Řidiči, respektujte dopravní značení!

Takřka denně jsme svědky kolizních situací v křižovatce ulic Kateřinská a Aksamitova, které snad jen díky pohotovým reakcím a duchapřítomnosti některých řidičů nekončí dopravní nehodou.

Více informací

Chovejme se ohleduplně k historickým památkám

Houpání na řetězech u sloupu Nejsvětější Trojice, prolézání Mariánským sloupem, sprejování po Terezské bráně nebo koupání v kašnách. To je jen malý výčet z desítek případů, které běžně v průběhu roku řeší strážníci Městské policie Olomouc. Lidé by si měli uvědomit, že kromě nevhodného chování, které neodpovídá kulturnímu významu, památkové hodnotě nebo technickému stavu památky, může dojít k jejímu mnohdy i nevratnému poškození, popřípadě opravě v řádech desítek až statisíců korun.

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email prijem.podani@mp-olomouc.cz nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Preventivní rady

Komu se hodily popelnice?

Komu se hodily popelnice?

Včera dopoledne se na nás obrátil zástupce společenství vlastníků jednotek z bytového domu na ulici Dobrovského. Důvodem bylo nahlášení krádeže popelnic na směsný odpad a sklo neznámým pachatelem. TSMO jakožto majiteli těchto popelnic vznikla škoda více než 1 300,- Kč. Od začátku roku se jedná o druhý případ odcizených popelnic a za loňský rok evidujeme celkem 31 oznámení, kdy bylo dohromady odcizeno 36 popelnic různých typů a objemů. (Čun)
Rozbil skleněné dveře a pak z místa v klidu odešel

Rozbil skleněné dveře a pak z místa v klidu odešel

S prosbou o pomoc se dnes několik minut po půlnoci na operační středisko obrátila pracovnice Český drah. Důvodem mělo být vandalské jednání neznámého muže, který poškodil vstupní skleněné dveře do vestibulu. Po příjezdu na místo hlídku kontaktovala oznamovatelka a ta strážníkům řekla, že se zde nacházel muž, kteří při odchodu z vestibulu kopl do dveří. Muž poté odešel směrem k regionálnímu centru, kde se dotyčného snažil zadržet přítomný cestující, což se ale nepodařilo. Hlídka provedla kontrolu okolí, ale muže odpovídajícího popisu se nepodařilo nalézt. Celou věc si nakonec převzali kolegové ze státní policie k dalšímu řešení. (Čun)
Dívka měla zálusk na kosmetiku

Dívka měla zálusk na kosmetiku

Dva laky na nehty, korektor, rtěnka a pět řasenek v hodnotě necelých jedenácti stovek. To je výčet kosmetických výrobků, které se z jednoho z obchodů v nákupním centru na ulici Pražská snažila odcizit dvacetiletá dívka. Vše si schovala do kapes bundy a s takto ukrytým zbožím následně prošla přes pokladnu, ovšem bez zaplacení. Zda byla následně kontaktována ostrahou a vyzvána, aby počkala do příjezdu hlídky městské policie. Během řešení přestupku se dívka ke všemu přiznala a krádež byla na místě vyřešena uložením pokuty. (Čun)
Služby nabízel i přes zákaz

Služby nabízel i přes zákaz

Oznámení o muži, který chodí po chodbě domu na ulici Jungmannova a nabízí služby související s poskytováním internetového připojení, řešili včera odpoledne olomoučtí strážníci. Hlídka na místě zjistila pětadvacetiletého muže, který zde nabízel služby jednoho z mobilních operátorů. Dotyčný tvrdil, že mu byl umožněn vstup do domu, kde vyvěsil reklamu a poté i nabízel služby. Tento fakt stejně nic nezměnil na tom, že muž porušil Tržní řád, který zakazuje podomní prodej a poskytování služeb na území města Olomouce. Celá věc tak byla pro podezření ze spáchání přestupku oznámena správnímu orgánu k dalšímu řešení. (Čun)
Pozor na stříkačky!

Pozor na stříkačky!

Za poslední tři dny jsme přijali čtyři oznámení o nalezených injekčních na území města Olomouce. Jednalo se o místa v ulicích Lazecká, Polská, Libušina a ve Smetanových sadech. Celkem strážníci nalezli 4 injekční stříkačky a následně je uložili do sběrného boxu k pozdější likvidaci. Od začátku roku evidujeme celkem 16 oznámení a odebraných 17 kusů infekčního materiálu. Oproti stejnému období loňského roku jsme však zaznamenali pokles o 17 oznámení a o 51 injekčních stříkaček a jehel. Pokud najdete injekční stříkačku, nesahejte na ni a zavolejte na městskou policii. Poté počkejte na místě do příjezdu strážníků (kvůli snadnější identifikaci místa nálezu) a hlídka se postará o bezpečné odebrání infekčního materiálu. (Čun)
Kradl a ještě zkoušel utéct

Kradl a ještě zkoušel utéct

Pracovník ostrahy ze supermarketu na ulici Pavlovická se včera v odpoledních hodinách telefonicky obrátil na Operační středisko Městské policie Olomouc. Důvodem byl podezřelý muž, který kradl v místním supermarketu. Hlídka na místě zjistila, že zde muž odcizil točený salám v hodnotě necelých 90,- Kč. Protože nebyl dotyčný schopen věrohodně prokázat svoji totožnost, rozhodli strážníci o jeho předvedení na nejbližší služebnu Policie ČR. To se však muži moc nelíbilo a pokusil se z místa utéct. Hlídka podezřelého zastavila za použití donucovacích prostředků a následně bylo již realizováno samotné předvedení. Na služebně státní policie se poté zjistilo, že se jedná o devětadvacetiletého muže z obce na Jesenicku. Přestupkové jednání bylo nakonec vyřešeno uložením pokuty. (Čun)
Hledaného muže našli olomoučtí strážníci

Hledaného muže našli olomoučtí strážníci

Včera odpoledne při kontrolní činnosti na ulici Jeremenkova spatřila hlídka, před budovou hlavního nádraží, muže odpovídající popisu hledané osoby. Následnou kontrolou totožnosti přes operační středisko se strážníkům potvrdilo, že se opravdu jedná o muže v hledáčku státní policie. Poté byl muž předveden na nejbližší služebnu Policie ČR a tam byl předán kolegům k dalším opatřením. Od začátku letošního roku se strážníkům podařilo nalézt dvě pohřešované nebo hledané osoby a za uplynulý loňský rok jich bylo celkem čtrnáct. (Čun)
Městský kamerový dohlížecí systém

Městský kamerový dohlížecí systém

Kamerový systém slouží obyvatelům již třiadvacet let a jeho hlavním záměrem je zvýšení bezpečnosti občanů na exponovaných místech. 
Vánoční hvězda

Vánoční hvězda

Strážníci a zaměstnanci Městské policie Olomouc se stejně jako v předchozích letech zapojili do veřejné charitativní akce „Vánoční hvězda“.
Památka zesnulých

Památka zesnulých

Památka zesnulých či lidově dušičky. Během tohoto období strážníci Městské policie Olomouc dohlížejí na veřejný pořádek a bezpečnost a plynulost silničního provozu u městských hřbitovů.
Mobilní aplikace pro odhalení domácího násilí

Mobilní aplikace pro odhalení domácího násilí

Domácí násilí se týká nás všech. Každý máme ve svém okolí nejspíš někoho, kdo od svého blízkého víc než lásku a pochopení, zažívá teror a násilí. Možná to ani netušíte. A není divu, oběti své trápení často úspěšně tají, průměrně 8 – 10 let. Svou situaci zlehčují, násilnou osobu omlouvají, anebo si vše kladou za vinu. Vystoupit z kruhu násilí chce hodně odvahy. Díky mobilní aplikaci Bright Sky CZ to ale společně můžeme změnit. Na jednom místě nabízí bezpečně a důvěrně všechny potřebné informace: 3minutový dotazník pro posouzení nebezpečí ve vztahu, databázi kontaktů na centra pomoci, funkci Můj deník pro zaznamenávání důkazů, příklady domácího násilí a mnohem víc. Určena je nejen pro samotné oběti, ale pro každého, kdo má obavy o svoji kamarádku, kolegu, sousedku nebo někoho z rodiny. Více o aplikaci na tomto odkazu. Zdroj: www.nadacevodafone.cz 
Buďme k sobě ohleduplní

Buďme k sobě ohleduplní

To, že podzim je již v plném proudu registrujeme chladnějšími rány, častými mlhami, pozdním rozedníváním a brzkým stmíváním. V tuto dobu, více než kdy jindy, platí pravidlo „Vidět a být viděn“.
Vozidla bez STK

Vozidla bez STK

Téměř půl roku platí novela zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, kdy přibyla nově možnost řešit odstavená vozidla bez STK na pozemních komunikacích.
Zaměřili jsme se na bezpečnost a viditelnost

Zaměřili jsme se na bezpečnost a viditelnost

Včera odpoledne proběhla u nákupního centra na ulici Kafkova preventivní akce zaměřená na předcházení majetkové trestné činnosti v souvislosti s vloupáním do vozidel. Strážníci kontrolovali vozidla a připomínali řidičům, aby v nich nenechávali cenné věci, které by mohly být potencionálním lákadlem pro zloděje. Při druhé akci se opět strážníci zaměřili na viditelnost chodců v silničním provozu, tentokrát na ulici Wolkerova, kde se nacházejí frekventované přechody pro chodce u tramvajové zastávky a u spojnice dvou parků. Na těchto místech strážníci, dnes v brzkých ranních hodinách, rozdali chodcům na pět desítek reflexních pásek. Podobné akce ke zvýšení viditelnosti budou probíhat i v následujícím období. (Čun)

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

PROBÍHAJÍCÍ A PŘEDPOKLÁDANÉ UZAVÍRKY V OLOMOUCI

Statický seznam uzavírek

  • 1. 3. - 30. 4. 2021 částečná uzavírka ulice Hněvotínská (jednosměrný provoz ve směru od ul. Okružní k ul. Rošického dopravní značení)
  • 1. 3. – 30. 4. 2021 částečná uzavírka ul. Tovární
  • 1. 3. – 10. 5. 2021 úplná uzavírka chodníku v ul. Albertova
  • 1. 3. – 30. 4. 2021 částečné omezení provozu v ul. Na Vozovce
  • 22. 2. – 31. 5. 2021 úplná uzavírka ul. Na Zákopě
  • 22. 2. – 12. 3. 2021 úplná uzavírka chodníku v ul. Balcárkova
  • 15. 3. – 31. 3. 2021 částečná uzavírka ul. Dolní hejčínská
  • 1. 1. – 1. 3. 2021 úplná uzavírka ul. Jiřího z Poděbrad (prodloužení)
  • 2. 3. 2020 – 30. 6. 2022 úplná uzavírka ul. Masarykova, most přes Moravu
  • 19. 7. 2019 – 31. 12. 2021 úplná uzavírka ul. Nábřeží

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty