Aktuality

Ilustrační foto | © Nadacevodafone.cz

Mobilní aplikace pro odhalení domácího násilí

Domácí násilí se týká nás všech. Každý máme ve svém okolí nejspíš někoho, kdo od svého blízkého víc než lásku a pochopení, zažívá teror a násilí. Možná to ani netušíte. A není divu, oběti své trápení často úspěšně tají, průměrně 8 – 10 let. Svou situaci zlehčují, násilnou osobu omlouvají, anebo si vše kladou za vinu. Vystoupit z kruhu násilí chce hodně odvahy. Díky mobilní aplikaci Bright Sky CZ to ale společně můžeme změnit. Na jednom místě nabízí bezpečně a důvěrně všechny potřebné informace: 3minutový dotazník pro posouzení nebezpečí ve vztahu, databázi kontaktů na centra pomoci, funkci Můj deník pro zaznamenávání důkazů, příklady domácího násilí a mnohem víc. Určena je nejen pro samotné oběti, ale pro každého, kdo má obavy o svoji kamarádku, kolegu, sousedku nebo někoho z rodiny. Více o aplikaci na tomto odkazu. Zdroj: www.nadacevodafone.cz 

Více
Ilustrační foto | © Městská policie Olomouc

Buďme k sobě ohleduplní

To, že podzim je již v plném proudu registrujeme chladnějšími rány, častými mlhami, pozdním rozedníváním a brzkým stmíváním. V tuto dobu, více než kdy jindy, platí pravidlo „Vidět a být viděn“.

Více
Vozidla bez STK | © Městská policie Olomouc

Vozidla bez STK

Téměř půl roku platí novela zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, kdy přibyla nově možnost řešit odstavená vozidla bez STK na pozemních komunikacích.

Více
Zaměřili jsme se na bezpečnost a viditelnost | © Městská policie Olomouc

Zaměřili jsme se na bezpečnost a viditelnost

Včera odpoledne proběhla u nákupního centra na ulici Kafkova preventivní akce zaměřená na předcházení majetkové trestné činnosti v souvislosti s vloupáním do vozidel. Strážníci kontrolovali vozidla a připomínali řidičům, aby v nich nenechávali cenné věci, které by mohly být potencionálním lákadlem pro zloděje. Při druhé akci se opět strážníci zaměřili na viditelnost chodců v silničním provozu, tentokrát na ulici Wolkerova, kde se nacházejí frekventované přechody pro chodce u tramvajové zastávky a u spojnice dvou parků. Na těchto místech strážníci, dnes v brzkých ranních hodinách, rozdali chodcům na pět desítek reflexních pásek. Podobné akce ke zvýšení viditelnosti budou probíhat i v následujícím období. (Čun)

Více
Vidíme se? | © Městská policie Olomouc

Vidíme se?

Podzim nám začal před několika dny, a proto jsme se dnes v ranních hodinách při preventivní akci zaměřili na nejzranitelnější účastníky silničního provozu a to na chodce a cyklisty, kdy se konkrétně jednalo o jejich viditelnost.

Více
Nanomasky pro strážníky i hospic | Foto: Radka Štědrá

Nanomasky pro strážníky i hospic

Efektivní nanomasky s nejvyšší třídou ochrany využijí zcela nově ve službě strážníci olomoucké městské policie. Dvacet speciálních nanomasek jim věnovala společnost, která se před první vlnou pandemie zabývala výhradně výrobou komponent pro letecký průmysl. Stejný počet a druh ochranných prostředků od české společnosti WorkPress Aviation zamířil i do hospice na Svatém Kopečku.

Více
Olomoučtí strážníci školili v Hlubočkách | © Městská policie Olomouc

Olomoučtí strážníci školili v Hlubočkách

Na základě žádosti vedení obecního úřadu v Hlubočkách proběhlo dnes dopoledne školení pro zaměstnance úřadu a strážníky místní obecní policie. Důvodem byl zvyšující se počet kulturních, sportovních a společenských akcí, kde může dojít ke konfliktním situacím např. s osobami pod vlivem alkoholu. Na úvod byla pro zúčastněné připravena teoretická část, která byla zaměřena na legislativní stránku s důrazem na institut nutné obrany. Poté již následovala praktická část, kde byly pro přítomné připraveny ukázky zvládání konfliktních situací a základních technik sebeobrany s použitím hmatů, chvatů, kopů a odváděcích technik, které si následovně mohli na figurantovi vyzkoušet. (Čun)

Více
Turnaj ředitele Městské policie Olomouc v malé kopané | © Městská policie Olomouc

Turnaj ředitele Městské policie Olomouc v malé kopané

V pátek 18. září se ve Sportaréně Slavonín uskutečnil 9. ročník fotbalového turnaje.

Více
Olomouc hostí setkání městských strážníků, primátor děkoval lidem v první linii | Foto: Blanka Martinovská

Olomouc hostí setkání městských strážníků, primátor děkoval lidem v první linii

Dvě desítky odborných přednášek ve čtyřech tematických panelech, bohatý doprovodný program, ale také nadstandardní hygienická opatření. To je mezinárodní konference obecních policií, kterou hostí Olomouc. Setkání strážníků městských policií z České republiky, Slovenska a Polska i v jeho náhradním termínu poznamenal aktuální vývoj pandemie.

Více
Bezpečná cesta do školy | © Městská policie Olomouc

Bezpečná cesta do školy

Uplynulé nedělní odpoledne na výstavišti Flora patřilo dětem. Konala se zde již tradiční akce Nadace bezpečná Olomouc Bezpečná cesta do školy.

Více