Tiskové zprávy

Ilustrační foto | © Pixabay.com

Zloděj napadl ostrahu supermarketu

Operační středisko Městské policie v Olomouci přijalo v pátek 21.1.2022 kolem 08:30 hodin telefonické oznámení o zlodějovi, který po odcizení zboží v supermarketu na ulici Kosmonautů fyzicky napadl pracovníka ostrahy prodejny. Podezřelý muž se i po příjezdu strážníků choval agresivně a snažil se uprchnout.  Strážníci mu tedy přiložili služební pouta a pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu na místo přivolali Policii České republiky. Policisté si muže na místě převzali a rovněž zjistili jeho totožnost, kdy se jednalo o 33-letého muže z Děčínska. (Mar)

Více
Kdo je připraven, není překvapen | © Městská policie Olomouc

Kdo je připraven, není překvapen

A my jsme na zimu určitě připraveni a v případě nouze dokážeme pomoct i ostatním řidičům v jejich nesnázích. Právě s prosbou o pomoc a to při nastartování auta se na městskou policii včera odpoledne obrátila řidička parkující na ulici Pasteurova. Hlídka tentokrát k nastartování u nepojízdného Volkswagenu nepoužila kabely, ale mobilní startovací zdroj, který jsme pořídili v listopadu loňského roku. Vybitou baterii jsme oživili a řidička tak mohla po chvíli z místa spokojeně odjet. (Čun)

Více
Nalezená kočka | © Městská policie Olomouc

Kočka skončila na služebně

Dnes několik minut po půlnoci byla hlídka vyslána do Čechových sadů, kde byla nalezena zatoulaná kočka. Hlídka na místě přítulnou kočku umístila do přepravního boxu a odvezla na služebnu. Zde strážníci zjistili, že kočka je v dobré kondici, není zanedbaná a má na sobě obojek, což značí, že je to něčí domácí mazlíček. Protože se však nepodařilo zjistit majitele, tak byla převezena na příslušnou veterinární kliniku, kde o ni bude náležitě postaráno. Jen za loňský rok jsme řešili 26 oznámení o nalezených kočkách, kdy se fyzicky podařilo odchytit a předat do veterinární péče nebo zpět majiteli 16 z nich. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Pozor červená!

Více než stovku hříšníků přecházejících na červenou a to jak na přechodu pro chodce nebo v horším případě na železničním přejezdu řešili v tomto roce olomoučtí strážníci. Konkrétně se jednalo o 114 chodců, kteří si se světelnými signály absolutně nelámali hlavu a jakoby jim vůbec nedocházelo, že svým jednáním může dojít k velkému neštěstí. Sto prohřešků vyřešili strážníci domluvou, ve třinácti případech byla uložena pokuta a jedním případem se bude zabývat správní orgán. Na místě strážníci mohou za takové jednání uložit pokutu až do dvou tisíc korun. Tímto apelujeme na chodce, aby respektovali světelné signály a dodržovali povinnosti a pravidla silničního provozu týkající se chodců. (Čun)

Více
Nalezené stříkačky | © Městská policie Olomouc

Ve squatu byly desítky stříkaček

S prosbou o pomoc, při likvidaci squatu pod mostem na ulici Dr. Milady Horákové u „Myší díry“, se na nás včera ráno obrátili pracovníci Povodí Moravy. Důvodem byly desítky zjištěných injekčních stříkaček, které byly nalezeny při úklidu místa. Konkrétně se jednalo o 25 kusů infekčního materiálu. Strážníci na místě vše odklidili do speciálních boxů, které budou následně předány k odborné likvidaci. Od začátku letošního roku jsme řešili desítku nálezů a téměř čtyřicet odklizených stříkaček a jehel. (Čun)

Více
Černá skládka | © Městská policie Olomouc

Další černé skládky

Během uplynulého víkendu jsme řešili dva případy tzv. černých skládek na území města Olomouce. V sobotu hlídka na základě podnětu od místně příslušné KMČ provedla kontrolu místa na ulici Lužická, kde se poblíž kontejnerů nacházela odložená pračka, matrace a části starého nábytku. V druhém případě strážníci při hlídkové činnosti nalezli u vjezdu do bývalého vojenského areálu na třídě Míru několik menších skládek se starým nábytkem, matracemi, stavební sutí nebo dřevěnými dveřmi. Oba případy byly zadokumentovány a následně bude vše oznámeno příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení. Od začátku letošního roku strážníci řešili sedm případů přestupkového jednání v souvislosti s porušením zákonů o odpadech a o výrobcích s ukončenou životností. V roce 2021 se jednalo celkem o 83 takových případů. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Strážníci pomohli seniorskému páru

V pátek před polednem se na ulici Hynaisova na hlídku městské policie s prosbou o pomoc obrátil starší muž. Ten měl problém se svým autem, kdy se mu ihned po nastartování vypnul motor. Jelikož to byl případ hodný odborného zásahu, doporučili strážníci muži vyhledání příslušného servisu, kde mu pomohou s odstraněním poruchy. Ve voze se však nacházela i manželka dotyčného, která měla problémy s chůzí a nebyla se schopna sama dopravit do místa bydliště (vozidlo bylo řádně označeno parkovacím průkazem O7). Strážníci nabídli pomoc s tím, že seniorku odvezli domů a doprovodili ji až k bytu na ulici Václavkova. Mezitím tak mohl muž v klidu řešit opravu svého auta. (Čun)

Více
Nalezený pes | © Městská policie Olomouc

Chlupáči skončili v útulku

Od začátku letošního roku řešíme každý den oznámení o volně pobíhajících psech. Jen během včerejšího dne strážníci vyjížděli na dvě oznámení, která byla směřována do lokalit v ulicích Jeremenkova a U Solných mlýnů. V obou případech hlídky psy odchytly a následně je převezly do příslušného útulku. Za uplynulý rok jsme řešili celkem 298 případů, kdy odchyceno a předáno do útulku nebo veterinární péče bylo celkem 137 psů. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Chuť na sladké ho dohnala

Pět čokolád v hodnotě 550,- Kč. Takový je účet padesátiletého muže, který byl včera odpoledne přistižen při krádeži v supermarketu na ulici Janského. Dotyčný si sladkosti schoval do tašky a následně se vydal pryč z obchodu, ovšem bez zaplacení. K jeho smůle byl však chycen ostrahou a ta přivolala městskou policii. Při řešení přestupku strážníci navíc zjistili, že to nebylo poprvé, co se takto realizoval. Tomu také odpovídala pokuta, která byla dotyčnému uložena. (Čun)

Více
Kuchyňská linka | © Městská policie Olomouc

Kdo se zbavil kuchyňské linky?

I přesto, že je v Olomouci několik sběrných dvorů, tak se pořád najdou lidé, kteří staré a nepotřebné věci prostě odklidí na ulici. Poslední takový případ řešili strážníci včera odpoledne na ulici Krapkova. Zde někdo ve zděném výklenku naskládal rozebranou starou kuchyňskou linku a další nábytek. Jelikož se nepodařilo zjistit pachatele tohoto protiprávního jednání, tak bude celá věc oznámena příslušnému správnímu orgánu, pro podezření ze spáchání přestupku, k dalšímu řešení. (Čun)

Více