Kolo na chodník nepatří

Základní pravidla jak a kde se pohybovat na jízdním kole se učíme již do nejútlejšího dětství. Potvrzením daných vědomostí je pro nás pak úspěšné absolvování zkoušek Mladého cyklisty ve čtvrté třídě. Od té doby jakoby se některým jedincům tyto nabyté znalosti s postupem času pomalu, ale jistě vytrácely.

Více informací

Řidiči, respektujte dopravní značení!

Takřka denně jsme svědky kolizních situací v křižovatce ulic Kateřinská a Aksamitova, které snad jen díky pohotovým reakcím a duchapřítomnosti některých řidičů nekončí dopravní nehodou.

Více informací

Chovejme se ohleduplně k historickým památkám

Houpání na řetězech u sloupu Nejsvětější Trojice, prolézání Mariánským sloupem, sprejování po Terezské bráně nebo koupání v kašnách. To je jen malý výčet z desítek případů, které běžně v průběhu roku řeší strážníci Městské policie Olomouc. Lidé by si měli uvědomit, že kromě nevhodného chování, které neodpovídá kulturnímu významu, památkové hodnotě nebo technickému stavu památky, může dojít k jejímu mnohdy i nevratnému poškození, popřípadě opravě v řádech desítek až statisíců korun.

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email [email protected] nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Preventivní rady

Ukradený vozík

Ukradený vozík

Pozornosti obsluhy Městského kamerového dohlížecího systému Olomouc neunikl muž, který dne 23.7.2021 kolem 00:20 hodin tlačil nákupní vozík po třídě 17. listopadu. Hlídce strážníků, která na místo dorazila, 22-letý muž z Olomouce sdělil, že nákupní vozík vzal u prodejních stánků  s občerstvením před vchodem do nákupní galerie na ulici Polská s tím, že si chtěl vozík vzít domů a zde jej užívat. Nákupní vozík bude vrácen v provozní době na prodejnu a důvodné podezření ze spáchání přestupku proti majetku strážníci oznámí příslušnému správnímu orgánu. (Mar)
Řidič popleta

Řidič popleta

S žádostí o pomoc  se na Městskou policii Olomouc dne 22.7.2021 kolem 09:55 hodin obrátil muž, který na parkovišti na ulici U Stadionu omylem odemkl cizí vozidlo, které bylo shodného typu i barvy jako jeho vůz. Strážníci kontaktovali provozovatelku odemčeného vozu, která telefonicky vyrozuměla jeho současného uživatele.  Ten se dostavil na místo a vozidlo si zajistil. Ke škodě na majetku nedošlo. (Mar)
Únik se opilému cyklistovi nezdařil

Únik se opilému cyklistovi nezdařil

Pozornost hlídky městské policie upoutal muž jedoucí na jízdním kole dne 19.7.2021 kolem 23:15 hodin po třídě Míru v Olomouci. Kolo nebylo řádně osvětleno a styl jízdy cyklisty napovídal o jeho možném ovlivnění alkoholem nebo jinou návykovou látkou. Při snaze strážníků cyklistu zastavit, se tento pokusil z místa ujet, kdy dále porušoval pravidla provozu na pozemních komunikacích a ohrožoval bezpečnost silničního provozu (např. jízdou v protisměru). Strážníkům se nakonec podařilo cyklistu zadržet v ulici Pod Lipami. Vzhledem k tomu, že nebyl schopen ani po nezbytné součinnosti prokázat svou totožnost, byl předveden na obvodní oddělení Policie ČR, kde byla jeho totožnost ověřena. Jednalo se o 26-letého muže z Olomouce. Provedenou orientační dechovou zkouškou na alkohol v dechu u něj byl zjištěn výsledek 2,06 ‰. Věc strážníci oznámili pro důvodné podezření ze spáchání několika přestupků příslušnému správnímu orgánu. (Mar)
Incident v Riegrově ulici

Incident v Riegrově ulici

Pozornosti obsluhy Městského kamerového dohlížecího systému Olomouc neunikl dne 17.7.2021 kolem 04:30 hodiny incident v ulici Riegrova, kdy skupina tří mladíků fyzicky napadla dalšího mladíka, který po nich před tím hodil květináč. Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že napadený 25-letý muž utrpěl krvácející zranění hlavy. Podezřelé osoby se na místě již nenacházely, ale strážníci zjistili další svědky události. Dva z útočníků, ve věku 19 a 17 let, se podařilo jiné hlídce strážníků dostihnout na Horním náměstí. Zraněného muže se ujala Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje. Podezřelých mužů se naopak ujali policisté, které strážníci pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu na místo přivolali. (Mar)
Páv se sklony k zločinu nebyl chycen při činu

Páv se sklony k zločinu nebyl chycen při činu

Na tísňovou linku Městské policie Olomouc  dne 14.7.2021 kolem 19:00 hodin zatelefonovala žena, která oznámila „závažný zločin“. Toho se měl dopustit dosud nezjištěný páv tím, že se procházel po střeše vozidla parkujícího na ulici Polská. Pracovník operačního střediska ženě přislíbil, že na místo vyšle strážníky, aby mu vysvětlili, že takto by se spořádaný páv chovat rozhodně neměl a aby zde nastolili právní stav věci. Páv však jako protřelý recidivista na strážníky nečekal a před jejich příjezdem uprchl, aniž zde ke smůle strážníků a ke štěstí majitele vozu zanechal svou DNA. (Mar)
Kočičí alarm

Kočičí alarm

S prosbou o pomoc se telefonicky obrátila na Operační středisko Městské policie Olomouc dne 13.7.2021 kolem 12:45 hodin žena, která uvedla, že ve vozidle Fiat, zaparkovaném na ulici Brněnská, je zavřené již od včerejšího dne kotě. Hlídka na místě zjistila, že kotě není v kabině, ale v motorovém prostoru vozu, odkud nemůže samo vylézt.  Po zjištění majitele vozidla bylo kotě z motorového prostoru vysvobozeno. Majitele kotěte se zjistit nepodařilo, strážníci ho tedy předali na veterinární kliniku. (Mar)
Opilec za volantem

Opilec za volantem

Pozornost hlídky Městské policie Olomouc upoutalo vozidlo Volkswagen, které se pohybovalo neosvětlené a v protisměru, v prostoru starého autobusového nádraží na ulici Aksamitova v Olomouci. Jakmile jeho řidič zpozoroval strážníky, vozidlo zaparkoval a vystoupil z něj. Jeho chůze byla nejistá. Strážníci muže vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky na obsah alkoholu v dechu řidiče, kdy byl u tohoto 33-letého cizince zjištěn výsledek 2,09 ‰ alkoholu v dechu. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu věc na místě předali Policii České republiky. (Mar)
Kolo na chodník nepatří

Kolo na chodník nepatří

Základní pravidla jak a kde se pohybovat na jízdním kole se učíme již do nejútlejšího dětství. Potvrzením daných vědomostí je pro nás pak úspěšné absolvování zkoušek Mladého cyklisty ve čtvrté třídě. Od té doby jakoby se některým jedincům tyto nabyté znalosti s postupem času pomalu, ale jistě vytrácely.
Konec školního roku

Konec školního roku

Na samotný dohled u základních škol, kde je v ranních hodinách zvýšený provoz vozidel, dohlížejí strážníci Městské policie Olomouc po celý školní rok.
Kontrola rybářů

Kontrola rybářů

Dnes v dopoledních hodinách proběhla další ze součinnostních akcí Městské policie Olomouc a rybářské stráže při olomoucké organizaci Českého rybářského svazu. Strážníci společně s rybářskou stráží kontrolovali rybáře u vodních ploch na katastrálním území města Olomouce.
Kurz první pomoci pro strážníky

Kurz první pomoci pro strážníky

V rámci zvyšování odborné způsobilosti proběhl ve čtvrtek 10. června pro strážníky Městské policie Olomouc kurz první pomoci.
SMS parkovné je opět v provozu

SMS parkovné je opět v provozu

Po kybernetickém útoku ze začátku dubna, který také zasáhl i agendu Městské policie Olomouc, byl mimo provoz systém plateb parkovného prostřednictvím Premium SMS. Dnešním dnem byla tato služba zprovozněna a řidiči ji tak mohou v zóně placeného parkování opět plně využívat. (Čun)
Kyberútok Vám ukáže priority a dobrá spojenectví

Kyberútok Vám ukáže priority a dobrá spojenectví

Masivní kybernetický útok, který postihl počátkem dubna statutární město Olomouc, ochromil také její příspěvkové organizace, a tedy i Městskou policii Olomouc. Její ředitel, Pavel Skalický, hodnotí první dny od okamžiku, kdy jeho strážníci během okamžiku „přestali existovat“ ve virtuálním světě. Ve zkratce, mimořádná situace takového charakteru a rozsahu Vám ukáže priority a dobrá spojenectví.
Městský kamerový dohlížecí systém

Městský kamerový dohlížecí systém

Kamerový systém slouží obyvatelům již třiadvacet let a jeho hlavním záměrem je zvýšení bezpečnosti občanů na exponovaných místech. 

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

PROBÍHAJÍCÍ A PLÁNOVANÉ UZAVÍRKY KOMUNIKACÍ

Statický seznam uzavírek

 • 1.7. - 15.8.2021 uzavírka na Hněvotínské ulici (křižovatka a navazující zpevněné plochy ul. Hněvotínská)
 • 19.7 .- 29.8. 2021 uzavírka chodníku z Brněnské ulice
 • 14. 8. 2021 Olomoucký Mattoni ½ maraton úplné uzavírky komunikací
 • 5. 8. – 8. 8. 2021 omezení parkování v ul. Kosmonautů
 • 7. 7. – 8. 8. 2021 částečná uzavírka Náves Svobody - II. etapa opravy vozovky
 • 9. 8. – 25. 8. 2021 úplná uzavírka Náves Svobody - II. etapa opravy vozovky
 • 1. 8. – 31. 10. 2021 úplná uzavírka ul.Zikova
 • 9. 8. – 13. 8. 2021 úplná uzavírka železn. přejezdu v Nemilanech
 • 12. 7. – 13. 8. 2021 částečná uzavírka ul. Keplerova
 • 4. 5. – 31. 8. 2021 částečná a úplná uzavírka křižovatka Tř. Míru x Neředínská
 • 31. 5. – 25. 8. 2021 částečná uzavírka ul. Kmochova
 • 10. 5. – 1. 8. 2021 částečná uzavírka ul. Masarykova, Husova a tř. 17. Listopadu
 • 21. 6. – 27. 8. 2021 úplná uz. ul. Okružní od křiž. s ul. Neředínská po křiž. s ul Dělnická
 • 28. 6. – 13. 8. 2021 částečná uzavírka ul. Lolkova a Brožíkova
 • 24. 5. – 31. 8. 2021 částečné uzavírky ul. Kosmonautů a Nezvalova
 • 7. 6. – 15. 8. 2021 úplná uzavírka ul. Gorazdovo náměstí
 • 12. 7. – 15. 8. 2021 částečná uzavírka ul. Pasteurova
 • 12. 4. – 31. 8. 2021 úplná uzavírka ul. Zikova
 • Do 31. 7. 2021 částečná uzavírka ul. Rooseveltova
 • Do 20. 10. 2021 částečná uzavírka ul. Masarykova (most přes Bystřici)
 • Do 31. 12. 2021 úplná uzavírka ul. Nábřeží
 • Do 30. 6. 2022 úplná uzavírka ul. Masarykova most přes Moravu

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: [email protected]

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty