Tiskové zprávy

Ilustrační foto | © Pixabay.com

Jeden na kole, druhá na koloběžce, ale oba opilí

V pátek po druhé hodině ranní byl spatřen na kamerovém systému muž jedoucí na kole po ulici Havlíčkova a jeho jízda nebyla moc jistá. Vzhledem k tomu, že by mohl být dotyčný pod vlivem alkoholu, tak za tím byla vyslána hlídka, která ho dostihla na Dolním náměstí. Zde se cyklista strážníkům přiznal, že vypil několik piv. A to, že nelhal, potvrdila i orientační dechová zkouška s výsledkem 1,9 promile alkoholu v dechu. Hlídka muže seznámila s faktem, že vše bude oznámeno příslušnému správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku. Poté již dotyčný pokračoval z místa pěšky po boku se svým kolem. Druhý případ se odehrál o zhruba čtyřiadvacet hodin později a opět byl v akci kamerový systém. Tentokrát byla spatřena zjevně podnapilá dívka, která si u budovy Tržnice bere sdílenou koloběžku a vyráží směrem k sokolovně. Poté co však dívka urazila několik metrů, tak byla zastavena hlídkou a jako u cyklisty byla provedena dechová zkouška. Výsledkem byla hodnota 2,29 promile alkoholu v dechu. I v tomto případě bude vše oznámeno na magistrát k dalšímu řešení. Opět připomínáme, že alkohol na kolo ani koloběžku opravdu nepatří.

Více
Nalezené víno | © Městská policie Olomouc

My máme rádi víno

A někdo ho má rád opravdu hodně. Konkrétně dvacet jedenapůllitrových lahví červeného vína, které byly v pátek nalezeny u cesty na ulici Dobnerova. Na fotce je sice vidět jen 16 lahví, ale zbytek se nacházel opodál, jen abychom nebyli nařčeni, že jsme si část nechali pro sebe. Takovýto nález, ze kterého by vinaři z Jižní Moravy určitě měli radost, bude předán na příslušné oddělení olomouckého magistrátu.

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

S nákupem si hlavu nelámal

Zboží v košíku za téměř deset tisíc korun, ale platit se mu nechtělo. K takovému případu krádeže vyjížděli v pátek po poledni olomoučtí strážníci do hypermarketu na ulici Pražská. Zde na hlídku již čekala ostraha společně s podezřelým mužem. Ten se u samoobslužné pokladny neráčil naskenovat téměř dvě desítky zboží nejrůznějšího druhu a s „nákupem“ chtěl odejít pryč. Pro jeho jednání však neměla pochopení ostraha, která jej zastavila a následně přivolala městskou policii. Strážníci na místě vše vyřešili uložením pokuty a sedmačtyřicetiletý muž tak z obchodu odcházel s pořádným flastrem.

Více
Ilustrační foto | © Městská policie Olomouc

Pozor! Stále probíhá blokové čištění komunikací

Téměř dvě desítky vozidel zaparkovaných na ulicích Na Vozovce, Dukelská, Kpt. Nálepky, Charkovská a Praskova v místech, kde mělo probíhat blokové čištění pracovníky Technických služeb města Olomouce, řešili včera v ranních hodinách olomoučtí strážníci. Příslušná místa jsou s dostatečným časovým předstihem osazena dopravním značením, na kterém je také uveden termín a čas samotných prací. Upozorňujeme tímto řidiče, aby svá vozidla v termínu blokového čištění přeparkovali a předešli tak zbytečným komplikacím. Od začátku letošního roku jsme obdobných případů řešili více než dvě stovky. Samotné termíny blokového čištění jsou uvedeny na webu TSMO v sekci Služby – Čištění města a zimní údržba komunikací.

Více
Se zaparkováním auta si očividně hlavu nelámal | © Městská policie Olomouc

Se zaparkováním auta si očividně hlavu nelámal

Na dvě desítky vozidel, které tvořily překážky v silničním provozu a u nichž byl nařízen odtah, řešili od začátku letošního roku olomoučtí strážníci. Poslední případ se odehrál včera poblíž křižovatky na ulici Mošnerova. Zde řidič vozidla Toyota zaparkoval auto tak nešťastně, že zde nebyla dodržena průjezdnost, dále se vozidlo nacházelo blízko přechodu pro chodce, a tudíž tvořilo překážku. I přes veškerou snahu se nepodařilo sehnat kontakt na provozovatele vozidla a tak na místo byla přivolána odtahová služba. Teprve v době, kdy pracovníci odtahovky přidělávali na auto popruhy, se na místo dostavil řidič, který zde zaparkoval. Ten se s odtahovkou finančně vypořádal ohledně nedokončeného odtahu a následně jej strážníci seznámili fakty, že celým případem se bude zabývat příslušný správní orgán, kterému bude vše oznámeno k dalšímu řešení. Dotyčný s řešením souhlasil, ale odmítl s hlídkou na místě cokoliv sepisovat a z místa odjel.

Více
Foto: archiv

Dvojice byla v hledáčku Policie ČR

Dvacítku osob, které byly hledané nebo pohřešované vypátrali od začátku letošního roku olomoučtí strážníci. Poslední dva úlovky jsme zaznamenali včera po poledni a dnes v noci. V prvním případě byla hlídka v Radíkově oslovena ženou, která se domnívala, že je po ní vyhlášeno celostátní pátrání. Přes operační středisko hlídka tuto informaci ověřila a následně dala ženě za pravdu. Ta na místě se strážníky počkala do příjezdu hlídky PČR a ta si vše poté převzala k dalšímu řešení. Druhý případ se pak odehrál dnes před druhou hodinou ranní, když byla na kamerovém systému spatřena na ulici Zeyerova, před místní základní školou, spící osoba. Strážníci na místě dotyčného probudili a při kontrole totožnosti se zjistilo, že i tento jedinec je v hledáčku kolegů ze státní policie. Postup byl tak úplně totožný jako u předchozího případu.

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Alkohol nepatří za volant, natož za řídítka

Cyklista jedoucí uprostřed silnice, jehož jízdní styl byl poněkud nejistý. Tato kombinace zaujala včera před devátou hodinou večerní hlídku městské policie na ulici Zámečnická. Jelikož bylo důvodné podezření, že je dotyčný pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek, tak se za ním strážníci vydali. Bezpečně jej zastavili na ulici Opletalova, kde se osmačtyřicetiletý cyklista podrobil orientační dechové zkoušce, kdy výsledek se zastavil na hodnotě 1,34 promile alkoholu v dechu. Dotyčný strážníkům řekl, že alkohol požil, ale neví přesně kolik. Následně k tomu dodal, že v současné době prožívá těžké období. Celý případ bude oznámen příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení pro podezření ze spáchání přestupku dle zákona o provozu na pozemních komunikacích. Po sdělení verdiktu muž z místa odešel pěšky po boku se svým jízdním kolem.

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Whisky chtěla propašovat v kočárku

Tři láhve irské whisky v hodnotě necelých devíti stovek. Takový je výsledek řádění dívky, která byla včera po poledni přistižena při krádeži v supermarketu na ulici 8. května. Pracovník ostrahy viděl dotyčnou na kamerovém systému, jak schovává alkohol do dětského kočárku a následně se snaží odejít z prodejny. Za pokladnami však byla dívka zastavena a whisky schovanou pod dekou v kočárku vydala. Následně byla na místo přivolána hlídka městské policie, kdy strážníci celý incidentu vyřešili uložením pokuty.   

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Pitný režim se musí dodržovat

I když léto nám oficiálně začne až za zhruba tři týdny, tak teploty posledních dnů nám jej začínají připomínat. A s tím i souvisí dodržování pitného režimu. Tím ovšem myslíme v podobě nealkoholických nápojů. A je fakt, že tímto doporučením se ne vždy všichni řídí. Jen včera strážníci řešili desítku osob, které k doplňování tekutin využily alkohol ovšem v rozporu se zákonem. Osm jedinců ve věku 24 – 70 let jsme řešili pro porušení obecné závazné vyhlášky č. 4/2023, o zákazu konzumace alkoholických nápojů a žebrání na veřejných prostranstvích statutárního města Olomouce. Další dvě osoby, přesněji řečeno dámy, byly v takovém stavu, že jediným řešením celé situace byl jejich převoz na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Starší z dvojice nadýchala 2,94 promile alkoholu v dechu a její mladší kolegyně nebyla schopna dechovou zkoušku pro svou podnapilost provést. Jen od začátku května bylo doposud realizováno třicet převozů podnapilých osob na záchytku k vystřízlivění.

Více
Jako v Pirátech z Karibiku | © Městská policie Olomouc

Jako v Pirátech z Karibiku

Včera večer jsme na tísňové lince přijali hovor jak vystřižený ze série dobrodružných filmů v hlavní roli s Johnny Deppem. Hlavní roli však tentokrát hrála dívka, která se nacházela před barem na třídě Kosmonautů, na rameni ji přistál papoušek (přesněji andulka vlnkovaná) a nějak se neměl k odletu. Na místo byla vyslána hlídka a „pirátská“ dvojka zatím počkala před barem. Andulku jsme si následně v pořádku převzali a byla odvezena do příslušné stanice pro opuštěná zvířata.

Více