Řidiči, respektujte dopravní značení!

Takřka denně jsme svědky kolizních situací v křižovatce ulic Kateřinská a Aksamitova, které snad jen díky pohotovým reakcím a duchapřítomnosti některých řidičů nekončí dopravní nehodou.

Více informací

Chovejme se ohleduplně k historickým památkám

Houpání na řetězech u sloupu Nejsvětější Trojice, prolézání Mariánským sloupem, sprejování po Terezské bráně nebo koupání v kašnách. To je jen malý výčet z desítek případů, které běžně v průběhu roku řeší strážníci Městské policie Olomouc. Lidé by si měli uvědomit, že kromě nevhodného chování, které neodpovídá kulturnímu významu, památkové hodnotě nebo technickému stavu památky, může dojít k jejímu mnohdy i nevratnému poškození, popřípadě opravě v řádech desítek až statisíců korun.

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email [email protected] nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Preventivní rady

Čtyři nálezy za jeden den

Čtyři nálezy za jeden den

V poslední době se množí oznámení od občanů o nalezených věcech na území města Olomouce. Jen během včerejšího dne jsme řešili čtyři takové případy, kdy se konkrétně jednalo o klíče od auta, kabelku, peněženku (včetně dokladů a finanční hotovosti) a nakonec objemný svazek klíčů. Ve dvou případech se podařilo majitele kontaktovat a ztracené věci jim byly vráceny zpět. Zbývající nálezy budou předány příslušnému odboru olomouckého magistrátu. Od začátku roku evidujeme celkem 109 případů nálezů věcí, dokladů a cenin. (Čun)
Dal si čtyři kousky a pak jel

Dal si čtyři kousky a pak jel

V sobotu před čtvrtou hodinou ranní spatřila hlídka na ulici Okružní vozidlo značky Škoda Felicia, jak projíždí zákazem vjezdu. Strážníci auto zastavili a začali s řidičem řešit jeho prohřešek. Při tomto však byl z dechu řidiče cítit alkohol. Osmatřicetiletý muž se hlídce přiznal, že měl před jízdou čtyři piva. Po tomto byla u řidiče provedena orientační dechová zkouška a to s výsledkem 2,01 promile alkoholu v dechu. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána Policie ČR a ta si vše převzala k dalšímu řešení. (Čun)
Jeden hrál na kytaru a druhý fotbal

Jeden hrál na kytaru a druhý fotbal

Během uplynulého víkendu jsme řešili devět oznámení na rušení nočního klidu. Mezi nejzajímavější můžeme zařadit seniora, který v sobotu v noci hrál na kytaru na Dolním náměstí a jeho zvukový projev vadil lidem bydlícím v okolí. Druhý případ se odehrál na fotbalovém hřišti v městské části Chválkovice, kde ještě v neděli, zhruba po půl jedné ráno, hrála skupina osob fotbal. Mezi nejhlučnější však patřil jedenadvacetiletý mladík, který své sportovní zápolení přenášel až do značných decibelů. Všechny incidenty byly vyřešeny domluvami a lidé pak již mohli pokojně spát. (Čun)
Řídil pod vlivem a ještě v zákazu

Řídil pod vlivem a ještě v zákazu

Dnes hodinu po půlnoci byl na kamerovém systému spatřen na ulici Kpt. Nálepky muž popíjející pivo ještě s další osobou u vozidla značky Hyundai. Dvojice následně sedla do auta, kdy muž, který se předtím posilnil alkoholem, usedl na pozici řidiče. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka a auto, které se rozjelo, bylo pod neustálým dohledem kamer. Hlídce se podařilo auto zastavit na třídě 17. listopadu. Při následné kontrole řidič svůj řidičský průkaz nepředložil, jelikož měl mít zákaz řízení. Poté byla u dvaadvacetiletého muže provedena orientační dechová zkouška s výsledkem 1,83 promile. Na základě těchto skutečností byla na místo přivolána hlídka Policie ČR a ta si celou věc převzala k dalšímu řešení. (Čun)
Křeček terorizoval zahrádkáře

Křeček terorizoval zahrádkáře

V úterý odpoledne se na nás telefonicky obrátil majitel jedné ze zahrádek v kolonii poblíž ulice Balcárkova. Důvodem byl odchycený křeček, který delší dobu působil škody na majetku zahrádkářů, v podobě zničené úrody zeleniny. Nešťastným zahrádkářům se podařilo hlodavce odchytit a následně předat strážníkům. Vzhledem k tomu, že jednalo o silně ohrožený druh, který je v Česku chráněný zákonem, byl přemístěn do volné přírody v okrajové části Olomouce, kde by už neměl napáchat další škodu. (Čun)
Spor o respirátor skončil potyčkou

Spor o respirátor skončil potyčkou

Na tísňové lince městské policie jsme včera v nočních hodinách přijali hovor od dispečera dopravního podniku. Důvodem měla být agresivní osoba nacházející se v tramvaji na třídě Míru. Po příjezdu na místo se na zastávce nacházela skupinka osob včetně řidiče tramvaje a podezřelého muže. Ten se choval agresivně a neustále kladl odpor. Pro jeho zklidnění mu tak strážníci nasadili pouta. Řidič tramvaje hlídce řekl, že viděl muže v tramvaji, který nemá zakryté dýchací cesty respirátorem. Z tohoto důvodu jej na to upozornil nebo ať opustí tramvaj. Muž však na upozornění nedbal, řidiče fyzicky napadl a také poškodil zadní dveře tramvaje. Cestující společně s řidičem muže zpacifikovali a snažili se ho uklidnit. Několik minut po příjezdu strážníků se na místo také dostavili kolegové ze státní policie a ti si celý případ převzali k dalšímu řešení. (Čun)
Komu se hodil poklop od kanálu?

Komu se hodil poklop od kanálu?

Včera ráno se na nás obrátil pracovník TSMO, kdy důvodem bylo nahlášení odcizeného poklopu kanalizace na ulici Božkova. Pracovníci technických služeb prozatímně místo zabezpečili, hlídka vše zadokumentovala, a protože se na místě nepodařilo zjistit informace vedoucí ke zjištění pachatele tohoto jednání, bude celá věc oznámena správnímu orgánu k dalšímu řešení. (Čun)
Kontrola rybářů

Kontrola rybářů

Dnes v dopoledních hodinách proběhla další ze součinnostních akcí Městské policie Olomouc a rybářské stráže při olomoucké organizaci Českého rybářského svazu. Strážníci společně s rybářskou stráží kontrolovali rybáře u vodních ploch na katastrálním území města Olomouce.
Kurz první pomoci pro strážníky

Kurz první pomoci pro strážníky

V rámci zvyšování odborné způsobilosti proběhl ve čtvrtek 10. června pro strážníky Městské policie Olomouc kurz první pomoci.
SMS parkovné je opět v provozu

SMS parkovné je opět v provozu

Po kybernetickém útoku ze začátku dubna, který také zasáhl i agendu Městské policie Olomouc, byl mimo provoz systém plateb parkovného prostřednictvím Premium SMS. Dnešním dnem byla tato služba zprovozněna a řidiči ji tak mohou v zóně placeného parkování opět plně využívat. (Čun)
Kyberútok Vám ukáže priority a dobrá spojenectví

Kyberútok Vám ukáže priority a dobrá spojenectví

Masivní kybernetický útok, který postihl počátkem dubna statutární město Olomouc, ochromil také její příspěvkové organizace, a tedy i Městskou policii Olomouc. Její ředitel, Pavel Skalický, hodnotí první dny od okamžiku, kdy jeho strážníci během okamžiku „přestali existovat“ ve virtuálním světě. Ve zkratce, mimořádná situace takového charakteru a rozsahu Vám ukáže priority a dobrá spojenectví.
Městský kamerový dohlížecí systém

Městský kamerový dohlížecí systém

Kamerový systém slouží obyvatelům již třiadvacet let a jeho hlavním záměrem je zvýšení bezpečnosti občanů na exponovaných místech. 
Vánoční hvězda

Vánoční hvězda

Strážníci a zaměstnanci Městské policie Olomouc se stejně jako v předchozích letech zapojili do veřejné charitativní akce „Vánoční hvězda“.
Památka zesnulých

Památka zesnulých

Památka zesnulých či lidově dušičky. Během tohoto období strážníci Městské policie Olomouc dohlížejí na veřejný pořádek a bezpečnost a plynulost silničního provozu u městských hřbitovů.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

PROBÍHAJÍCÍ A PLÁNOVANÉ UZAVÍRKY KOMUNIKACÍ

Statický seznam uzavírek

 • od 10. do 30. června 2021 úplná uzavírka ul. Hněvotínská a ul. Okružní (mimo BUS, IZS, dopravní obsluhu a bydlící v lokalitě ul. Karla Mareše) související s výstavbou kruhového objezdu a přilehlých zpevněných ploch
 • do 20. června částečná uzavírka ulic Masarykova, Husova a třídy 17. listopadu
 • do 23. června úplná uzavírka stezky pod mostem na Velkomoravské
 • do 30. června částečná a úplná uzavírka křižovatky třída Míru – Neředínská
 • do 30. června částečná uzavírka ulice Jilemnického
 • do 30. června úplná uzavírka nábřeží Přemyslovců
 • do 30. června úplná uzavírka ulice Okružní
 • do 3. července částečná uzavírka ulice Zolova
 • do 10. července částečné uzavírky ulic Kosmonautů a Nezvalova
 • do 11. července částečná uzavírka Švýcarského nábřeží
 • do 25. července úplná uzavírka ulice Hrnčířská
 • do 30. července částečná uzavírka ulice Wellnerova
 • do 31. července úplná uzavírka ulice Zikova
 • do 31. července částečná uzavírka ulice Rooseveltova
 • do 15. srpna úplná uzavírka Gorazdova náměstí
 • do 31. července úplná uzavírka ulice Krakovská od 12. července
 • do 15. srpna částečná uzavírka ulice Pasteurova
 • do 25. srpna částečná uzavírka ulice Kmochova
 • do 20. října částečná uzavírka ulice Masarykova (most přes Bystřici)
 • do 31. prosince úplná uzavírka ulice Nábřeží
 • do 30. června 2022 úplná uzavírka ulice Masarykova – most přes Moravu

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: [email protected]

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty