Tiskové zprávy

Na dopravu v Olomouci bude od července dohlížet radar v ulici Okružní

Řidiči, nohu z plynu! V Okružní ulici začne od pondělí 1. července v ostrém provozu fungovat stacionární radar. Má přispět ke zklidnění dopravy a zajistit větší bezpečnost všem účastníkům dopravního provozu.

„Od 1. července bude fungovat v režimu měření okamžité rychlosti radar v ulici Okružní. Jak už jsme avizovali, doplní lokality ve městě, kde se měří od začátku letošního roku,“ připomněl ředitel Městské policie Olomouc Pavel Skalický.

Cílem umístění stacionárních radarů je zklidnění dynamické dopravy v konkrétních lokalitách města. Přispět mají k bezpečí účastníků silničního provozu, a to zejména chodců a cyklistů. Na dodržování povolené rychlosti v Olomouci dohlíží od letošního roku celkem tři radary. Dva fungují od ledna v ulici Dalimilova v Chomoutově a v ulici Švabinského ve Chválkovicích. Od 1. dubna je doplnil také radar v Přerovské ulici.

„Co se týká zkušeností a zejména statistik z jednotlivých městských částí, tak z těch jasně vyplývá, že měření přispívá ke zklidnění dopravy. V uvedených ulicích každý měsíc ubývá řidičů, kteří zde překročili nejvyšší povolenou rychlost,“ objasnil ředitel strážníků Pavel Skalický.

Statistiky ukazují, že například ve Chválkovicích po počátečních více než 800 přestupcích ze začátku ledna, se na konci května jejich počet snížil na 483. Naopak radar v Přerovské ulici, spuštěný teprve k letošnímu 1. dubnu, zaznamenal od počátku svého fungování 1 490 případů, kdy řidiči porušili nejvyšší povolenou rychlost.

Každou lokalitu ve městě, kde začíná stacionární měření, musí nejprve posoudit a také schválit Policie ČR.