počkejte na místě do příjezdu strážníků (kvůli snadnější identifikaci místa nálezu) a hlídka se postará o bezpečné odebrání infekčního materiálu. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Kradl a ještě zkoušel utéct

Pracovník ostrahy ze supermarketu na ulici Pavlovická se včera v odpoledních hodinách telefonicky obrátil na Operační středisko Městské policie Olomouc. Důvodem byl podezřelý muž, který kradl v místním supermarketu. Hlídka na místě zjistila, že zde muž odcizil točený salám v hodnotě necelých 90,- Kč. Protože nebyl dotyčný schopen věrohodně prokázat svoji totožnost, rozhodli strážníci o jeho předvedení na nejbližší služebnu Policie ČR. To se však muži moc nelíbilo a pokusil se z místa utéct. Hlídka podezřelého zastavila za použití donucovacích prostředků a následně bylo již realizováno samotné předvedení. Na služebně státní policie se poté zjistilo, že se jedná o devětadvacetiletého muže z obce na Jesenicku. Přestupkové jednání bylo nakonec vyřešeno uložením pokuty. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Hledaného muže našli olomoučtí strážníci

Včera odpoledne při kontrolní činnosti na ulici Jeremenkova spatřila hlídka, před budovou hlavního nádraží, muže odpovídající popisu hledané osoby. Následnou kontrolou totožnosti přes operační středisko se strážníkům potvrdilo, že se opravdu jedná o muže v hledáčku státní policie. Poté byl muž předveden na nejbližší služebnu Policie ČR a tam byl předán kolegům k dalším opatřením. Od začátku letošního roku se strážníkům podařilo nalézt dvě pohřešované nebo hledané osoby a za uplynulý loňský rok jich bylo celkem čtrnáct. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Agresivní opilec se dožadoval dalšího alkoholu

V pátek několik minut po poledni byla hlídka městské policie vyslána do supermarketu na třídu Svobody, kde se měl nacházet podnapilý a agresivní muž. Strážníci zde zjistili, že značně podnapilý jedinec se dožadoval prodání alkoholu. Protože byl šestačtyřicetiletý muž těžce pod parou, nesouvisle komunikoval a měl problém s koordinací pohybů, bylo rozhodnuto o jeho převozu na protialkoholní a záchytnou stanici. Než se na místo dostavilo převozové auto, začal být opilec ještě více agresivní. Neustále se snažil z místa odejít, rozhazoval rukama a jeho agresivita s časem vzrůstala. Nakonec celá situace skončila tak, že muži byla za použití donucovacích prostředků nasazena pouta a poté se již zklidnil. Pak již došlo k převozu do zdravotnického zařízení, kde mu byla zjištěna hodnota 3,14 promile alkoholu v dechu. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Dva rekordmani během jednoho dne

Pracovní týden se nám pomalu chýlí ke konci, ale aktivita nejrůznějších zlodějíčků v obchodech ani zdaleka nepolevuje. Od pondělí do pátečního rána jsme byli přivoláni k jedenácti případům krádeží. Asi nejvíc nás zaujaly dva případy ze včerejšího dne, kdy byli přistiženi při protiprávním jednání devětatřicetiletý muž a třiadvacetiletá dívka. Dvojice měla totiž dohromady celkem 70 zápisů v evidenci přestupků. Dívce se stala osudnou odcizená drogerie za 958,- Kč v supermarketu na ulici Pražská. Při řešení celé situace navíc bylo zjištěno, že dotyčná byla v posledních třech letech za obdobný majetkový čin již odsouzena nebo potrestána, a proto musela být na místo přivolána státní policie a ta si dívku pro podezření ze spáchání trestného činu převzala k dalšímu řešení. V druhém případě pak byl muž, s padesáti zápisy v evidenci přestupků, přistižen při krádeži konzervy sleďů v oleji za 40,- Kč v obchodní galerii na ulici 8. května. Zde byl případ na místě vyřešen uložením pokuty. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Senior skončil na záchytce

Během včerejší noční služby spatřila hlídka na ulici Jeremenkova staršího muže ležícího na zemi u autobusové zastávky. Strážníci zjistili, že pětašedesátiletý muž je bez zranění a lidově řečeno přebral. Protože však nebyl schopen souvislé komunikace a měl problém s koordinací svých pohybů, byla na místo přivolána převozová služba. Ta seniora odvezla na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Zde byla dotyčnému zjištěna hodnota 1,81 promile alkoholu v dechu. (Čun)

Více
Nalezená poštovní schránka | © Městská policie Olomouc

Poštovní schránka na rohu ulice…

K básni od Jiřího Wolkera by se dalo přirovnat oznámení z dnešních brzkých ranních hodin. Po půl páté ráno jsme přijali na operačním středisku hovor od ženy, která uvedla, že v ulici Kateřinská má neznámý člověk házet nějakým předmětem, zřejmě popelnicí. Hlídka vyslaná na místo zjistila, že se zde na rohu ulice nachází pohozená poštovní schránka. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo k oznámení zjistit více informací, jak o osobě pachatele nebo umístění schránky, bude schránka odevzdána na příslušné oddělení olomouckého magistrátu. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Scéna jako z filmu

Včerejší oznámení o krádeži v nákupním centru na ulici Pražská by snadno zapadlo mezi více než sedm desítek obdobných případů, které od začátku letošního roku řešili olomoučtí strážníci. Avšak způsob ukrytí odcizeného zboží by v mnohých z nás evokoval vzpomínku na nezapomenutelnou scénu z populární české komedie z přelomu tisíciletí. „Dráty hír, repráky hír, kazeťák hír“, z těchto tří věcí měla pod bundou třiatřicetiletá žena uschovaný „pouze“ reproduktor v hodnotě necelých dvou tisíc korun. Protože dotyčná měla na kontě již více podobných kousků, odpovídala tomu i pokuta, kterou jí strážníci uložili. (Čun)

Více
Spor o kreditku skončil zdemolovanou prodejnou | © Městská policie Olomouc

Spor o kreditku skončil zdemolovanou prodejnou

V pondělí dopoledne se na operační středisko telefonicky obrátila pracovnice jednoho ze supermarketů v lokalitě Tabulový vrch, kde mělo dojít k fyzickému konfliktu mezi neznámým mužem a pracovníkem ostrahy. Po příjezdu na místo hlídka kontaktovala napadeného pracovníka ostrahy. Ten strážníkům řekl, že měl na prodejně slovní rozepři s jedním zákazníkem. Dotyčný zákazník si měl stěžovat, že mu bankomat u jejich prodejny odmítl vrátit jeho platební kartu, kdy tato zajela do čtečky bankomatu a už nevyjela. Zákazník byl poučen, aby se obrátil na příslušnou banku, protože supermarket nemá s tímto nic společného. Na to měl zákazník reagovat tak, že pěstí udeřil pracovníka ostrahy do tváře. Muž, který má na starosti bezpečnost v supermarketu, se dalšímu útoku začal bránit a při vzniklé potyčce došlo k převrácení regálu se zbožím. Po tomto útočník utekl z prodejny. Napadený muž hlídce řekl, že ví, o koho se jedná, jelikož zde byl dotyčný již několikrát řešen pro krádež. Po zadokumentování celé situace bude vše oznámeno správnímu orgánu, kde se také bude útočník zpovídat ze svého chování. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Alkohol v zimě nezahřeje

Opak si zřejmě myslelo pět osob, které v rozmezí pátku až neděle skončily na protialkoholní a záchytné stanici. Alkohol totiž v zimě zahřeje, ale pouze jen pocitově. Ve skutečnosti se však děje pravý opak. Pocit zahřátí způsobuje proudění krve do pokožky, kdy krev však proudí pryč od vnitřních orgánů, takže vnitřní teplota těla ve skutečnosti klesá. Čtyři muži a jedna žena ve věku 21 až 64 let byli značně pod parou, kdy jediným řešením byl jejich převoz na záchytku k vystřízlivění. Nejnižší nadýchaná hodnota byla 2,03 promile a naopak nejvyšší hodnota se zastavila na 3,87 promile. Od začátku letošního roku bylo k vystřízlivění převezeno celkem 40 osob. Rekordmanem je muž s osmi pobyty, který tak navazuje na svá prvenství z předchozích let. (Čun)

Více