Tiskové zprávy

Ilustrační foto | © Pixabay.com

Opilého syna uzamkla v bytě

V neděli ve večerních hodinách se na Operační středisko Městské policie Olomouc obrátila starší žena s tím, že ji v jejím bytě napadl vlastní syn, kterého zde následně uzamkla a poté utekla. Po příjezdu do místa oznámení v městské části Nové Sady, na strážníky již žena čekala před domem. Žena se strážníkům svěřila, že toho večera k ní do bytu přišel její opilý syn, který se dožadoval vyzvednutí svého notebooku. Z tohoto důvodu byl vpuštěn do bytu, aby si jej mohl odnést. Když však kolem oznamovatelky procházel tak do ní silně strčil a ona upadla na podlahu. Poté jí měl slovně urážet a sprostě nadávat. Žena proto raději byt opustila, uzamkla a vše telefonicky nahlásila na městskou policii. Strážníci kontaktovali v bytě osmatřicetiletého syna. Ten však nebyl, vzhledem ke svému stavu, schopen podat hlídce jakékoliv informace. Jediným řešením v dané chvíli byl převoz synátora na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Zde mu byla zjištěna hodnota 2,89 promile alkoholu v dechu. Po vystřízlivění bude dotyčný před správním orgánem vysvětlovat celý incident, protože je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Po natankování z místa odjel bez placení

Telefonické oznámení o řidiči, který ujel z čerpací stanice v městské části Nová Ulice, aniž by zaplatil, přijalo v pátek 14. února před osmou hodinou večerní operační středisko. Obsluha stanice sdělila, že u stojanu zastavilo vozidlo značky Opel a z něho vystoupily tři osoby. Po načerpání pohonných hmot muž vešel do prostor čerpací stanice, zde si zakoupil cigarety a na dotaz, zda čerpal i pohonné hmoty, odpověděl, že ne a odešel. Ze záznamu bylo však zřejmé, že dotyčný tankoval do vozidla. Přes informační systém byl zjištěn provozovatel vozidla, který nyní bude před správním orgánem vysvětlovat veškeré okolnosti související s případem. Čerpací stanici vznikla škoda přes 500,- Kč. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Městská policie Olomouc

Opilec putoval z tramvaje rovnou na záchytku

Včera po deváté hodině večer se na Operační středisko Městské policie Olomouc obrátil dispečer dopravního podniku s žádostí o součinnost. Důvodem měl být problémový cestující, který odmítal opustit tramvaj i po výzvě řidičky. Na zastávce na třídě Míru hlídka vstoupila do tramvaje, kde se nacházela osoba, která je strážníkům dobře známá. Jednalo se o dvaačtyřicetiletého muže, kterého pravidelně odváží na záchytku k vystřízlivění. I tentokrát vedla cesta do tohoto zdravotnického zařízení, jelikož muž byl úplně „pod obraz“. Zde byla dotyčnému zjištěna hodnota 3,79 promile alkoholu v dechu. Po vystřízlivění bude ještě muž vysvětlovat své jednání před správním orgánem, protože je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku a to tím, že v tramvaji seděl pomočený na sedačce, kterou takto znečistil. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Zmatená seniorka skončila v péči zdravotníků

Na starší ženu pohybující se na ulici Foerstrova, která je dezorientovaná a chová se zmateně, byli včera ve večerních hodinách upozorněni olomoučtí strážníci. Po příjezdu na místo hlídka spatřila ženu ve věku kolem sedmdesáti let, která křičí a bouchá do různých předmětů. Přes operační středisko byla přivolána zdravotnická záchranná služba a ta si seniorku, vzhledem k jejímu psychickému stavu, převzala k dalším opatřením. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Popelnice zmizela během dne

Letos teprve druhý případ krádeže popelnice oznámil včera v odpoledních hodinách šestačtyřicetiletý muž na služebně městské policie. Oznamovatel uvedl, že plastovou popelnici o obsahu 240 litrů na směsný odpad musel neznámý pachatel odcizit v době mezi šestou hodinou ranní a třetí hodinou odpolední před domem na ulici U Kapličky. Škoda, která vznikla technickým službám města Olomouce, byla vyčíslena na necelých 800,- Kč. V roce 2019 bylo takových případů nahlášeno bezmála padesát, kdy lapkové měli největší zájem o plastové popelnice o obsahu 240 litrů, následovaly plechové popelnice a popelnice na BIO odpad. (Čun)

Více
Bouře Sabine řádila také v Olomouci | © Městská policie Olomouc

Bouře Sabine řádila také v Olomouci

Během včerejšího dne jsme přijali několik oznámení o následcích bouře, která se přehnala přes krajské město. První oznámení operační středisko přijalo již během dopoledne a na poslední výjezd byla hlídka vyslána po půl šesté večer. Strážníci tak během dne řešili uvolněnou reklamu na domě na ulici Hraniční nebo poškozenou střešní krytinu stánku s občerstvením na ulici Lužická. Případ s největší škodou však byl směřován na ulici Nezvalova, kde došlo k pádu stromu na zaparkovaná vozidla. Na místo byli přivoláni hasiči, kteří odstranili spadený strom a o samotné odklizení se následně postaraly technické služby. Celkem došlo k poškození tří vozidel, kdy jejich majitelé byli o celé situaci informováni přes operační středisko. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Nepoučitelná žena

Dva výjezdy se stejným začátkem a koncem řešili včera v rozmezí tří hodin strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka byla včera po půl páté odpoledne vyslána na ulici Holická, kde si oznamovatelka stěžovala, že má v bytě mužskou návštěvu, která je opilá a odmítá z bytu odejít. Strážníci na místě zjistili pětapadesátiletého muže a ten za přítomnosti hlídky z bytu v klidu odešel. Uplynuly však tři hodiny a žena se opět ozvala, že muž se opět nachází v bytě, je ještě více opilý a zase se nemá k odchodu. Hlídka opět muže vyprovodila z bytu a žena byla poučena, aby si pečlivěji vybírala návštěvy a hostila je s větší rozvahou. (Čun)

Více

Senior přebral a usnul na cyklostezce

Včera po čtvrté hodině odpoledne jsme přijali oznámení o muži, který leží na cyklostezce na ulici Wolkerova a nehýbe se. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že zde leží muž v těžce podnapilém stavu. Hlídka po probuzení dotyčného zjistila, že se jedná o sedmašedesátiletého muže. Pro jeho stav bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Zde byla seniorovi zjištěna hodnota 2,4 promile alkoholu v dechu. Od začátku roku bylo realizováno celkem 46 převozů osob do tohoto zdravotnického zařízení, kdy prozatímním letošním rekordmanem je muž s pěti pobyty na záchytce. Nejvyšší letošní hodnotou co se týče zjištěného alkoholu v dechu, byl muž s 3,96 promile. (Čun)

Více
Odcizený alkohol | © Městská policie Olomouc

Dívka dostala chuť na bourbon a whisky

O tom, že když už krást, tak aspoň pořádné věci, se v neděli odpoledne přesvědčila hlídka městské policie. Ta byla vyslána do supermarketu na ulici Rooseveltova, kde mělo dojít ke krádeži alkoholu. Na místě pracovník ostrahy hlídce předal dívku, která si do tašky vložila pět lahví bourbonu a whisky v hodnotě necelých dvou tisíc korun. Jedinou vadu na kráse celého nákupu bylo to, že devatenáctiletá dívka za zboží nezaplatila a pokusila se jej vynést z obchodu. Vzhledem k tomu, že se u dotyčné nejednalo o první obdobné porušení zákona, odpovídala tomu i pokuta, kterou jí strážníci za přestupkové jednání uložili. (Čun)

Více
Foto: archiv

Strážníci našli hledaného muže

V pátek ve večerních hodinách si při kontrolní činnosti všimla hlídka na ulici 1. máje muže, sedícího na zemi. Poté co se k muži přiblížili, poznali v něm osobu hledanou Policií ČR, kdy se jednalo o čtyřicetiletého muže. Na místo byla přivolána hlídka státní policie a kolegové si muže převzali k dalším opatřením. (Čun)

Více