Parkování ve městě kontroluje speciální vozidlo, radary v Chomoutově a Chválkovicích se osvědčily

Od konce ledna brázdí ulice v centru města speciálně upravené vozidlo, které monitoruje přestupky v parkování. Skenovací zařízení dokáže přestupek nejen rozpoznat, ale také získaná data zpracovat a odeslat k dalšímu řešení příslušným orgánům. V ostrém provozu jsou už i radary ve Chválkovicích a Chomoutově.

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email [email protected] nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Nepotřebné věci patří do sběrového dvora

Nefunkční elektronika, starý nábytek, sjeté pneumatiky, stavební suť nebo jen obalový materiál, který se nevlezl do kontejneru. Jen malý výčet věcí, kterých se lidé zbavují a to odložením vedle kontejneru nebo v horším případě odhozením v okrajových částech města, které nejsou tak frekventované.

Více informací

Chovejme se ohleduplně k historickým památkám

Houpání na řetězech u sloupu Nejsvětější Trojice, prolézání Mariánským sloupem, sprejování po Terezské bráně nebo koupání v barokních kašnách. To je jen malý výčet z desítek případů, které běžně v průběhu roku řeší strážníci Městské policie Olomouc. Lidé by si měli uvědomit, že kromě nevhodného chování, které neodpovídá kulturnímu významu, památkové hodnotě nebo technickému stavu památky, může dojít k jejímu mnohdy i nevratnému poškození, popřípadě opravě v řádech desítek až statisíců korun.

Více informací

Preventivní rady

Kytarista svým vystoupením rušil noční klid

Kytarista svým vystoupením rušil noční klid

V pondělí před jedenáctou hodinou večerní byla hlídka městské policie vyslána na ulici Nedvědova z důvodu rušení nočního klidu. Na místě jsme zjistili, že v jednom podniku hrál jedenačtyřicetiletý muž na kytaru. Dotyčnému bylo vysvětleno, že daná doba není zrovna nejvhodnější na takové kulturní vystoupení. To muž pochopil, svou hru ukončil a vše bylo na místě vyřešeno domluvou. Od začátku letošního roku strážníci už řešili přes stovku přestupků souvisejících s rušením nočního klidu.
Půlmaraton z pohledu olomouckých strážníků

Půlmaraton z pohledu olomouckých strážníků

Největší běžecká akce letošního roku, která v sobotu opanovala hanáckou metropoli, je úspěšně za námi. A pod tohle se můžeme doslova podepsat. Strážníci dohlíželi ještě před samotným začátkem tohoto sportovního svátku na trase závodu, ale i v blízkém okolí na veřejný pořádek a na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Na nejrizikovějších místech byly připraveny hlídky městské policie, aby nedošlo k žádnému narušení poklidného průběhů samotného závodu. A zde bychom chtěli pochválit všechny účastníky této akce, jelikož jsme nezaznamenali žádné dramatické problémy v podobě špatně zaparkovaných aut, odcizených osobních věcí nebo jiného protiprávního jednání. Zpestřením pro několik dětí bylo setkání se strážníky, protože jsme řešili pětici případů ztracených dětí, které se však během chvilky vrátily ke svým rodičům a radost v jejich očích by se tak dala srovnat s emocemi běžců, kteří úspěšně i přes rozmary počasí dokončili samotný půlmaraton.
Strážníci zaskočili za anděla

Strážníci zaskočili za anděla

Včera před polednem se na operační středisko městské policie telefonicky obrátila pracovnice společnosti poskytující sociální služby (asistenční a tísňová péče) se sídlem v Královehradeckém kraji. Důvodem byla jejich klientka, která jim nezvedá telefon a je zde obava, jestli je v pořádku. Do místa bydliště na ulici Přichystalova byla okamžitě vyslána hlídka městské policie a té se podařilo kontaktovat seniorku. Pětaosmdesátiletá žena byla v pořádku a telefon neslyšela z jednoduchého důvodu. Byla totiž venčit svého pejska. Jelikož se vše vyjasnilo, tak jsme oznamovatelce obratem zavolali, že je žena v bez jakýchkoliv problémů.
Vzal roha i s kruhem

Vzal roha i s kruhem

V pátek v odpoledních hodinách jsme na tísňové lince městské policie přijali hovor do muže, který oznámil osobu, jež odcizila z náplavky záchranný kruh. Dotyčný se měl následně vydat do ulice Komenského a zde setrvat na jedné z předzahrádek místního gastronomického zařízení. Lokalitu začal monitorovat náš kamerový systém a ten osobu dohledal. Vyslaná hlídka na místě dotyčného spatřila, ale ten jak zmerčil naše strážníky, tak se dal na útěk směrem k Masarykově třídě, kde byl také následně zastaven. Muž se ke krádeži přiznal, ovšem odmítl s hlídkou cokoliv řešit. Celým případem se nyní bude zabývat příslušný správní orgán, kterému bude vše oznámeno k dalšímu řešení.
Poštolka skončila na neurologii

Poštolka skončila na neurologii

A to přímo v prostorách kartotéky ve fakultní nemocnici. Konkrétně se jednalo o mládě poštolky, kterému zřejmě došly síly, a zavítalo včera po obědě na oddělení neurologie. Jelikož se zde specializují na lidské pacienty, tak jsme mládě převzali a protože nejevilo žádné známky zranění, tak bylo následně v pořádku vypuštěno do volné přírody.
Z kontejneru si udělal ložnici

Z kontejneru si udělal ložnici

Včera před polednem strážníci řešili nezvyklé oznámení. Na tísňovou linku se obrátila žena, která nám do telefonu řekla, že u základní školy na ulici Tomkova jsou kontejnery a v tom na papír přebývá nějaký muž. Po příjezdu na místo se dotyčný muž už nacházel mimo kontejner. Strážníci osmadvacetiletému muži vysvětlili, že uvedené místo slouží pouze k odkládání odpadu a nikoliv k přespávání. Po vysvětlení celé věci muž místo dobrovolně opustil.
Strážníci zasahovali na dětském hřišti

Strážníci zasahovali na dětském hřišti

Na oznámení o třech osobách, které na dětském hřišti na ulici Libušina demontují dřevěné houpačky, vyjížděla včera dopoledne hlídka městské policie. V inkriminovaném místě byla kontaktována trojice mužů, která zde nepáchala žádnou nekalou činnost. Jednalo se o pracovníky firmy, kteří zde prováděli demontáž starých herních prvků v souvislosti s rekonstrukcí stávajícího dětského hřiště. Celá akce tak byla legální, což nám potvrdilo i příslušné oddělení olomouckého magistrátu, jakožto investora celé akce.
Mattoni Running Festival se blíží

Mattoni Running Festival se blíží

V sobotu 15. června se do Olomouce vrací tradiční půlmaraton série RunCzech, který po covidové pauze od loňska opět drží prestižní známku kvality Road Race Label od World Athletics.
Rozárium patřilo dětem

Rozárium patřilo dětem

Rok utekl jako voda a opět se, již na tradičním místě, v areálu Botanické zahrady – Rozáriu v Bezručových sadech konala dopravní soutěž pro ty nejmenší.
Studenti zavítali za olomouckými strážníky

Studenti zavítali za olomouckými strážníky

Patnáctka studentů ze Střední školy zemědělské absolvovala v pondělí 20. května v odpoledních hodinách exkurzi v sídle Městské policie Olomouc.
Flora je úspěšně za námi

Flora je úspěšně za námi

Čtyři dny trvající opatření v souvislosti se zabezpečením veřejného pořádku a zejména bezpečností a plynulostí silničního provozu v okolí Výstaviště Flora je za námi.
Jarní Flora je tady

Jarní Flora je tady

Od čtvrtka 25. dubna do neděle 28. dubna se koná v areálu Výstaviště Flora Olomouc mezinárodní květinová a zahradnická výstava Flora Olomouc 2024. V okolí výstaviště a přilehlých ulic bude opět zaznamenán zvýšený počet projíždějících vozidel. V rámci zachování bezpečnosti a plynulosti silničního provozu je nutné, aby řidiči respektovali dopravní značení, pokyny strážníků a pořadatelů.
Přednáška s exkurzí pro školáky z Majetína

Přednáška s exkurzí pro školáky z Majetína

V úterý a ve středu dopoledne zavítali na služebnu městské policie žáci z první až páté třídy ze Základní školy Majetín.
Výroční shromáždění pracovníků Městské policie Olomouc

Výroční shromáždění pracovníků Městské policie Olomouc

V pátek 15. března 2024 proběhlo již tradiční setkání Městské policie Olomouc ve velkém sále magistrátu města v Hynaisově ulici. Součástí bylo zhodnocení činnosti za uplynulý rok 2023 a zejména ocenění nejlepších zaměstnanců.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

PROBÍHAJÍCÍ A PLÁNOVANÉ UZAVÍRKY KOMUNIKACÍ

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: [email protected]

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty