Aktuality

Defibrilátory do služebních vozidel Městské policie Olomouc | © Městská policie Olomouc

Defibrilátory do služebních vozidel Městské policie Olomouc

V rámci modernizace technického vybavení byl z dotačního programu Odboru ochrany při Magistrátu města Olomouce a za finanční spoluúčasti Městské policie Olomouc realizován nákup dvou kusů AED (Automatizovaný externí defibrilátor) značky ME PAD.

Více
Senioři v Týnečku slaví | © Městská policie Olomouc

Senioři v Týnečku slaví

Včera v odpoledních hodinách proběhla na hřišti v Týnečku akce na oslavu otevření nového Klubu seniorů v této městské části.

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Magistrátní volejbalový turnaj

V pátek 26. června se uskutečnil další ročník volejbalového turnaje smíšených týmů zaměstnanců olomouckého magistrátu.

Více
Strážníci a policisté se zaměřili na bezpečnou jízdu v parku | © Městská policie Olomouc

Strážníci a policisté se zaměřili na bezpečnou jízdu v parku

Dnes v dopoledních hodinách proběhla ve Smetanových sadech společná preventivní akce Městské policie Olomouc a Policie ČR.

Více
Strážníci obdrželi ochranné štíty | © Městská policie Olomouc

Ochranné štíty zamířily do první linie

Včera obdrželi strážníci Městské policie Olomouc další ochranné prostředky.

Více
Kurz první pomoci pro strážníky | © Městská policie Olomouc

Kurz první pomoci pro strážníky

V rámci zvyšování odborné způsobilosti proběhl ve středu 27. května pro strážníky Městské policie Olomouc kurz první pomoci.

Více
Ilustrační foto | © Pavel Snášel

Vyřizování přestupků v sídle MP Olomouc se vrací do běžného režimu

Po několika týdnech se vrací do běžného provozu agenda, která souvisí s projednáváním přestupků v sídle Městské policie Olomouc na ulici Kateřinská 23.

Více
Ilustrační foto | © Městská policie Olomouc

Pozor, zóna placeného parkování je opět v provozu

V pondělí 27. dubna Vláda ČR usnesením rozhodla, že ruší nařízení, které zakazovalo zpoplatnění parkovacích zón ve městech.

Více
Strážníci obdrželi ochranné štíty | © Městská policie Olomouc

Strážníci obdrželi ochranné štíty

V tomto týdnu obdrželi strážníci Městské policie Olomouc další ochranné prostředky. Tentokrát jsme dostali od zástupců Domu dětí a mládeže v Olomouci – Oddělení Techniky a Českého červeného kříže – Oblastní spolek Olomouc dvacet ochranných štítů vyrobených na 3D tiskárnách. Zástupcům obou institucí a všem, kteří se na výrobě podíleli, moc děkujeme. (Čun)

Více
Ilustrační foto | © Městská policie Olomouc

Strážníci řeší desítky oznámení

Od 19. března, kdy Vláda ČR rozhodla na mimořádném zasedání, se všem osobám zakazuje pobyt a pohyb mimo bydliště bez ochranných prostředků dýchacích cest. Vzhledem k tomu, že za několik dnů platnosti tohoto nařízení jsme přijali a i sami řešili několik desítek případů osob, které tuto povinnost nerespektovaly, museli jsme o víkendu sáhnout už i k represivním opatřením, jelikož samotné domlouvání zřejmě některým lidem nestačí. Konkrétně se jednalo o tři osoby, jejichž jednání spočívalo v tom, že se pohybovaly na veřejnosti bez ochranných prostředků a to i po předchozích upozorněních. Za tento přestupek může správní orgán uložit pokutu až do výše 20 tisíc korun. Použitím ochranných pomůcek chráníte sebe, i své okolí. V oznámeních se také setkáváme s případy, kdy si lidé stěžují na skupinky osob srocujících se na veřejnosti.  Pohyb v parku, v přírodě, cesty do práce, do obchodu, k rodině atd. jsou sice dovoleny, i při nich však je nařízeno omezit kontakty na nezbytně nutnou míru. Upozorňujeme občany, aby respektovali nařízení Vlády ČR a předcházeli tak zbytečném problémům. (Čun)

Více