Z našich akcí

Dopravní soutěž pro mateřské školy | © Městská policie Olomouc

Rozárium patřilo dětem

Rok utekl jako voda a opět se, již na tradičním místě, v areálu Botanické zahrady – Rozáriu v Bezručových sadech konala dopravní soutěž pro ty nejmenší.

Více
Studenti zavítali za olomouckými strážníky | © Městská policie Olomouc

Studenti zavítali za olomouckými strážníky

Patnáctka studentů ze Střední školy zemědělské absolvovala v pondělí 20. května v odpoledních hodinách exkurzi v sídle Městské policie Olomouc.

Více
Flora je úspěšně za námi | © Městská policie Olomouc

Flora je úspěšně za námi

Čtyři dny trvající opatření v souvislosti se zabezpečením veřejného pořádku a zejména bezpečností a plynulostí silničního provozu v okolí Výstaviště Flora je za námi.

Více
Přednáška s exkurzí pro školáky z Majetína | © Městská policie Olomouc

Přednáška s exkurzí pro školáky z Majetína

V úterý a ve středu dopoledne zavítali na služebnu městské policie žáci z první až páté třídy ze Základní školy Majetín.

Více
Strážníci zavítali mezi seniory | © Městská policie Olomouc

Strážníci zavítali mezi seniory

Konkrétně se jednalo o šest desítek posluchačů v klubu pro seniory na ulici Polská, pro které se zde včera odpoledne uskutečnila beseda s preventivní tématikou. 

Více
A jdeme do finále | © Městská policie Olomouc

A jdeme do finále

Do Štědrého dne zbývá už jen několik dní a samotný fakt můžeme potvrdit plnými nákupními centry, kde finišují nákupy posledních vánočních dárků nebo nejrůznějších pochutin na následující svátky.

Více
Předvánoční nákupy jsou v plném proudu | © Městská policie Olomouc

Předvánoční nákupy jsou v plném proudu

S výše uvedeným také souvisí zvýšený pohyb návštěvníků u nákupních center a to zejména v podobě motoristů. Právě proto v tomto období probíhají ze strany Městské policie Olomouc preventivní akce, kde upozorňujeme návštěvníky, aby si ve vozidlech neponechávali osobní věci a cennosti, které by mohly být lákadlem pro zloděje. Jedna z akcí proběhla minulý týden u nákupního centra na ulici Pražská, kde jsme oslovili na čtyři desítky řidičů. Obdobné akce se budou v následujícím předvánočním období opakovat.

Více
Přednáška s exkurzí pro školáky z Příkaz | © Městská policie Olomouc

Přednáška s exkurzí pro školáky z Příkaz

Minulý pátek a dnes dopoledne zavítali na služebnu městské policie žáci ze Základní školy Příkazy. Dohromady bezmála padesátka dětí nejprve absolvovala exkurzi na pracovišti městského kamerového dohlížecího systému, kde děti zaujala zejména kamerová stěna. Následně byly pro děti připraveny besedy na témata osobního bezpečí, práce strážníků, problematiky bezpečného chování v silničním provozu nebo tísňových linek. Na samotný závěr si děti mohly vyzkoušet protiúderový komplet, laserovou střelnici a také si zahrát hry s policejní tématikou.

Více
Po chodcích jsme se zaměřili na cyklisty | © Městská policie Olomouc

Po chodcích jsme se zaměřili na cyklisty

V minulém týdnu proběhla akce na viditelnost chodců a dnes ráno jsme společně s krajským koordinátorem BESIP vyrazili na kontrolu cyklistů. 

Více
Vidět a být viděn | © Městská policie Olomouc

Vidět a být viděn

Podzim je v plném proudu a v brzkých ranních hodinách komplikuje viditelnost pozdní rozednívání.

Více