Řidiči, respektujte dopravní značení!

Takřka denně jsme svědky kolizních situací v křižovatce ulic Kateřinská a Aksamitova, které snad jen díky pohotovým reakcím a duchapřítomnosti některých řidičů nekončí dopravní nehodou.

Více informací

Chovejme se ohleduplně k historickým památkám

Houpání na řetězech u sloupu Nejsvětější Trojice, prolézání Mariánským sloupem, sprejování po Terezské bráně nebo koupání v kašnách. To je jen malý výčet z desítek případů, které běžně v průběhu roku řeší strážníci Městské policie Olomouc. Lidé by si měli uvědomit, že kromě nevhodného chování, které neodpovídá kulturnímu významu, památkové hodnotě nebo technickému stavu památky, může dojít k jejímu mnohdy i nevratnému poškození, popřípadě opravě v řádech desítek až statisíců korun.

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email prijem.podani@mp-olomouc.cz nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Preventivní rady

Pozor na stříkačky!

Pozor na stříkačky!

Za poslední tři dny jsme přijali čtyři oznámení o nalezených injekčních na území města Olomouce. Jednalo se o místa v ulicích Lazecká, Polská, Libušina a ve Smetanových sadech. Celkem strážníci nalezli 4 injekční stříkačky a následně je uložili do sběrného boxu k pozdější likvidaci. Od začátku roku evidujeme celkem 16 oznámení a odebraných 17 kusů infekčního materiálu. Oproti stejnému období loňského roku jsme však zaznamenali pokles o 17 oznámení a o 51 injekčních stříkaček a jehel. Pokud najdete injekční stříkačku, nesahejte na ni a zavolejte na městskou policii. Poté počkejte na místě do příjezdu strážníků (kvůli snadnější identifikaci místa nálezu) a hlídka se postará o bezpečné odebrání infekčního materiálu. (Čun)
Kradl a ještě zkoušel utéct

Kradl a ještě zkoušel utéct

Pracovník ostrahy ze supermarketu na ulici Pavlovická se včera v odpoledních hodinách telefonicky obrátil na Operační středisko Městské policie Olomouc. Důvodem byl podezřelý muž, který kradl v místním supermarketu. Hlídka na místě zjistila, že zde muž odcizil točený salám v hodnotě necelých 90,- Kč. Protože nebyl dotyčný schopen věrohodně prokázat svoji totožnost, rozhodli strážníci o jeho předvedení na nejbližší služebnu Policie ČR. To se však muži moc nelíbilo a pokusil se z místa utéct. Hlídka podezřelého zastavila za použití donucovacích prostředků a následně bylo již realizováno samotné předvedení. Na služebně státní policie se poté zjistilo, že se jedná o devětadvacetiletého muže z obce na Jesenicku. Přestupkové jednání bylo nakonec vyřešeno uložením pokuty. (Čun)
Hledaného muže našli olomoučtí strážníci

Hledaného muže našli olomoučtí strážníci

Včera odpoledne při kontrolní činnosti na ulici Jeremenkova spatřila hlídka, před budovou hlavního nádraží, muže odpovídající popisu hledané osoby. Následnou kontrolou totožnosti přes operační středisko se strážníkům potvrdilo, že se opravdu jedná o muže v hledáčku státní policie. Poté byl muž předveden na nejbližší služebnu Policie ČR a tam byl předán kolegům k dalším opatřením. Od začátku letošního roku se strážníkům podařilo nalézt dvě pohřešované nebo hledané osoby a za uplynulý loňský rok jich bylo celkem čtrnáct. (Čun)
Agresivní opilec se dožadoval dalšího alkoholu

Agresivní opilec se dožadoval dalšího alkoholu

V pátek několik minut po poledni byla hlídka městské policie vyslána do supermarketu na třídu Svobody, kde se měl nacházet podnapilý a agresivní muž. Strážníci zde zjistili, že značně podnapilý jedinec se dožadoval prodání alkoholu. Protože byl šestačtyřicetiletý muž těžce pod parou, nesouvisle komunikoval a měl problém s koordinací pohybů, bylo rozhodnuto o jeho převozu na protialkoholní a záchytnou stanici. Než se na místo dostavilo převozové auto, začal být opilec ještě více agresivní. Neustále se snažil z místa odejít, rozhazoval rukama a jeho agresivita s časem vzrůstala. Nakonec celá situace skončila tak, že muži byla za použití donucovacích prostředků nasazena pouta a poté se již zklidnil. Pak již došlo k převozu do zdravotnického zařízení, kde mu byla zjištěna hodnota 3,14 promile alkoholu v dechu. (Čun)
Dva rekordmani během jednoho dne

Dva rekordmani během jednoho dne

Pracovní týden se nám pomalu chýlí ke konci, ale aktivita nejrůznějších zlodějíčků v obchodech ani zdaleka nepolevuje. Od pondělí do pátečního rána jsme byli přivoláni k jedenácti případům krádeží. Asi nejvíc nás zaujaly dva případy ze včerejšího dne, kdy byli přistiženi při protiprávním jednání devětatřicetiletý muž a třiadvacetiletá dívka. Dvojice měla totiž dohromady celkem 70 zápisů v evidenci přestupků. Dívce se stala osudnou odcizená drogerie za 958,- Kč v supermarketu na ulici Pražská. Při řešení celé situace navíc bylo zjištěno, že dotyčná byla v posledních třech letech za obdobný majetkový čin již odsouzena nebo potrestána, a proto musela být na místo přivolána státní policie a ta si dívku pro podezření ze spáchání trestného činu převzala k dalšímu řešení. V druhém případě pak byl muž, s padesáti zápisy v evidenci přestupků, přistižen při krádeži konzervy sleďů v oleji za 40,- Kč v obchodní galerii na ulici 8. května. Zde byl případ na místě vyřešen uložením pokuty. (Čun)
Senior skončil na záchytce

Senior skončil na záchytce

Během včerejší noční služby spatřila hlídka na ulici Jeremenkova staršího muže ležícího na zemi u autobusové zastávky. Strážníci zjistili, že pětašedesátiletý muž je bez zranění a lidově řečeno přebral. Protože však nebyl schopen souvislé komunikace a měl problém s koordinací svých pohybů, byla na místo přivolána převozová služba. Ta seniora odvezla na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Zde byla dotyčnému zjištěna hodnota 1,81 promile alkoholu v dechu. (Čun)
Poštovní schránka na rohu ulice…

Poštovní schránka na rohu ulice…

K básni od Jiřího Wolkera by se dalo přirovnat oznámení z dnešních brzkých ranních hodin. Po půl páté ráno jsme přijali na operačním středisku hovor od ženy, která uvedla, že v ulici Kateřinská má neznámý člověk házet nějakým předmětem, zřejmě popelnicí. Hlídka vyslaná na místo zjistila, že se zde na rohu ulice nachází pohozená poštovní schránka. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo k oznámení zjistit více informací, jak o osobě pachatele nebo umístění schránky, bude schránka odevzdána na příslušné oddělení olomouckého magistrátu. (Čun)
Městský kamerový dohlížecí systém

Městský kamerový dohlížecí systém

Kamerový systém slouží obyvatelům již třiadvacet let a jeho hlavním záměrem je zvýšení bezpečnosti občanů na exponovaných místech. 
Vánoční hvězda

Vánoční hvězda

Strážníci a zaměstnanci Městské policie Olomouc se stejně jako v předchozích letech zapojili do veřejné charitativní akce „Vánoční hvězda“.
Památka zesnulých

Památka zesnulých

Památka zesnulých či lidově dušičky. Během tohoto období strážníci Městské policie Olomouc dohlížejí na veřejný pořádek a bezpečnost a plynulost silničního provozu u městských hřbitovů.
Mobilní aplikace pro odhalení domácího násilí

Mobilní aplikace pro odhalení domácího násilí

Domácí násilí se týká nás všech. Každý máme ve svém okolí nejspíš někoho, kdo od svého blízkého víc než lásku a pochopení, zažívá teror a násilí. Možná to ani netušíte. A není divu, oběti své trápení často úspěšně tají, průměrně 8 – 10 let. Svou situaci zlehčují, násilnou osobu omlouvají, anebo si vše kladou za vinu. Vystoupit z kruhu násilí chce hodně odvahy. Díky mobilní aplikaci Bright Sky CZ to ale společně můžeme změnit. Na jednom místě nabízí bezpečně a důvěrně všechny potřebné informace: 3minutový dotazník pro posouzení nebezpečí ve vztahu, databázi kontaktů na centra pomoci, funkci Můj deník pro zaznamenávání důkazů, příklady domácího násilí a mnohem víc. Určena je nejen pro samotné oběti, ale pro každého, kdo má obavy o svoji kamarádku, kolegu, sousedku nebo někoho z rodiny. Více o aplikaci na tomto odkazu. Zdroj: www.nadacevodafone.cz 
Buďme k sobě ohleduplní

Buďme k sobě ohleduplní

To, že podzim je již v plném proudu registrujeme chladnějšími rány, častými mlhami, pozdním rozedníváním a brzkým stmíváním. V tuto dobu, více než kdy jindy, platí pravidlo „Vidět a být viděn“.
Vozidla bez STK

Vozidla bez STK

Téměř půl roku platí novela zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, kdy přibyla nově možnost řešit odstavená vozidla bez STK na pozemních komunikacích.
Zaměřili jsme se na bezpečnost a viditelnost

Zaměřili jsme se na bezpečnost a viditelnost

Včera odpoledne proběhla u nákupního centra na ulici Kafkova preventivní akce zaměřená na předcházení majetkové trestné činnosti v souvislosti s vloupáním do vozidel. Strážníci kontrolovali vozidla a připomínali řidičům, aby v nich nenechávali cenné věci, které by mohly být potencionálním lákadlem pro zloděje. Při druhé akci se opět strážníci zaměřili na viditelnost chodců v silničním provozu, tentokrát na ulici Wolkerova, kde se nacházejí frekventované přechody pro chodce u tramvajové zastávky a u spojnice dvou parků. Na těchto místech strážníci, dnes v brzkých ranních hodinách, rozdali chodcům na pět desítek reflexních pásek. Podobné akce ke zvýšení viditelnosti budou probíhat i v následujícím období. (Čun)

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

PROBÍHAJÍCÍ A PŘEDPOKLÁDANÉ UZAVÍRKY V OLOMOUCI

Statický seznam uzavírek

  • 1. 3. - 30. 4. 2021 částečná uzavírka ulice Hněvotínská (jednosměrný provoz ve směru od ul. Okružní k ul. Rošického dopravní značení)
  • 1. 3. – 30. 4. 2021 částečná uzavírka ul. Tovární
  • 1. 3. – 10. 5. 2021 úplná uzavírka chodníku v ul. Albertova
  • 1. 3. – 30. 4. 2021 částečné omezení provozu v ul. Na Vozovce
  • 22. 2. – 31. 5. 2021 úplná uzavírka ul. Na Zákopě
  • 22. 2. – 12. 3. 2021 úplná uzavírka chodníku v ul. Balcárkova
  • 15. 3. – 31. 3. 2021 částečná uzavírka ul. Dolní hejčínská
  • 1. 1. – 1. 3. 2021 úplná uzavírka ul. Jiřího z Poděbrad (prodloužení)
  • 2. 3. 2020 – 30. 6. 2022 úplná uzavírka ul. Masarykova, most přes Moravu
  • 19. 7. 2019 – 31. 12. 2021 úplná uzavírka ul. Nábřeží

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty