Pozor změna! Odstraňování uhynulých zvířat

Téměř 140 případů ročně, které se týkaly nálezu uhynulých zvířat a jejich ostatků, řešili v posledních letech při výkonu služby olomoučtí strážníci. 

Více informací

Nepotřebné věci patří do sběrového dvora

Nefunkční elektronika, starý nábytek, sjeté pneumatiky, stavební suť nebo jen obalový materiál, který se nevlezl do kontejneru. Jen malý výčet věcí, kterých se lidé zbavují a to odložením vedle kontejneru nebo v horším případě odhozením v okrajových částech města, které nejsou tak frekventované.

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email [email protected] nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Chovejme se ohleduplně k historickým památkám

Houpání na řetězech u sloupu Nejsvětější Trojice, prolézání Mariánským sloupem, sprejování po Terezské bráně nebo koupání v barokních kašnách. To je jen malý výčet z desítek případů, které běžně v průběhu roku řeší strážníci Městské policie Olomouc. Lidé by si měli uvědomit, že kromě nevhodného chování, které neodpovídá kulturnímu významu, památkové hodnotě nebo technickému stavu památky, může dojít k jejímu mnohdy i nevratnému poškození, popřípadě opravě v řádech desítek až statisíců korun.

Více informací

Preventivní rady

Slunečník a palety skončily u kontejneru

Slunečník a palety skončily u kontejneru

S odložením už nepotřebných věcí si nelámal hlavu neznámý jedinec, který uložil ke kontejnerům na ulici Mošnerova starý slunečník a sedm dřevěných palet. Na tento stav jsme byli upozorněni telefonickým oznámením včera v odpoledních hodinách. Hlídka na místě vše zadokumentovala a jelikož se nepodařilo zjistit informace vedoucí k osobě pachatele tohoto protiprávního jednání, tak bude celá věc oznámena příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení. Apelujeme na občany, aby se vyvarovali obdobného jednání a využívali k odevzdání takovýchto věci sběrové dvory.
Neznámý vandal vysklil Toyotu

Neznámý vandal vysklil Toyotu

Včera před polednem jsme na tísňové lince přijali oznámení, že na ulici Fügnerova se nachází zaparkované vozidlo s rozbitým zadním oknem. Po příjezdu na místo se tato informace potvrdila a následně byla kontaktována majitelka uvedeného auta. Ta hlídce sdělila, že se z vozidla nic neztratilo a neznámý vandal „pouze“ rozbil zadní sklo. Jelikož se nepodařilo na místě zjistit informace o pachateli tohoto vandalského jednání, tak bude celý případ oznámen, pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem, příslušnému správnímu orgánu. Předběžnou škodu majitelka auta vyčíslila na částku 6 tisíc korun.
Vyvrácený strom blokoval Mlýnský potok

Vyvrácený strom blokoval Mlýnský potok

V sobotu po poledni prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v Bezručových sadech, když spatřila spadený strom přes Mlýnský potok v blízkosti lávky pro pěší. Samotný strom působil jako hráz vodnímu toku a zachytával naplavený odpad. Z tohoto důvodu bylo vše nahlášeno na Povodí Moravy s žádostí o odstranění kmene stromu.
Uzeniny se jí staly osudné

Uzeniny se jí staly osudné

Pivní salám, ostravské klobásy a uzené vepřové. Uzeniny v celkové hodnotě necelých 170,- Kč. S namarkováním uvedeného zboží u samoobslužné pokladny v hypermarketu na ulici Štursova si v pátek odpoledne nelámala hlavu šestatřicetiletá žena. Dotyčná zaplatila jen minerální vodu a se zbytkem v ruce odešla, bez zaplacení, mimo pokladní zónu. Zde již na ženu čekala ostraha, který následně na místo přivolala městskou policii. Strážníci při řešení incidentu zjistili, že podezřelá žena byla v posledních třech letech za obdobný majetkový čin již potrestána nebo odsouzena a proto zde vzniklo podezření ze spáchání trestného činu. Od obchodu tak byl přizvána i hlídka Policie ČR a ta si ženu převzala k dalšímu řešení.
Týden plný stříkaček

Týden plný stříkaček

Pracovní týden se nám chýlí ke konci a od jeho začátku jsme zatím každý den řešili oznámení o nalezené injekční stříkačce. Včera strážníci dokonce vyráželi hned ke čtyřem případům v souvislosti s nalezenými injekčními stříkačkami a jehlami. Konkrétně dvakrát do lokality na ulici Jeremenkova a po jednom oznámení na třídu Kosmonautů a do Čechových sadů. Od začátku letošního roku evidujeme už 236 případů, při kterých bylo nalezeno a následně předáno k odborné likvidaci 474 kusů infekčního materiálu. Oproti stejnému období loňského roku evidujeme nárůst jak v počtu případů (o 65 více), tak i v počtu nalezených injekčních stříkaček (o 35 více).
Škoda šla do tisíců aneb baťůžkář v akci

Škoda šla do tisíců aneb baťůžkář v akci

Kilo a půl tygřích krevet a příklepová AKU vrtačka s baterií, vše v hodnotě 6 450,- Kč. Takový je účet muže, který byl včera odpoledne přistižen při krádeži v nákupním centru na ulici Pražská. Výše uvedené si dotyčný schoval do batohu a poté prošel přes pokladny ovšem bez zaplacení. Pro jeho počínání však neměla pochopení ostraha, která jej zastavila a na místo přivolala hlídku městské policie. Strážníci pak na místě celý incident vyřešili uložením pokuty v adekvátní výši odpovídající danému přestupku a způsobené škodě.
Blokové čištění komunikací stále pokračuje

Blokové čištění komunikací stále pokračuje

Šestici vozidel zaparkovaných na ulici Lazecká v místě, kde mělo probíhat blokové čištění pracovníky Technických služeb města Olomouce, řešili včera v ranních hodinách olomoučtí strážníci. Příslušná místa jsou s dostatečným časovým předstihem osazena dopravním značením, na kterém je také uveden termín a čas samotných prací. Upozorňujeme tímto řidiče, aby svá vozidla v termínu blokového čištění přeparkovali a předešli tak zbytečným komplikacím. Od začátku letošního roku jsme obdobných případů řešili téměř sedm stovek. Samotné termíny blokového čištění jsou uvedeny na webu TSMO v sekci Služby – Čištění města a zimní údržba komunikací.
Bezpečná cesta do školy

Bezpečná cesta do školy

Uplynulé nedělní odpoledne na výstavišti Flora patřilo dětem. Konal se zde již sedmnáctý ročník akce Nadace bezpečná Olomouc Bezpečná cesta do školy.
Branný závod pro seniory oslavil jubileum

Branný závod pro seniory oslavil jubileum

Ve čtvrtek 7. září proběhl na Sv. Kopečku v areálu ZOO a jeho blízkém okolí desátý ročník akce pro seniory pořádaný Městskou policií Olomouc pod záštitou primátora statutárního města Olomouce Mgr. Miroslava Žbánka, MPA.
Strážníci dohlíželi na první cestu do školy

Strážníci dohlíželi na první cestu do školy

Po celý školní rok vykonávají strážníci dohled u vybraných školských zařízení, která se nacházejí v blízkosti frekventovaných pozemních komunikací, zastavují před přechody pro chodce přijíždějící vozidla a tím umožňují dětem bezpečné přejití přes vozovku při cestě do školy i ze školy.
Rozloučení s prázdninami

Rozloučení s prázdninami

V úterý 29. srpna 2023 proběhla na Horním náměstí v Olomouci již tradiční akce v souvislosti s ukončením letních prázdnin.
Zaměřili jsme se na kapsáře

Zaměřili jsme se na kapsáře

Dnes dopoledne proběhla preventivní akce strážníků zaměřená na předcházení majetkové trestné činnosti.
Rodina na cestách

Rodina na cestách

Čtvrteční odpoledne v centru Semafor patřilo dětem.
Konec školního roku

Konec školního roku

Na samotný dohled u základních škol, kde je v ranních hodinách zvýšený provoz vozidel, dohlížejí strážníci Městské policie Olomouc po celý školní rok.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

PROBÍHAJÍCÍ A PLÁNOVANÉ UZAVÍRKY KOMUNIKACÍ

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: [email protected]

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty