Parkování ve městě kontroluje speciální vozidlo, radary v Chomoutově a Chválkovicích se osvědčily

Od konce ledna brázdí ulice v centru města speciálně upravené vozidlo, které monitoruje přestupky v parkování. Skenovací zařízení dokáže přestupek nejen rozpoznat, ale také získaná data zpracovat a odeslat k dalšímu řešení příslušným orgánům. V ostrém provozu jsou už i radary ve Chválkovicích a Chomoutově.

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email [email protected] nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Nepotřebné věci patří do sběrového dvora

Nefunkční elektronika, starý nábytek, sjeté pneumatiky, stavební suť nebo jen obalový materiál, který se nevlezl do kontejneru. Jen malý výčet věcí, kterých se lidé zbavují a to odložením vedle kontejneru nebo v horším případě odhozením v okrajových částech města, které nejsou tak frekventované.

Více informací

Chovejme se ohleduplně k historickým památkám

Houpání na řetězech u sloupu Nejsvětější Trojice, prolézání Mariánským sloupem, sprejování po Terezské bráně nebo koupání v barokních kašnách. To je jen malý výčet z desítek případů, které běžně v průběhu roku řeší strážníci Městské policie Olomouc. Lidé by si měli uvědomit, že kromě nevhodného chování, které neodpovídá kulturnímu významu, památkové hodnotě nebo technickému stavu památky, může dojít k jejímu mnohdy i nevratnému poškození, popřípadě opravě v řádech desítek až statisíců korun.

Více informací

Preventivní rady

Zraněnému cyklistovi pomáhali kolemjdoucí i strážníci

Zraněnému cyklistovi pomáhali kolemjdoucí i strážníci

Včera po deváté hodině večerní projížděla hlídka městské policie po ulici Dlouhá, když v místě spatřila ležícího muže a kolem něj další dvě osoby, jež mu poskytují první pomoc. Podle svědků se měl muž zranit při pádu na kole a to v oblasti hlavy. Svědci hlídce dále řekli, že na místo již přivolali záchranku. Strážníci do příjezdu ZZS převzali ošetřování dotyčného a k nehodě byla také zavolána Policie ČR a ta si vše převzala k dalšímu řešení. Zraněný cyklista byl následně převezen záchranáři do vojenské nemocnice.
Šrouby a matice

Šrouby a matice

Jestli si po včerejšku bude tento hit od skupiny Mandrage broukat senior, se kterým měli včera odpoledne v hobby marketu na Horním lánu co dočinění olomoučtí strážníci, to těžko říct. Každopádně název písničky vystihuje obsah kapes, ve kterých měl dotyčný muž ukryt odcizené zboží právě v podobě matic, šroubů a k tomu přidal ještě pár podložek. Počínání muže si všimnul pracovník marketu, který následně seniora zastavil za pokladnami, kterými prošel bez zaplacení. Po příjezdu na místo hlídka celý incident vyřešila uložením pokuty a zboží v hodnotě 35,- Kč bylo vráceno zpět do prodeje.
Po modemu zbyl jen kabel

Po modemu zbyl jen kabel

Škodu za necelých pět tisíc korun má na svědomí neznámý pachatel, který včera v noci řádil na ulici Werichova. Dotyčný před místní prodejnou smíšeného zboží odcizil příjmové zařízení, jež bylo umístěno na kovové konzoli před obchodem. Po přístroji tak na fasádě zůstal jen visící kabel. Jelikož se nepodařilo zjistit konkrétního pachatel, tak bude celá věc oznámena příslušnému správnímu orgánu, pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem.
Opilý koloběžkář nezvládl svůj stroj

Opilý koloběžkář nezvládl svůj stroj

S žádostí o pomoc při zajištění elektrokoloběžky z místa dopravní nehody se včera večer na operační středisko obrátil dispečer záchranky. Ta zasahovala na ulici Dobrovského, kde si po pádu z tohoto stroje vlastní vinou způsobil dvaatřicetiletý muž zranění, která vyžadovala příjezd ZZS. Hlídka na místě u dotyčného provedla orientační dechovou zkoušku s výsledkem 1,75 promile. Celý případ si následně převzali kolegové ze státní policie.
A je to marný

A je to marný

V poslední době jsme řešili několik případů týkající se muže, který přespává v kontejnerech (nejčastěji v těch na papír). Naposledy naše hlídka vyjížděla včera po třinácté hodině na ulici U Reálky, kde muž vynášející odpadky našel dotyčného ležet v modrém kontejneru. Na výzvy strážníků muž nereagoval a byl celkově apatický. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba a muž byl po vytažení z kontejneru, do příjezdu záchranářů, ochlazován vodou a ledem, který přinesli zaměstnanci přilehlé restaurace. Z kamery umístěné na budově blízkého domu bylo zjištěno, že „kontejnerový fantom“ ve svém úkrytu pobyl zhruba hodinu. U muže a v kontejneru se také našlo několik věcí, které sem zcela jistě nepatřily a tak byla o celém případu informována Policie ČR a ta si vše převzala k dalšímu řešení. Zdravotnímu stavu muže ani neprospěl fakt, že u něho byla zjištěna hodnota 3,6 promile alkoholu v dechu.
Kytarista svým vystoupením rušil noční klid

Kytarista svým vystoupením rušil noční klid

V pondělí před jedenáctou hodinou večerní byla hlídka městské policie vyslána na ulici Nedvědova z důvodu rušení nočního klidu. Na místě jsme zjistili, že v jednom podniku hrál jedenačtyřicetiletý muž na kytaru. Dotyčnému bylo vysvětleno, že daná doba není zrovna nejvhodnější na takové kulturní vystoupení. To muž pochopil, svou hru ukončil a vše bylo na místě vyřešeno domluvou. Od začátku letošního roku strážníci už řešili přes stovku přestupků souvisejících s rušením nočního klidu.
Půlmaraton z pohledu olomouckých strážníků

Půlmaraton z pohledu olomouckých strážníků

Největší běžecká akce letošního roku, která v sobotu opanovala hanáckou metropoli, je úspěšně za námi. A pod tohle se můžeme doslova podepsat. Strážníci dohlíželi ještě před samotným začátkem tohoto sportovního svátku na trase závodu, ale i v blízkém okolí na veřejný pořádek a na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Na nejrizikovějších místech byly připraveny hlídky městské policie, aby nedošlo k žádnému narušení poklidného průběhů samotného závodu. A zde bychom chtěli pochválit všechny účastníky této akce, jelikož jsme nezaznamenali žádné dramatické problémy v podobě špatně zaparkovaných aut, odcizených osobních věcí nebo jiného protiprávního jednání. Zpestřením pro několik dětí bylo setkání se strážníky, protože jsme řešili pětici případů ztracených dětí, které se však během chvilky vrátily ke svým rodičům a radost v jejich očích by se tak dala srovnat s emocemi běžců, kteří úspěšně i přes rozmary počasí dokončili samotný půlmaraton.
Mattoni Running Festival se blíží

Mattoni Running Festival se blíží

V sobotu 15. června se do Olomouce vrací tradiční půlmaraton série RunCzech, který po covidové pauze od loňska opět drží prestižní známku kvality Road Race Label od World Athletics.
Rozárium patřilo dětem

Rozárium patřilo dětem

Rok utekl jako voda a opět se, již na tradičním místě, v areálu Botanické zahrady – Rozáriu v Bezručových sadech konala dopravní soutěž pro ty nejmenší.
Studenti zavítali za olomouckými strážníky

Studenti zavítali za olomouckými strážníky

Patnáctka studentů ze Střední školy zemědělské absolvovala v pondělí 20. května v odpoledních hodinách exkurzi v sídle Městské policie Olomouc.
Flora je úspěšně za námi

Flora je úspěšně za námi

Čtyři dny trvající opatření v souvislosti se zabezpečením veřejného pořádku a zejména bezpečností a plynulostí silničního provozu v okolí Výstaviště Flora je za námi.
Jarní Flora je tady

Jarní Flora je tady

Od čtvrtka 25. dubna do neděle 28. dubna se koná v areálu Výstaviště Flora Olomouc mezinárodní květinová a zahradnická výstava Flora Olomouc 2024. V okolí výstaviště a přilehlých ulic bude opět zaznamenán zvýšený počet projíždějících vozidel. V rámci zachování bezpečnosti a plynulosti silničního provozu je nutné, aby řidiči respektovali dopravní značení, pokyny strážníků a pořadatelů.
Přednáška s exkurzí pro školáky z Majetína

Přednáška s exkurzí pro školáky z Majetína

V úterý a ve středu dopoledne zavítali na služebnu městské policie žáci z první až páté třídy ze Základní školy Majetín.
Výroční shromáždění pracovníků Městské policie Olomouc

Výroční shromáždění pracovníků Městské policie Olomouc

V pátek 15. března 2024 proběhlo již tradiční setkání Městské policie Olomouc ve velkém sále magistrátu města v Hynaisově ulici. Součástí bylo zhodnocení činnosti za uplynulý rok 2023 a zejména ocenění nejlepších zaměstnanců.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

PROBÍHAJÍCÍ A PLÁNOVANÉ UZAVÍRKY KOMUNIKACÍ

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: [email protected]

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty