Podzimní etapa zahradnického veletrhu Flora Olomouc

Od čtvrtka 29. září do neděle 2. října se koná v areálu Výstaviště Flora Olomouc mezinárodní květinová a zahradnická výstava Flora Olomouc 2022. 

Více informací

Buďme k sobě ohleduplní

Letos v létě to bude již jedenáct let, co byla na ulici Wolkerova vybudována tramvajová zastávka tzv. vídeňského typu. Výstavba další obdobné zastávky je plánována v letošním roce na Masarykově třídě v lokalitě U Bystřičky. Jak řidiči, tak i chodci si na tento specifický typ zastávek již zvykli, ale přesto neuškodí zopakovat některá fakta nebo pravidla, jak se zde jako účastník silničního provozu chovat.

Více informací

Lehkomyslné jednání může mít fatální následky

Při výkonu služby se strážníci setkávají s případy, kdy lidé různými způsoby manipulují s dopravním značením. 

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email [email protected] nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Preventivní rady

Zmizely tři desítky popelnic

Zmizely tři desítky popelnic

Nejčastější variantou, na kterou mají lapkové zálusk je verze pro BIO odpad. Poslední takový případ jsme řešili včera odpoledne, kdy se na městskou policii dostavil třiačtyřicetiletý muž, aby nahlásil krádež. K té mělo dojít před několika dny na ulici Zengrova. Zde měl neznámý pachatel odcizit popelnici o obsahu 240 litrů. Technické služby města Olomouce, které jsou majitelem popelnic, vyčíslily škodu ve výši 735,- Kč. Celý případ bude oznámen správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem.
Jeden měl zálusk na sazenice, druhý na čokolády

Jeden měl zálusk na sazenice, druhý na čokolády

Rovných 440 krádeží řešili do začátku letošního roku olomoučtí strážníci. I když registrujeme, ve srovnání ze stejným obdobím loňského roku, pokles o zhruba 80 skutků, tak se zvyšuje počet krádeží se vysokou způsobenou škodou. Poslední takové případy se odehrály během včerejšího dne. Nejprve v hypermarketu na ulici Pražská osmačtyřicetiletý muž odcizil zboží za téměř 2 500,- Kč. Jednalo se o sazenice bonsají, deodorant a záhlubník. Téhož dne byla dále před sedmou hodinou večerní vyslána hlídka na ulici Foerstrova. Zde měl v supermarketu zálusk na čokoládu osmačtyřicetiletý muž, který si do tašky schoval 16 balení za necelých devět stovek a k tomu ještě přihodil jedno balení pracího prášku. Celková škoda se nakonec vyšplhala na téměř 1 200,- Kč. Oba případy strážníci na místě vyřešili uložením pokut.
Neznámý vandal poničil motorku

Neznámý vandal poničil motorku

V neděli po poledni se na městskou policii s žádostí o pomoc obrátil šestadvacetiletý muž. Důvodem byla motorka, kterou mu poničil neznámý pachatel. Po příjezdu na ulici Na Střelnici hlídka od dotyčného zjistila, že mu někdo zřejmě shodil jeho zaparkovanou motorkou na pravou stranu. Tímto došlo k poškození ochranného rámu, výfuku a protiskluzové gumy. Předběžná škoda byla vyčíslena na částku 5 000,- Kč. Z městského kamerového systému bylo zjištěno, že tohoto činu se měl dopustit neznámý muž středního věku, který uvedený motocykl shodil a poté z místa odešel pryč. Jelikož se pachatele nepodařilo dohledat, bude vše oznámeno příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení.
Auto blokovalo cestu autobusům, strážníci nařídili odtah

Auto blokovalo cestu autobusům, strážníci nařídili odtah

V pátek ráno jsme přijali oznámení z olomouckého dopravního podniku, že v prostoru točny v Lošově je zaparkováno vozidlo bránící průjezdu autobusům. Na místě bylo zjištěno vozidlo značky VW stojící na místě v rozporu se zákonem. Jelikož se nepodařilo kontaktovat provozovatele uvedeného, byla na místo přivolána odtahová služba. Po několika minutách tak místo bylo opět zprůjezdněno.
Dámy se rozjely ve velkém

Dámy se rozjely ve velkém

Mezi šesticí včerejších krádeží vynikají dva případy, ve kterých se vyznamenaly dámy. Konkrétně se jedná o výši škody. Ta v těchto případech v součtu tvořila cca 6 300,- Kč. Nejprve si v obchodě s oblečením v nákupním centru na ulici Polská vzala mladá žena do zkušební kabinky několik kusů oblečení. Od tohoto odtrhla cenovky a zboží si pak schovala do kabelky. Poté následoval úprk z obchodu, který však byl v zárodku zastaven pracovníkem ostrahy. Konečný sumář byl nakonec dvoje dámské džíny a čtyři svetry. Celý incident byl na místě strážníky vyřešen uložením pokuty ve výši odpovídající spáchanému přestupku. Ke druhému případu jsme pak byli přivoláni do hypermarketu na ulici Pražská. Zde si dle pracovníka ostrahy naskenovala žena jen část zboží a se zbytkem se neobtěžovala. Zde se jednalo o škodu za více než tři tisíce korun. I v tomto případy jsme přestupek vyřešili uložením pokuty.
Mladík chycen při činu

Mladík chycen při činu

Včera před půl čtvrtou ráno byl spatřen na Městském kamerovém dohlížecím systému mladík, který se „výtvarně“ realizuje ve vnitřních prostorách Terezské brány na třídě Svobody. Na místě jsme kontaktovali dotyčného, jenž zde pravděpodobně fixem pomaloval jednu ze zdí. Ke svému jednání se mladík přiznal a následně si jej na místě převzala hlídka Policie ČR pro podezření ze spáchání trestného činu. Od začátku letošního roku jsme kolegům ze státní policie předávali rovnou desítku obdobných případů.
Opilý a agresivní skončil na záchytce

Opilý a agresivní skončil na záchytce

V úterý odpoledne prováděla hlídka kontrolní činnost v centru města, když si na ulici Wurmova všimla muže, která zde u tramvajové zastávky popíjí alkohol. Jelikož byl dotyčný svým jednáním podezřelý ze spáchání přestupku, byl strážníky vyzván k prokázání totožnosti. Během tohoto ještě před hlídkou, i přes zákonnou výzvu k ukončení konzumace alkoholu, stihl dopít zbytek obsahu PET láhve. Následně se posilněn vínem začal chovat agresivně, snažil se fyzicky napadnout hlídku a z místa utéct. Strážníci se však takovým jednáním nenechali zaskočit a po zklidnění třiačtyřicetiletého muže, došlo k jeho převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Zde mu byla zjištěna hodnota 2,17 promile alkoholu v dechu. Své jednání bude následně tento muž vysvětlovat před správním orgánem, kterému bude vše oznámeno pro podezření ze spáchání několika přestupků.
Podzimní Flora je za námi

Podzimní Flora je za námi

V termínu 29. září až 2. října proběhla podzimní etapa zahradnického veletrhu Flora.
Podzimní etapa zahradnického veletrhu Flora Olomouc

Podzimní etapa zahradnického veletrhu Flora Olomouc

Od čtvrtka 29. září do neděle 2. října se koná v areálu Výstaviště Flora Olomouc mezinárodní květinová a zahradnická výstava Flora Olomouc 2022. 
Branný pro seniory

Branný pro seniory

Ve středu 21. září proběhl na Sv. Kopečku v areálu ZOO a jeho blízkém okolí již devátý ročník akce pro seniory pořádaný Městskou policií Olomouc.
Bezpečná cesta do školy

Bezpečná cesta do školy

Uplynulé nedělní odpoledne na výstavišti Flora patřilo dětem. Konala se zde již tradiční akce Nadace bezpečná Olomouc Bezpečná cesta do školy a to její šestnáctý ročník.
Preventisté městské policie debatovali se seniory

Preventisté městské policie debatovali se seniory

Konkrétně jsme dnes dopoledne zavítali do domu sociálních služeb pro seniory na ulici Zikova, kde jsme pro více než dvacítku klientů chráněného bydlení měli přichystanou besedu.
Strážníci dohlíželi na první cestu do školy

Strážníci dohlíželi na první cestu do školy

Po celý školní rok vykonávají strážníci dohled u více než dvou desítek školských zařízení, která se nacházejí v blízkosti frekventovaných pozemních komunikací, zastavují před přechody pro chodce přijíždějící vozidla a tím umožňují dětem bezpečné přejití přes vozovku při cestě do školy i ze školy.
Rozloučení s prázdninami a ještě něco navíc

Rozloučení s prázdninami a ještě něco navíc

Stovky návštěvníků, ztracené dítě a tučňák středem pozornosti. Tak by se dala ve zkratce shrnout již tradiční akce konající se na konci léta na Horním náměstí. 

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

PROBÍHAJÍCÍ A PLÁNOVANÉ UZAVÍRKY KOMUNIKACÍ

  • do 20. října Rokycanova úplná uzavírka
  • od 12. do 21. října Na Trati úplná uzavírka mimo bus
  • od 22. do 31. října Tomkova úplná uzavírka v místě železničního přejezdu
  • do 31. října Rooseveltova úplná uzavírka v místě železničního přejezdu
  • do 4. listopadu Pasteurova částečná uzavírka
  • do 11. listopadu Divišova úplná uzavírka silnice I/46 v místě železničního přejezdu
  • do 11. listopadu Tovární částečná uzavírka silnice I/35
  • do 30. listopadu Bílkova, U Sv. Jana (Topolany) částečné uzavírky
  • do 30. listopadu Nábřeží, Blahoslavova úplná uzavírka

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: [email protected]

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty