Řidiči, respektujte dopravní značení!

Takřka denně jsme svědky kolizních situací v křižovatce ulic Kateřinská a Aksamitova, které snad jen díky pohotovým reakcím a duchapřítomnosti některých řidičů nekončí dopravní nehodou.

Více informací

Chovejme se ohleduplně k historickým památkám

Houpání na řetězech u sloupu Nejsvětější Trojice, prolézání Mariánským sloupem, sprejování po Terezské bráně nebo koupání v kašnách. To je jen malý výčet z desítek případů, které běžně v průběhu roku řeší strážníci Městské policie Olomouc. Lidé by si měli uvědomit, že kromě nevhodného chování, které neodpovídá kulturnímu významu, památkové hodnotě nebo technickému stavu památky, může dojít k jejímu mnohdy i nevratnému poškození, popřípadě opravě v řádech desítek až statisíců korun.

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email prijem.podani@mp-olomouc.cz nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Preventivní rady

Louskání ořechů a hlasitá televize

Louskání ořechů a hlasitá televize

Včera několik minut před půlnocí jsme přijali telefonické oznámení od muže, který si stěžoval, že v bytě sousedky, v domě na Gorazdově náměstí, hraje hlasitě hudba a jedná se o opakované rušení nočního klidu. Strážníci kontaktovali uživatelku uvedeného bytu a tam jim sdělila, že z důvodu pandemie je dlouhodobě doma a zrovna louskala ořechy. Jako kulisu si pustila televizi a sama přiznala, že byla opravdu nahlas. Po vyslechnutí všech stran, byli zúčastnění srozuměni s tím, že vše bude oznámeno příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení. (Čun)
Poštovní schránka…

Poštovní schránka…

Nebudeme zde citovat známou báseň Jiřího Wolkera, ale samotná schránka na dopisy je hlavním aktérem včerejšího případu. Hlídka byla totiž včera po osmé hodině večer vyslána do bytového domu na ulici Novosadský dvůr. Zde si oznamovatelka strážníkům postěžovala, že jí neznámý pachatel poškodil schránku umístěnou na chodbě domu, která byla ještě před hodinou v pořádku. Samotná schránka měla vylomená a ohnutá dvířka, kdy předběžná škoda byla vyčíslena na částku necelých 500,- Kč. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem, bude celá věc oznámena správnímu orgánu k dalšímu řešení. (Čun)
Rodinný spor a v hlavní roli alkohol

Rodinný spor a v hlavní roli alkohol

Na základě telefonátu staršího muže, který si stěžoval, že byl napaden přítelem své dcery, vyjížděli v pátek ve večerních hodinách do městské části Neředín olomoučtí strážníci. Po příjezdu do místa oznámení otevřela v domě manželka oznamovatele. Ta hlídce uvedla, že manžel přišel domů podnapilý a měl slovní rozepři s přítelem jejich dcery. Podle manželky se nic nestalo a manžel již spí. Následně se hlídce také omluvila za zbytečný výjezd. Po vysvětlení celé situace se vše obešlo na místě bez dalšího řešení ze strany strážníků. (Čun)
Štěně staforda skončilo v útulku

Štěně staforda skončilo v útulku

V pátek hodinu před polednem se na nás obrátili pracovníci útulku pro psy v Neředíně. Důvodem byla spolupráce při zveřejnění nálezu štěněte křížence stafordšírského teriéra, které bylo nalezeno přivázané před tímto útulkem. Pokud se štěně někomu zaběhlo nebo by se našel nový majitel, může se obrátit na výše uvedený útulek. (Čun)
Z taxíku putoval rovnou na záchytku

Z taxíku putoval rovnou na záchytku

S prosbou o pomoc se na nás včera před polednem obrátil řidič taxislužby, kdy důvodem měl být neplatící zákazník. Hlídka na ulici Trnkova zjistila, že zákazník je značně pod vlivem alkoholu. Po chvíli se nakonec sedmatřicetiletý muž s taxikářem finančně vyrovnali, ale vzhledem k opilosti dotyčného nezbylo strážníkům nic jiného, než muže odvést na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Zde nebyl opilec ani schopen dechové zkoušky a tak zamířil rovnou do postele, aby se z opojného stavu co nejdříve dostal. (Čun)
Naštvaná seniorka řádila v supermarketu

Naštvaná seniorka řádila v supermarketu

Na oznámení o ženě, která se chová agresivně a poničila kartonovou reklamu na zboží, byli včera po druhé hodině odpoledne vysláni strážníci městské policie do jednoho z olomouckých hypermarketů. Hlídka po příjezdu na místo zjistila od podezřelé seniorky, že nožem, který měla schovaný v kabelce, rozřezala kartonovou reklamu na gril. Důvod jejího jednání byl takový, že si přišla gril koupit, ale ten již v prodeji nebyl. To ji tak rozčílilo, že reklamu na prodávaný gril rozřezala. Poté žena přišla k pokladnám, kde zaplatila svůj nákup. Následně však byla oslovena ostrahou obchodu, aby vyčkala do příjezdu městské policie. Po celou dobu žena měla být velmi agresivní a směřovat vulgární nadávky na adresu daného obchodního řetězce. Po zadokumentování celého incidentu bude vše oznámeno správnímu orgánu k dalšímu řešení. (Čun)
Po vypití rumu skončil v nemocnici

Po vypití rumu skončil v nemocnici

Včera odpoledne jsme vyjížděli na ulici Pavlovická, kde v místním supermarketu mělo dojít ke krádeži zboží. Na místě hlídka zjistila, že se zde nachází starší muž, který měl být podezřelý z protiprávního jednání. Konkrétně měl dotyčný na prodejně přistoupit k regálu s alkoholem, vzít si láhev rumu a rychle ji vypít. Poté co zkonzumovaný alkohol odmítl zaplatit, byla přivolána městská policie. Muž byl tak opilý, že nakonec ani nebyl hospitalizován na záchytce, ale byl převezen do fakultní nemocnice na vyšetření. Po vystřízlivění bude opilec seznámen s tím, že celý případem se bude zabývat přestupková komise pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku. (Čun)
Vánoční hvězda

Vánoční hvězda

Strážníci a zaměstnanci Městské policie Olomouc se stejně jako v předchozích letech zapojili do veřejné charitativní akce „Vánoční hvězda“.
Památka zesnulých

Památka zesnulých

Památka zesnulých či lidově dušičky. Během tohoto období strážníci Městské policie Olomouc dohlížejí na veřejný pořádek a bezpečnost a plynulost silničního provozu u městských hřbitovů.
Mobilní aplikace pro odhalení domácího násilí

Mobilní aplikace pro odhalení domácího násilí

Domácí násilí se týká nás všech. Každý máme ve svém okolí nejspíš někoho, kdo od svého blízkého víc než lásku a pochopení, zažívá teror a násilí. Možná to ani netušíte. A není divu, oběti své trápení často úspěšně tají, průměrně 8 – 10 let. Svou situaci zlehčují, násilnou osobu omlouvají, anebo si vše kladou za vinu. Vystoupit z kruhu násilí chce hodně odvahy. Díky mobilní aplikaci Bright Sky CZ to ale společně můžeme změnit. Na jednom místě nabízí bezpečně a důvěrně všechny potřebné informace: 3minutový dotazník pro posouzení nebezpečí ve vztahu, databázi kontaktů na centra pomoci, funkci Můj deník pro zaznamenávání důkazů, příklady domácího násilí a mnohem víc. Určena je nejen pro samotné oběti, ale pro každého, kdo má obavy o svoji kamarádku, kolegu, sousedku nebo někoho z rodiny. Více o aplikaci na tomto odkazu. Zdroj: www.nadacevodafone.cz 
Buďme k sobě ohleduplní

Buďme k sobě ohleduplní

To, že podzim je již v plném proudu registrujeme chladnějšími rány, častými mlhami, pozdním rozedníváním a brzkým stmíváním. V tuto dobu, více než kdy jindy, platí pravidlo „Vidět a být viděn“.
Vozidla bez STK

Vozidla bez STK

Téměř půl roku platí novela zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, kdy přibyla nově možnost řešit odstavená vozidla bez STK na pozemních komunikacích.
Zaměřili jsme se na bezpečnost a viditelnost

Zaměřili jsme se na bezpečnost a viditelnost

Včera odpoledne proběhla u nákupního centra na ulici Kafkova preventivní akce zaměřená na předcházení majetkové trestné činnosti v souvislosti s vloupáním do vozidel. Strážníci kontrolovali vozidla a připomínali řidičům, aby v nich nenechávali cenné věci, které by mohly být potencionálním lákadlem pro zloděje. Při druhé akci se opět strážníci zaměřili na viditelnost chodců v silničním provozu, tentokrát na ulici Wolkerova, kde se nacházejí frekventované přechody pro chodce u tramvajové zastávky a u spojnice dvou parků. Na těchto místech strážníci, dnes v brzkých ranních hodinách, rozdali chodcům na pět desítek reflexních pásek. Podobné akce ke zvýšení viditelnosti budou probíhat i v následujícím období. (Čun)
Vidíme se?

Vidíme se?

Podzim nám začal před několika dny, a proto jsme se dnes v ranních hodinách při preventivní akci zaměřili na nejzranitelnější účastníky silničního provozu a to na chodce a cyklisty, kdy se konkrétně jednalo o jejich viditelnost.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

PROBÍHAJÍCÍ A PŘEDPOKLÁDANÉ UZAVÍRKY V OLOMOUCI

Statický seznam uzavírek

 • 30. 11. – 4. 12. 2020 částečná uzavírka ul. Žerotínovo náměstí
 • 14. 4. – 21. 12. 2020 úplná uzavírka ul. 8. Května – rekonstrukce mimo DPMO
 • 23. 10. – 20. 12. 2020 částečné uzavírky ul. Svornosti, Na Vozovce, Hněvotínská, Foerstrova
 • 25. 9. – 20. 12. 2020 částečná uzavírka ul. Dvorského
 • 1. 9. – 18. 12. 2020 částečná uzavírka ul. Na Šibeníku
 • 2. 3. 2020 – 30. 6. 2022 úplná uzavírka ul. Masarykova, most přes Moravu
 • 19. 7. 2019 – 31. 12. 2020 úplná uzavírka ul. Nábřeží
 • 30. 11. – 4. 12. 2020 částečná uzavírka ul. Žerotínovo náměstí
 • 14. 4. – 21. 12. 2020 úplná uzavírka ul. 8. Května – rekonstrukce mimo DPMO
 • 23. 10. – 20. 12. 2020 částečné uzavírky ul. Svornosti, Na Vozovce, Hněvotínská, Foerstrova
 • 25. 9. – 20. 12. 2020 částečná uzavírka ul. Dvorského
 • 1. 9. – 18. 12. 2020 částečná uzavírka ul. Na Šibeníku
 • 2. 3. 2020 – 30. 6. 2022 úplná uzavírka ul. Masarykova, most přes Moravu
 • 19. 7. 2019 – 31. 12. 2020 úplná uzavírka ul. Nábřeží

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty