Omezení nákladní dopravy

Omezení nákladní dopravy

Magistrát města Olomouce vydal opatření obecné povahy, kterým se stanovuje místní úprava provozu na pozemních komunikacích a to na na místní komunikaci (dále jen MK) tř. Svornosti, Na Vozovce, Štítného, Hněvotínská, Schweitzerova, Wolkerova, Rooseveltova, V Kotlině, Palackého, Krapkova, Wellnerova, Legionářská, Zámečnická, U Stadionu, U Morávky, U Sportovní haly, Bořivojova, Boleslavova, Na Struze, Dlouhá, Franklinova, Hanáckého Pluku, Komenského, Za Zlatou koulí, Škrétova, Dvořákova, Brandlova, Mozartova, Jiřího z Poděbrad, Žižkovo nám., Masarykova tř., Ibsenova, Jihoslovanská a na sil. č. II/435 ul. Rooseveltova, II/446 Lazecká, II/448 tř. Míru, Litovelská, Hynaisova, Palackého, Studentská, Dobrovského, Komenského, II/635 Dolní Hejčínská, Na Střelnici, III/03551 tř. 17. listopadu, Husova a Wittgensteinova v Olomouci a s tím související užití dopravních značek, signálů a zařízení.

Důvodem úpravy je omezení nejvyšší povolené hmotnosti nákladních vozidel v centru města Olomouce na 6 t, resp. v některých částech centra města i nejvyšší dovolené rychlosti.

S tímto souvisí i umístění dopravních značek IZ8a „Zóna s dopravním omezením“ a B4(6t) „Zákaz vjezdu nákladních automobilů, jejichž nejvyšší povolená hmotnost převyšuje 6 t“.

Otevřít mapu v novém okně »

Příloha: