Novinky (nejen) pro cyklisty na Masarykově třídě

Na Masarykově třídě v Olomouci došlo v rámci opravy mostu přes řeku Moravu a opravě povrchu vozovky k úpravě dopravního značení.

Více informací

Buďme k sobě ohleduplní

Letos v létě to bude již jedenáct let, co byla na ulici Wolkerova vybudována tramvajová zastávka tzv. vídeňského typu. Výstavba další obdobné zastávky je plánována v letošním roce na Masarykově třídě v lokalitě U Bystřičky. Jak řidiči, tak i chodci si na tento specifický typ zastávek již zvykli, ale přesto neuškodí zopakovat některá fakta nebo pravidla, jak se zde jako účastník silničního provozu chovat.

Více informací

Lehkomyslné jednání může mít fatální následky

Při výkonu služby se strážníci setkávají s případy, kdy lidé různými způsoby manipulují s dopravním značením. 

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email [email protected] nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Informace pro majitele psů

Na území města Olomouce jsou majitelé (držitelé) psa povinni dodržovat mimo obecných povinností stanovených zákonem rovněž obecně závazné vyhlášky (OZV) statutárního města Olomouce.

Více informací

Preventivní rady

Na drzého hosta přijeli strážníci

Na drzého hosta přijeli strážníci

Ve středu ve večerních hodinách byla hlídka vyslána do jednoho z barů v městské části Povel. Důvodem byl zákazník, který měl obtěžovat dámskou obsluhu v tomto zařízení. Strážníci na místě kontaktovali dotyčnou ženu a ta jim řekla, že ji slovně urážel podnapilý zákazník a to nevhodnými verbálními projevy s podtextem vhodným jen pro dospělé. Vyslechli jsme i druhou stranu v podobě staršího muže. Ten nepopíral, že by se ženou komunikoval, ale na jeho chování mu nepřišlo nic protiprávního. Po tomto strážníci dotyčné seznámili s faktem, že celá věc bude oznámena příslušnému správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití. (Čun)
Kolemjdoucí vytáhl zpod vodopádu opilého muže

Kolemjdoucí vytáhl zpod vodopádu opilého muže

Téměř tři promile alkoholu v dechu. Takový je výsledek případu ze včerejšího odpoledne, který se odehrál v Bezručových sadech. Z místa se přes tísňovou linku na městskou policii obrátil muž, který měl vytáhnout podnapilého muže z vody pod vodopádem. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že v dotyčném „plavci“ se skrývá třiatřicetiletý muž. Ten byl zdravotně v pořádku, jen prostě přebral a zřejmě se chtěl osvěžit. Jediným řešením tak byl jeho převoz z místa na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Zde mu byla zjištěna hodnota 2,88 promile alkoholu v dechu. Dotyčnému tak místo relaxu ve vodě, byl dopřán odpočinek ve stínu záchytky. (Čun)
Prevence se vyplácí

Prevence se vyplácí

Školní rok se blíží pomalu ke svému konci a s tímto končí i naše preventivní činnost ve školských zařízeních. Ovšem u některých dětí strážníci zanechali zřejmě nesmazatelnou stopu, co se týče předaných informací. Důkazem je případ ze včerejšího dopoledne, kdy právě strážníci, jež mají prevenci na starosti, prováděli ve Smetanových sadech hlídkovou činnost. K těm se v jednou chvíli rozběhla na Rudolfově aleji téměř celá třída žáků. Jednalo se o děti ze Základní školy Stupkova, které poznaly naše preventisty a přiběhly za nimi s konkrétní věcí. A nejednalo se o nic jiného než o nález injekčních stříkaček. Ty se nacházely v křoví poblíž jedné z cyklostezek. Na místo jsme přivolali kolegy, kteří mají u sebe sběrný box na tento infekční materiál a následně v něm dvě stříkačky skončily. Od strážníků děti dostaly obrovskou pochvalu zato, jak se zachovaly. Již od školek až do konce prvního stupně základní školy totiž vštěpujeme dětem postup, co dělat v případě nálezu injekčních stříkaček. V první řadě nesahat na stříkačku, vše říct dospělému, kontaktovat městskou policii a vyčkat na hlídku, která se postará o bezpečné odebrání z místa nálezu. (Čun)
Nákup chtěla propašovat v kočárku

Nákup chtěla propašovat v kočárku

V pondělí před šestou hodinou večerní byla hlídka vyslána do supermarketu na ulici Foerstrova. Zde pracovník ostrahy přistihl při krádeži zboží ženu, která si potraviny a drogistické zboží za více než 1 100,- Kč schovala do kočárku. Následně pak projela přes pokladny, ovšem bez zaplacení. Při řešení celého incidentu navíc strážníci zjistili, že dotyčná není v této oblasti žádným nováčkem. Tomu také odpovídala pokuta, kterou na místě za uvedené protiprávní jednání strážníci ženě uložili. (Čun)
Seniorce nedalo spát blikající světlo

Seniorce nedalo spát blikající světlo

Včera hodinu po půlnoci jsme přijali na tísňové lince hovor od seniorky, která ze svého bydliště na ulici Kubíčkova zpozorovala blikající světlo u garáže za domem a měla podezření na možného zloděje. Strážníci po příjezdu na místo provedli kontrolu okolí a následně s dotyčnou také zkontrolovali garáž, jež je v jejím vlastnictví. Žádné blikající světlo jsme zde nenašli, nikde nebyly žádné známky pokusu o vniknutí a v garáži nic z inventáře nechybělo. Osmdesátiletá žena tak objekt opětovně zabezpečila, poděkovala strážníkům za kontrolu majetku a popřál jim klidný zbytek služby. (Čun)
Mladík dostal „magnézko“ a pak vyrazil do práce

Mladík dostal „magnézko“ a pak vyrazil do práce

O tom, že se strážníci při hlídkové činnosti setkávají s nejrůznějšími případy, dotazy nebo prosbami, si už víceméně zvykli. Ovšem případ, který se odehrál v pátek odpoledne v prostoru přednádraží na ulici Jeremenkova, jsme tu opravdu dlouho neměli. Na hlídku se obrátil mladý muž s tím, že u něj hrozí nebezpečí upadnutí do epileptického stavu nebo latentní tetanie a poprosil o případnou pomoc. Po vyhodnocení celé situace byl dotyčný přesunut do stínu a mezitím již obvolal své nadřízené, že zřejmě ze zdravotních důvodů nedorazí do práce. Mladíkovi jsme nabídli, zda by mu ke zlepšení jeho stavu nepomohla řádná dávka hořčíku, kdy s tímto souhlasil. Po vypití magnézia v tekuté formě na něm byla vidět až taková úleva, že nakonec přehodnotil i své plány a nejbližším autobusem vyrazil do práce, dle původního plánu. (Čun)
Připitá seniorka odcházela z bazénu za doprovodu strážníků

Připitá seniorka odcházela z bazénu za doprovodu strážníků

V pátek po poledni se na nás obrátil s prosbou o pomoc plavčík místního městského bazénu. Důvodem byla podnapilá seniorka, která měla ležet u venkovního bazénu a odmítala areál opustit. Z její strany totiž došlo k hrubému porušení návštěvního řádu, který vylučuje pobyt podnapilých návštěvníků, jež mohou být ohroženi na zdraví (dehydratace na přímém slunci, či nemožnost pohybovat se ve vodním prostředí). Strážníci na místě ženu s téměř osmi křížky na zádech seznámili s faktem, že návštěvní řád platí opravdu pro všechny. Po tomto dotyčná uznala, že je nejvyšší čas z plovárny odejít a tak učinila za doprovodu hlídky. Jelikož její alkoholové opojení nevyžadovalo další intervenci ze strany strážníků, vydala se seniorka vstříc svému domovu. (Čun)
Konec školního roku

Konec školního roku

Na samotný dohled u základních škol, kde je v ranních hodinách zvýšený provoz vozidel, dohlížejí strážníci Městské policie Olomouc po celý školní rok.
Mattoni 1/2 Maraton z pohledu olomouckých strážníků

Mattoni 1/2 Maraton z pohledu olomouckých strážníků

Největší běžecká akce letošního roku, která v sobotu opanovala hanáckou metropoli, je úspěšně za námi. 
Jedna trať, dva světy

Jedna trať, dva světy

Tradiční Olomoucká štafeta na vozíku se vrací v podobě svého jubilejního 10. ročníku.
Další etapa rekonstrukce ulice Okružní je u konce

Další etapa rekonstrukce ulice Okružní je u konce

Okružní ulice je znovu průjezdná. Na loňské opravy této části ulice, která spojuje olomoucké městské části Nová Ulice, Tabulový vrch a Neředín, v dubnu navázala další etapa rekonstrukce komunikace. Stavební práce se tentokrát odehrávaly v úseku mezi křižovatkami ulic Hněvotínská a I. P. Pavlova. Stavbaři práce na komunikaci dokončili v termínu a ve čtvrtek 16. června mohl být po kolaudaci v místě opět obnovený provoz.
Squat zmizel a s ním i stříkačky

Squat zmizel a s ním i stříkačky

Ve středu ráno proběhla ve spolupráci s pracovníky olomouckých technických služeb akce na odstranění squatu pod mostem na ulici Jeremenkova. TSMO se zaměřily na úklid lokality a strážníci na místě mezitím řešili protiprávní jednání tří osob ve věku 35 – 58 let, které měly znečištění tohoto prostranství na svědomí. Následně ještě došlo na bezpečné odebrání pěti kusů injekčních stříkaček, jež se na místě nacházely. Celkem jsme tak od začátku letošního roku předali k odborné likvidaci již 235 kusů infekčního materiálu. V dotčené lokalitě bude i nadále probíhat kontrolní činnost ze strany městské policie, aby výsledek dnešní akce nepřišel vniveč.(Čun)
Efektivnější kontrolu dodržování povolené rychlosti umožní strážníkům nový radar

Efektivnější kontrolu dodržování povolené rychlosti umožní strážníkům nový radar

Překračování povolené rychlosti v některých částech města se stalo předmětem častých stížností občanů a komisí městských částí. Rada města Olomouce proto na svém posledním jednání schválila nákup ručního měřiče rychlosti pro Městskou policii Olomouc.
Mattoni 1/2Maraton Olomouc 2022 a dopravní informace

Mattoni 1/2Maraton Olomouc 2022 a dopravní informace

Již tuto sobotu 18. června odstartuje Mattoni 1/2Maraton Olomouc 2022.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

PROBÍHAJÍCÍ A PLÁNOVANÉ UZAVÍRKY KOMUNIKACÍ

 • do 30. 6. 2022 úplná uzavírka ulice Masarykova (most přes Moravu)
 • do 30. 9. 2022 úplná uzavírka ulice Nábřeží
 • 1. 7. – 10. 7. 2022 úplná uzavírka ul. Wolkerova v místě železničního přejezdu
 • 11. 7. – 30. 9. 2022 úplná uzavírka křižovatky Tř. Svobody x Havlíčkova x Pavelčákova mimo bus
 • 11. 7. – 2. 10. 2022 úplná uzavírka ul. Tř. Svornosti od křiž. s ul. Kmochova po křiž. s ul. U Kovárny ve 2 etapách
 • 11. 7. – 31. 8. 2022 úplná uzavírka části MK ul. Foerstrova
 • 15. 7. – 7. 8. 2022 částečná uzavírka ul Kyselovská
 • 4. 7. – 30. 11. 2022 částečné uzavírky ul. Bílkova, U Sv. Jana v Topolanech
 • 13. 6. – 30. 8. 2022 částečné uzavírky v ul. U Sportovní haly a Na Střelnici
 • 27. 6. – 10. 7. 2022 částečná uzavírka ul. Černá cesta
 • 27. 6. – 3. 7. 2022 částečná uzavírka ul. V Kotlině
 • 20. 6. – 25. 7. 2022 částečná uzavírka ul. Hněvotínská
 • 20. 6. – 29. 7. 2022 částečná uzavírka ul. Palackého
 • 13. 6. – 4. 9. 2022 úplná uzavírka ul. Rokycanova
 • 6. 6. – 22. 7. 2022 úplná uzavírka ul. Vídeňská a částečná uzavírka ul. Lafayettova
 • 11. 5. – 26. 8. 2022 částečná a úplná uzavírka ul. Heyrovského
 • 30. 5. – 13. 7. 2022 částečná uzavírka ul. Jilemnického a úplná uz. ul. Neklanova a Prašná
 • 11. 4. – 30. 8. 2022 částečná uzavírka ul. Vojanova, Čajkovského, Pionýrská
 • 7. 3. – 7. 9. 2022 výstavba smíšené stezky pro chodce a cyklisty – ul. Chválkovická

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: [email protected]

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty