Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník

Dotazy, informace o samotném výběrovém řízení a podmínkách přijetí můžete směřovat na email [email protected] nebo na telefonní číslo 585 209 500.

Více informací

Pozor změna! Odstraňování uhynulých zvířat

Téměř 140 případů ročně, které se týkaly nálezu uhynulých zvířat a jejich ostatků, řešili v posledních letech při výkonu služby olomoučtí strážníci. 

Více informací

Nepotřebné věci patří do sběrového dvora

Nefunkční elektronika, starý nábytek, sjeté pneumatiky, stavební suť nebo jen obalový materiál, který se nevlezl do kontejneru. Jen malý výčet věcí, kterých se lidé zbavují a to odložením vedle kontejneru nebo v horším případě odhozením v okrajových částech města, které nejsou tak frekventované.

Více informací

Chovejme se ohleduplně k historickým památkám

Houpání na řetězech u sloupu Nejsvětější Trojice, prolézání Mariánským sloupem, sprejování po Terezské bráně nebo koupání v barokních kašnách. To je jen malý výčet z desítek případů, které běžně v průběhu roku řeší strážníci Městské policie Olomouc. Lidé by si měli uvědomit, že kromě nevhodného chování, které neodpovídá kulturnímu významu, památkové hodnotě nebo technickému stavu památky, může dojít k jejímu mnohdy i nevratnému poškození, popřípadě opravě v řádech desítek až statisíců korun.

Více informací

Preventivní rady

Strážníci ukončili ranní párty

Strážníci ukončili ranní párty

V úterý po sedmé hodině ráno spatřila hlídka, při kontrolní činnosti, na ulici 1. máje pětici mužů popíjející alkohol u prodejny potravin. Vzhledem k tomu, že zde bylo podezření ze spáchání přestupku a to porušení obecně závazné vyhlášky, vydala se hlídka za povedenou partou. Muži ve věku 30 až 60 let stačili ještě před příchodem strážců zákona alkohol vypít. A jednalo se opravdu o rozmanité spektrum. Našlo se zde pivo, vodka, bílé víno a rum. Jelikož finanční postih by u této cílové skupiny byl neúčelný, tak byl přestupek vyřešen domluvou a následně všichni z místa odešli. Od začátku letošního roku jsme obdobných případů řešili již 2 130.
Loňský rok byl překonán

Loňský rok byl překonán

Bohužel ve statistice, která se týká nálezu injekčních stříkaček. V roce 2022 jsme na konci prosince evidovali celkem 250 případů, kdy bylo nalezeno 532 kusů injekčních stříkaček a jehel. Letošní listopad ještě není u konce a právě v tomto měsíci byla loňská čísla už překonána. Aktuálně evidujeme 281 případů a 554 kusů nalezeného infekčního materiálu. Poslední případ se odehrál včera odpoledne na ulici Stiborova před jedním z panelových domů, kde se nacházela v trávě jedna injekční stříkačka. Hlídka ji na místě odebrala, provedla kontrolu okolí a samotný nález bude následně předán k odborné likvidaci. V případě nálezu nesahejte na stříkačku, přivolejte městskou policii a my se postaráme o bezpečné odklizení tohoto infekčního materiálu.
Kočičí případy

Kočičí případy

Během uplynulého víkendu strážníci řešili hned trojici případů, kdy hlavními aktéry byly kočky. První případ se odehrál v sobotu před polednem na Sadovém náměstí. Zde se mělo nacházet malé kotě, které se snažilo dostat do jednoho z obchodů. Po příjezdu na místo jsme žádného malého dobyvatele na místě nenašli a tak se oznámení obešlo bez dalšího řešení ze strany strážníků. Ještě téhož dne byla hlídka vyslána na ulici Přichystalova, kde oznamovatel nalezl promrzlé kotě. Strážníci si jej na místě v pořádku převzali a odvezli jej do příslušné veterinární stanice. A nakonec poslední případ. Ten se udál v neděli odpoledne na Horním lánu. Zde se nám z prodejny elektra ozvali s tím, že tady mají odchycené kotě. Od zaměstnanců jsme si kotě převzali a postup byl úplně totožný jako u předcházejícího případu.
Prodej balónků na trzích utnuli strážníci

Prodej balónků na trzích utnuli strážníci

V pátek po půl šesté večer byl na kamerovém systému spatřen na Dolním náměstí muž, který měl prodávat svítící nafukovací balónky bez povolení. Hlídka na místě kontaktovala dotyčného muže a seznámila ho s faktem, že v Olomouci je Tržním řádem omezen pochůzkový prodej a poskytování služeb a svým jednáním se dopouští přestupkového jednání. Nato hlídce muž odvětil, že prodej má povolen od nějaké paní z vánočních trhů, ale její jméno nezná a není si vědom nějakého protiprávního jednání. Po tomto byl prodejce srozuměn s tím, že celý případ bude oznámen příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení.
Než přijela hlídka, vypil téměř celou láhev

Než přijela hlídka, vypil téměř celou láhev

Další případ krádeže řešili včera dopoledne strážníci městské policie. Tentokrát byla hlídka vyslána do jednoho z hypermarketů v samotném centru města. Po příjezdu na místo už na strážníky čekal pracovník ostrahy a s ním podezřelý muž. Ten byl přistižen, jak si na prodejní ploše schoval pod bundu láhev vína a s takto ukrytým zbožím prošel přes pokladnu, ovšem bez zaplacení. Zde na dotyčného už čekala ostraha a ta následně přivolala hlídku městské policie. Během čekání však podezřelý muž využil chvilky nepozornosti ostrahy, láhev vína otevřel a značnou část vypil. Při následném řešení incidentu se zjistilo, že muž má již v evidenci přestupků několik záznamů a po vyhodnocení všech okolností byl výsledek jednoznačný. Celý případ bude oznámen, pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku, příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení.
Situaci na ubytovně zklidňovali strážníci

Situaci na ubytovně zklidňovali strážníci

Včera ráno byla hlídka městské policie vyslána do ubytovny na ulici Holická, kde se dle oznámení měl nacházet agresivní klient, který odmítal odejít. Strážníci se na místě dozvěděli, že dotyčný opakovaně porušuje ubytovací řád, kdy kouří ve vnitřním prostoru ubytovny nebo nechává na pokoji přespávat své známé. Z tohoto důvodu byl správcem ubytovny vykázán, což nerespektuje a odmítá odejít. Jakmile hlídka kontaktovala čtyřiačtyřicetiletého muže, tak ten si začal balit své věci a následně za přítomnosti strážců zákona ubytovnu bez dalších excesů opustil.
Slečny byly přistiženy při činu

Slečny byly přistiženy při činu

Po měsíci a půl relativního klidu jsme několik minut po půlnoci opět řešili případ, kdy se mladí lidé chovali k národní kulturní památce způsobem, který je v rozporu se zákonem. A opět se jednalo o Mariánský sloup na Dolním náměstí. Dvojice dívek totiž prolézala oválným otvorem ve spodní části sloupu. Zdůvodnění mladé dvojky bylo, že se jedná o letitou tradici, která má vést k úspěchu ve zkouškovém období. Dotyčné na místě uvedly, že neví a ani si neuvědomily své možné protiprávní jednání. Celý případ bude oznámen příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení. Opět apelujeme na veřejnost, aby se k památkám chovala způsobem tomu odpovídajícím a nedošlo tak ke zbytečným škodám způsobeným neuvážlivým jednáním. V letošním roce se jednalo už o jedenácté porušení zákona o státní památkové péči.
Přednáška s exkurzí pro školáky z Příkaz

Přednáška s exkurzí pro školáky z Příkaz

Minulý pátek a dnes dopoledne zavítali na služebnu městské policie žáci ze Základní školy Příkazy. Dohromady bezmála padesátka dětí nejprve absolvovala exkurzi na pracovišti městského kamerového dohlížecího systému, kde děti zaujala zejména kamerová stěna. Následně byly pro děti připraveny besedy na témata osobního bezpečí, práce strážníků, problematiky bezpečného chování v silničním provozu nebo tísňových linek. Na samotný závěr si děti mohly vyzkoušet protiúderový komplet, laserovou střelnici a také si zahrát hry s policejní tématikou.
Památka zesnulých

Památka zesnulých

Neboli lidově dušičky. Během tohoto období budou strážníci Městské policie Olomouc dohlížet na veřejný pořádek a bezpečnost a plynulost silničního provozu nejen u centrálního hřbitova v Neředíně, ale i u ostatních městských hřbitovů.
Po chodcích jsme se zaměřili na cyklisty

Po chodcích jsme se zaměřili na cyklisty

V minulém týdnu proběhla akce na viditelnost chodců a dnes ráno jsme společně s krajským koordinátorem BESIP vyrazili na kontrolu cyklistů. 
Vidět a být viděn

Vidět a být viděn

Podzim je v plném proudu a v brzkých ranních hodinách komplikuje viditelnost pozdní rozednívání.
Podzimní Flora je za námi

Podzimní Flora je za námi

V termínu 5. – 8. října proběhla podzimní etapa zahradnického veletrhu Flora.
Podzimní etapa zahradnického veletrhu Flora Olomouc

Podzimní etapa zahradnického veletrhu Flora Olomouc

Od čtvrtka 5. října do neděle 8. října se koná v areálu výstaviště velkolepá tradiční přehlídka a prezentace českých i moravských pěstitelů ovoce a zeleniny. 
Branný závod pro žáky základních škol

Branný závod pro žáky základních škol

V úterý 3. října proběhl na Sv. Kopečku v areálu ZOO a jeho blízkém okolí již dvaadvacátý ročník branného závodu pro žáky základních škol „O putovní pohár primátora města Olomouce“.

V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

Informace o parkování v Olomouci najdete na parkovani.olomouc.eu

PROBÍHAJÍCÍ A PLÁNOVANÉ UZAVÍRKY KOMUNIKACÍ

Městská hromadná doprava (MHD)

Aktuální informace o organizaci městské hromadné dopravy (MHD) jsou uváděny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

 

Odkazy

Kateřinská 23, 779 11 Olomouc
Telefon: 585 209 511, 540
Email: [email protected]

Pro neslyšící občany: 602 782 292
Toto telefonní číslo je určeno výhradně pro komunikaci prostřednictvím SMS. Odesílané zprávy jsou zpoplatněny.
Kontakty