Kolo na chodník nepatří

Základní pravidla jak a kde se pohybovat na jízdním kole se učíme již do nejútlejšího dětství. Potvrzením daných vědomostí je pro nás pak úspěšné absolvování zkoušek Mladého cyklisty ve čtvrté třídě. Od té doby jakoby se některým jedincům tyto nabyté znalosti s postupem času pomalu, ale jistě vytrácely.

Více informací

Řidiči, respektujte dopravní značení!

Takřka denně jsme svědky kolizních situací v křižovatce ulic Kateřinská a Aksamitova, které snad jen díky pohotovým reakcím a duchapřítomnosti některých řidičů nekončí dopravní nehodou.

Více informací

Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email [email protected] nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Preventivní rady

Manželku nechal na holičkách

Manželku nechal na holičkách

Krádež čtyř lahví whisky v hodnotě necelých dvou tisíc korun, o kterou se postarala manželská dvojice, řešila v pátek po osmé hodině večer hlídka městské policie v nákupním centru na ulici Polská. Pracovník ostrahy na místě strážníkům řekl, že viděl muže, jak si dává do batohu láhve s alkoholem a žena vedle něj hlídá situaci. Poté se dvojice vydala pryč z obchodu ovšem bez zaplacení. Muž následně utekl i celým lupem a na místě zůstala manželka, kterou ostraha chytila. Dotyčná následně nahlásila strážníkům kompletní nacionále svého manžela a poté byla seznámena s tím, že celý případ bude oznámen správnímu orgánu, kde bude povedená dvojka své jednání vysvětlovat. (Čun)
Čivava skončila v útulku

Čivava skončila v útulku

Téměř stovku psů v letošním roce převezli strážníci olomoucké městské policie do útulku. Poslední případ se odehrál v pátek dopoledne, kdy jsme vyjížděli na ulici Jarmily Glazarové k volně pobíhající čivavě. Protože se v okolí nepodařilo zjistit majitele psa, tak byl odvezen a následně v pořádku předán do útulku pro psy na ulici Brněnská. Co dělat v případě nálezu psa: kontaktujte Městskou policii Olomouc, strážníci psa na místě převezmou a předají ho do příslušného útulku, pokud má pes na obojku kontaktní údaje, zavolejte majiteli. pokud se k Vám přidal pes a nevidíte majitele, zkuste nejprve chvíli počkat na místě, až poté zvažujte další kroky. (Čun)
Mňoukající auto

Mňoukající auto

Nezvyklý zvuk, ze zaparkovaného auta značky Renault na ulici Aksamitova, upoutal včera dopoledne kolemjdoucí ženu. Ta ihned zavolala na městskou policii s tím, že pod kapotou auta zřejmě uvízla kočka. Přes operační středisko se podařilo kontaktovat majitele auta, který se na místo dostavil. Poté co zvedl kapotu, tak hlídka odrostlejší kotě odchytila a následně ho převezla do příslušné veterinární ordinace, kde o něj bude dobře postaráno. (Čun)
Odcizila zboží za tisíce

Odcizila zboží za tisíce

Do zavírací doby zbývalo několik minut, když ostraha supermarketu na ulici Štursova chytila při činu sedmadvacetiletou zlodějku. Žena si postupně na prodejní ploše z regálu vzala několik páru značkových sportovních ponožek, dvě mikiny, a aby měla kam svůj lup dát, tak k tomu ještě přihodila batoh stejné značky. Poté pak v poklidu prošla přes pokladnu, ovšem bez zaplacení za uvedené zboží. Zde už na dotyčnou čekala ostraha, která následně přivolala městskou policii. Celková škoda byla vyčíslena na částku 2 747,- Kč. Celý případ bude následně oznámen správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku. (Čun)
Polední siestu rozpustili strážníci

Polední siestu rozpustili strážníci

Včera po poledni spatřila hlídka při kontrolní činnosti na Václavském náměstí dvojici mužů, kteří na schodech u katedrály popíjeli alkohol. Mladší muž si dopřával na zahřátí vodku a druhý zase bílé víno. Povedená dvojka byla seznámena s faktem, že porušili obecně závaznou vyhlášku o zákazu konzumace alkoholických nápojů a žebrání na veřejných prostranstvích statutárního města Olomouce. Strážníci přestupek vyřešili domluvou a oba muži místo urychleně opustili. (Čun)
Seniorka přeceňovala zboží

Seniorka přeceňovala zboží

O tom, že vynalézavost nezná hranic a věk v tomto případě není žádnou překážkou, se včera odpoledne přesvědčili olomoučtí strážníci. Ti byli vysláni do supermarketu na ulici Štursova k nahlášené krádeži. Na místě na hlídku čekal pracovník ostrahy, včetně pachatelky v podobě seniorky. Ta si na prodejní ploše vzala latexové rukavice, ale předělala na ně cenovku z levnějšího modelu. Poté pak v klidu u pokladny zaplatila nižší částku. Pro tuto vynalézavost však neměla pochopení místní ostraha, které přivolala městskou policii. Strážníci vše na místě vyřešili a žena tak místo s rukavicemi odcházela s pokutou. (Čun)
Jeden rekordman a druhý skončil v rukou policistů

Jeden rekordman a druhý skončil v rukou policistů

Stejný přestupek, ale absolutně rozdílný konec. Takové byly případy dvou krádeží v olomouckých supermarketech, které v sobotu během dne řešili strážníci městské policie. Nejprve byla hlídka vyslána na ulici Štursova, kde třiadvacetiletý mladík v místním supermarketu odcizil drogistické zboží v hodnotě přes 200,- Kč. K jeho smůle byl v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán za obdobný majetkový čin a tímto vzniklo podezření ze spáchání trestného činu. Z toho důvodu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR a ta si muže převzala k dalšímu řešení. Druhý případ se pak odehrál v prodejně na ulici Lazecká. Zde si šestačtyřicetiletý muž vzal láhev rumu, tu z poloviny vypil, ale k placení se neměl. Pro strážníky muž nebyl žádným nováčkem, jelikož má na svém kontě na šest desítek záznamů v evidenci přestupků. Kromě toho, že celý případ byl oznámen správnímu orgánu, putoval ještě dotyčný k vystřízlivění na protialkoholní a záchytnou stanici. (Čun)
Branný závod pro seniory

Branný závod pro seniory

Ve čtvrtek 23. září proběhl na Sv. Kopečku v areálu ZOO a v blízkém okolí již sedmý ročník akce „Branný závod pro seniory“.
Bezpečná cesta do školy

Bezpečná cesta do školy

Uplynulé nedělní odpoledne na výstavišti Flora patřilo dětem. Konala se zde již tradiční akce Nadace bezpečná Olomouc Bezpečná cesta do školy a to její patnáctý ročník.
Akce „Koloběžka“

Akce „Koloběžka“

Jedním slovem nekázeň. Tak by se dalo zhodnotit chování cyklistů a jezdců na koloběžkách a zejména těch elektrických, v uplynulých měsících. 
Strážníci dohlíželi na první cestu do školy

Strážníci dohlíželi na první cestu do školy

Po celý školní rok vykonávají strážníci dohled u školských zařízení, která se nacházejí v blízkosti frekventovaných pozemních komunikací, zastavují před přechody pro chodce přijíždějící vozidla a tím umožňují dětem bezpečné přejití přes vozovku při cestě do školy i ze školy.
Rozloučení s prázdninami

Rozloučení s prázdninami

V úterý 31. srpna proběhla na Horním náměstí pod záštitou náměstka primátora JUDr. Martina Majora, MBA, již tradiční akce v souvislosti s ukončením letních prázdnin.
Branný závod seniorů

Branný závod seniorů

Předposlední zářijový týden se bude nést v duchu Branného závodu pro seniory. Ten se uskuteční 23. 9. 2021 v areálu ZOO na Svatém Kopečku a v jeho blízkém okolí. Více informací o samotné akci najdete v pozvánce.
Letní etapa zahradnického veletrhu Flora Olomouc

Letní etapa zahradnického veletrhu Flora Olomouc

Od čtvrtka 19. srpna do neděle 22. srpna se bude v areálu Výstaviště Flora Olomouc konat květinová výstava a zahradnický veletrh Flora Olomouc 2021.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

PROBÍHAJÍCÍ A PLÁNOVANÉ UZAVÍRKY KOMUNIKACÍ

Statický seznam uzavírek

  • 22.- 24. 9. 2021 údržba ulic Pavlovická a Chválkovická
  • 1. 8. – 31. 10. 2021 úplná uzavírka ul.Zikova
  • Do 20. 10. 2021 částečná uzavírka ul. Masarykova (most přes Bystřici)
  • Do 31. 12. 2021 úplná uzavírka ul. Nábřeží
  • Do 30. 6. 2022 úplná uzavírka ul. Masarykova most přes Moravu

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: [email protected]

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty