Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email prijem.podani@mp-olomouc.cz nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Upozornění občanům

Magistrát města Olomouce reaguje na aktuální nařízení Vlády ČR.

Více informací

!!! MIMO PROVOZ !!!

Platební povinnost v zóně placeného parkování je až do odvolání pozastavena.

Více informací

Město reaguje na nová mimořádná opatření vlády. Primární je zpomalit šíření nákazy

Provoz mateřských škol, fungování městské hromadné dopravy, zajištění služeb pro seniory, vyřizování na úřadech, provoz magistrátu… Bezpečnostní rada města Olomouce spolu se zástupci dopravců a dalších důležitých složek od pátečního rána jednala o konkrétních opatřeních v nové situaci po vydání dalších nařízení vlády.

Více informací

Městská policie Olomouc: Lhůta pro vyřízení přestupků se prodlužuje

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu Vládou ČR, který platí od včerejšího dne, tj. 12. 3. 2020 na dobu třiceti dnů, přijala i Městská policie Olomouc mimořádné opatření. Konkrétně se jedná o projednávání přestupků v sídle městské policii na adrese Olomouc, Kateřinská 23.

Více informací

Preventivní rady

Kvůli šéfovi vlezl do kontejneru

Kvůli šéfovi vlezl do kontejneru

Nezvyklé oznámení řešili včera v odpoledních hodinách strážníci Městské policie Olomouc. Na tísňovou linku se telefonicky obrátila žena, která oznámila, že se v kontejneru na elektroodpad na ulici Kubatova přehrabuje neznámý muž. Hlídka na místě kontaktovala čtyřiatřicetiletého muže a ten strážníkům sdělil, že do kontejneru vyhodil paměťovou desku, kterou však jeho šéf potřebuje nejdříve odepsat z firemního majetku. Pokud ji nenajde, tak ji bude muset zaplatit. Hlídka dotyčného poučila, aby telefonicky kontaktoval majitele tohoto kontejneru a s ním si domluvil jeho otevření. Po této informaci muž z místa odešel, ovšem bez potřebného kusu elektroniky. (Čun)
Opilý a agresivní syn se schovával ve skříni

Opilý a agresivní syn se schovával ve skříni

Včera po desáté hodině večer byla hlídka vyslána do městské části Hodolany, odkud si telefonicky stěžovala žena, že se u ní v bytě nachází její podnapilý a agresivní syn a nechce odtud odejít. Hlídka po příjezdu na místo kontaktovala ženu a ta strážníky pustila do bytu, kdy v té době se syn nacházel schovaný v šatní skříni. Po ukončení této hry na schovávanou, mladík vylezl a poté byl vyzván k prokázání totožnosti. Mladík hlídce odvětil, že „občanku“ nepředloží a přistoupil ke dveřím od bytu, odkud ještě utrousil několik nejapných poznámek směrem ke strážníkům. Po opětovném vyzvání k prokázání totožnosti se dotyčný dal z bytu na útěk. Nedoběhl však moc daleko, protože na ulici Neumannova ho čapla další hlídka. Protože při jednání se strážníky mladík neustále kladl odpor a jeho agresivní chování se stupňovalo, byly k jeho zklidnění použity donucovací prostředky. Celá rošáda nakonec skončila odjezdem na záchytku, kde synátor nadýchal téměř 1,5 promile a po vystřízlivění bude před správním orgánem vysvětlovat své chování (neuposlechnutí výzvy úřední osoby). (Čun)
Kdo se chtěl hodit do gala?

Kdo se chtěl hodit do gala?

Slogan „Naplňte mě!“, který je napsán na kontejneru na ulici Trnkova, sloužícího pro odložení nepotřebného oblečení, obuvi a hraček, zřejmě neznámý vandal pochopil jinak. Na Apríla byla hlídka vyslána do této ulice, kde se nacházel otevřený kontejner a kolem něj povalující se oblečení. Vzhledem k tomu, že se na místě nenacházela žádná osoba, která by měla s tímto jednáním cokoliv společného, byla celá věc oznámena majiteli tohoto kontejneru, kterým je soukromá firma s žádostí o vyčíslení škody vzniklé jednáním neznámého pachatele. (Čun)
Další pes skončil v útulku

Další pes skončil v útulku

Více než sto oznámení o volně pobíhajících psech na území města Olomouce řešili již v tomto roce strážníci městské policie. Z tohoto počtu se podařilo odchytit a následně předat do útulku v Neředíně celkem 53 zvířat. Jen v minulém týdnu jsme přijali devět oznámení o zatoulaných psech a poslední případ jsme řešili včera v odpoledních hodinách. Pokud naleznete zatoulaného psa, kontaktujte Městskou policii Olomouc, strážníci psa na místě převezmou a předají ho do příslušného útulku. Jestliže má pes na obojku kontaktní údaje, zavolejte majiteli a v případě, že se k Vám přidal pes a nevidíte majitele, zkuste nejprve chvíli počkat na místě, až poté zvažujte další kroky. (Čun)
Mladíci počmárali tramvaj i zastávky

Mladíci počmárali tramvaj i zastávky

V neděli po páté hodině ranní jsme vyjížděli na třídu Míru, kde se mělo několik mladíků „výtvarně realizovat“ na zastávkách městské hromadné dopravy a i na jedné z tramvají. Po ukončení své činnosti měli nasednout do tramvaje a jet směrem ke konečné zastávce. Zde hlídka dotyčné kontaktovala a vyzvala je k vystoupení z tramvaje. Celkem se jednalo o tři mladíky ve věku 21 – 22 let. Ti se na místě přiznali ke svému jednání. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána Policie ČR a ta si celou věc převzala k dalšímu řešení. (Čun)
Zraněný a zatoulaný dalmatin se nakonec vrátil ke svému majiteli

Zraněný a zatoulaný dalmatin se nakonec vrátil ke svému majiteli

Včera hodinu po poledni jsme přijali telefonické oznámení od muže, který spatřil na břehu Trusovického potoka ležícího psa. Hlídka, poté co se ke zvířeti dostala, zjistila, že pes má zřejmě zlomenou zadní nohu. Po tomto byl přes operační středisko kontaktován veterinář, aby se dostavil na místo. Mezitím se strážníci snažili kontaktovat majitele psa přes telefonní číslo uvedené na obojku. Bohužel na telefon nikdo nereagoval. Přes operační středisko se podařilo v systému na základě telefonního čísla dohledat majitele a jeho adresu bydliště, kam byla následně vyslána další hlídka. Zde se již podařilo kontaktovat muže, kterému pes patří. Poté se všichni společně vydali zpět ke zvířeti. Na místě se v tu chvíli již také nacházel veterinář, se kterým se majitel psa domluvil na dalším postupu ohledně ošetření psa. (Čun)
Půl hodiny a kolo bylo v trapu

Půl hodiny a kolo bylo v trapu

Jen na třicet minut se vzdálit od svého zamčeného jízdního kola a následně řešit jeho krádež. Přesně takový případ jsme řešili včera v odpoledních hodinách, kdy se na městskou policii obrátil nešťastný oznamovatel. Hlídce na místě řekl, že si kolo uzamkl před nákupním centrem na ulici Polská, a když se za půl hodiny vrátil na místo, zbyl zde jen řetěz. Pětačtyřicetiletý muž vyčíslil škodu na svém odcizeném kole na částku 4 500,- Kč. Protože se nepodařilo zjistit osobu, který by měla s krádeží co dočinění, byl případ oznámen správnímu orgánu k dalšímu řešení. (Čun)
Strážníci řeší desítky oznámení

Strážníci řeší desítky oznámení

Od 19. března, kdy Vláda ČR rozhodla na mimořádném zasedání, se všem osobám zakazuje pobyt a pohyb mimo bydliště bez ochranných prostředků dýchacích cest. Vzhledem k tomu, že za několik dnů platnosti tohoto nařízení jsme přijali a i sami řešili několik desítek případů osob, které tuto povinnost nerespektovaly, museli jsme o víkendu sáhnout už i k represivním opatřením, jelikož samotné domlouvání zřejmě některým lidem nestačí. Konkrétně se jednalo o tři osoby, jejichž jednání spočívalo v tom, že se pohybovaly na veřejnosti bez ochranných prostředků a to i po předchozích upozorněních. Za tento přestupek může správní orgán uložit pokutu až do výše 20 tisíc korun. Použitím ochranných pomůcek chráníte sebe, i své okolí. V oznámeních se také setkáváme s případy, kdy si lidé stěžují na skupinky osob srocujících se na veřejnosti.  Pohyb v parku, v přírodě, cesty do práce, do obchodu, k rodině atd. jsou sice dovoleny, i při nich však je nařízeno omezit kontakty na nezbytně nutnou míru. Upozorňujeme občany, aby respektovali nařízení Vlády ČR a předcházeli tak zbytečném problémům. (Čun)
Mezi strážníky se zvedla vlna sounáležitosti

Mezi strážníky se zvedla vlna sounáležitosti

Vzhledem k omezenému počtu a přístupu k ochranným pomůckám, se mezi strážníky a civilními zaměstnanci našli takoví, kteří oprášili své šicí stroje a dali se do výroby roušek. Během posledních dnů se také na městskou policii obrací lidé a firmy, které nám darují roušky. Za tuto podporu jsme nesmírně vděčni a moc všem děkujeme. Poděkování patří: Strážníkům a civilním zaměstnancům: str. Pavle Brokešové str. Adéle Matuškové str. Martinu Hruškovi paní Mileně Macákové a dále: paní Blance Kaksové ze Svatebního salonu Caxa paní Růženě Žbánkové rodině Měsíčkových paní Kateřině a Dagmar Bartošové prodejně Likvidat čalounictví Kment (Čun)
Povinnost nosit roušku platí pro každého

Povinnost nosit roušku platí pro každého

Při běžném výkonu služby strážníci dohlíží nejen na veřejný pořádek, ale i v souvislosti s nouzovým stavem a zejména nařízením Vlády ČR, které zakazuje osobám pobyt a pohyb mimo bydliště bez ochranných prostředků dýchacích cest, také na jeho dodržování. Můžeme konstatovat, že většina obyvatel k tomuto opatření přistupuje zodpovědně, a to i včetně tzv. osob bez domova. Během dneška jsme zaregistrovali jen několik jedinců, které neměli ochranné pomůcky. A těm, kteří u sebe žádné takové ochranné pomůcky neměli, jsme několik kousků rozdali. Upozorňujeme tímto občany, aby dodržovali nařízení Vlády ČR a předcházeli tak zbytečným problémům. Použitím ochranných pomůcek chráníte sebe i své okolí. (Čun)
Upozornění občanům

Upozornění občanům

Magistrát města Olomouce reaguje na aktuální nařízení Vlády ČR.
!!! MIMO PROVOZ !!!

!!! MIMO PROVOZ !!!

Platební povinnost v zóně placeného parkování je až do odvolání pozastavena.
Město reaguje na nová mimořádná opatření vlády. Primární je zpomalit šíření nákazy

Město reaguje na nová mimořádná opatření vlády. Primární je zpomalit šíření nákazy

Provoz mateřských škol, fungování městské hromadné dopravy, zajištění služeb pro seniory, vyřizování na úřadech, provoz magistrátu… Bezpečnostní rada města Olomouce spolu se zástupci dopravců a dalších důležitých složek od pátečního rána jednala o konkrétních opatřeních v nové situaci po vydání dalších nařízení vlády.
Městská policie Olomouc: Lhůta pro vyřízení přestupků se prodlužuje

Městská policie Olomouc: Lhůta pro vyřízení přestupků se prodlužuje

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu Vládou ČR, který platí od včerejšího dne, tj. 12. 3. 2020 na dobu třiceti dnů, přijala i Městská policie Olomouc mimořádné opatření. Konkrétně se jedná o projednávání přestupků v sídle městské policii na adrese Olomouc, Kateřinská 23.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

Aktuální uzavírky v Olomouci

 

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: prijem.podani@mp-olomouc.cz

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty