Aktuality

Strážníci prošli školením krizové komunikace | © Městská policie Olomouc

Strážníci prošli školením krizové komunikace

A přímo od toho nejpovolanějšího. Mezi strážníky včera zavítal Karel Pošíval, který je bývalým elitním policistou s více než 17 letou praxí v roli policejního vyjednavače.

Více
Strážníci zavítali mezi seniory | © Městská policie Olomouc

Strážníci zavítali mezi seniory

Konkrétně se jednalo o šest desítek posluchačů v klubu pro seniory na ulici Polská, pro které se zde včera odpoledne uskutečnila beseda s preventivní tématikou. 

Více
A jdeme do finále | © Městská policie Olomouc

A jdeme do finále

Do Štědrého dne zbývá už jen několik dní a samotný fakt můžeme potvrdit plnými nákupními centry, kde finišují nákupy posledních vánočních dárků nebo nejrůznějších pochutin na následující svátky.

Více
Strážníci společně darovali krev | © Městská policie Olomouc

Strážníci společně darovali krev

Ve středu ráno se to na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice Olomouc hemžilo uniformami, jelikož opět po roce šli olomoučtí strážníci hromadně darovat krev.

Více
Předvánoční nákupy jsou v plném proudu | © Městská policie Olomouc

Předvánoční nákupy jsou v plném proudu

S výše uvedeným také souvisí zvýšený pohyb návštěvníků u nákupních center a to zejména v podobě motoristů. Právě proto v tomto období probíhají ze strany Městské policie Olomouc preventivní akce, kde upozorňujeme návštěvníky, aby si ve vozidlech neponechávali osobní věci a cennosti, které by mohly být lákadlem pro zloděje. Jedna z akcí proběhla minulý týden u nákupního centra na ulici Pražská, kde jsme oslovili na čtyři desítky řidičů. Obdobné akce se budou v následujícím předvánočním období opakovat.

Více
Ilustrační foto | © Městská policie Olomouc

Rozšířili a doplnili jsme městský kamerový dohlížecí systém

Kamerový systém slouží obyvatelům města Olomouce již od roku 1997 a jeho hlavním záměrem je zvýšení bezpečnosti občanů na exponovaných místech.

Více
Vánoční hvězda | © Městská policie Olomouc

Rok se s rokem sešel

Strážníci a civilní zaměstnanci Městské policie Olomouc se stejně jako v předchozích letech zapojili do veřejné charitativní akce „Vánoční hvězda“.

Více
Přednáška s exkurzí pro školáky z Příkaz | © Městská policie Olomouc

Přednáška s exkurzí pro školáky z Příkaz

Minulý pátek a dnes dopoledne zavítali na služebnu městské policie žáci ze Základní školy Příkazy. Dohromady bezmála padesátka dětí nejprve absolvovala exkurzi na pracovišti městského kamerového dohlížecího systému, kde děti zaujala zejména kamerová stěna. Následně byly pro děti připraveny besedy na témata osobního bezpečí, práce strážníků, problematiky bezpečného chování v silničním provozu nebo tísňových linek. Na samotný závěr si děti mohly vyzkoušet protiúderový komplet, laserovou střelnici a také si zahrát hry s policejní tématikou.

Více
Ilustrační foto | © Městská policie Olomouc

Památka zesnulých

Neboli lidově dušičky. Během tohoto období budou strážníci Městské policie Olomouc dohlížet na veřejný pořádek a bezpečnost a plynulost silničního provozu nejen u centrálního hřbitova v Neředíně, ale i u ostatních městských hřbitovů.

Více
Po chodcích jsme se zaměřili na cyklisty | © Městská policie Olomouc

Po chodcích jsme se zaměřili na cyklisty

V minulém týdnu proběhla akce na viditelnost chodců a dnes ráno jsme společně s krajským koordinátorem BESIP vyrazili na kontrolu cyklistů. 

Více