Řidiči, respektujte dopravní značení!

Takřka denně jsme svědky kolizních situací v křižovatce ulic Kateřinská a Aksamitova, které snad jen díky pohotovým reakcím a duchapřítomnosti některých řidičů nekončí dopravní nehodou.

Více informací

Chovejme se ohleduplně k historickým památkám

Houpání na řetězech u sloupu Nejsvětější Trojice, prolézání Mariánským sloupem, sprejování po Terezské bráně nebo koupání v kašnách. To je jen malý výčet z desítek případů, které běžně v průběhu roku řeší strážníci Městské policie Olomouc. Lidé by si měli uvědomit, že kromě nevhodného chování, které neodpovídá kulturnímu významu, památkové hodnotě nebo technickému stavu památky, může dojít k jejímu mnohdy i nevratnému poškození, popřípadě opravě v řádech desítek až statisíců korun.

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email prijem.podani@mp-olomouc.cz nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Preventivní rady

Měl zálusk na katalyzátor

Měl zálusk na katalyzátor

Hlídce strážníků Městské policie Olomouc, vykonávající kontrolní činnost na ulici Jeremenkova, oznámil ve středu dne 30. 9. 2020 kolem 03:20 hodiny pozorný muž, že si všiml, jak pod vozidlem Mitsubischi  někdo něco brousí. Jakmile pachatel zjistil, že je prozrazen, tak utekl.  Oznamovatel hlídce pachatele popsal. Následně nedaleko místa činu hlídka nalezla 28-letého muže z Kroměříže, který odpovídal uvedenému popisu. Oznamovatel strážníkům potvrdil, že se skutečně jedná o muže, kterého při krádeži vyrušil. Strážníci rovněž zjistili, že se na zemi pod vozidlem Mitsubischi nachází vyřezaný katalyzátor a vedle něj leží akumulátorová bruska. Hlídka věc pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu oznámila Policii ČR a policisté si věc na místě i s podezřelou osobou následně převzali. (Mar)
Žena nacvičovala fireshow

Žena nacvičovala fireshow

Oznámení o mladé ženě, která se nachází za budovou autobusového nádraží na ulici Sladkovského a trénuje zde tanec s ohněm, řešili v sobotu ve večerních hodinách olomoučtí strážníci. Oznamovatelka volala na městskou policii z obavy, aby na místě nedošlo k případnému požáru. Po příjezdu na místo hlídka kontaktovala mladou ženu, která už nijak nemanipulovala s ohněm a hlídce uvedla, že trénovala uprostřed asfaltového parkoviště. Vzhledem k tomu, že dotyčná trénink ukončila a v okolí se nenacházelo nic, co by mohla poškodit, obešlo se vše bez dalšího řešení ze strany strážníků. (Čun)
Spadlý strom zatarasil cyklostezku

Spadlý strom zatarasil cyklostezku

V sobotu po půl deváté večer zjistila hlídka ve Smetanových sadech, že napříč cyklostezkou leží spadlý vzrostlý strom. Kontrolou místa strážníci zjistili, že se zde nenachází žádná osoba a nedošlo ke škodě na majetku a strom pouze blokuje průjezdnost stezky. Přes operační středisko byli kontaktováni hasiči a ti se postarali o pořezání a odklizení stromu ze stezky. Vše bylo dáno na vědomí i správci parku z důvodu odklizení pořezaných částí kmene a větví. (Čun)
Ranní párty ukončili strážníci

Ranní párty ukončili strážníci

Dva muže, kteří popíjejí alkohol poblíž školského zařízení na ulici Šmeralova, spatřili včera ráno při kontrolní činnosti strážníci městské policie. Hlídka dotyčným sdělila, že se dopustili přestupku tím, že porušili městskou vyhlášku zakazující konzumaci alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích města Olomouce. Po tomto dvojice mužů, ve věku 40 a 57 let, místo uklidila a odešla pryč. Od začátku roku jsme podobných případů řešili více než jeden tisíc. (Čun)
Hledaný mladík se dobrovolně přihlásil na policii

Hledaný mladík se dobrovolně přihlásil na policii

Včera odpoledne jsme na služebně měli nečekanou návštěvu. Dostavil se sem mladík, který oznámil, že je v hledáčku Policie ČR a přišel se dobrovolně nahlásit. Přes operační středisko jsme kontaktovali kolegy ze státní policie a ti nám potvrdili, že se jedná opravdu o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR. O několik minut později se na služebnu dostavila hlídka a ta si dotyčného převzala a následně odvezla na nejbližší policejní oddělení k dalším opatřením. (Čun)
A máme tu zářijového rekordmana

A máme tu zářijového rekordmana

Na oznámení, že před budovou olomouckého úřadu práce leží opilý muž, vyjížděli včera večer olomoučtí strážníci. Hlídka zde nalezla šestapadesátiletého muže, který byl značně pod parou. Na místo byla přivolána převozová služba a ta dotyčného odvezla na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Zde byla muži zjištěna hodnota 3,52 promile alkoholu v dechu a stal se tak dosavadním zářijovým rekordmanem, co se týče zjištěné hladiny alkoholu. (Čun)
Desítky aut komplikovaly blokové čištění

Desítky aut komplikovaly blokové čištění

Včera 32 (ulice Komenského, 1. máje, Kosinova a náměstí Republiky), během měsíce září 95 a od začátku roku celkem 396. Taková je bilance špatně zaparkovaných vozidel v místě, kde mělo probíhat blokové čištění komunikací pracovníky Technických služeb města Olomouce. Příslušná místa jsou s dostatečným časovým předstihem osazena dopravním značením, na kterém je také uveden termín a čas samotných prací. Upozorňujeme tímto řidiče, aby svá vozidla v termínu blokového čištění přeparkovali a předešli tak zbytečným komplikacím. Během tohoto roku strážníci řešili nejvíce vozidel, v souvislosti s blokovým čištěním, na následujících ulicích: - 32 - ulice Trnkova, - 22 - ulice Černé cesta, - 19 - ulice Janského. (Čun)  
Vidíme se?

Vidíme se?

Podzim nám začal před několika dny, a proto jsme se dnes v ranních hodinách při preventivní akci zaměřili na nejzranitelnější účastníky silničního provozu a to na chodce a cyklisty, kdy se konkrétně jednalo o jejich viditelnost.
Nanomasky pro strážníky i hospic

Nanomasky pro strážníky i hospic

Efektivní nanomasky s nejvyšší třídou ochrany využijí zcela nově ve službě strážníci olomoucké městské policie. Dvacet speciálních nanomasek jim věnovala společnost, která se před první vlnou pandemie zabývala výhradně výrobou komponent pro letecký průmysl. Stejný počet a druh ochranných prostředků od české společnosti WorkPress Aviation zamířil i do hospice na Svatém Kopečku.
Olomoučtí strážníci školili v Hlubočkách

Olomoučtí strážníci školili v Hlubočkách

Na základě žádosti vedení obecního úřadu v Hlubočkách proběhlo dnes dopoledne školení pro zaměstnance úřadu a strážníky místní obecní policie. Důvodem byl zvyšující se počet kulturních, sportovních a společenských akcí, kde může dojít ke konfliktním situacím např. s osobami pod vlivem alkoholu. Na úvod byla pro zúčastněné připravena teoretická část, která byla zaměřena na legislativní stránku s důrazem na institut nutné obrany. Poté již následovala praktická část, kde byly pro přítomné připraveny ukázky zvládání konfliktních situací a základních technik sebeobrany s použitím hmatů, chvatů, kopů a odváděcích technik, které si následovně mohli na figurantovi vyzkoušet. (Čun)
Turnaj ředitele Městské policie Olomouc v malé kopané

Turnaj ředitele Městské policie Olomouc v malé kopané

V pátek 18. září se ve Sportaréně Slavonín uskutečnil 9. ročník fotbalového turnaje.
Olomouc hostí setkání městských strážníků, primátor děkoval lidem v první linii

Olomouc hostí setkání městských strážníků, primátor děkoval lidem v první linii

Dvě desítky odborných přednášek ve čtyřech tematických panelech, bohatý doprovodný program, ale také nadstandardní hygienická opatření. To je mezinárodní konference obecních policií, kterou hostí Olomouc. Setkání strážníků městských policií z České republiky, Slovenska a Polska i v jeho náhradním termínu poznamenal aktuální vývoj pandemie.
Bezpečná cesta do školy

Bezpečná cesta do školy

Uplynulé nedělní odpoledne na výstavišti Flora patřilo dětem. Konala se zde již tradiční akce Nadace bezpečná Olomouc Bezpečná cesta do školy.
Rozloučení s prázdninami

Rozloučení s prázdninami

V úterý 1. září proběhla na Horním náměstí pod záštitou náměstka primátora JUDr. Martina Majora, MBA, již tradiční akce v souvislosti s ukončením letních prázdnin.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty