Aktuality

Vidět a být viděn | © Městská policie Olomouc

Vidět a být viděn

Kalendářní zima je sice v plném proudu, ale počasí posledních dní, zejména v ranních hodinách, připomíná spíše období dušiček. A právě v takovém počasí jsou nejzranitelnější skupinou v silničním provozu chodci. 

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

Jak v klidu přečkat Silvestr se svým domácím mazlíčkem?

S blížícím se koncem roku přichází mnoha majitelům jejich čtyřnohých mazlíčků na mysl otázka, jak se opět vypořádat se zvýšeným hlukem z ohňostrojů a dělobuchů. Strach z těchto věcí je u psů vcelku běžný, bojí se nečekaného neznámého hluku a záblesků světla.

Více
Ilustrační foto | © Pixabay.com

TOP 10 nejkurióznějších případů v roce 2022

Během roku řešíme tisíce nejrůznějších případů. Pojďme si připomenout desítku těch nej.

Více
Olomoučtí strážníci mají nové operační středisko | © Městská policie Olomouc

Olomoučtí strážníci mají nové operační středisko

Moderní, jak z pohledu technického či technologického vybavení, a dále splňující nejpřísnější měřítka v podobě uživatelského komfortu. Takto můžeme označit nově zrekonstruované operační středisko Městské policie Olomouc, které v pátek 16. prosince slavnostně otevřel primátor statutárního města Olomouce Miroslav Žbánek a ředitel městské policie Pavel Skalický.

Více
Prevence při vánočních nákupech | © Městská policie Olomouc

Prevence při vánočních nákupech

Následující období a poté i samotné vánoční svátky jsou v dnešní době typické velkým nákupním shonem. Právě v tomto období se před nákupními centry hromadí na parkovištích vozidla a s nimi i roztržití nakupující. 

Více
Školáci zavítali mezi strážníky | © Městská policie Olomouc

Školáci zavítali mezi strážníky

Pondělí a úterní dopoledne patřilo na služebně městské policie dětem. A to konkrétně žákům z prvních až pátých tříd ze Základní školy Bystrovany.

Více
Rozšířili a doplnili jsme Městský kamerový dohlížecí systém | © Městská policie Olomouc

Rozšířili a doplnili jsme městský kamerový dohlížecí systém

Kamerový systém slouží obyvatelům města Olomouce již pětadvacet let a jeho hlavním záměrem je zvýšení bezpečnosti občanů na exponovaných místech.

Více
Vánoční hvězda | © Městská policie Olomouc

Rok se s rokem sešel

Strážníci a civilní zaměstnanci Městské policie Olomouc se stejně jako v předchozích letech zapojili do veřejné charitativní akce „Vánoční hvězda“.

Více
Strážníci společně darovali krev | © Městská policie Olomouc

Strážníci společně darovali krev

Devět pravidelných dárců z řad olomouckých strážníků podpořilo v pátek 2. prosince tři své kolegy při jejich prvním odběru na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci.

Více
Dušičky | © Městská policie Olomouc

Dušičky jsou za námi

Opatření trvající téměř čtrnáct dní, kdy strážníci dohlíželi na veřejný pořádek a bezpečnost a plynulost silničního provozu u olomouckých hřbitovů, je za námi.

Více