Rok se s rokem sešel

Strážníci a civilní zaměstnanci Městské policie Olomouc se stejně jako v předchozích letech zapojili do veřejné charitativní akce „Vánoční hvězda“.

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email [email protected] nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Pozor změna! Odstraňování uhynulých zvířat

Téměř 140 případů ročně, které se týkaly nálezu uhynulých zvířat a jejich ostatků, řešili v posledních letech při výkonu služby olomoučtí strážníci. 

Více informací

Nepotřebné věci patří do sběrového dvora

Nefunkční elektronika, starý nábytek, sjeté pneumatiky, stavební suť nebo jen obalový materiál, který se nevlezl do kontejneru. Jen malý výčet věcí, kterých se lidé zbavují a to odložením vedle kontejneru nebo v horším případě odhozením v okrajových částech města, které nejsou tak frekventované.

Více informací

Chovejme se ohleduplně k historickým památkám

Houpání na řetězech u sloupu Nejsvětější Trojice, prolézání Mariánským sloupem, sprejování po Terezské bráně nebo koupání v barokních kašnách. To je jen malý výčet z desítek případů, které běžně v průběhu roku řeší strážníci Městské policie Olomouc. Lidé by si měli uvědomit, že kromě nevhodného chování, které neodpovídá kulturnímu významu, památkové hodnotě nebo technickému stavu památky, může dojít k jejímu mnohdy i nevratnému poškození, popřípadě opravě v řádech desítek až statisíců korun.

Více informací

Preventivní rady

V hlavní roli: Toluen

V hlavní roli: Toluen

Včera ráno jsme vyjížděli na oznámení, že u budovy staré vyměníčky na ulici Čajkovského přespává již delší dobu ve stejné poloze neznámá osoba. Na místě jsme zjistili muže, který byl apatický a pohyb mu dělal značné problémy. Celá situace měla jednoduché vysvětlení. Dotyčný totiž hlídce řekl, že inhaloval toluen, což se potvrdilo i nalezenou prázdnou plechovkou. Jediným řešením celé situace tak bylo přivolání zdravotnické záchranné služby a ta si muže převzala k ošetření.
Barista v akci?

Barista v akci?

Čtyři balení kávy v hodnotě 440,- Kč. Takový je sumář včerejšího řádění jedenapadesátiletého muže v hypermarketu na ulici Dobnerova. Ten si dal zboží to batohu a následně se přes pokladny vydal pryč z obchodu. K jeho smůle však celé počínání sledovala na kamerovém systému ostraha a dotyčného muže za pokladnami zastavila a přivolala městskou policii. Celý případ byl na místě vyřešen uložením pokuty a zboží bylo následně vráceno zpět do prodeje.
Se stavem auta si moc hlavu nelámal

Se stavem auta si moc hlavu nelámal

V úterý dopoledne byla hlídka městské policie vyslána na ulici Aloise Rašína, kde se mělo nacházet odstavené vozidlo značky Mercedes v rozporu se zákonem. Na místě se informace potvrdily a při bližším ohledání auta se zjistilo, že technická kontrola je již několik let propadlá a zadní kovová registrační značka úplně chybí. Místo ní zde byl páskou přilepen karton, na kterém bylo ručně dopsáno označení vozidla. Samotný případ bude oznámen správnímu orgánu, pro podezření ze spáchání přestupku dle zákona o pozemních komunikacích, k dalšímu řešení.
Strážníci pomáhali andělovi

Strážníci pomáhali andělovi

Mikuláš s čertem a andělem sice chodí až dnes, ale už včera jednomu andělovi strážníci asistovali. Konkrétně se jednalo o službu tísňové péče, která má tuto bytost v názvu. Operátorka této služby totiž včera odpoledne kontaktovala operační středisko městské policie s tím, že se jim nedaří na telefonu kontaktovat jejich klientku a ta nereaguje ani na asistenční hodinky. Hlídka tak byla vyslána do městské části Nový svět, kde v místě trvalého bydliště kontaktovala dotyčnou seniorku. Ta byla v pořádku a nepožadovala žádnou pomoc. Strážníkům následně řekla, že špatně slyší a telefon ani hodinky neslyšela.
Se čtverkou v krvi vytuhl v tramvaji

Se čtverkou v krvi vytuhl v tramvaji

S žádostí o pomoc se včera odpoledne na tísňovou linku obrátila dispečerka Dopravního podniku města Olomouce. Důvodem byl podnapilý muž ležící v tramvaji na zastávce Zikova, který nereaguje na pokyny řidiče k vystoupení. Na místě hlídka dotyčného muže probrala, vyvedla z tramvaje a vzhledem k jeho opilosti nezbylo nic jiného než ho odvézt na protialkoholickou a záchytnou stanici k vystřízlivění. Zde u něj byla provedena orientační dechová zkouška s výsledkem 4,11 promile alkoholu. V letošním roce strážníci realizovali celkem 348 převozů na záchytku.
Škody jdou do tisíců

Škody jdou do tisíců

Z prosince máme za sebou pouze tři dny, ale za tuto dobu evidujeme již pět krádeží v super a hypermarketech. A někteří jedinci se toho opravdu nebojí. U uvedených případů se celková škoda zastavila na částce necelých 9 tisíc korun. Nejvyšší škodu má na svém dívka, která byla v sobotu přistižena při krádeži zboží v hypermarketu na ulici Velkomoravská. Ta odcizila zboží, v podobě potravin a alkoholu, za 4 386,- Kč. Od začátku letošního roku strážníci řešili celkem 732 krádeží v podobě 37 trestných činů a 695 přestupků.
V opilosti poškodil závoru na parkovišti

V opilosti poškodil závoru na parkovišti

Do samotného nadpisu by se dal shrnout případ, který v pátek několik minut před půlnocí řešili olomoučtí strážníci. Na operačním středisku jsme přijali oznámení o muži, který měl u vjezdu do nemocnice na ulici Hněvotínská poškodit závoru. Hlídka na místě kontaktovala oznamovatele a ten jí označil muže podezřelého z tohoto jednání. Dotyčný se k incidentu doznal, ale v celém případu zřejmě značnou roli sehrál alkohol, jelikož byl muž značně pod parou. Řešením celé situace tak byl jeho převoz na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Zde následně nadýchal rovné dvě promile. Celým případem se bude zabývat správní orgán, kterému bude vše oznámeno k dalšímu řešení.
Rozšířili a doplnili jsme městský kamerový dohlížecí systém

Rozšířili a doplnili jsme městský kamerový dohlížecí systém

Kamerový systém slouží obyvatelům města Olomouce již od roku 1997 a jeho hlavním záměrem je zvýšení bezpečnosti občanů na exponovaných místech.
Rok se s rokem sešel

Rok se s rokem sešel

Strážníci a civilní zaměstnanci Městské policie Olomouc se stejně jako v předchozích letech zapojili do veřejné charitativní akce „Vánoční hvězda“.
Přednáška s exkurzí pro školáky z Příkaz

Přednáška s exkurzí pro školáky z Příkaz

Minulý pátek a dnes dopoledne zavítali na služebnu městské policie žáci ze Základní školy Příkazy. Dohromady bezmála padesátka dětí nejprve absolvovala exkurzi na pracovišti městského kamerového dohlížecího systému, kde děti zaujala zejména kamerová stěna. Následně byly pro děti připraveny besedy na témata osobního bezpečí, práce strážníků, problematiky bezpečného chování v silničním provozu nebo tísňových linek. Na samotný závěr si děti mohly vyzkoušet protiúderový komplet, laserovou střelnici a také si zahrát hry s policejní tématikou.
Památka zesnulých

Památka zesnulých

Neboli lidově dušičky. Během tohoto období budou strážníci Městské policie Olomouc dohlížet na veřejný pořádek a bezpečnost a plynulost silničního provozu nejen u centrálního hřbitova v Neředíně, ale i u ostatních městských hřbitovů.
Po chodcích jsme se zaměřili na cyklisty

Po chodcích jsme se zaměřili na cyklisty

V minulém týdnu proběhla akce na viditelnost chodců a dnes ráno jsme společně s krajským koordinátorem BESIP vyrazili na kontrolu cyklistů. 
Vidět a být viděn

Vidět a být viděn

Podzim je v plném proudu a v brzkých ranních hodinách komplikuje viditelnost pozdní rozednívání.
Podzimní Flora je za námi

Podzimní Flora je za námi

V termínu 5. – 8. října proběhla podzimní etapa zahradnického veletrhu Flora.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

PROBÍHAJÍCÍ A PLÁNOVANÉ UZAVÍRKY KOMUNIKACÍ

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: [email protected]

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty