Rozšířili a doplnili jsme městský kamerový dohlížecí systém

Kamerový systém slouží obyvatelům města Olomouce již od roku 1997 a jeho hlavním záměrem je zvýšení bezpečnosti občanů na exponovaných místech.

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email [email protected] nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Pozor změna! Odstraňování uhynulých zvířat

Téměř 140 případů ročně, které se týkaly nálezu uhynulých zvířat a jejich ostatků, řešili v posledních letech při výkonu služby olomoučtí strážníci. 

Více informací

Nepotřebné věci patří do sběrového dvora

Nefunkční elektronika, starý nábytek, sjeté pneumatiky, stavební suť nebo jen obalový materiál, který se nevlezl do kontejneru. Jen malý výčet věcí, kterých se lidé zbavují a to odložením vedle kontejneru nebo v horším případě odhozením v okrajových částech města, které nejsou tak frekventované.

Více informací

Chovejme se ohleduplně k historickým památkám

Houpání na řetězech u sloupu Nejsvětější Trojice, prolézání Mariánským sloupem, sprejování po Terezské bráně nebo koupání v barokních kašnách. To je jen malý výčet z desítek případů, které běžně v průběhu roku řeší strážníci Městské policie Olomouc. Lidé by si měli uvědomit, že kromě nevhodného chování, které neodpovídá kulturnímu významu, památkové hodnotě nebo technickému stavu památky, může dojít k jejímu mnohdy i nevratnému poškození, popřípadě opravě v řádech desítek až statisíců korun.

Více informací

Preventivní rady

Bez povolení určitě NE

Bez povolení určitě NE

Hlídka strážníků Městské policie Olomouc při kontrolní činnosti dne 2.3.2024 kolem 10:20 hodin uviděla  před jedním z domů v centru Olomouce  lešení umístěné na chodníku a stavební jeřáb na silnici a z části na chodníku. Provedeným šetřením strážníci zjistili, že zde tato zařízení nechal umístit z důvodu stavebních prací majitel přilehlé nemovitosti bez povolení  ke zvláštnímu užívání komunikace, čímž došlo k porušení zákona o pozemních komunikacích.  Při kontrole téhož dne v 16:30 hodin bylo zjištěno, že se zde již stavební zařízení nenachází, ale v kontejneru na domovní odpad strážníci nalezli stavební suť, čímž došlo k porušení zákona o odpadech. Podezření z obou výše uvedených přestupků bylo  oznámeno příslušným správním orgánům, kterým byl předán i zajištěný důkazní materiál.
Obuvnický fantom řádil na Kmochovce

Obuvnický fantom řádil na Kmochovce

Během včerejšího dne se na městskou policii dostavili dva pánové, aby nahlásili krádež. A co měli tito dva společného? Bydleli ve stejném vchodě panelového domu na ulici Kmochova a oběma byly odcizeny boty, které byly odloženy před dveřmi do bytů. Prvnímu poškozenému byly odcizeny dva páry sportovní obuvi v hodnotě 3 200,- Kč a druhému muži zmizely také dva páry a to v hodnotě přes čtyři tisíce korun. Jelikož se nepodařilo zjistit konkrétního pachatele ani žádné svědky události, tak bude celá věc oznámena, pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem, příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení.
Suchej únor? Ani náhodou

Suchej únor? Ani náhodou

Osvětová kampaň vyzývající k měsíčnímu odepření si konzumace alkoholu je za námi a jaký je výsledek? Ten předčil naše očekávání, ovšem v negativním smyslu. Jak jsme před měsícem psali, že únor nebývá statisticky výjimečný, co se týče převozu podnapilých osob na záchytku, tak uplynulých devětadvacet dní přepsalo statistiky. Na protialkoholní a záchytnou stanici bylo totiž realizováno celkem 52 převozů. Tolik převozů za jeden měsíc neevidujeme ani za celý loňský rok (nejvíce 42 v prosinci). Rekordmanem byl jedinec, který zde pobyl rovnou 7x. Co se týče nejvyšší zjištěné hodnoty alkoholu v dechu, tak zde tabulkám vládne čtyřiačtyřicetiletý muž, který nadýchal 4,01 promile. Takže pokud uplynulý měsíc shrneme, konstatování je jednoduché – suchej opravdu nebyl.
Bageta vyšla mladíka draho

Bageta vyšla mladíka draho

V průměru dvě krádeže denně řeší od začátku letošního roku v olomouckých super a hypermarketech strážníci městské policie. Poslední případ se odehrál včera odpoledne v hypermarketu na ulici Velkomoravská. Zde si mladistvý chlapec schoval pod mikinu bagetu a s tou se vydal pryč z obchodu. K jeho smůle byl však celou dobu pod drobnohledem místní ostrahy, která jej zastavila a poté přivolala městskou policii. Strážníci následně na místě celý incident s mladíkem vyřešili uložení pokuty. Od začátku roku strážníci řešili celkem 120 obdobných případů, kdy z toho se jednalo o 115 přestupků a 5 trestných činů.
Bál se o kolegu, ten však tvrdě spal

Bál se o kolegu, ten však tvrdě spal

Včera odpoledne jsme na tísňové lince přijali hovor od muže, který nám do telefonu řekl, že se obává o svého kolegu z práce. Ten mu měl toho dne zavolat, že mu je nevolno a nepřijde do práce. Na následné zpětné telefonáty však dotyčný opakovaně nereagoval a údajně se ho nepodařilo kontaktovat ani přes jeho matku a další sousedy v místě jeho bydliště v městské části Hodolany. Po příjezdu k inkriminovanému bytovému domu zde na hlídku již čekala majitelka domu, která měla k dispozici i klíče od předmětného bytu. Na zvonění i na bouchání na dveře muž nereagoval a klíče byly zasunuty uvnitř zámku. Přes operační středisko tak byli kontaktováni hasiči s žádostí o otevření bytu. V době jejich příjezdu otevřel byt šestapadesátiletý muž s tím, že pouze tvrdě usnul. Jelikož byl v pořádku a lékařské ošetření nevyžadoval, tak byla celá akce ukončena a dobrou zprávu jsme obratem zavolali jeho kolegovi z práce, který měl o něj strach.
A je to marný

A je to marný

V neděli po půl druhé ráno byla vyslána hlídka městské policie do ulice Ztracená, kde mělo podle oznámení docházet k rušení nočního klidu hlasitou hudbou z místního baru. Na místě se vše potvrdilo a tak strážníci obsluhu baru upozornili na protiprávní jednání. Ta se omluvila a přislíbila, že již bude klid. Celou situaci tak strážníci vyřešili domluvou. Ovšem, jak se říká, slibem nezarmoutíš. O hodinu později jsme na místo vyjížděli znovu, jelikož se situace opakovala. Jelikož byla situace v baru neměnná, tak sáhli strážníci k finančnímu postihu v podobě pokuty. S tím však obsluha baru nesouhlasila a odmítla ji zaplatit. Hlídka tak zúčastněné seznámila s faktem, že tedy bude vše oznámeno správnímu orgánu k dalšímu řešení.
Já na bráchu, brácha na mě

Já na bráchu, brácha na mě

Čokoládové tyčinky a sourozenci v akci. Takto bychom mohli shrnout případ, který se odehrál v sobotu odpoledne v hypermarketu na ulici Dobnerova. Pracovník ostrahy zde viděl dva chlapce, kteří si na prodejní ploše schovávají do rukávu od bundy zboží a následně procházejí přes pokladnu, aniž by za něj zaplatili. Ostraha dotyčnou dvojici zastavila a na místo přivolala naši hlídku. Při řešení celého incidentu následně strážníci zjistili, že se jedná o nezletilou bratrskou dvojici, která měla zálusk na čtyři čokoládové tyčinky v celkové hodnotě 120,- Kč. Z obchodu byla na místo přivolána matka chlapců a té bylo sděleno, jaký bude další postup v celé věci a konkrétně to, že vše bude k dořešení zasláno příslušnému správnímu orgánu olomouckého magistrátu.
Strážníci prošli školením krizové komunikace

Strážníci prošli školením krizové komunikace

A přímo od toho nejpovolanějšího. Mezi strážníky včera zavítal Karel Pošíval, který je bývalým elitním policistou s více než 17 letou praxí v roli policejního vyjednavače.
Strážníci zavítali mezi seniory

Strážníci zavítali mezi seniory

Konkrétně se jednalo o šest desítek posluchačů v klubu pro seniory na ulici Polská, pro které se zde včera odpoledne uskutečnila beseda s preventivní tématikou. 
A jdeme do finále

A jdeme do finále

Do Štědrého dne zbývá už jen několik dní a samotný fakt můžeme potvrdit plnými nákupními centry, kde finišují nákupy posledních vánočních dárků nebo nejrůznějších pochutin na následující svátky.
Strážníci společně darovali krev

Strážníci společně darovali krev

Ve středu ráno se to na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice Olomouc hemžilo uniformami, jelikož opět po roce šli olomoučtí strážníci hromadně darovat krev.
Předvánoční nákupy jsou v plném proudu

Předvánoční nákupy jsou v plném proudu

S výše uvedeným také souvisí zvýšený pohyb návštěvníků u nákupních center a to zejména v podobě motoristů. Právě proto v tomto období probíhají ze strany Městské policie Olomouc preventivní akce, kde upozorňujeme návštěvníky, aby si ve vozidlech neponechávali osobní věci a cennosti, které by mohly být lákadlem pro zloděje. Jedna z akcí proběhla minulý týden u nákupního centra na ulici Pražská, kde jsme oslovili na čtyři desítky řidičů. Obdobné akce se budou v následujícím předvánočním období opakovat.
Rozšířili a doplnili jsme městský kamerový dohlížecí systém

Rozšířili a doplnili jsme městský kamerový dohlížecí systém

Kamerový systém slouží obyvatelům města Olomouce již od roku 1997 a jeho hlavním záměrem je zvýšení bezpečnosti občanů na exponovaných místech.
Rok se s rokem sešel

Rok se s rokem sešel

Strážníci a civilní zaměstnanci Městské policie Olomouc se stejně jako v předchozích letech zapojili do veřejné charitativní akce „Vánoční hvězda“.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

PROBÍHAJÍCÍ A PLÁNOVANÉ UZAVÍRKY KOMUNIKACÍ

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: [email protected]

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty